Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΕΩΣ


Recommended Posts

Καλησπερα!!!!!!!!!!!!!!

Θα ηθελα να μαθω καποιες πληροφοριες για το τεστ κοποσεως και κατα ποσο δυσκολο ειναι?

Αν καποιος εχει εμπειρια απο αυτο θα ηθελα να την μοιραστη μαζι μου,μιας και αυριο προκειται να το κανω και εχω αγχωθει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν είναι τίποτα. σου βάζουν τα καλώδια (δεν ξέρω πώς λέγονται) που βάζουν στο καρδιογράφημα και σε βάζουν σε έναν διάδρομο (είσαι μόνο με το εσώρουχο από τη μέση και πάνω) και στην αρχή περπατάς. μετά αυξάνουν σταδιακά την ταχύτητα μέχρι όσο αντέξεις. σου μετράνε και την πίεση στην αρχή και στο τέλος. Μην αγχώνεσαι! Θα το "βγάλεις"! καλή επιτυχία! :-D

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Α,βρε τυχερουλα.........τσαμπα γυμναστικη παλι θα κανεις....:P

Δεν ειναι τιποτα παιδι μου...Ανεβαινεις σε ενα διαδρομο και αναλογα με την ηλικια τρεχεις ή περπατας για οσο αντεχεις...Σιγα τα αυγα δηλαδη,μασαμε εμεις απο αυτα???:-D:lol::wink:

 

Καλη επιτυχια και κοιτα να μην τον λιωσεις τον διαδρομο....εχει και step μετα..........:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι δικές μου ήταν έγκυρες (την προετοίμασα για το εσώρρουχο... να βάλει κάτι καλό...) χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Ευτυχως γιατι ειχα ακουσει οτι δεν το φορας και ψιλοκομπλαρα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έβγαλαν το πάνω εσώρουχο :mrgreen:

Προχώραγα στο διαδρομο και σιγά σιγά άρχισε να γίνεται πιο γρήγορος και ανηφορικός.Σε ρωτάνε κατά την διάρκεια αν πονάς αν κουράστηκες αν ζαλίζεσαι..............με λίγα λόγια σε "πιέζουν" έτσι ώστε να σε φτάσουν σε κάποιο σημείο κόπωσης για να μπορέσουν να δουν πως αντιδράς στην κόπωση αυτή.

 

Καλή επιτυχία:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα επιτελους εκανα αυτο το περιβοητο τεστ που στην τελικη αναλυση δεν ειναι και κατι τρομερο,αρκει να εχεις καλη ομαδα γιατρων κοντα σου και ανα πασα στιγμη να μπορουν να σε βοηθησουν.

Τελικα εγω δεν μπορεσα να το βγαλω γιατι μολις περασα στο δευτερο τριλεπτο και δυσκολεψαν τα πραγματα εμφανισα αρυθμια και ταχυκαρδια,μετα μια σκοτοδεινη και το αποτελεσμα να με μαζευουν πριν το καταλαβω..................................

Τεσπα παμε για αλλα και εχουμε δρομο ακομα.

 

almak σε ευχαριστω πολυ,οντως αυτο γινεται οσο περνανε τα τριλεπτα ,γιατι ετσι χωριζοντε τα επιπεδα δυσκολιας,τα πραγματα δυσκολευουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΤΙΝΤΙ ο αντρας μου απ τα 30 του αντιμετωπισε σοβαρα καρδιολογικα προβληματα..το τεστ κοπωσεως δεν ειναι κ τοσο μα τοσο αξιοπιστο.μηπως ησουν στρεσσαρισμενη?οι αρρυθμιες στην κοπωση πανω δεν ειναι κ οτι καλυτερο αλλα αν ηταν εκτακτες δεν ειναι τραγικο.αν επιτρεπεται για ποιο λογο το κανες το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΙΝΤΙ ο αντρας μου απ τα 30 του αντιμετωπισε σοβαρα καρδιολογικα προβληματα..το τεστ κοπωσεως δεν ειναι κ τοσο μα τοσο αξιοπιστο.μηπως ησουν στρεσσαρισμενη?οι αρρυθμιες στην κοπωση πανω δεν ειναι κ οτι καλυτερο αλλα αν ηταν εκτακτες δεν ειναι τραγικο.αν επιτρεπεται για ποιο λογο το κανες το τεστ?

 

μετα απο ασχημο και αφορητο πονο στο στηθος που πηγαινε μεχρι την πλατη.

τωρα ομως περιμενω τα αποτελεσματα απο τιε εξετασεις του θυροειδη για να δουμε μηπως οι αρυθμιες προερχονται απο εκει ή απο την βαλβιδα που εχει καποιο ανατονικο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

οισοφαγο κ στομαχι τα ψαξες?

 

ναι ολα εκανα υπερηχο σε ολα τα οργανα και triplex ανω κοιλιας,ευτυχως βγηκαν καθαρα εκτος απο το δεξι νεφρο που ειναι λιγο ερεθισμενο και χρειαζεται καποια σχετικη διατροφη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...