Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψυχολογια των ανδρων μετα απο κακο σπερμοδιαγραμμα


Recommended Posts

γεια σας θα ηθελα να σας ρωτισω αν η ψυχολογια των αδρων σας εχει αλλαξει μετα απο αποτελεσματα εξετασεων εχει 2 βδομαδες που καναμε σπερμοδιαγραμμα κ ο αντρας μ δεν με πλησιαζει αρχιζω και φοβαμαι ετυχε κατι παρομοιο σε καμια σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαι μενα ετσι εκανε κοριτσακι μου.Ενταξει δεν ειναι και λιγο ετσι δεν ειναι?Απο κει που οι περισσοτεροι ειναι ανετοι στο θεμα παιδι και δεν βιαζονται,οταν συμβαινει κατι τετοιο,τρωνε τη σφαλιαριτσα τους και μετα θελουνε και παραθελουνε.Εμενα αν και ειμαστε πανω απο δεκαετια μαζι οταν του το ειπα(εγω πηγα και παρελαβα αποτελεσματα) ,στην αρχη με παρηγορουσε γιατι εκλαιγα(τοσο μ@#$%ας κι εγω),μετα δεν μιλουσε για κανα 2 μερες και εβγαζε και νευρα...μετα με ρωτησε αν θα τον αφησω(!) και μετα αποφασισε οτι αφου εγω ειμαι διατεθημενη να το παλεψω αυτος δεν εχει δικαιωμα να μην το παλεψει μαζι μου!Θα περασει...απλως μην τον κανεις να νιωθει ασχημα και μην του το "χτυπησεις" ποτε,οσο και αν σε νευριασει,οσο και αν απογοητευτεις.Εγω το εκανα και αυτο το λαθος καποια στιγμη ,πανω σε καβγα ...Και πληγωθηκε το γιαβρι μου πολυ.Και το σκυλομετανιωσα ακομα πιο πολυ...Παντως για να δωσουμε και ενα ελπιδοφορο μηνυμα,μετα απο 2 εξωσωματικες,ειμαι εγκυος και εχουμε και διδυμα στην κοιλιτσα μας και ειναι τρελαμενος και χαρουμενος...Και ολα καλα!!!Απλως εξηγησε του οτι λυσεις υπαρχουν...Καλη τυχη!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντρες...Εμείς δηλαδή με τόσα προβλήματα γιατί δεν έχουμε το δικαίωμα να πληγωνόμαστε? Βλέπεις είναι ο ανδρισμός στη μέση που θίγεται, ενώ...γυναικισμός δεν υπάρχει.

r7Bsp2.png

 

 

 

"Τα πάντα είναι δυνατά σ'αυτόν που πιστεύει".

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την psixi. Εδώ είναι δύσκολο για μας όταν το μαθαίνουμε και θέλουμε χρόνο να δούμε τι θα κάνουμε όχι αυτοί που τους αφορά και άμεσα! Απλά θέλουν τον χρόνο τους και αν δούνε ότι εσύ είσαι πρόθυμη να το παλέψεις μαζί τους τότε χαλαρώνουν. Νομίζω ότι το μεγαλύτερό τους πρόβλημα είναι μην τους αφήσουμε τώρα που το μάθαμε! Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο αψυχολόγητοι. Εμένα δεν ήθελε να το συζητήσει καθόλου λες και ήταν μόνος του. Δύο μέρες του έδωσα διορία και μετά κάθησα και του εξήγησα ότι εμένα δεν με νοιάζει το πρόβλημα του αρκεί εμείς να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις είναι ο ανδρισμός στη μέση που θίγεται, ενώ...γυναικισμός δεν υπάρχει.

 

Στην δική μου την περίπτωση που το θέμα το είχα εγώ και όχι ο άντρας μου ένιωθα το ίδιο με τον άντρα σου: για μερικές μέρες δεν ήθελα να με πλησιάζει, ένιωθα ένοχη, οτι τον είχα απογοητεύσει και νόμιζα πως θα έχει θυμώσει κι εκείνος μαζί μου. :-(:sad::-(

Βλακεία μου βέβαια γιατί 2 χρόνια τωρα δεν έχει αναφέρει τίποτα, το μόνο που έλεγε ήταν οτι θα προσπαθήσουμε όσο χρειαστεί και όταν έχω εγώ το κουράγιο να το κάνω. Ο ίδιος δεν με πίεσε ποτέ, παρόλο που ξέρω ότι τρελενεται για μωρά και την στάση του την εκτίμησα απεριόριστα. Δώσε του λίγο χρόνο μόνο του στην αρχή και αργότερα εξήγησέ του οτι δεν έχει σημασία και είναι κάτι που ξεπερνιέται.

Όπως λέει και η Ρηνούλα για το μυαλό ενός άντρα από ένα τέτοιο αποτέλεσμα κρίνεται όλος του ο αντρισμός και η υπόστασή του, θέλει λίγο χρόνο να το ξεπεράσει.

foxfoxard20110920_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...