Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

O γιος μου σε 2 μηνες θα γινει 3 ετων. Φιλος μας του πηρε δωρο ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ παιδικη ντραμς...:shock: Ο αντρας μου το ηξερε και δε μου΄πε τιποτα μεχρι που ειδα το τεραστιο κουτι στο σαλονι. :evil: Ας αφησουμε το θεμα χωρου και το οτι θα βαραει ολη μερα και θα χρειαστω ωτασπιδες...:? Ειναι δωρο αυτο για 3χρονο? Ακομη και αν εχει ταλεντο, οπως πιστευει ο μπαμπας, μπορει να φανει σ΄αυτη την ηλικια?:confused:

Ας μου απαντησει καποιος ειδικος στη μουσικη παιδεια παρακαλω, γιατι θα γινει πεδιο μαχης το σπιτι μου με αφορμη αυτο το θεμα!:rolleyes:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tara μην στεναχωριεσαι ντραμς εφερε και η αδερφη μου στην κορη μου που ειναι 2.5 ετων και γινεται εδω μεσα της τρελης!!το πιθανοτερο ειναι να ξετρελαθει ο μικρος μιας που σε αυτες τις ηλικειες οτι φασαριοζικο αρεσει μην απορισεις αν δεις τον μικρο να ¨βαραει¨ μελωδιες!μπορει να ειναι ενα μικρο ταλεντο η να γινει!

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι υπερκινητικό παιδάκι είναι σίγουρο πως θα το λατρέψει! :) Είναι καλό να ασχοληθεί με τη μουσική (όσο κ αν αυτό που θα ακούς δεν θα είναι "μουσική" ) :) Όταν έρθει ο άντρας μου θα τον ρωτήσω περισσότερα για το θέμα κ θα σας πω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλε γιατι παραξενευεσαι?ο νονος της ειναι δασκαλος ντραμ και της εκανε ενα τετοιο δωρο οταν ηταν 15 μηνων.τα κρουστα ειναι η πρωτη επαφη με το ρυθμο και τη μουσικη για ενα παιδι-εχεις ακουσει για το συστη μα ορφ της μουσικης προπαιδειας?βοηθηστε το βαζοντας ενα μουσικο κομματι να παιζει και να πως να τα χτυπαει με το ρυθμο και θα ενθουσιαστεις με το αποτελεσμα.εγω και ο αντρας μου ειμαστε μουσικοι και ενα θα σου πω.τα κρουστα δεν ειναι απαραιτητα φασαρια...

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω λατρευω τη μουσικη, και νιωθω πολυ καλυτερα απο τις απαντησεις σας! Απλα νομιζα πως τετοιο δωρο θα ηταν χρησιμο μετα τα 4 ή 5, και οτι τωρα θα παει στην κυριολεξια χαμενο. Θα τον βαλω ν'ακουει Billy Cobham! ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

προσωπικά θα αμφέβαλα για τα φιλικά αισθήματα του φιλου σας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφού με τον αντρα μου παμε τετοια φασαριοζικα δώρα σε όσους δεν συμπαθούμε :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Πάντως περαν της επισκεψης στον νευρολόγο που θα σου λύσει τα χέρια (2 - 3 χαπάκια την ημέρα και δεν θα τα ακους) :lol::lol::lol: πραγματι ο ρυθμός είναι πολύ βοηθητικός οχι μονο στην μουσική αλλα και στα μαθηματικά (ναι ναι). Αφού τον αφήσεις να σας τρελάνει αρχισε να τον βάζεις στο τρυπάκι Πχ

Πως θα έκανες τον κεραυνό με το ντραμς σου?

Πως θα έκανες τον ανεμο με το ντραμς σου? (συρσιμο της μπαγκέτας στο τύμπανο νομίζω)

Πως θα έκανες τον ήλιο, την βροχή, την καταιγίδα με το ντραμς σου?

Επισης μια ιστοριούλα πχ είμαστε στο δάσος την νύχτα και ολα τα ζώα κοιμούνται (απολυτη ησυχία). Ξαφνικά ακούγεται μια κουκουβάγια ή ενας κεραυνός (κανει τον αντιστοιχο ήχο) και αρχιζει να πέφτει βροχή κλπ κλπ κλπ. Αυτή την ιστοριούλα πουθα φτιάξεις ξανακάντε την. Πολύ ωραίο βιβλίο είναι "ο κάστορας και η ηχώ" απο τις εκδόσεις Ρώσση για να μπεις στο κλίμα

Link to comment
Share on other sites

O γιος μου σε 2 μηνες θα γινει 3 ετων. Φιλος μας του πηρε δωρο ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ παιδικη ντραμς...:shock: Ο αντρας μου το ηξερε και δε μου΄πε τιποτα μεχρι που ειδα το τεραστιο κουτι στο σαλονι. :evil: Ας αφησουμε το θεμα χωρου και το οτι θα βαραει ολη μερα και θα χρειαστω ωτασπιδες...:? Ειναι δωρο αυτο για 3χρονο? Ακομη και αν εχει ταλεντο, οπως πιστευει ο μπαμπας, μπορει να φανει σ΄αυτη την ηλικια?:confused:

Ας μου απαντησει καποιος ειδικος στη μουσικη παιδεια παρακαλω, γιατι θα γινει πεδιο μαχης το σπιτι μου με αφορμη αυτο το θεμα!:rolleyes:

 

ο αντρας μου ξεκινησε μουσικη στα 4 το πολυ κ επαιζε κομματια στο πιανο ακουστικα κ μονο. μπορει κ ο δικος σου να ειναι ταλεντο!

Link to comment
Share on other sites

: πραγματι ο ρυθμός είναι πολύ βοηθητικός οχι μονο στην μουσική αλλα και στα μαθηματικά (ναι ναι). Αφού τον αφήσεις να σας τρελάνει αρχισε να τον βάζεις στο τρυπάκι Πχ

Πως θα έκανες τον κεραυνό με το ντραμς σου?

Πως θα έκανες τον ανεμο με το ντραμς σου? (συρσιμο της μπαγκέτας στο τύμπανο νομίζω)

Πως θα έκανες τον ήλιο, την βροχή, την καταιγίδα με το ντραμς σου?

Επισης μια ιστοριούλα πχ είμαστε στο δάσος την νύχτα και ολα τα ζώα κοιμούνται (απολυτη ησυχία). Ξαφνικά ακούγεται μια κουκουβάγια ή ενας κεραυνός (κανει τον αντιστοιχο ήχο) και αρχιζει να πέφτει βροχή κλπ κλπ κλπ. Αυτή την ιστοριούλα πουθα φτιάξεις ξανακάντε την. Πολύ ωραίο βιβλίο είναι "ο κάστορας και η ηχώ" απο τις εκδόσεις Ρώσση για να μπεις στο κλίμα

 

εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι νηπιαγωγος;;;;!!

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι νηπιαγωγος;;;;!!

 

αχ σε ευχαριστώ πολύ πολύ οχι δεν είμαι αλλα θα ήθελα να είμαι δασκάλα (ας διάβαζα)

Πάντως εχω σπουδάσει πολλά χρόνια (μα παρα πολλα) μουσική και εχω κάνει και μουσικοκινητική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Ο φιλος μας ειναι ιδιοκτητης κλαμπ και στουντιο ηχογραφησης, οποτε καταλαβαινετε...

Θα δοκιμασουμε και τι να πω? Αν δω οτι παει να την καταστρεψει, αντι να παταω σε πιατινια στο σαλονι, θα τη βαλω στο κουτι της και θα την εμφανισω του χρονου!

Το μωρο ομως δεν ξερω πως θα αντιδρασει που φοβαται τους δυνατους θορυβους!:rolleyes:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...