Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

απορυπαντικά


Recommended Posts

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Αν χρησιμοποιησω οικολογικο, βιοδιασπωμενο ,μη αλλεργικο απορρυπαντικο για να πλυνω τα πρωτα βρεφικα ρουχαλακια ειμαι καλυμενη???:?:

Ή τα βρεφικα προδερμ, περσιλ κτλ ειναι καταλληλοτερα:?:

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 385
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ χρησιμοποιώ το προδέρμ από νεογέννητο που ήταν ο γιος μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Κάποιες φορές έχω πάρει το persil baby και το baby planet, ανάλογα τι προσφορές έχει το σούπερ μάρκετ. Το αρκάδι θεωρείται πιο αγνό, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Αν χρησιμοποιησω οικολογικο, βιοδιασπωμενο ,μη αλλεργικο απορρυπαντικο για να πλυνω τα πρωτα βρεφικα ρουχαλακια ειμαι καλυμενη???:?:

Ή τα βρεφικα προδερμ, περσιλ κτλ ειναι καταλληλοτερα:?:

 

και εγω με προδερμ επλενα τα ρουχαλακια και ηταν οκ!!!

και εχει και μια μυρωδια μμμμ....μωρουδιλα!!!!τελεια!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Στην επόμενη φορά που θα πάω Σούπερ θα χρειαστώ να αγοράσω απορρυπαντικό για τα ρούχα. Εσείς τι απορρυπαντικό χρησιμοποιείται και τι ποσότητα βάζετε σε πλήρη πλύση?

Γενικά μέχρι τώρα έχω αγοράσει τα ακριβά (Ariel και Skip) σε σκόνη αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι απόλυτα ευχαριστημένη :? (πολλές φορές λεκέδες θα μείνουν ακόμα και ένα έχω κάνει κάποια προεργασία).

Τελικά μήπως άδικα δίνω τόσα λεφτά? Μήπως με ένα ποιο φτηνό απορρυπαντικό να έκανα το ίδιο την δουλειά μου?

Μια φορά κάποια κοπέλα που δούλευε σε εργοστάσιο με απορρυπαντικά μου είχε πει ότι άλλο απορρυπαντικό βάζουνε σε κανονική τιμή και άλλος συνδυασμό για απορρυπαντικά που θα πάνε για προσφορές! Έχετε προσέξει εσείς κάτι τέτοιο? Μιας και συνήθως αγοράζω με προσφορές, λες για αυτό να μην καθαρίζουν τα ρούχα μου? :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω χρησιμοποιω το πανισχυρο μικρο δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο ολα καλα.....αλλα η πεθερα μου χρησιμοποιει σκονη αριελ αλλα βαζει παντα και βανισ και τα ρουχα νομιζω καθαριζουν καλυτερα απο τα δικα μου....και εγω θα το δοκιμασω το βανισ συντομα.....:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΡΗΚΑ.

παίρνω και ενισχυτικό πλύσης,λευκαντικό και υγρό για τα σκούρα.

όλα ΕΥΡΗΚΑ...είναι ελληνική εταιρία και κάνουν και δουλειά...εγώ είμαι ικανοποιημένη,τουλάχιστον.Δυστυχ.ως απ' όσο γνωρίζω δεν έχουν βρεφικό απορρυπαντικό οπότε όταν με το καλό έρθει το μωρό μάλλον ΑΡΚΑΔΙ που είναι κι αυτό ελληνικό.

έχω φάει κόλλημα τώρα τελευταία και θέλω μόνο ελληνικα

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω βρεφικο χρησιμοποιησα για τα πρωτα ρουχαλακια του μωρου μας που ερχετε στον κοσμο τον μαιο ειναι το προδερμ....ηθελα να παρω το αρκαδι αλλα μου ειπαν οτι επειδη ειναι φυσικο σαπουνι κολλαει στις σωληνωσεις του πλυντηριου και το χαλαει.....

Link to comment
Share on other sites

εγω βρεφικο χρησιμοποιησα για τα πρωτα ρουχαλακια του μωρου μας που ερχετε στον κοσμο τον μαιο ειναι το προδερμ....ηθελα να παρω το αρκαδι αλλα μου ειπαν οτι επειδη ειναι φυσικο σαπουνι κολλαει στις σωληνωσεις του πλυντηριου και το χαλαει.....

 

 

χμ...δεν το είχα ξανακούσει...μάλιστα πριν 4 χρόνια που έκανα πάλι baby sitting η μητέρα της μικρής χρησιμοποιούσε αποκλειστικά ΑΡΚΑΔΙ και δεν μου παραπονέθηκε ποτέ...λες να συμβαίνει αυτό που λες στα πλυντήρια νέας τεχνολογίας;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

χμ...δεν το είχα ξανακούσει...μάλιστα πριν 4 χρόνια που έκανα πάλι baby sitting η μητέρα της μικρής χρησιμοποιούσε αποκλειστικά ΑΡΚΑΔΙ και δεν μου παραπονέθηκε ποτέ...λες να συμβαίνει αυτό που λες στα πλυντήρια νέας τεχνολογίας;

 

τι να σου πω δεν ξερω και εγω κατα ποσο αληθευει αλλα αυτο μου το ειπε μαι κυρια η οποια εδινε κουπονια για το αρκαδι στο σουπερ μαρκετ εκει στα απορρυπαντικα για να τα παρεις με εκπτωση....και οταν πηγα να το παρω μου λεει να παρω καλυτερα καποιο αλλο γτ χαλανε τα πλυντηρια....απο τι στιγμη ομως που θελει να πουλησει το αρκαδι γτ να μου πει ψεμματα με αποτελεσμα εγω να μην το αγορασω? αρα λογικα πρεπει να αληθευει....βεβαια κ εγω δεν το εψαξα παραπανω αλλα τι να σου πω....δεν το ρισκαρω.....και το προδερμ πολυ καλο ειναι.....:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Δυο μέρες έχω πάρει το θέμα απ' την αρχή και το διαβάζω! Σκέφτομαι να πάρω soap nuts και Sonnet υγρό (θα τα συνδυάζω σε δύσκολους λεκέδες, θα πάρω και sonnet λευκαντικό). Επίσης Sonnet για τα πιάτα και αρκάδι λευκό για σφουγγάρισμα (με σόδα και ξύδι). Θα ξεκινήσω μ' αυτά και βλέπουμε, ελπίζω να μπω στο κόλπο γρήγορα γιατί θέλω να ξεφορτωθώ πολλά από τα συμβατικά.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...