Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μετα την εμβρυομεταφορα, και τωρα???????


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!!!!!!!!!

κανω puregon και orgalutran καθε μερα. εχουν ξεκινησει και δημιουργουνται αλλα ειναι μικρα ακομα...την τριτη επαναληψη παλι αιματος και υπερηχο.

:);)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τania μου εύχομαι οι μέρες της αναμονής να περάσουν γρήγορα...Αυτά που περιγράφεις τα πέρασα τα ίδια στις σπερματεγχύσεις που έκανα γιατί ο γιατρός μου είχε πει να κάτσω σπίτι, ξάπλα, μέχρι τη μέρα της χοριακής...Δύσκολο! Πολύ δύσκολο! Ταινίες, βιβλία, παρέα οτιδήποτε για να σε κάνει να ξεχνιέσαι είναι καλό!!!! Και φυσικά internet!!! Καμιά συζήτηση σε φόρουμ...εγώ μέχρι στο facebook είχα ξεκινήσει να παίζω αυτό με τις φάρμες, άνοιξα καφέ...χεχεχε...μιλάμε για μεγάλες επιχειρήσεις!!!! Πότε θα κάνεις τη χοριακή;

 

 

 

καλη ιδεα θα αγορασω ενα λαπτοπ για να το εχω και κοντα στο κρεβατι. κοριτσια ευχομαι σε ολλες καλη επιτυχια. και να μην περασει κανεις μα κανεις ουτε εχθρος αυτα που εχω περασει εγω. πιστη να εχουμε και θα μας το στειλει ο θεος το δωρακι μας!!!!!!!

an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

as1cMmScso00020NzUzNzFifDE1Mzk4ZGJ8c2UgcGVyaW1lbm91bWUhISE.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη ιδεα θα αγορασω ενα λαπτοπ για να το εχω και κοντα στο κρεβατι. κοριτσια ευχομαι σε ολλες καλη επιτυχια. και να μην περασει κανεις μα κανεις ουτε εχθρος αυτα που εχω περασει εγω. πιστη να εχουμε και θα μας το στειλει ο θεος το δωρακι μας!!!!!!!

 

Ετσι να κάνεις tania μου. Κι εγώ είχα αγοράσει λάπτοπ για να περάσω τις δυο σπερματεγχύσεις που έκανα και βοήθησε πολύ να περνά η ώρα. Κάτι ανάφερες με βλαστοκύστες...Ξέρεις με ποια κριτήρια κάνει μια κοπέλα μεταφορά με βλαστοκύστες και όχι νωρίτερα;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι να κάνεις tania μου. Κι εγώ είχα αγοράσει λάπτοπ για να περάσω τις δυο σπερματεγχύσεις που έκανα και βοήθησε πολύ να περνά η ώρα. Κάτι ανάφερες με βλαστοκύστες...Ξέρεις με ποια κριτήρια κάνει μια κοπέλα μεταφορά με βλαστοκύστες και όχι νωρίτερα;

 

 

 

καλημερα moments. βλαστοκυστη αποφασισαμε να κανουμε μετα την 5η αποτυχιμενη εξωσωματικη. οι πιθανοτητες εμφυτευσης ειναι μεγαλυτερες τοτε γιατι τα εμβρυα ειναι ετοιμα για εμφυτευση και δεν κολυμπανε για 3 μερες στην μητρα οπως με την μεταφορα 2ης η 3ης μερας οπου υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να τα αποβαλλει η μητρα. και στην 7η ειδα επιτελους αποτελεσμα δυο σακοι στον υπερυχο ομως παλλινδρομησαν. τωρα κανω ενεσεις για την 8η. ελπιζω να λυπηθει ο καλος θεουλης την ταλαιπωρια μου και να μου στειλει το δωρακι μου!!!

an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

as1cMmScso00020NzUzNzFifDE1Mzk4ZGJ8c2UgcGVyaW1lbm91bWUhISE.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα moments. βλαστοκυστη αποφασισαμε να κανουμε μετα την 5η αποτυχιμενη εξωσωματικη. οι πιθανοτητες εμφυτευσης ειναι μεγαλυτερες τοτε γιατι τα εμβρυα ειναι ετοιμα για εμφυτευση και δεν κολυμπανε για 3 μερες στην μητρα οπως με την μεταφορα 2ης η 3ης μερας οπου υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να τα αποβαλλει η μητρα. και στην 7η ειδα επιτελους αποτελεσμα δυο σακοι στον υπερυχο ομως παλλινδρομησαν. τωρα κανω ενεσεις για την 8η. ελπιζω να λυπηθει ο καλος θεουλης την ταλαιπωρια μου και να μου στειλει το δωρακι μου!!!

 

Τι λες τάνια μου; Πέρασες πολλά και πραγματικά ό,τι και να πω θα ακουστεί λίγο...Ελπίζω πραγματικά αυτή τη φορά να είναι η τυχερή σου...στο εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου...Πώς είσαι; Ελπίζω να έχεις ακόμη ψυχικό σθένος και δύναμη και για αυτή τη φορά...και θετική σκέψη ε!!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Tania78, σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και η τελευταία!!:) Θέλει πράγματι πολλή κουράγιο και δύναμη.

Εγώ είμαι στην τρίτη μέρα εμβρυομεταφοράς της δεύτερης εξωσωματικής. Βάλαμε τρία εμβρυάκια και ...ο Θεός βοηθός για όλες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!!! Τάνια σου εύχομαι να είναι η ευλογημένη αυτή η φορά και σε λίγους μήνες να γεμίσει η αγκαλιά σου με το "θαυματάκι" σου!!!! Nad εύχομαι το ίδιο και σε εσένα, τρίτη και καλή!!!!! Εγώ τον Ιούνιο ξεκινάω ενέσεις για την δεύτερη προσπάθεια μετά την πρώτη αποτυχημένη μου!!! Ο Θεός να μας βοηθήσει όλες κορίτσια!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

moments σε ευχαριστω πολυ. το κουραγιο και την πιστη μου δεν τα χανω, ουτε και εγω ξερω πως, ομως.. δεν τα χανω!!!

nad σου ευχομαι να πανε ολα καλα. υπομονη κανε και εμεις εδω ημαστε να σου κραταμε παρεα αυτες τις δυσκολες μερες!!!

μαργαριτα και σε σενα ευχομαι να ειναι η τελευταια σου προσπαθεια με το καλο.

κοριτσια ξερω κοπελες που ειναι στη θεση μας και τις εχει παρει τοσο απο κατω που δεν ξερουν ποτε θα προσπαθησουν ξανα. εγω με την καθε αποτυχια βλεπω οτι πλησιαζει η επιτυχια σιγα σιγα και ειμαι ευγνωμων που εφτασα στην 8η. για φαντασου λεω να ημουν ακομα στην 1η και να ειχα να τα περασω!!! καλο κουραγιο σε ολες μας.

nad αν μου επιτρεπεις να σου δωσω μια συμβουλη. προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αν εχεις συμπτωματα εγκυμοσυνης η περιοδου. εγω σε ολες τις περιπτωσεις ειχα τα ιδια συμπτωματα ακομα και οταν ημουν εγκυος.

an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

as1cMmScso00020NzUzNzFifDE1Mzk4ZGJ8c2UgcGVyaW1lbm91bWUhISE.gif

Link to comment
Share on other sites

Nad και Μαργαρώ καλή επιτυχία και σε εσάς! Nad να μπαίνεις εδώ να κάνουμε παρέα να περνάνε λίγο γρηγορότερα οι μέρες της αναμονής...εμείς εδώ είμαστε πάντως!:)Μαργαρώ κι εγώ τέλη Ιουνίου υπολογίζω να ξεκινήσω την πρώτη μου προσπάθεια...

Τάνια μου πραγματικά αξιοθαύμαστη η δύναμή σου...Συνέχισε έτσι και είμαι σίγουρη πως κάποιος εκεί πάνω βλέπει και θα σου κάνει δώρο το θαυματάκι σου!!!!:)

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου ! τανια μου κοπελα μου συγχαρητηρια γι ατην υπομονη σου ! πες μου το μυστικο σου γιατι κ γω μολις τελειωσα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη !

ειμαι 28 χρονων και τα εχω βαλει με το χρονο.θελω να ξεκινησω αυριο κιολας ξανα ! ξερω πως δεν γινεται.αλλα με ριχνει πιο πολυ που πρεπει να περιμενω να περασει καποιο διαστημα. δυστυχως ομως δεν προλαβαμε να ολοκληρωσουμε τη διαδικασια μιας και απο τα 10 που πηραν δεν γονιμοποιηθηκε κανενα..... και ετσι σημερα τελειωσε το ονειρο μου....

ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον τα ωαρια δεν γονιμοποιησαν...ξερεις κατι πανω σε αυτο?

 

η καποια κοπελα αν μπορει να με βοηθησει...

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου virgi μου. κανε υπομονη το ξερω ειναι δυσκολο ομως κουραγιο. υποθετω οτι το σπερμα του αντρα σου εχει εξεταστει. το σιγουρο ειναι οτι οι αντρες οσο σπερμα και να κανουν ειναι το ιδιο. στη γυναικα το καθε ωαριο ειναι μοναδικο γιαυτο ειναι δεν υπαρχει λογος να εξεταστουν. τωρα το οτι εκανες 10 αυγουλακια και δεν γονιμοποιηθηκαν τι να σου πω. θα δεις και στην επομενη προσπαθεια τι θα γινει και βλεπεις. μπορει να ηταν και τυχαιο. αν ομως εχεις τα ιδια αποτελεσματα με τετοιον αριθμο ωαριων πιστευω οτι και ο ιδιος σου ο γιατρος θα σε συμβουλευσει για ξενα ωαρια. το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο για σενα ομως θα το ξερεις μονο εσυ και ο αντρας σου. εγω αν χρειαστει θα το εκανα χωρις δευτερη σκεψη. να μην το βαλεις κατω και εχει ο θεος για ολες μας. εχω ακουσει και για μια μεθοδο που παιρνουν τα ωαρια και τα ωριμαζουν στο εργαστηριο, χωρις να ειμαι και 100% σιγουρη, ρωτησε τον γιατρο σου να σου πει!

an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

as1cMmScso00020NzUzNzFifDE1Mzk4ZGJ8c2UgcGVyaW1lbm91bWUhISE.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!! Έχω ένα προβληματάκι με το pc και δεν μπορώ να μπω εύκολα. Είμαι στη 7η μέρα αναμονής και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. Επειδή στην πρώτη εξωσωματική την 9η μέρα ξεπρήστηκε το στήθος μου και από εκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι απέτυχε, τώρα με έχει πιάσει ένα άγχος να μην ξεπρηστεί, σκέφτομαι χαζά;:)

Και κάτι άλλο, με προβληματίζουν στις πολλές εξωσωματικές, οι μακροπρόθεσμες παρενέργειες; Τι γνωρίζετε για αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου nad!!καλη επιτυχια να εχεις κοριτσακι μου και ολα θα πανε καλα!!εγω παω πεμπτη για εμβρυομεταφορα και μετα ξεκουραση....μην δινεις σημασια σε συμπτωματα διαφορα γιατι ολα παιζονται μεχρι να γινει η χοριακη!!αυτο μου το εχει πει και ο γιατρος μου..

:);)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Έχω ένα προβληματάκι με το pc και δεν μπορώ να μπω εύκολα. Είμαι στη 7η μέρα αναμονής και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα. Επειδή στην πρώτη εξωσωματική την 9η μέρα ξεπρήστηκε το στήθος μου και από εκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι απέτυχε, τώρα με έχει πιάσει ένα άγχος να μην ξεπρηστεί, σκέφτομαι χαζά;:)

Και κάτι άλλο, με προβληματίζουν στις πολλές εξωσωματικές, οι μακροπρόθεσμες παρενέργειες; Τι γνωρίζετε για αυτό το θέμα;

 

Nad μου εννοείται πως το στήθος, πρησμένο ή όχι, δεν είναι και σημαντική ένδειξη ε! Με τα τόσα φάρμακα που παίρνουμε κάτσε να βρεις ξεκάθαρες ενδείξεις!!!! Να σου πω να μην αγχώνεσαι μια κουβέντα είναι!!!!Σκέψου πως έφυγε ήδη η μισή αναμονή!!!! ΄Αντε η άλλη μισή τώρα!!!!

Όσο για τις παρενέργειες δεν το έψαξα καν γιατί δεν θέλω να αγχωθώ! Και τώρα που το σκέφτομαι ούτε εσύ πρέπει να σκέφτεσαι τώρα τέτοια πράγματα!!!!:P Καλύτερα να μιλήσουμε για το καλοκαίρι...που θα είσαι εγκυούλα!!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Tania78, σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και η τελευταία!!:) Θέλει πράγματι πολλή κουράγιο και δύναμη.

Εγώ είμαι στην τρίτη μέρα εμβρυομεταφοράς της δεύτερης εξωσωματικής. Βάλαμε τρία εμβρυάκια και ...ο Θεός βοηθός για όλες μας.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ NAD!!!! ΠΟΤΕ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?ΕΓΩ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!ΤΗ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ......ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑ ΥΠΕΔΙΕΓΕΡΣΗ....ΚΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΕΠΙΑΝΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ ΛΙΓΑΚΙ......ΑΠΛΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΕΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ NAD!!!! ΠΟΤΕ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?ΕΓΩ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!ΤΗ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ......ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΑΘΑ ΥΠΕΔΙΕΓΕΡΣΗ....ΚΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΕΠΙΑΝΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΣΕ ΖΑΛΙΣΑ ΛΙΓΑΚΙ......ΑΠΛΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΕΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!

 

Γεια σου και από εδω Εύα!!!! ΄Αντε πλησιάζουν οι μέρες!!!! 5 και απόψε!!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια υπομονη!!!!!! nad και εμενα σε καθε αποτυχια το στηθος ξεφουσκωνε ομως το ιδιο εγινε και οταν εμεινα εγκυος γιαυτο μην στεναχωριεσαι. σχετικα με τις παρενεργειες οταν ρωτησα τον παντο οπου εκανα την τελευταια εξωσωματικη μου ειπε οτι δεν εχει αποδειχτει οτι καποια εχει παθει κατι ποτε.

an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

as1cMmScso00020NzUzNzFifDE1Mzk4ZGJ8c2UgcGVyaW1lbm91bWUhISE.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, παίρνω κουράγιο:). Θα κάνω χοριακή την Δευτέρα 7 Ιουνίου, θα είναι η 13η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Σκέφτομαι όμως να ρωτήσω τον γιατρό μήπως την κάνω το Σάββατο 11η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!! Είμαι κι εγώ στο κρεβάτι, σήμερα τελειώνει η 8η μέρα από την μεταφορά και πάω για χωριακή την Παρασκευή... Ομολογώ ότι αγχώθηκα πολύ που διάβασα ότι ένδειξη αποτυχίας είναι το ξεπρησμένο στήθος. Μετά την μεταφορά είχα και έχω πόνους περιόδου αλλά και πρήξημο με πόνο στο στήθος μου και φαγούρα στις θηλές. Ξαφνικά αυτό άλλαξε.. Εντάξει ότι είναι να γίνει θα γίνει, έτσι λέω στον εαυτό μου και προσπαθώ να μη σκέφτομαι.. Εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε μανούλες σύντομα. Καλά αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!! Είμαι κι εγώ στο κρεβάτι, σήμερα τελειώνει η 8η μέρα από την μεταφορά και πάω για χωριακή την Παρασκευή... Ομολογώ ότι αγχώθηκα πολύ που διάβασα ότι ένδειξη αποτυχίας είναι το ξεπρησμένο στήθος. Μετά την μεταφορά είχα και έχω πόνους περιόδου αλλά και πρήξημο με πόνο στο στήθος μου και φαγούρα στις θηλές. Ξαφνικά αυτό άλλαξε.. Εντάξει ότι είναι να γίνει θα γίνει, έτσι λέω στον εαυτό μου και προσπαθώ να μη σκέφτομαι.. Εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε μανούλες σύντομα. Καλά αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια!!!

 

Καλη σου επιτυχία fotinibon! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι...Με τα συμπτώματα απ ό,τι ακούω είναι όλα σχετικά! Ποτέ δεν ξέρεις!!!! Οπότε όπως λες κι εσύ οτι είναι να γίνει θα γίνει! Καλή σου επιτυχία!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...