Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΓΩΤΑΤΖΗΣ Κ ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


mama-mia

Recommended Posts

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω παγωτατζη κ μαλλι της γριας για βαπτιση στην Θεσσαλονικη?

Πως σας φαινεται σαν ιδεα?Εχω αμφιβολιες για τον παγωτατζη γιατι η βαπτιση ειναι 18/5 στις 12μμ,κ μετα θα παμε για φαγητο...Μου ειπανε οτι δεν ειναι ωραιο να κερασω παγωτο,ειδικα στα παιδια,πριν το φαγητο.... :?

Αλλα απο την αλλη οτι γλυκο κ να κερασω, το ιδιο δεν ειναι? :roll::roll:

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην σε απασχολεί για τα παιδιά!!!! Γιατί εσύ πιστεύεις ότι στο τραπέζι που θα κάνεις μετά θα φάνε φαγητό? Εγώ λέω ότι μάλλον θα παίζουν! και στην τελική εάν αντί για παγωτό τους μοίραζες παστάκι ή προφιτερόλ ή κάτι άλλο το ίδιο δεν είναι??????? Μην ακούς κανέναν!!!!!

 

Συγνώμη αλλά είμαι από Αθήνα και δεν ξέρω που θα βρεις στη Θεσαλλονίκη κάτι τέτοιο.

Μπορείς να κοιτάξεις και λίγο πιό κάτω στο topic που γράφουν κοπέλες από τη Θεσαλλονίκη για βάφτιση. Όλο και κάτι θα αναφέρουν!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

θα σου πρότεινα να μπεις μέσα στο http://www.delfinakia.gr

 

Επειδή είναι μεγάλη και πολύ γνωστή εταιρεία πιθανόν να έχουν συνεργάτες και στην Θεσσαλονίκη.

 

Και εγώ σε αυτούς έκλεισα.

 

Καλή επιτυχία! :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ θα σας πώ κάτι αλλα μη με κοροιδέψετε :oops::oops: επειδή μου άρεσε πολύ η ιδέα με το παγωτό αλλά μόλις έμαθα οτι για 90 άτομα θέλω 350 ευρώ τρελάθηκα οσο για τον ή την που θα βάζει παγωτό μου είπαν 100 ευρώ και τα 250 για παγωτό ψυγείο και τα λοιπά έτσι ρώτησα μηπως θέλουν κάποιον να βάζει παγωτό και ζήτησα δουλειά :lol::lol::lol::lol::lol: έτσι σκέφτηκα κάτι :idea: γιατί να μην βρώ ένα παραδοσιακό παγωτατζή? βρήκα έ λοιπόν μου είπε 1,50 ευρώ το άτομο να έρθει με το καροτσάκι του και την λευκή του ποδίτσα παραδοσιακός και παπούλης γιατί να μην πάρει κάποιος τα λεφτά που τα έχει πραγματικά ανάγκη? και έτσι το κανόνισα.....μπορεί να έκανα και λάθος ε!! όχι πιά και εκμετάλλευση...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ θα σας πώ κάτι αλλα μη με κοροιδέψετε :oops::oops: επειδή μου άρεσε πολύ η ιδέα με το παγωτό αλλά μόλις έμαθα οτι για 90 άτομα θέλω 350 ευρώ τρελάθηκα οσο για τον ή την που θα βάζει παγωτό μου είπαν 100 ευρώ και τα 250 για παγωτό ψυγείο και τα λοιπά έτσι ρώτησα μηπως θέλουν κάποιον να βάζει παγωτό και ζήτησα δουλειά :lol::lol::lol::lol::lol: έτσι σκέφτηκα κάτι :idea: γιατί να μην βρώ ένα παραδοσιακό παγωτατζή? βρήκα έ λοιπόν μου είπε 1,50 ευρώ το άτομο να έρθει με το καροτσάκι του και την λευκή του ποδίτσα παραδοσιακός και παπούλης γιατί να μην πάρει κάποιος τα λεφτά που τα έχει πραγματικά ανάγκη? και έτσι το κανόνισα.....μπορεί να έκανα και λάθος ε!! όχι πιά και εκμετάλλευση...

 

βρε mersy!!! στο μυαλό μου μέσα είσαι!!!!!!!!!!!

το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ!!!!

μήπως όμως σου ζητάει πολλά? για μια μπάλα παγωτό δεν τον κανονισες?

παραπάνω νομίζω είναι υπερβολή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα σήμερα στο σκουμπι ντου (Χαιδάρι )και ρώτησα για το παγωτό(για σενα κουμπάρα!!!!!!!!!!!!!)και μου είπε θα χει χωνάκια μπισκότο ή και κυπελάκια,κουταλάκια,χαρτοπετσέτες,σιρόπια για γαρνίρισμα και τρεις διαφορετικές γεύσεις το τεμάχιο 2 ευρώ και ο παγωτατζής άλλα 50 ευρώ..

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνομαι παράλογη αλλά δεν νομίζω καμία μανούλα που θα ντυθεί και

θα βάλει και στο παιδί τα ωραία του ρουχαλάκια για να πάνε στη βάφτιση θα

χαρεί ιδιαίτερα όταν το παιδί θα κολλάει μαλλί της γριάς και θα απλώνει και

τα χεράκια του επάνω της το ίδιο ισχύει και για το παγωτό που όταν θα αρχίσει

να λιώνει άστα να πάνε :lol::lol::lol:

Τις τιμές τις θεωρώ λίγο τσουχτερές για μία μπάλα παγωτό!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ θα σας πώ κάτι αλλα μη με κοροιδέψετε :oops::oops: επειδή μου άρεσε πολύ η ιδέα με το παγωτό αλλά μόλις έμαθα οτι για 90 άτομα θέλω 350 ευρώ τρελάθηκα οσο για τον ή την που θα βάζει παγωτό μου είπαν 100 ευρώ και τα 250 για παγωτό ψυγείο και τα λοιπά έτσι ρώτησα μηπως θέλουν κάποιον να βάζει παγωτό και ζήτησα δουλειά :lol::lol::lol::lol::lol: έτσι σκέφτηκα κάτι :idea: γιατί να μην βρώ ένα παραδοσιακό παγωτατζή? βρήκα έ λοιπόν μου είπε 1,50 ευρώ το άτομο να έρθει με το καροτσάκι του και την λευκή του ποδίτσα παραδοσιακός και παπούλης γιατί να μην πάρει κάποιος τα λεφτά που τα έχει πραγματικά ανάγκη? και έτσι το κανόνισα.....μπορεί να έκανα και λάθος ε!! όχι πιά και εκμετάλλευση...

 

βρε mersy!!! στο μυαλό μου μέσα είσαι!!!!!!!!!!!

το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ!!!!

μήπως όμως σου ζητάει πολλά? για μια μπάλα παγωτό δεν τον κανονισες?

παραπάνω νομίζω είναι υπερβολή...

νομίζω για δύο μπάλες παγωτό με χωνάκι ή κυπελάκι και κουταλάκι, σιρόπια και τα συναφή αλλά θα τον πάρω τηλ αυτές τις μέρες και θα σε ενημερώσω, θα τυπώσω καρτελάκια που θα κολλήσω ξιλαράκια με το όνομα της μικρής για να βάζει στο παγωτό όπως κάνουν με τα γλυκά

Link to comment
Share on other sites

koritsia εγω πήγα στα εγκανια του mothercare στην Χαλκίδα εκει ειχαν ενα παραδοσιακο παγωταζη με το καροτσακι του την φορμα κλπ . Δεν μου αρεσε το παγωτο ηταν λιωμενο γιατι το καροτσακι δεν εχει ρευμα ειναι με παγωθηκες .Απλα φροντιστε να το εχετε συμφωνησει οτι θα ερθει λιγο πριν το τελοςτης βαφτισης .Επίσης αν εχουνε παγωτο με γευση βανιλια σαν τον παλιο καιρο να ειστε σιγουρες οτι θα ξετρελαθουν οι μεγαλοι!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια..

 

 

Ίσως γίνομαι παράλογη αλλά δεν νομίζω καμία μανούλα που θα ντυθεί και

θα βάλει και στο παιδί τα ωραία του ρουχαλάκια για να πάνε στη βάφτιση θα

χαρεί ιδιαίτερα όταν το παιδί θα κολλάει μαλλί της γριάς και θα απλώνει και

τα χεράκια του επάνω της το ίδιο ισχύει και για το παγωτό που όταν θα αρχίσει

να λιώνει άστα να πάνε :lol::lol::lol:

Τις τιμές τις θεωρώ λίγο τσουχτερές για μία μπάλα παγωτό!!!!

 

Κι εγω γι' αυτο δισταζω....Μαλλον θα καταληξω σε μαφινς....ή κατι πιο ανωδυνο τελος παντων... :roll:

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω παγωτατζη κ μαλλι της γριας για βαπτιση στην Θεσσαλονικη?

Πως σας φαινεται σαν ιδεα?Εχω αμφιβολιες για τον παγωτατζη γιατι η βαπτιση ειναι 18/5 στις 12μμ,κ μετα θα παμε για φαγητο...Μου ειπανε οτι δεν ειναι ωραιο να κερασω παγωτο,ειδικα στα παιδια,πριν το φαγητο.... :?

Αλλα απο την αλλη οτι γλυκο κ να κερασω, το ιδιο δεν ειναι? :roll::roll:

Αν αποφασισεις κατι τετοιο γιατι δεν λες στον παγωτατζη να ερθει στο χωρο της δεξιωσης , ωστε να εχουν φαει τα πιτσιρικια και να το ευχαριστηθουν και οι μεγαλοι? :wink:

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασισεις κατι τετοιο γιατι δεν λες στον παγωτατζη να ερθει στο χωρο της δεξιωσης , ωστε να εχουν φαει τα πιτσιρικια και να το ευχαριστηθουν και οι μεγαλοι? :wink:

 

Επειδη θα ειναι κ τα γενεθλια της μικρης κ θα κοψουμε τουρτα...Ελεγα να το κανω αντι για γλυκο βαπτισης...

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

αχ δε μπορώ να αποφασίσω :?

πάλι καλά που έχω χρόνο στη διάθεση μου :lol:

 

 

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι το παγωτό......θα νευριάσει αρκετούς(μέσα και μενα).Σκέψου θα λιώνει...αν και είναι Σεπτέμβριος(για τους καλοκαιρινούς μήνες δεν το συζητάω καν!!!!!!!!!!)την ζέστη του θα την έχει.Το καταλαβαίνω ότι είναι ωραίο σαν εικόνα αλλά σκεψου το και λίγο πρακτικά.Σκέψου την ιδέα του Κωνσταντινίδη.Εχει αυτοκίνητο(τύπου Λουμίδη)και ανοίγει πλάγια και έχει προφιτερόλ και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι.Ρωτάει τον καθένα τι θέλετε προφιτερόλ ή το άλλο;Και μην ξεχνιόμαστε ο τύπος φημίζετε για το προφιτερόλ.

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασισεις κατι τετοιο γιατι δεν λες στον παγωτατζη να ερθει στο χωρο της δεξιωσης , ωστε να εχουν φαει τα πιτσιρικια και να το ευχαριστηθουν και οι μεγαλοι? :wink:

 

Επειδη θα ειναι κ τα γενεθλια της μικρης κ θα κοψουμε τουρτα...Ελεγα να το κανω αντι για γλυκο βαπτισης...

 

μμμ.. αυτο δεν το ηξερα... τι να σου πω... :? παντως σαν ιδεα προσωπικα μου αρεσει πολυ...

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mersy είσαι άπαιχτη!!!!!!!!!!!!!

 

Είναι απίθανη η ιδέα του κλασσικού παγωτατζή από την απομίμηση που μας προσφέρουν οι εταιρείες!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!

 

:P:P:P:P

θα στολισουμε και το καροτσακι θαλασσινο και ολα καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

αχ δε μπορώ να αποφασίσω :?

πάλι καλά που έχω χρόνο στη διάθεση μου :lol:

 

 

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι το παγωτό......θα νευριάσει αρκετούς(μέσα και μενα).Σκέψου θα λιώνει...αν και είναι Σεπτέμβριος(για τους καλοκαιρινούς μήνες δεν το συζητάω καν!!!!!!!!!!)την ζέστη του θα την έχει.Το καταλαβαίνω ότι είναι ωραίο σαν εικόνα αλλά σκεψου το και λίγο πρακτικά.Σκέψου την ιδέα του Κωνσταντινίδη.Εχει αυτοκίνητο(τύπου Λουμίδη)και ανοίγει πλάγια και έχει προφιτερόλ και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι.Ρωτάει τον καθένα τι θέλετε προφιτερόλ ή το άλλο;Και μην ξεχνιόμαστε ο τύπος φημίζετε για το προφιτερόλ.

 

 

ε άμα είναι να εκνευριστείς κι εσύ γιατί θα τρέχεις πίσω απ το Γιώργο να μη λερωθεί ... :lol: οκ θα βρω άλλο γλυκό κι άκυρο από μένα το παγωτό :P

με βοήθησες να αποφασίσω στο να μην το κάνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mersy είσαι άπαιχτη!!!!!!!!!!!!!

 

Είναι απίθανη η ιδέα του κλασσικού παγωτατζή από την απομίμηση που μας προσφέρουν οι εταιρείες!!!

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!

 

:P:P:P:P

θα στολισουμε και το καροτσακι θαλασσινο και ολα καλα!!!

 

 

μωρέ.... δε στολίζεις την καλαθούνα που είχες στο παιδί και να βάλεις κανα κλόουν να μοιράζει καραμέλες? γιατί απ ότι βλέπω θα μας βρίζουν όλοι για το παγωτό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε κουμπάρα δεν βρίζουμε κανέναν!Αν σου αρέσει το παγωτό όλοι οι άλλοι περισσεύουν.Για τα δικά μου ήταν ολοι σύμφωνοι;;

 

καλέ το εννοώ, δεν το πήρα στραβά :D

άλλωστε αν το είχα πάρει στραβά θα σε είχα πάρει τηλ να στα πω :lol:

 

όχι όχι το αποφάσισα... δε θα βάλω παγωτό

το θέμα είναι να αποφασίσω τώρα τι γλυκό θα βάλω :D

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για παγωτατζή για 100 περίπου άτομα και μου ζήτησαν 440 ευρώ...!Να ξέρετε τι τιμές παίζουν.

 

 

Δεν ξέρω αν είδες παραπάνω αυτό που έγραψα.Τα ίδια λεφτά για 200 άτομα.Μήπως μας δουλεύουν;

url=http://www.xarakas.gr]line_test_beg_39_time_1181880000_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματία στο site της δωδώνη.(http://www.dodoni-catering.gr ).Έχουν αμαξάκια παγωταντζή για τέτοιου είδους περιπτώσεις.Δεν ξέρω αν έχουν συνεργάτες εκεί αλλά φαντάζομαι πως ναι.Δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν ρωτήσεις,αν και προσωπικά πιστεύω πως θα ζητήσουν αρκετά.....

as1cxEz0g410010MjkyZHwwNjIwZHxNeSBsaXR0bGUgTmljb2wgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

μην κάνετε το κόπο να ρωτήσετε στη Δωδώνη για παγωτατζή. Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η ιδέα του παγωτού, είχα ρωτήσει και είπαν για 150 άτομα 520 € !!!!!!!!!!!!!!!! μου ήρθε να τους πω οτι το καροτσάκι να το νοικιάσω θέλω όχι να το αγοράσω...στο ΣΚΟΥΜΠΥ ΝΤΟΥ στο Χαιδάρι μου ζήτησαν 350€ με 3 γεύσεις παγωτού , σιρόπι, και μπισκοτάκι. Τελικά έκλεισα στα Δελφινάκια με την ίδια τιμή παλι με 3 γεύσεις κλπ...απλά το καλό με τα δελφινάκια είναι οτι δεν μου ζήτησαν προκαταβολή, σημείωσαν την ημερομηνία βάπτισης και τα στοιχεία μου και θα στείλω χρήματα όταν πλησιάζει η βάπτιση. Έτσι δεν δεσμεύομαι, ώστε αν αλλάξω γνώμη να μην χάσω τα χρήματα...

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...