Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ


Recommended Posts

μπορει καποια κοπελα να μου απαντησει στο εξης?ποσα λιτρα καιει ενα σπιτι (μονοκατοικια) 150 τ.μ το χρονο χωρις ιδιαιτερη οικονομια(το σπιτι να εχει 19 βαθμους)?γραψτε μου παρακαλω γιατι σκεφτομαστε να βαλουμε κλιματισμο γι αυτο το λογο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εξαρταται το που μενεις!!!

εμεις ας πουμε μενουμε καστορια και περυσι καψαμε 4000 ευρω φετος με την αυξηση δεν μας φτανουν 5500 ευρω (και το σπιτι ειναι 130τμ)

YQzpp2.png

Το αγγελουδακι μας !!!!!!

aLLhp2.png

 

Τα μωρακια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι το αναβετε τουλαχιστον 6 μηνες,ετσι δεν ειναι?μενω κεφαλλονια,ουτε χιονια ουτε υπερβολικο κρυο εχει εδω,μονο υγρασια πολλη υγρασια..Κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

κουμπί κουμπάκι, το πετρέλαιο πέθανε.....

 

σπίτι 120 τετραγωνικών έξω από Θεσσαλονίκη, 2,5 τόνους για 5 μήνες σε ένα νορμάλ χειμώνα...

 

πέρισυ πάνω από 3 τόνους...

 

φέτος ξύλα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποια κοπελα να μου απαντησει στο εξης?ποσα λιτρα καιει ενα σπιτι (μονοκατοικια) 150 τ.μ το χρονο χωρις ιδιαιτερη οικονομια(το σπιτι να εχει 19 βαθμους)?γραψτε μου παρακαλω γιατι σκεφτομαστε να βαλουμε κλιματισμο γι αυτο το λογο

 

κοιτα παίζουν πολλά πράγματα ρόλο καταρχάς αν είναι καινούργιος ο καυστήρας πόσες απώλειες έχει το σπίτι (πχ αν τα κουφώματα είναι με θερμογέφυρα) κλπ πάντως πάνω κάτω αν εγώ ήθελα 3 τόνους για ενα σπίτι 120 τετραγωνικά με απιστευτες απώλειες χωρις να το αναβω ολη μερα παρα για μια ώρα εσυ θα θες κατι αναλογο με 3,5 δηλαδη κοντά σε ποσο 4000- 5000 ευρω.. δεν συμφέρει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε παιδια τι μου λετε?το σπιτι ειναι 2 χρονων με τελεια μονωση και ολα καινουρια.δλδ 1.5 τονος ειναι ουτοπια?

εξαρταται και απο το ποσο"βαρυσ" θα ειναι φετοσ ο χειμωνσ.....δεν μπορεισ να υπολογισεις ακριβως....επισησ παιζει ρολο και το ποσο μεγαλος(σε θερμιδεσ )ειναι ο καυστηρασ αλλα και ποσο μεγαλα σωματα εχεις στο σπιτι....

στο τελοσ του χειμωνα θα ξερεις...!!;););)!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Ο,ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ.ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

 

αστα να πάνε...τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα απ όσο υπολογίζεις. νυχερινό ρευμα και κλιματισμό ή ξυλα. αφου καταφέρατε να μαζέψετε κιόλας ούτε του παπά να μην το πεις.είστε προνομιούχοι! ο χειμώνας των περισοτέρων ξεκινά με χρέη και 0 αποθεματικό.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

150 τ.μ. σε σχετικά ήπιο κλίμα με υγρασία.Πέρσι άναψα το καλοριφέρ αρχές οκτώβρη και το σβησα μέσα μάη.Είχα το μωρό νεογέννητο και δεν το έσβησα καθόλου.Έκαψα 2,5 τόνους περίπου.Το σπίτι έχει μόνωση στην ταράτσα κουφώματα αλουμινίου αλλά...μάρμαρα σε όλο το πάτωμα(την χλιδή μου μέσα).

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ εγω σε μονοκατοικια μενω με μαρμαρα(χιλιομετανοιωσα βεβαια) ολο το σπιτι μεζονετα 120 τμ εκαψα 2 τονους β ελλαδα μενω.Το μονο που θα κανω ειναι να βαλω ξυλινα πατωματα σιγουρα.τζακι ,κ οικονομια στο καλοριφερ εχω μκρα Παιδια κ φοβαμαι για την υγειαα τουςε.με το επιδομα θερμανσης ακουσα οτι παιζει γνωριζετε?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποια κοπελα να μου απαντησει στο εξης?ποσα λιτρα καιει ενα σπιτι (μονοκατοικια) 150 τ.μ το χρονο χωρις ιδιαιτερη οικονομια(το σπιτι να εχει 19 βαθμους)?γραψτε μου παρακαλω γιατι σκεφτομαστε να βαλουμε κλιματισμο γι αυτο το λογο

 

 

Αντλία θερμότητας αντί για κλιματιστικό. Βέβαια επένδυση στην θέρμανση φέτος είναι λίγο δύσκολο. Πάντως οι τιμές του σε σχέση με πέρσι μειώθηκαν πολύ. Του χρόνου μπορεί να είναι πιο οικονομικές.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...