Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νοσοκομείο Βόλου


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Επιτέλους είμαι κι εγώ έγκυος!!! Πέρα από τη χαρά βέβαια που νιώθω έχω αρχίσει να αγχώνομαι για το που θα γεννήσω τελικά. Η γιατρός μου συνεργάζεται με ιδιωτική κλινική αλλά νομίζω ότι θα προτιμήσω το νοσοκομείο του Βόλου όχι μόνο για οικονομικούς λόγους αλλά και επειδή νομίζω ότι εκεί θα νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια. Έχει γεννήσει καμία από εσάς εκεί? Γνωρίζετε κάποιον μαιευτήρα? Αν έχει κάποια εμπειρία ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

matina80 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και να σου πανε ολα καλα.Εγω αν και μένω Βόλο θα γεννήσω στο Πανεπιστημιακό Λάρισας.Στην πρωτη μου ομως εγκυμοσύνη ειχα επισκεφτεί εναν γυναικολόγο μαιευτήρα στο Νοσοκομείο του Βόλου που μου είχε κάνει καλή εντύπωση και εχω ακούσει γενικά και καλα λογιαγια αυτον .Τον λένε Πλακόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

tazoula82 σε ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Έχω ακούσει κι εγώ για τον συγκεκριμένο και μάλλον εκεί θα καταλήξω. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και όπως καταλαβαίνεις η αγωνία μου είναι μεγάλη. Και πάλι με το καλό εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

matina μου απλα να ξέρεις αν πας πρωινά ραντεβού ότι συννήθως ως συγκεκριμένος γιατρός εχει πολύ κόσμο.Εγω να καταλαβεις υποτίθεται οτι μου χε πει να παώ κατα τς 9:00 το πρωί και μπήκα μεσα περίπου στις 12:15.Αν πας απογευμα φανταζομα θα να καπως καλύτερα αλλα ειναι με πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Matina γεια σου,και εγώ είμαι έγκυος αλλά η αλήθεια είναι πως δεν έχω σκεφτεί ακόμα που θα γεννήσω γιατί είναι πολύ νωρίς,και ελπίζω να μου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.Στο Νοσοκομείο του Βόλου πάντως ξέρω τον Πλακόπουλο που είναι καλός γιατρός γιατί έχει ξεγεννήσει και την αδερφή μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα matina80 και με το καλό το μωράκι σου.

Πέρυσι που ήμουν και γω έγκυος και ξεκίνησα να πηγαίνω στο νοσοκομείο άλλα συγνώμη που θα στο πω η κατάσταση ήταν μπάχαλο!! Πήγαινα από τις 7 το πρωί, γιατί δεν έιχε σημασία τι ώρα είχες ραντεβού, αλλά τι ώρα θα πάρεις εκεί το χαρτί από τη υποδοχή, και καθόμουν σίγουρα μέχρι το μεσημέρι αν ήμουν τυχερή!1 Υπήρχαν βέβαια φορές που έφευγα και το απόγευμα γιατί είχε πάρα πολύ κόσμο!!!

Έπεσα και πάνω στις απεργίες των γιατρών και εκεί να δεις!! Άσε που οι γιατροί ερχόντουσαν ότι ώρα ήθελαν!

Τα παράτησα και γω και πήγα σε ιδιώτη και γέννησα στην κλινική στον Βόλο όπυ και έμεινα πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Και από τον γιατρό και από το προσωπικό!

 

Βέβαια αυτή είναι η δική μου περίπτωση και εσύ θα αποφασίσεις τι θα επιλέξεις! Απλά στο νοσοκομείο θα πρέπει να είσαι οπλισμένη με πολύ ΥΠΟΜΟΝΗ!

 

Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και το μωράκι σου!!!!!!!!!

3OQKp2.png

Tyj9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου. Εγώ γέννησα πέρυσι στο νοσοκομείο Βόλου και συγκεκριμένα στον κύριο Πλακόπουλο. Γέννησα με καισαρική λόγω ισχιακής προβολής. Αρχές του έτους περιμένουμε το δεύτερο μωράκι μας και πάλι θα προτιμήσω το νοσοκομείο Βόλου. Δεν παρέχει τις ανέσεις πιθανότατα μιας κλινικής αλλά σίγουρα ασφάλεια, που θεωρώ είναι και το ζητούμενο. Και πάλι με το καλό το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΕ ΛΕΝΕ ΛΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!!

 

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.;)ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΣΟΥΧΤΕΡΟ.................

 

ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΘΕΩΡΗΣΑ ΧΑΖΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΡΙΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.....................ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.......!!!!!!!!!!(ΑΦΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΠΡΟΕΤΡΕΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.........................ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΦΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ).ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΞΕΦΡΑΖΕ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.......

 

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.!ΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΓΑ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΡΤΕΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ.ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ Ο Κ.ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ Κ ΤΟ ΛΟΙΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΕΛΑΤΗ..........ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΑΣΘΕΝΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ!!!!!!!!!

 

 

ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2011....ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

 

ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΙΕΣ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ..ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΝΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ.Ο Κ.ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ....!!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ.!!!!!!:D

 

ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΠΑΛΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και από μένα!!είμαι 29 βδομαδων και κατι μέρες και θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το νοσοκομείο Βόλου γιατί θέλω να γεννήσω σε αυτό.έχω επιλέξει και εγώ τον Παντελίδη και χαίρομαι που λες ότι είναι καλός.Θα ήθελα να μου πεις λίγο περισσότερες λεπτομέρειες αν μπορείς.

1.όταν σε πιάσαν οι πόνοι τον πηρες τηλέφωνο και ήρθε αμέσως?

2.σου ζήτησε χρήματα?

3.υπέρηχο έκανες κάθε μήνα? γιατί εμένα μου κάνανε ένα 15/9 και ένα θα μου ξανακάνουν 14/12, δεν κάνουν λέει κάθε μήνα.:cry:

όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει κατί ας μου απαντήσει!!!!

3FZKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Όταν άνοιξα αυτό το θέμα ήμουνα έγκυος για πρώτη φορά αλλά τελικά το χάσαμε το σποράκι μας στην 6η εβδομάδα. Μετά από 1 μήνα και κάτι, έμεινα ξανά έγκυος και τώρα είμαι αισίως στην 17η εβδομάδα!!! Προς το παρόν με παρακολουθεί η γιατρός μου που συνεργάζεται με την κλινική αλλά από τον β-επιπέδου και μετά θα κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο του Βόλου γιατί όπως έχω ξαναπεί θέλω να γεννήσω εκεί. gold1981 πως επέλεξες γιατρό στο νοσοκομείο? έκλεισες ραντεβού από το 1535? απογευματινό? σε δέχτηκαν κανονικά σε προχωρημένη κύηση ή είχες πρόβλημα? β- επιπέδου που έκανες? αν μπορείς δώσε μου περισσότερες λεπτομέρειες γιατί ο καιρός περνάει και η αγωνία μεγαλώνει!!! Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαίρομαι που βρήκα ακομη μια.το λέω αυτό γιατί στο νοσκομείο πρέπει να έχεις λίγο υπομονή από την άποψη ότι δεν κλείνεις ραντεβού και ότι πρέπει να περιμένεις στην σειρά από το πρωί που θα πας.λοιπόν να τα πάρω από την αρχή.πήγα πρώτη φορά αρχές Σεπτεμβρίου να ρωτήσω τι ακριβώς χρειάζεται,με παρακολουθούσε μια εξωτερική γυναικολόγος,τους πήγα όλες τις εξετάσεις που είχα κάνει τις αιματολογικές τις αντιγράφουν ενώ την α & β επιπέδου τις κρατάνε εκεί γι' αυτό βγάλε μια φωτοτυπία αν θες να τα έχεις και εσύ,δεν γνωρίζω αν στα επιστρέφουν στο τέλος.την καρτέλα στην ανοίγει η μαία,πρώτα όμως πρέπει να πας να πληρώσεις τα 5 ευρω για να μην χάσεις την σειρά σου και μετά τους λες ότι θέλεις να ανοίξεις καρτέλα.εμένα μου λέει η μαία με ειρωνικό ύφος όλες πάτε στον εξωτερικό γιατρό και ερχόσαστε στο τέλος στο νοσοκομείο αλλά δεν της έδωσα και πολύ σημασία,απλά της απάντησα ότι τώρα μπόρεσα τώρα ήρθα,άλλωστε στον 4 πήγα!!γενικά την πρώτη φορά απογοητεύτηκα διότι ήταν μέσα η μαία κ άλλλοι δύο γιατροί-μαια δεν κατάλαβα ακριβώς τι ήταν και χαζογελούσαν σε κάθε ερώτηση που έκανα,με κάναν να αισθανθώ άσχημα.μου λέει να καθήσω στο κρεβάτι να με μετρήσει την πίεση μαζί με άλλες 3 κοπέλες, ότι να ναι δηλαδή.η συγκεκριμένη είναι πού καλή μαία όπως λένε,εγώ δεν το είδα και τα κάνει όλα άρπα κόλλα.επικρατεί γενικά ένας χαμός όταν είναι αυτή.άσε που έβλεπα πως σε κάποιους ειδικά αλλοδαπούς τους φερόταν πολύ καλά και δεν έχω κάτι με τους ανθρώπους απλά μου έκανε εντύπωση η διάκριση.και γιατί το έκανε αυτό το κατάλαβα την επόμενη φορά.εμένα με ρώτησε γιατί πάω σε συγκεκριμένο μικριβιολόγο,μου έκανε εντύπωση για πιο λόγο με ρώτησε αλλά μετά έμαθα ότι ο άντρας της εχει μικριοβολογικό εργαστήριο και ότι όσους πάνε σε αυτόν έχουν άλλη μεταχείρηση.οι αλλοδαποί μη γνωρίζοντας που να πάνε τους πρωωθεί και φυσικά έχουν και καλύτερη μεταχιρειση.΄λεπτομέρεια να μου πεις απλά στο λέω για να μην σου φανεί περίεργο που κάποιοι περνάνε πριν από σενα!!μετά με στέλνει να κάνω ένα υπέρηχο στα εξωτερικά ιατρεία,επιστρεφω σε αυτούς και μου λένε ότι τώρα θα σε ξαναδούμε όταν κάνεις το β επιπέδου.γιατρός λέω δεν θα με δει ποιον θα έχω,όχι μου απαντάνε.κλάμμα μετά στο σπίτι γιατί να είναι έτσι αφού αλλιώς μου τα είπαν και δεν θα έχω γιατρό και πως θα γίνει και πως το άλλο ξέρεις τα ψυχολογικά μου!βρίσκω μια γιατρό που ήταν έγκυος και δουλεύει στο νοσοκομείο και της λέω αυτό κ αυτό.μου λέει αποκλείεται εμένα μου φέρονται αλλιώς γιατί εσένα έτσι,μήπως επειδή είσαι γιατρός λέω εγώ!!!!???!!θα έρθεις άυριο και θα σε συστίσω εγώ στον Γεωργαδάκη και στην μαία θα σε φερθούνε καλύτερα.πήρα λίγο τα επάνω μου τουλάχιστον λέω θα με δεί κάποιος γιατρός.9 ήμουν εκεί η μαία μου μίλησε πολύ ευγενικά μπροστά της, λες και δεν ήταν αυτή και όλοι ήταν σούζα.της είπε να με προσέξει περισσότερο και η γιατρός φεύγει!!!!έφτασε η ώρα 12 να περνάνε όλοι εκτός από μένα,ήταν το μέσο βλέπεις χαχα,όλες να με κοιτάνε περίεργα και να μου λένε δεν γίνετε να είσαι από τις 9 εδώ εμείς να έχουμε έρθεί μετά από σενα και εσυ τίποτα ακόμη.βγαίνει σε κάποια φάση η μαία και της λέω μήπως με ξεχάσατε, αχ ναι κοπέλα μου συγνώμη και με στέλνει τελειώς!!!!!!σε λίγο θα σε φωνάξουμε να σε δει ο γιατρός.μπαίνω μετά από 5 λεπτά και περίμενα να με εξετάσει αλλά το μόνο που έκανε ήταν μια ανάγνωση της καρτέλας και μου λεει όλα καλά τα βλέπω θα τα πούμε την πεόμενη φορά.δεν θα με εξετάσετε, όχι μου απαντάει δεν κάνω υπέρηχους.:shock:οκ!!δεύτερη απογοήτευση.τουλάχιστον λέω υπάρχουν απογευματινά ραντεβού να μην περιμένω στην ουρά, όχι τα έχουν καταργήσει.η συνέχεια το απογευματάκι γιατί είναι μεγάλο το ποστ και αναλυτικό πιστεύω.το επόμενο έχει και τα ευχάριστα!!!

3FZKp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που βρήκα ακομη μια.το λέω αυτό γιατί στο νοσκομείο πρέπει να έχεις λίγο υπομονή από την άποψη ότι δεν κλείνεις ραντεβού και ότι πρέπει να περιμένεις στην σειρά από το πρωί που θα πας.λοιπόν να τα πάρω από την αρχή.πήγα πρώτη φορά αρχές Σεπτεμβρίου να ρωτήσω τι ακριβώς χρειάζεται,με παρακολουθούσε μια εξωτερική γυναικολόγος,τους πήγα όλες τις εξετάσεις που είχα κάνει τις αιματολογικές τις αντιγράφουν ενώ την α & β επιπέδου τις κρατάνε εκεί γι' αυτό βγάλε μια φωτοτυπία αν θες να τα έχεις και εσύ,δεν γνωρίζω αν στα επιστρέφουν στο τέλος.την καρτέλα στην ανοίγει η μαία,πρώτα όμως πρέπει να πας να πληρώσεις τα 5 ευρω για να μην χάσεις την σειρά σου και μετά τους λες ότι θέλεις να ανοίξεις καρτέλα.εμένα μου λέει η μαία με ειρωνικό ύφος όλες πάτε στον εξωτερικό γιατρό και ερχόσαστε στο τέλος στο νοσοκομείο αλλά δεν της έδωσα και πολύ σημασία,απλά της απάντησα ότι τώρα μπόρεσα τώρα ήρθα,άλλωστε στον 4 πήγα!!γενικά την πρώτη φορά απογοητεύτηκα διότι ήταν μέσα η μαία κ άλλλοι δύο γιατροί-μαια δεν κατάλαβα ακριβώς τι ήταν και χαζογελούσαν σε κάθε ερώτηση που έκανα,με κάναν να αισθανθώ άσχημα.μου λέει να καθήσω στο κρεβάτι να με μετρήσει την πίεση μαζί με άλλες 3 κοπέλες, ότι να ναι δηλαδή.η συγκεκριμένη είναι πού καλή μαία όπως λένε,εγώ δεν το είδα και τα κάνει όλα άρπα κόλλα.επικρατεί γενικά ένας χαμός όταν είναι αυτή.άσε που έβλεπα πως σε κάποιους ειδικά αλλοδαπούς τους φερόταν πολύ καλά και δεν έχω κάτι με τους ανθρώπους απλά μου έκανε εντύπωση η διάκριση.και γιατί το έκανε αυτό το κατάλαβα την επόμενη φορά.εμένα με ρώτησε γιατί πάω σε συγκεκριμένο μικριβιολόγο,μου έκανε εντύπωση για πιο λόγο με ρώτησε αλλά μετά έμαθα ότι ο άντρας της εχει μικριοβολογικό εργαστήριο και ότι όσους πάνε σε αυτόν έχουν άλλη μεταχείρηση.οι αλλοδαποί μη γνωρίζοντας που να πάνε τους πρωωθεί και φυσικά έχουν και καλύτερη μεταχιρειση.΄λεπτομέρεια να μου πεις απλά στο λέω για να μην σου φανεί περίεργο που κάποιοι περνάνε πριν από σενα!!μετά με στέλνει να κάνω ένα υπέρηχο στα εξωτερικά ιατρεία,επιστρεφω σε αυτούς και μου λένε ότι τώρα θα σε ξαναδούμε όταν κάνεις το β επιπέδου.γιατρός λέω δεν θα με δει ποιον θα έχω,όχι μου απαντάνε.κλάμμα μετά στο σπίτι γιατί να είναι έτσι αφού αλλιώς μου τα είπαν και δεν θα έχω γιατρό και πως θα γίνει και πως το άλλο ξέρεις τα ψυχολογικά μου!βρίσκω μια γιατρό που ήταν έγκυος και δουλεύει στο νοσοκομείο και της λέω αυτό κ αυτό.μου λέει αποκλείεται εμένα μου φέρονται αλλιώς γιατί εσένα έτσι,μήπως επειδή είσαι γιατρός λέω εγώ!!!!???!!θα έρθεις άυριο και θα σε συστίσω εγώ στον Γεωργαδάκη και στην μαία θα σε φερθούνε καλύτερα.πήρα λίγο τα επάνω μου τουλάχιστον λέω θα με δεί κάποιος γιατρός.9 ήμουν εκεί η μαία μου μίλησε πολύ ευγενικά μπροστά της, λες και δεν ήταν αυτή και όλοι ήταν σούζα.της είπε να με προσέξει περισσότερο και η γιατρός φεύγει!!!!έφτασε η ώρα 12 να περνάνε όλοι εκτός από μένα,ήταν το μέσο βλέπεις χαχα,όλες να με κοιτάνε περίεργα και να μου λένε δεν γίνετε να είσαι από τις 9 εδώ εμείς να έχουμε έρθεί μετά από σενα και εσυ τίποτα ακόμη.βγαίνει σε κάποια φάση η μαία και της λέω μήπως με ξεχάσατε, αχ ναι κοπέλα μου συγνώμη και με στέλνει τελειώς!!!!!!σε λίγο θα σε φωνάξουμε να σε δει ο γιατρός.μπαίνω μετά από 5 λεπτά και περίμενα να με εξετάσει αλλά το μόνο που έκανε ήταν μια ανάγνωση της καρτέλας και μου λεει όλα καλά τα βλέπω θα τα πούμε την πεόμενη φορά.δεν θα με εξετάσετε, όχι μου απαντάει δεν κάνω υπέρηχους.:shock:οκ!!δεύτερη απογοήτευση.τουλάχιστον λέω υπάρχουν απογευματινά ραντεβού να μην περιμένω στην ουρά, όχι τα έχουν καταργήσει.η συνέχεια το απογευματάκι γιατί είναι μεγάλο το ποστ και αναλυτικό πιστεύω.το επόμενο έχει και τα ευχάριστα!!!

 

Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από την γιατρό μου! Κοριτσάκι έχουμε!!! Πάμε για τον β-επιπέδου Λάρισα στο τέλος Δεκεμβρίου. Ελπίζω όλα να είναι καλά και τότε!!! Και γω χαίρομαι που βρήκα ακόμη μία (τουλάχιστον!)! Περιμένω το επόμενο post με τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

επανήλθα με το καλό να έρθει,εγώ περιμένω αγοράκι αντε να γνωριστούνε όταν βγούνε με το καλό!!!λοιπόν για να συνεχίσω,αφού είχα απογοητευτεί τελείως λέω μια είναι η τελευταία λύση να αποφασίσω ποιον γιατρό θέλω και να πάω μια μέρα άσχετη στο γραφείο του και να του μιλήσω.ρώτησα την γνωστή μου γιατρό και μου προτείνει τον διευθυντή Γεωργαδάκη σαν TOP αλλά έμαθα ότι από άλλες κοπέλες ότι για να σε αναλάβει αυτός θέλει χρήματα τουλάχιστον 600ευρώ, στο νοσοκομείο και 600 ευρώ μου φανήκαν υπερβολικά,ο επόμενος της λέω, μου πρότεινε τον Παντελίδη,είναι πολύ ήρεμος και σε βοηθάει πολύ.πέρνω τον άντρα μου ένα πρωί και πάμε στο νοσοκομείο και ξεκινάμε να ψάχνουμε τον Παντελίδη αρχικά στον 4 όροφο και μετά μας είπαν ότι είναι στα εξωτερικά.βγαίνει του λέμε ότι μας έχει συστήσει μια γιατρός να έρθουμε σε εσάς και αν μπορείτε να μας αναλάβετε.πειράζει που είμαι 5 και μηνών,όχι μου λέει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν σε έχουν παρακολουθήσει έξω.μη φοβάσαι γιατί είναι και το πρώτο μου,όλα καλά θα πάνε και θα κανονίσουμε να κάνουμε και επισκληρίδιο για να μην καταλάβεις τίποτα!ευγενικός σε όλα!πήγαμε Τρίτη και την Τετάρτη εξέταζε αυτός,θα έρθεις μου λέει να τα πούμε καλύτερα.Πάμε την Τετάρτη με άλλο αέρα πια και προς καλή μου τύχη η μαια η "αγαπητή" έλειπε και ήταν μια άλλη λίγο αργή αλλά πολύ πολύ καλή!!με έβαλε μέσα μόνη μου με ξάπλωσε στο κρεβάτι, ακουσε την καρδούλα και μου μέτρησε την πίεση και όλα αυτά μόνη ,το ξαναλέω χωρίς να είναι ανοιχτή η πόρτα και να σε βλέπουν όλοι!μετά βγήκα έξω και περίμενα να μας φωνάξει ο γιατρός.μπήκα μαζί με τον άντρα μου ενώ στον γεωργαδάκη δεν επιτρεπόταν.του έκανα ένα σωρό ερωτήσεις μου απάντησε σε όλες αναλυτικότερα.υπέρηχο διστυχως δεν μου έκανε,πολιτική νοσοκομείου.την επόμενη φορά που θα έχω ραντεβού στις 14/12.το καλό είναι ότι είχα κάνει στην εξωτερική γιατρό και αύριο θα πάω να κάνω υπέρηχο doppler στην Λάρισα και έτσι θα το ξαναδούμε.το κακό είναι ότι εξωτερική γιατρός δεν δέχτηκε να ξαναπάω.μου είπε ότι αφού θα γεννήσεις στο νοσοκομείο δεν μπορώ να σε παρακολουθώ και εγώ.απλά ήθελα να έχω μια επαφή και με την εξωτερική γιατρό για να κάνω τους υπερήχους μου.τουλάχιστον θα ξέρω για την επόμενη φορά να μην ξαναπάω σε αυτήν.αυτά που λες με το νοσοκομείο δεν σου κλείνουν ραντεβού πια,διάλεξε ένα γιατρό πήγαινε και πιάστον και πες ότι θέλεις να σε αναλάβει.θα δεις τελείως διαφορετική συμπεριφορά!!πότε έχεις ΠΗΤ?στην Λάρισα σε ποιον πας?εγώ στο ζευγάρι ΤΡΙΨ-ΜΠΟΛ.εκεί έκανα και το α και β επιπέδου.

3FZKp2.png
Link to comment
Share on other sites

επανήλθα,να σου ζήσει,εγώ περιμένω αγοράκι αντε να γνωριστούνε όταν βγούνε με το καλό!!!λοιπόν για να συνεχίσω,αφού είχα απογοητευτεί τελείως λέω μια είναι η τελευταία λύση να αποφασίσω ποιον γιατρό θέλω και να πάω μια μέρα άσχετη στο γραφείο του και να του μιλήσω.ρώτησα την γνωστή μου γιατρό και μου προτείνει τον διευθυντή Γεωργαδάκη σαν TOP αλλά έμαθα ότι από άλλες κοπέλες ότι για να σε αναλάβει αυτός θέλει χρήματα τουλάχιστον 600ευρώ, στο νοσοκομείο και 600 ευρώ μου φανήκαν υπερβολικά,ο επόμενος της λέω, μου πρότεινε τον Παντελίδη,είναι πολύ ήρεμος και σε βοηθάει πολύ.πέρνω τον άντρα μου ένα πρωί και πάμε στο νοσοκομείο και ξεκινάμε να ψάχνουμε τον Παντελίδη αρχικά στον 4 όροφο και μετά μας είπαν ότι είναι στα εξωτερικά.βγαίνει του λέμε ότι μας έχει συστήσει μια γιατρός να έρθουμε σε εσάς και αν μπορείτε να μας αναλάβετε.πειράζει που είμαι 5 και μηνών,όχι μου λέει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν σε έχουν παρακολουθήσει έξω.μη φοβάσαι γιατί είναι και το πρώτο μου,όλα καλά θα πάνε και θα κανονίσουμε να κάνουμε και επισκληρίδιο για να μην καταλάβεις τίποτα!ευγενικός σε όλα!πήγαμε Τρίτη και την Τετάρτη εξέταζε αυτός,θα έρθεις μου λέει να τα πούμε καλύτερα.Πάμε την Τετάρτη με άλλο αέρα πια και προς καλή μου τύχη η μαια η "αγαπητή" έλειπε και ήταν μια άλλη λίγο αργή αλλά πολύ πολύ καλή!!με έβαλε μέσα μόνη μου με ξάπλωσε στο κρεβάτι, ακουσε την καρδούλα και μου μέτρησε την πίεση και όλα αυτά μόνη ,το ξαναλέω χωρίς να είναι ανοιχτή η πόρτα και να σε βλέπουν όλοι!μετά βγήκα έξω και περίμενα να μας φωνάξει ο γιατρός.μπήκα μαζί με τον άντρα μου ενώ στον γεωργαδάκη δεν επιτρεπόταν.του έκανα ένα σωρό ερωτήσεις μου απάντησε σε όλες αναλυτικότερα.υπέρηχο διστυχως δεν μου έκανε,πολιτική νοσοκομείου.την επόμενη φορά που θα έχω ραντεβού στις 14/12.το καλό είναι ότι είχα κάνει στην εξωτερική γιατρό και αύριο θα πάω να κάνω υπέρηχο doppler στην Λάρισα και έτσι θα το ξαναδούμε.το κακό είναι ότι εξωτερική γιατρός δεν δέχτηκε να ξαναπάω.μου είπε ότι αφού θα γεννήσεις στο νοσοκομείο δεν μπορώ να σε παρακολουθώ και εγώ.απλά ήθελα να έχω μια επαφή και με την εξωτερική γιατρό για να κάνω τους υπερήχους μου.τουλάχιστον θα ξέρω για την επόμενη φορά να μην ξαναπάω σε αυτήν.αυτά που λες με το νοσοκομείο δεν σου κλείνουν ραντεβού πια,διάλεξε ένα γιατρό πήγαινε και πιάστον και πες ότι θέλεις να σε αναλάβει.θα δεις τελείως διαφορετική συμπεριφορά!!πότε έχεις ΠΗΤ?στην Λάρισα σε ποιον πας?εγώ στο ζευγάρι ΤΡΙΨ-ΜΠΟΛ.εκεί έκανα και το α και β επιπέδου.

 

Άντε το κανονίσαμε το προξενιό! 3 Απριλίου μπαίνω στον μήνα μου. Η γιατρός μου από τον Βόλο με έστειλε και εμένα στους Τριψ-Μπόλ. για τον β επιπέδου. Την αυχενική την έκανα στην γυναικολόγο μου. Έμεινες γενικά ευχαριστημένη από το ζευγάρι αυτό? Θα σου στείλω μήνυμα να μου πείς πότε έχει πρωϊνά ο γιατρός σου στο νοσοκομείο να έρθω χωρίς ραντεβού τότε. Πανικός γίνεται ετσι? άντε κουράγιο σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΟΥ 2011 ΜΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΟΡΗ!!!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΓΓΕΛΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΝΟΥΣ????? ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ!!!!!! ΒΕΒΑΙΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΕΡΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

matina80 να υποθέσω ότι πας στην Τσάπη?αν ναι είσαι ευχαριστημένη?θα σε παρακολουθεί ταυτόχρονα με το νοσοκομείο?

για το ζευγάρι στην Λάρισα μια χαρά, σου εξηγούν τα πάντα.ένα 3ωρο με παιδεύανε,δεν γυρνούσε με τίποτα και πήγαινε φαε σοκολατα,πήγαινε να περπατήσεις.θα μείνεις ευχαριστημένη.κάθε Τετάρτη είναι ο γιατρός.μήπως γνωρίζεις για μαθήματα ανώδινου τοκετού αν γίνονται στο νοσοκομείο?

 

ΧΑΖΟΜΑΝΟΥΛΑ στον Καράγγελο πήγαινα πριν μείνω έγγυος,πολύ καλός γιατρός αλλά μετά άλλαξα ασφάλεια και ανγκαστηκα και γιατρό λόγω οικονομικών.αν τα έχεις σίγουρα αξίζει.

3FZKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!είμαι 29 βδομαδων και κατι μέρες και θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για το νοσοκομείο Βόλου γιατί θέλω να γεννήσω σε αυτό.έχω επιλέξει και εγώ τον Παντελίδη και χαίρομαι που λες ότι είναι καλός.Θα ήθελα να μου πεις λίγο περισσότερες λεπτομέρειες αν μπορείς.

1.όταν σε πιάσαν οι πόνοι τον πηρες τηλέφωνο και ήρθε αμέσως?

2.σου ζήτησε χρήματα?

3.υπέρηχο έκανες κάθε μήνα? γιατί εμένα μου κάνανε ένα 15/9 και ένα θα μου ξανακάνουν 14/12, δεν κάνουν λέει κάθε μήνα.:cry:

όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει κατί ας μου απαντήσει!!!!

 

 

 

Εγω στον εβδομο πηγα στο νοσοκομειο κ ευτυχως με αναλαβανε.Πηγαινα σε εξωτερικο γιατρο που φοβοταν για την κλινικη.Οποτε λεω καλυτερα στο νοσοκομειο κ ασφαλεια κ πιο οικονομικα. 230 ευρω πληρωσα κ ολα οκ....!!!

 

.Ο μπεμπης δεν ηθελε να βγει, ειχα παει επισκεψη για καρδιοτοκογραφημα τεταρτη κ την πεμπτη (επονμενη μερα) εληγε η πητ κ μου λεει ο Παντελιδης ελα αυριο (Πεμπτη)

να κανουμε εισαγωγη κ προκληση τοκετου εχω εφημερια

 

Δεν ζητησε χρηματα (ημουν στην εφημερια του )

Πιστευω αν παρεις τηλ (μου ειχε δωσει το κινητο του για καθε ενδεχομενο) και ειναι εκτος ωρας εργασιας κατι δεν πρεπει να δωσεις??????(αποψη μου)

Παντως εμενα δε μου ζητησε τιποτα ουτε εκανε καμια νυξη.....αφου ετυχα στην εφημερια του!!!!!!!(τυχερη!!!!!)

 

Για υπερηχους εγω πηγα στον εβδομο......εκανα 3 μεχρι να γεννησω (ο μπεμπης ειχε διπλη περιτυλιξη λωρου στο λαιμο ευτυχως οταν γεννηθηκε ειχε λυθει)

 

Ξερω οτι κανουν λιγοτερους υπερηχους σε συγκριση με τους εξωτερικους γιατρους αν ολα ειναι φυσιολογικα...αν υπαρχει κατι ανησυχιτικο κανουν πιο συχνα....επισης κανουν κ α κ β επιπεδου!!!!

 

Εγω δεν γνωριζα και τις α κ β επιπεδου πηγα στη Μπολη κ Τριψανα στη Λαρισα πολυ καλοι γιατροι (ιδιαιτερα ο Τριψανας) αλλα τα 150αρια εφευγαν στο νερο βαλε κ βενζινη......

 

Σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!καλη εγκυμοσυνη κ ενα καλο τοκετο!!!!!με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!!!!!!!!(οι ευχες μου για ολες τις εγκυμονουσες!!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Όταν άνοιξα αυτό το θέμα ήμουνα έγκυος για πρώτη φορά αλλά τελικά το χάσαμε το σποράκι μας στην 6η εβδομάδα. Μετά από 1 μήνα και κάτι, έμεινα ξανά έγκυος και τώρα είμαι αισίως στην 17η εβδομάδα!!! Προς το παρόν με παρακολουθεί η γιατρός μου που συνεργάζεται με την κλινική αλλά από τον β-επιπέδου και μετά θα κλείσω ραντεβού στο νοσοκομείο του Βόλου γιατί όπως έχω ξαναπεί θέλω να γεννήσω εκεί. gold1981 πως επέλεξες γιατρό στο νοσοκομείο? έκλεισες ραντεβού από το 1535? απογευματινό? σε δέχτηκαν κανονικά σε προχωρημένη κύηση ή είχες πρόβλημα? β- επιπέδου που έκανες? αν μπορείς δώσε μου περισσότερες λεπτομέρειες γιατί ο καιρός περνάει και η αγωνία μεγαλώνει!!! Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!

 

 

 

Εγω την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος ειχα διδυμα κ τα εχασα κ εγω νωρις..μετα απο δυο μηνες εμεινα εγκυος στον πρωτο μου γιο και ολα πηγαν υπεροχα!!!!!!!!...τωρα εχω δυο γιους με ανταμειψε ο Θεουλης για τον τοσο πονο....Σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!!!!!!!!

Εμενα με δεχτηκαν στον εβδομο μηνα επρεπε να εχω ομως ολες τις εξετασεις υπερηχους ολα σε φακελο για να εχουν μια εικονα της εγκυμοσυνης.α κ β επιθπεδου στη Λαρισα Τριψανα κ Μπολη (πολυ καλοι γιατροι)

Και στο νοσοκομειο κανουν α κ β επιπεδου.

Εμενα τον Παντελιδη μου τον συστησε φιλη νοσοκομα στο νοσοκομειο.Πηγα Τεταρτη τον βρηκα κ με δεχτηκε!

Οντως ειναι πολυ καλος κ ηρεμος κ το βασικοτερο κ στην ωρα του τοκετου προσπαθει να σου μεταδωσει την ηρεμια του.Εγω γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο...ηθελα κ αυτην την εμπειρια (στον πρωτο γιο εκανα επισκληριδιο ομορφη εμπειρια δεν καταλαβα τιποτα απο πονο!!!!!!)

 

Και οι δυο μαιες βοηθησαν πολυ!!!!με ειχαν αγκαλια μια απο καθε πλευρα να κραταει το καθε χερι (τη μια τη γρατζουνισα πως θα παω στον αντρα μου μου λεει??????θελω να πω ειχαν κ τη διαθεση για αστεια !!!)

 

Το πρωτο παιδι το γεννησα στην κλινικη.Υπεροχη εμπειρια ευχαριστημενη απο γιατρο κ μαιες (αλλα εκει πληρωνα!!!!!!)

 

Στο νοσοκομειο η αληθεια ειναι οτι θα περιμενεις στην ουρα πρεπει να πληρωσεις τα 5 ευρω η περισσοτερο για υπερηχο μετα να περιμενεις να μπεις, μετα να πας να ενημερωσεις την καρτελα μετα να σε δει ο γιατρος.....οντως υπαρχει ταλαιπωρια......

 

Το δωματιο μια χαρα....τους αλλοδαπους -τσιγγανες τους βαζουν αλλου

(οχι οτι εχω προβλημα αλλα εχω δει εδω να το αναφερουν)...εμενα με εβαλαν με εγκυες με προωρες συσπασεις...3 ειμασταν

 

Μονο το μπανιο χωρις παραθυρο ειναι καπως μουντο αλλα 3 μερες ειναι!περνανε!!!!!

Πολυ ευχαριστημενη και απο τους παιδιατρους- μαιες στην υποστηριξη του θηλασμου κ στην σωστη ενημερωση σε ολα τα θεματα, σε αντιθεση με την κλινικη.........κανεις δεν μου ειπε τιποτα κ ο παιδιατρος ηρθε τρεχοντας να μου πει να μη βρεξω τον αφαλο του μωρου πως να το περιποιηθω κ αν δω κατι να τον παρω τηλ....

Μπορει στην κλινικη να ειναι πιο ευχαριστη η διαμονη(σαν σε ξενοδοχειο) στο νοσοκομειο ομως αισθανεσαι περισσοτερη ασφαλεια .......

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να υπαρχει η ταλαιπωρια στο νοσοκομειο απο την αναμονη αλλα ηταν ευγενικοι γιατροι κ μαιες......εμενα μια χαρα μου συμπεριφερονταν....

Αν σκεφτεις ποσος κοσμος περνα καθημερινα απο εκει κ ποση δουλεια εχουν .......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας και να σας ζήσουν τα μωράκια σας! gold 1981 ναι στην Τσάπη πηγαίνω αλλά δεν έχω συζητήσει μαζί της το θέμα του τοκετού ακόμη. Είπα να κάνω και τον β-επιπέδου και μετά να ξεκινήσω με το νοσοκομείο, οπότε δεν ξέρω αν θα συνεχίσει να με παρακολουθεί, αν και θα το ήθελα πολύ γιατί την εμπιστεύομαι (έστω να κάνω έναν υπέρηχο). Ναι είμαι αρκετά ευχαριστημένη και γενικά σε ό,τι μου έχει πει είναι ακριβής. Κι εσύ την ίδια είχες? Για ανώδυνο τοκετό δεν έχω ιδέα. Εσύ πότε γεννάς?

mama2 μου έδωσες πολύ κουράγιο με το θέμα του νοσοκομείου. Και τον συγκεκριμένο γιατρό δεν τον είχα καν ακούσει. Οπότε από τον Ιανουάριο θα πάω μια ωραία Τετάρτη και ελπίζω να με δεχτεί:-P!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας και να σας ζήσουν τα μωράκια σας! gold 1981 ναι στην Τσάπη πηγαίνω αλλά δεν έχω συζητήσει μαζί της το θέμα του τοκετού ακόμη. Είπα να κάνω και τον β-επιπέδου και μετά να ξεκινήσω με το νοσοκομείο, οπότε δεν ξέρω αν θα συνεχίσει να με παρακολουθεί, αν και θα το ήθελα πολύ γιατί την εμπιστεύομαι (έστω να κάνω έναν υπέρηχο). Ναι είμαι αρκετά ευχαριστημένη και γενικά σε ό,τι μου έχει πει είναι ακριβής. Κι εσύ την ίδια είχες? Για ανώδυνο τοκετό δεν έχω ιδέα. Εσύ πότε γεννάς?

mama2 μου έδωσες πολύ κουράγιο με το θέμα του νοσοκομείου. Και τον συγκεκριμένο γιατρό δεν τον είχα καν ακούσει. Οπότε από τον Ιανουάριο θα πάω μια ωραία Τετάρτη και ελπίζω να με δεχτεί:-P!

Link to comment
Share on other sites

mama2 ευχαριστούμε μας δίνεις όντως πολύ κουράγιο!!!έχεις δίκιο σε αυτό που λες οτι στην κλινική είναι στιλ ξενοδοχείου, αφού πληρώνεις λογικό είναι να εχεις άλλες υπηρεσίες!!

με την γέννα μια χαρά σου έτυχε εσένα αφού πήγες σε εφημερία του.το έχουμε σκεφτεί ότι αν τον καλέσω άλλη μέρα θα του δώσουμε κάποια χρήματα αλλά αυτά που έχω ακούσει για άλλους ότι έχουν ταρίφα διαφορετικά μπορεί να σε αφήσουν ξεκρέμαστη τελευταία στιγμή.προτιμώ να δώσω κάτι εγώ γιατί το θέλω παρά να μου ζητήσει εκείνος γιατί έτσι δέιχνει ότι τον ενδιαφέρει πρώτα το χρήμα και μετά το λειτούργημα του γιατρού.

την αυχενική την είχα κάνει έξω γιατί μεχρι τότε πήγαινα μόνο στην εξωτερική γιατρό. όταν πήγα και άνοιξα καρτέλα και τους είπα για β επιπέδου η μαία μου είπε να πάω να την κάνω έξω καλύτερα.όταν στο λέει αυτό τι μπορείς να κάνεις.πας και στάζεις τα 150αρια όπως λες + τις βενζίνες.στον Τριψανά πήγα και εγώ πολύ καλός και πολύ αναλυτικός σε σημείο που λες ότι είναι υπερβολικός.μου φάνηκε πολύ ψήρας ήθελε να τα δει όλα και με κράτησε τις ώρες εκεί.

matina80 στην κουμπαρέλου πήγαινα και εγώ ήθελα να συνεχίσω αλλά μόλις της είπα ότι δεν μπορούμε λόγω οικονομικών η συμπεριφορά της άλλαξε και μου είπε ότι δεν μπορεί να με κοιτάει και αυτή.της λέω μπορώ να σας πάρω ένα τηλέφωνο σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι,γιατί 6 μήνες αυτή με παρακολουθούσε, όχι μου απαντάει από δω και πέρα να πας στο νοσοκομείο να σε αναλάβει ο γιατρός που θα σε παρακολουθεί και με ειρωνικό ύφος.τουλάχιστον της λέω όταν γεννήσω να έρθω να κάνω σε εσάς το πρώτο τεστ παπ,ούτε αυτό μου λέει μπορώ να στο κάνω.απλά μείναμε μαλάκες με τον άντρα μου δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά.ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία που το κάνει αυτό να την παρακολουθούν 2 γιατροί.μετάνιωσα που δεν ξεκίνησα στην Τσάπη,την επόμενη φορά εκεί θα πάω.με την Τσάπη δεν έχεις πρόβλημα οι περισσότερες κοπέλες που έχω μιλίσει στο νοσοκομείο αλλά και η γειτόνισσα μου που έχει γεννήσει μέχρι τελευταία στιγμή την παρακολουθούσε και το γνώριζε χωρίς να έχει πρόβλημα.άσε που η δικιά μου δεν ήθελε να πάω στην κλινική αλλά στο ιασώ.τώρα ξαφνικά που άνοιξε το ιασώ ανακαλύψαν ότι η κλινική δεν είναι καλή, τόσα χρόνια πως συνεργαζόταν??!!γι'αυτό και εγώ προτιμώ το νοσοκομείο που δεν σε κοιτάνε για το χρήμα και ξέρεις ότι θα έχεις την ίδια αντιμετώπιση με όλους.ακόμη και να είχα χρήματα θα το σκεφτόμουν πολύ να πήγαινα στην κλινική.

3FZKp2.png
Link to comment
Share on other sites

mama2 ευχαριστούμε μας δίνεις όντως πολύ κουράγιο!!!έχεις δίκιο σε αυτό που λες οτι στην κλινική είναι στιλ ξενοδοχείου, αφού πληρώνεις λογικό είναι να εχεις άλλες υπηρεσίες!!

με την γέννα μια χαρά σου έτυχε εσένα αφού πήγες σε εφημερία του.το έχουμε σκεφτεί ότι αν τον καλέσω άλλη μέρα θα του δώσουμε κάποια χρήματα αλλά αυτά που έχω ακούσει για άλλους ότι έχουν ταρίφα διαφορετικά μπορεί να σε αφήσουν ξεκρέμαστη τελευταία στιγμή.προτιμώ να δώσω κάτι εγώ γιατί το θέλω παρά να μου ζητήσει εκείνος γιατί έτσι δέιχνει ότι τον ενδιαφέρει πρώτα το χρήμα και μετά το λειτούργημα του γιατρού.

την αυχενική την είχα κάνει έξω γιατί μεχρι τότε πήγαινα μόνο στην εξωτερική γιατρό. όταν πήγα και άνοιξα καρτέλα και τους είπα για β επιπέδου η μαία μου είπε να πάω να την κάνω έξω καλύτερα.όταν στο λέει αυτό τι μπορείς να κάνεις.πας και στάζεις τα 150αρια όπως λες + τις βενζίνες.στον Τριψανά πήγα και εγώ πολύ καλός και πολύ αναλυτικός σε σημείο που λες ότι είναι υπερβολικός.μου φάνηκε πολύ ψήρας ήθελε να τα δει όλα και με κράτησε τις ώρες εκεί.

matina80 στην κουμπαρέλου πήγαινα και εγώ ήθελα να συνεχίσω αλλά μόλις της είπα ότι δεν μπορούμε λόγω οικονομικών η συμπεριφορά της άλλαξε και μου είπε ότι δεν μπορεί να με κοιτάει και αυτή.της λέω μπορώ να σας πάρω ένα τηλέφωνο σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι,γιατί 6 μήνες αυτή με παρακολουθούσε, όχι μου απαντάει από δω και πέρα να πας στο νοσοκομείο να σε αναλάβει ο γιατρός που θα σε παρακολουθεί και με ειρωνικό ύφος.τουλάχιστον της λέω όταν γεννήσω να έρθω να κάνω σε εσάς το πρώτο τεστ παπ,ούτε αυτό μου λέει μπορώ να στο κάνω.απλά μείναμε μαλάκες με τον άντρα μου δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά.ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελευταία που το κάνει αυτό να την παρακολουθούν 2 γιατροί.μετάνιωσα που δεν ξεκίνησα στην Τσάπη,την επόμενη φορά εκεί θα πάω.με την Τσάπη δεν έχεις πρόβλημα οι περισσότερες κοπέλες που έχω μιλίσει στο νοσοκομείο αλλά και η γειτόνισσα μου που έχει γεννήσει μέχρι τελευταία στιγμή την παρακολουθούσε και το γνώριζε χωρίς να έχει πρόβλημα.άσε που η δικιά μου δεν ήθελε να πάω στην κλινική αλλά στο ιασώ.τώρα ξαφνικά που άνοιξε το ιασώ ανακαλύψαν ότι η κλινική δεν είναι καλή, τόσα χρόνια πως συνεργαζόταν??!!γι'αυτό και εγώ προτιμώ το νοσοκομείο που δεν σε κοιτάνε για το χρήμα και ξέρεις ότι θα έχεις την ίδια αντιμετώπιση με όλους.ακόμη και να είχα χρήματα θα το σκεφτόμουν πολύ να πήγαινα στην κλινική.

 

Να είσαι καλά κούκλα μου, ησύχασα τώρα γιατί προς στιγμήν νόμιζα ότι μιλούσαμε για την ίδια γιατρό. Με ηρέμησες πολύ. Ωραία συμπεριφορά γιατρού βρε! Και πολύ ανθρώπινη! Εγώ θα κάνω και τον β-επιπέδου στις 3 Ιανουαρίου (23 εβδομάδων ακριβώς) και μετά θα ξεκινήσω με το καλό στον Παντελίδη. Η αλήθεια είναι ότι δεν τον είχα ξανακούσει αλλά με πείσατε:-P! Εσύ πότε γεννάς? Σας ευχαριστώ όλες! Με βοηθάτε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή στεναχωρέθηκα πολύ με την συμπεριφορά της αλλά μετά λέω ότι δεν σκέφτονται όλοι ανθρώπινα.δεν πειράζει αυτή θα χάσει, απλά κατάλαβα γιατί τόσο καιρό που έλεγα στις κοπέλες που γνώριζα στο νοσοκομείο ότι πάω σε αυτήν όλες με ένα στόμα μια φωνή: καλά σε αυτή πας τόσους γιατρούς έχει ο Βόλος και σκεφτόμουν γιατί το λένε αυτό!!!

εμένα μου έχουν δώσει 2 ημερομηνίες και έχω ψιλομπερδευτεί.40 βδομάδες κλείνω στις 11/2 αλλά εκτός από Τριψανά,όλοι οι άλλοι μου έχουν 17/2.απ'οτι κατάλαβα βάζουν και μια βδομάδα γιατί υποτίθεται ότι την χάνεις λόγω τελευταίας περιόδου,λέω εγώ??!!πως στο μετρήσανε εσένα?

3FZKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή στεναχωρέθηκα πολύ με την συμπεριφορά της αλλά μετά λέω ότι δεν σκέφτονται όλοι ανθρώπινα.δεν πειράζει αυτή θα χάσει, απλά κατάλαβα γιατί τόσο καιρό που έλεγα στις κοπέλες που γνώριζα στο νοσοκομείο ότι πάω σε αυτήν όλες με ένα στόμα μια φωνή: καλά σε αυτή πας τόσους γιατρούς έχει ο Βόλος και σκεφτόμουν γιατί το λένε αυτό!!!

εμένα μου έχουν δώσει 2 ημερομηνίες και έχω ψιλομπερδευτεί.40 βδομάδες κλείνω στις 11/2 αλλά εκτός από Τριψανά,όλοι οι άλλοι μου έχουν 17/2.απ'οτι κατάλαβα βάζουν και μια βδομάδα γιατί υποτίθεται ότι την χάνεις λόγω τελευταίας περιόδου,λέω εγώ??!!πως στο μετρήσανε εσένα?

 

Έτσι είναι. Απλά μετά σε χάνει και σαν πελάτισσα εξ ολοκλήρου. Τι να πεις?

Εγώ μπαίνω στον μήνα μου 3 Απριλίου και μου έδωσε έως και 3 Μαϊου. Μου το υπολόγισε τελευταία περίοδος + 7 ημέρες άρα 3 Αυγούστου. Οπότε κάθε 3 αλλάζω μήνα. 3 Απριλίου μπαίνω στον 9ο. Ακριβή ημερομηνία όμως δεν μου έδωσε.

Χάρηκα πολύ με αυτά που έγραψες για τον β επιπέδου γιατί ξέρω ότι είναι πολύ σημαντικός και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να τον κάνω! Είδες καθαρά το μωράκι? Σου δώσανε και τρισδιάστατο υπέρηχο? Πώς είναι? Sorry για τις χαζές ερωτήσεις αλλά χάρηκα πολύ που βρήκα κάποια που να είναι από εδώ κοντά και ξέρει τα της περιοχής.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...