Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δε ξερω τι να νιωσω


maria-giannis

Recommended Posts

δε περιμενα ποτε οτι θα ερχοταν η σειρα μου να γραψω εδω,επισκευτηκα το γιατρο μου σημερα ο οποιος μου επιβεβαιωσε αυτο που φοβομουν.ειχα μια καθηστερηση 4 ημερων και μετα μου ηρθε περιοδος με πολλους πονους και αιμα.οι πονοι αυτοι συνεχιστηκαν μεχρι και σημερα και ετσι ειπα να παω να το κοιταξω.κατα την εξεταση ο γιατρος ειδε ενα μεγαλο και με ακανονιστο σχημα ενδομητριο.υπηρχε μια εγκυμοσυνη και αποβολη γιαυτο πονουσα τοσο και οτι το ενδομητριο θα πεσει μονο του στην επομενη περιοδο.μπορει να μη τα καταλαβα και καλα απο τη θολουρα μου.ειχα μεινει καγκελο.οχι μονο δεν περιμενα οτι ημουν εγκυος αλλα το εχασα κιολας.η αληθεια ειναι οτι δεν ημουν ετοιμη για δευτερο παιδι περισσοτερο απο οικονομικης αποψης,αλλα...δε ξερω πως να νιωσω.εχω στεναχωρεθει που πριν παρω τη χαρα τη στερηθηκα.οπως και να εισαι τελικα ειναι το χειροτερο πραγμα που μπορει να ακουσει μια γυναικα.εγινα ρακος.δε το σχεδιαζαμε,δεν ηθελα να μεινω εγκυος γιατι ηξερα οτι δε θα τα βγαζαμε περα αλλα νιωθω απαισια.μακαρι να βρεθει τροπος στο μελλον ωστε να αποφευγονται αυτα τα πραγματα και καμια γυναικα να μη νιωθει ετσι.πανω απολα νιωθω αδεια....

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοπέλα μου...πολύ στενοχωρήθηκα. Τι να σου πω, δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Καλά που δεν το είχες καταλάβει κι από πριν, γιατί, όπως και να ΄χει, σαν γυναίκα και μάνα μπαίνεις στο τρυπάκι της εγκυμοσύνης. Και φαντάζεσαι τύψεις, αν σκεφτόσουν "ωχ τι θα κάνω, από πού μου ήρθε κι αυτό τώρα" και μετά το έχανες? Πολύ χειρότερα θα ένιωθες, πιστεύω.

Δεν ήταν να γίνει. Είναι και μικράκι ακόμα το πρώτο σου, ίσως ο οργανισμός σου δεν είναι έτοιμος για άλλο παιδάκι ακόμα.

Ελπίζω να μπορέσεις σύντομα να το ξεπεράσεις κι όταν το θελήσεις, να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Η Παναγία κοντά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπέλα μου...πολύ στενοχωρήθηκα. Τι να σου πω, δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Καλά που δεν το είχες καταλάβει κι από πριν, γιατί, όπως και να ΄χει, σαν γυναίκα και μάνα μπαίνεις στο τρυπάκι της εγκυμοσύνης. Και φαντάζεσαι τύψεις, αν σκεφτόσουν "ωχ τι θα κάνω, από πού μου ήρθε κι αυτό τώρα" και μετά το έχανες? Πολύ χειρότερα θα ένιωθες, πιστεύω.

Δεν ήταν να γίνει. Είναι και μικράκι ακόμα το πρώτο σου, ίσως ο οργανισμός σου δεν είναι έτοιμος για άλλο παιδάκι ακόμα.

Ελπίζω να μπορέσεις σύντομα να το ξεπεράσεις κι όταν το θελήσεις, να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Η Παναγία κοντά σου.

σιγουρα δε ξερω πως θα αντιδρουσα αν το ηξερα και μετα το εχανα.θελω να πιστευω οτι απλα δεν ηταν η ωρα του ακομα να γινει,θελω παιδακια αλλα ισως να ηταν και για καλο ποιος ξερει τι σκεφτεται ο θεος μακαρι αργοτερα να πανε ολα καλα...

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...