Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννα στην κατερινη


jo89

Recommended Posts

Γεια σου melina30. Για τους γιατρούς δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν τους ξέρω. Στο νοσοκομείο μας πάντως δεν πληρώνεις τίποτα αν είσαι ασφαλισμένη γιατί τα πληρώνει η ασφάλεια σου. Αλλά μετά δεν παίρνεις επίδομα τοκετού. Απλά δεν δίνεις τίποτα και δεν παίρνεις τίποτα. Ναι γεννάς με τον γιατρό που έχει βάρδια όπως και σε όλα τα νοσοκομεία. Και το μωρό το έχεις μαζί σου από την πρώτη στιγμή. Από ότι θυμάμαι αν δεν είσαι ασφαλισμένη ήταν γύρω στα 970 ευρώ το κόστος του φυσιολογικού τοκετού. Ελπίζω να βοήθησα.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!Να ρωτήσω και κάτι ακόμα;Ισχύει ότι στο νοσοκομείο δεν σου κάνουν επισκληρίδιο; Μήπως ξέρεις ποιοι γιατροί είναι στο νοσοκομείο και αν είναι καλοί;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα/

με την Μπουγατσια γεννησαν 2 φιλες μου και δεν ειχαν προβλημα. για τους αλλους που γραφεις, δεν γνωριζω.

 

επισκληριδιο στο ννοσοκομειο δεν κανουν.

 

τα δωματια στο νοσοκομειο ειναι καθαρα και μια χαρα. τετρακλινα .

εγω οταν γεννησα δεν υπηρχε καμμια αλλη γυναικα και ημουν μονη μου,οχι μονο στο δωματιο αλλα σε ολη την μαιευτικη.

 

μετα απο 2 ημερες γεννησαν 2 κοπελες,αλλοδαπες αλλα τις εβαλαν σε αλλο δωματιο.

μονο την τελευταια ημερα ηρθε μια κοπελα.

 

τωρα για το ποιος γιατρος ειναι καλος αυτο ειναι σχετικο.

στην δευτερη γεννα μου ηταν ο διευθυντης της μαιευτικης αλλα εκανα καισαρικη.μια χαρα ηταν.το ιδιο και οι περισσοτερες μαιες.

τα καλυτερα εχω να πω για ολους τους αναισθησιολογους.

την πρωτη γεννα μου που ηταν φυσιολογικη δεν θελω να την σχολιασω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα μελινα με το καλο...

 

Την μπουγατσια την εχει μια φιλη μου και ειναι ευχαριστημενη... τωρα τι να σου πω προσωπικη εμπειρια δεν εχω ειχα αλλον γιατρο απο αυτους που αναφερεις...

 

Για κουφογιαννη δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα:rolleyes:

 

Οσο για το νοσοκομειο εγω ειχα παει επισκεψη και ηταν πολυ καλα ετσι φαινονταν τουλαχιστον

 

Αλλα επειδη γεννησα στην κλινικη της κατερινης αν ξαναμεινω εγκυος με το καλο νοσοκομειο θα παω... Δεν εχω να πω κατι καλο για την κλινικη και τον ιδιοκτητη της(ειναι ο αναισθησιολογος εκει),Οι μαιες ηταν καλες κοπελες ευγενικες αλλα πανασχετες και με θηλασμο και γενικοτερα με οτι καταπιανονταν:oops::rolleyes::rolleyes: Και για την επισκληρηδιο που ανησυχεις να σου πω πως στην κλινικη 3 κοπελες μαζι μεμενα που καναμε επισκληρηδιο δεν μας επιανε με τιποτα εμενα συγκεκριμενα μου τη εκαναν 2 φορες απο την αρχη και δεν μπορουσαν να βρουνε τι φταει και δεν με πιανει ο εξυπνος ο εμπειρος ο αναισθησιολογος...Θελω να πιστευω πως ηταν τυχαια περιστατικα αλλα 3 μαζι ???:oops::oops: Να μην μιλησω για τις ψευδη χρεωση που μου εγινε για βεντουζα υποτιθεται ενω δεν χρησιμοποιηθηκε ποτε....

 

Οποτε ψηφιζω νοσοκομειο και παλι νοσοκομειο

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ,αυτό με την επισκληρίδιο πολύ με ανησυχεί...Στο πρώτο μου παιδάκι είχα γεννήσει φυσιολογικά αλλά με επισκληρίδιο γιατί δεν άντεχα... Με είχε πιάσει και δεν κατάλαβα τίποτα από πόνους. Γι'αυτό θέλω να κάνω και πάλι. Αν ζητήσεις να τον πληρώσεις , πάλι δε σου κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Επισκληρίδιο ξέρω ότι κάνουν μόνο στην καισαρική. Στον φυσιολογικό όχι. Στο πρώτο μου παιδάκι έκανα αλλά στο δεύτερο όχι. Πλέον μπορώ να πω ότι ο πόνος είναι αντιμετωπίσιμος. Το μεγάλο ζόρι που λες ότι δεν αντέχω άλλο είναι ένα τέταρτο και μετά τέλος. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βίωσα. Αλλά είχα και γέννα εξπρές-2 ώρες μόνο.

Η μαιευτική είναι πολύ καλή και καθαρή. Οι κοπέλες είναι ευγενικές και πρόθυμες. Έχει 3 τετράκλινα δωμάτια και τα υπόλοιπα είναι 2κλινα. Γενικά προσέχουν πως θα βάλουν στα δωμάτια. Αν δεν έχει κόσμο μπορεί να είσαι και μόνη σου. Εσένα σε βλέπει κάθε πρωί η ομάδα των γιατρών που περνάει και σου παίρνουν και αίμα κάθε πρωί. Το μωρό επίσης το βλέπει ο παιδίατρος που είναι βάρδια την ώρα της γέννας και κάθε πρωί πάλι μια ομάδα παιδιάτρων.

Οι γιατροί από ότι ξέρω είναι 3 στο νοσοκομείο μας και οι υπόλοιποι είναι ειδικευόμενοι. Τώρα για το ποιοι είναι καλοί ή όχι είναι θέμα υποκειμενικό και δεν μπορώ να σου πω τίποτα πάνω σε αυτό. Αυτό που μου είχε πει ο επιμελητής και μου έκανε πραγματικά εντύπωση ήταν ότι μετά από κάθε καισαρική γίνεται συμβούλιο και πρέπει ο γιατρός να δείξει ότι υπήρχε πραγματικά λόγος που έγινε η επέμβαση. Εμένα αυτό προσωπικά με καθησύχασε. Ελπίζω να βοήθησα.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...