Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Από που να ξεκινήσω?????


IRINARI

Recommended Posts

Κορίτσια,γεια χαρά σε όλες!

Έχω αρχίσει να κοιτάω για τη βάφτιση του μπεμπάκου μου και διαβάζοντας το φόρουμ με έχετε σχεδόν πείσει να προσπαθήσω να φτιάξω μόνη μου μπομπονιέρες και προσκλητήρια!

Θέλω να κάνω όμως μια ερώτηση,μάλλον χαζή!Δεν ξέρω από που να αρχίσω!

Πρώτα πρέπει να διαλέξω ένα θέμα και να κινηθώ πάνω σε αυτό φαντάζομαι.

Όμως πρώτα δεν πρέπει να αγοραστούν τα βαπτιστικά?Ή όχι?

Πρώτα να διαλέξω μπομπονιέρες και προσκλητήρια και μετά απλά να ταιριάξω βαφτιστικά και διακόσμηση?

Για παράδειγμα θα μου άρεσε κάτι με αρκουδάκια ή με αστερίες.Και θα μου άρεσε να συνδυάσω το μπεζ με το γαλάζιο.Αν ξεκινήσω με τις μπομπονιέρες (κουβαδάκια ή κουτάκια ή κάτι άλλο) και κάποια διακοσμητικά και αντίστοιχα με το προσκλητήτριο,μετά πως θα ταιριάξω τα βαφτιστικά (που δεν θα αγοράσω εγώ!) και τη διακόσμηση της λαμπάδας και του κουτιού??

Δεν ξέρω γιατί τα έχω μπλέξει τόσο.Όποια μπορεί ας βοηθήσει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοίτα πως ξεκίνησα εγώ:

αρχικά έψαξα για θέμα (άλλαξα ένα σωρό στην πορεία!!). τα θέματα που έχεις κατα νου, είναι μια χαρά. θα βρεις μπολικα αξεσουαρ για τις μπομπο, για το στολισμό της εκκλησιας-κολυμπηθρας, τραπεζιών...

όσον αφορά τα ρούχα, τι τα έμπλεξες; πως να ταιριάξεις τα ρούχα με το θέμα; καλά θα είναι θα ακολουθήσεις τα χρώματα που θα βάλεις και στα υπόλοιπα (πχ μπεζ με γαλάζιο). αν καταλήξεις στα καραβάκια, δηλαδη ναυτικό θέμα (πολύ φορεμένο για αγόρι, αλλά ότι θες εσύ!), μπορείς να τον ντύσεις σαν ναυτάκι (υπάρχει μεγάλη ποικιλία).

επειδή έχω διανύσει ΑΠΕΙΡΕΣ ώρες στο ίντερνετ για τη δική μου βάπτιση, μπορώ αν θές να σου στείλω τα ΠΑΝΤΑ.

απο προσκλητήρια (και πόσο θα κοστίσουν περίπου, προτείνοντας μαγαζία-και μονη σου μπορείς αν θες, όπως εγώ) μέχρι σχέδιο μαρτυρικών (είτε να τα φτιάξεις εσύ ή να τα παραγγείλεις)!

το "κατάστημα" διαθέτει και ιδέες για ντεκορ τραπεζιών κτλ!!!

μιλάμε για πολύ ψάξιμο. νιώθω περίφανη για τη δουλειά μου. και εγώ τελικά μόνη μου θα τα φτιάξω. με ξεσήκωσαν οι τσούπρες της παρέας!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ρίτα!!Στείλε μου ότι θες αν είναι εύκολο.Βασικά λέω να τα φτιάξω μόνη μου και τα προσκλητήρια και τις μπομπο.Και τώρα που το σκέφτηκα θα μου άρεσε πολύ το θέμα με τον winnie.Για μπομπο σκέφτομαι ή κουβαδάκια σε χρώμα μπεζ (που θα βρω?) ή κουτάκια στο ίδιο χρώμα.Προσκλητήρια θα ψάξω να πάρω ιδέες.

'Ασε και εγώ έχω χαζέψει από το ψάξιμο στο ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαζεις στο μυαλό σου περιιιιιπου τι θες...δεν αποφασιζεις γιατι οταν βγεις στην αγορά θα δεις και άλλα που θα σου αρεσουν ισως και περισσοτερο...

α αγοράζεις και αρχιζεις..θελει οργάνωση και χρονο αλλά και χωρο ...δεν ειναι δυσκολο...θα τα καταφέρεις...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Θα προσπαθήσω να φτιάξω προσχέδια για προσκλητήρια στο word και στο photoshop.Θα ψιλοκαταλήξω κάπου και θα σας ρωτήσω μετά για να μην σας πρήζω πολύ!!

Όσο για μπομπο από ότι έχω διαβάσει εδώ στο forum καλό είναι το elxis και ο Παρίσης.

Βασικά επειδή δεν μπορώ να αφήσω κάπου το μπέμπη για πολύ ώρα θα με βόλευε να πάω σε ένα μαγαζί να τα πάρω όλα (κουτάκια, κορδέλες,διακοσμητικά κλπ).

Ελπίζω να τα καταφέρω γιατί το θέλω πολύ να τα φτιάξω εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

κουβαδάκια θα βρεις στα τσαμπο. κουτάκια έχουν εκτός απο το έλξης, το ατλας πακέτο,veryniceday κ.α. αν δε βρεις σε μπεζ, γιατί δεν παίρνεις σιελ και να βάλεις μπεζ κορδέλες; στο τσάμπο θα βρεις και κούπες με γουινι. εγώ είχα δει και κάτι ξύλινες μολυβοθήκες στα 2ε. πολλά πράγματα έχει το eshop. πήρα τα σταυρουδάκια απο εκεί,για τα μαρτυρικά.

το προσκλητήριο το πήρα απο το σύλλογο down. για την ώρα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το βιβλίο ευχών.

διακόσμηση εκκλησίας βάλε κάτι που θα σου μείνει. εγώ θα βάλω γλάστρες με τούγιες, ντυμένες με γάζα στα χρώματά μας και διακοσμημένες με κορδέλες και τριανταφυλλάκια babies.

λαμπάδα, βαλίτσα και παπουτσάκια της μικρής τα πήρα απο στοκ φρατίνα στη μισή τιμή. τα συγκεκριμένα πράγματα τα θεωρώ απο τα πιο πεταμένα λεφτά. ασε που γενικά δε μου αρέσουν οι λαμπάδες βάπτισης. όλο τούλια είναι. τα παπουτσάκια αποκλείεται να τα ξαναβάλει γιατί τα πήρα κλειστά και θα μπει καλοκαίρι. και τη βαλίτσα, αφού τη βρήκα σουπερ δερμάτινη, να την αφήναμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ξεκίνησα με αρκουδάκια ή αστερίες και χρώματα γαλάζιο και μπεζ και κατέληξα.....με λιονταράκια και χρώματα φυστικί,πορτοκαλί,κίτρινο!!!

Είναι που ήξερα τι ήθελα από την αρχή!!!

Λοιπόν,τα προσκλητήρια τα έφτιαξα εγώ,ακόμα βέβαια είναι υπο τροποποιήσεις.Έχουν φωτο του μπεμπάκου και λιονταράκια (λόγω ζωδίου του).Μπομπονιέρες έψαξα αρκετά,δεν βρήκα κάτι σχετικό να μπορώ να το δημιουργήσω εγώ.Βρήκα όμως κάποια πολύ ωραία λούτρινα (λιονταράκι,μαϊμού,ελεφαντάκι και καμηλοπάρδαλη) σε παλ χρώματα τα οποία παρήγγειλα και στα οποία θα δεθεί μια απλή γαλάζια μπομπονιερούλα.

Με κείμενο έχω ψιλοκολλήσει,θα ήθελα κάτι σχετικό με λιονταράκια.

Εχω στείλει μήνυμα στη φοβερή mercy,όποια άλλη κοπέλα έχει έμπνευση....θα την ακούσω με χαρά!

Αυτά προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...