Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ


ΜΑΡΙΤΑ

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

 

Το εξάμηνο μου έληξε 4/8/2009 όπου και επέστρεψα στη δουλειά. Μήπως γνωρίζει καμία εάν δικαιούμαι επίδομα αδείας από την εργασία μου και πόσο;

 

Ποιός είναι αρμόδιος να μου απαντήσει; Μήπως η Επιθεώρηση εργσίας;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον σίγουρα αρμόδια είναι η επιθεώρηση εργασίας, αλλα εγω που πήγα και ρώτησα αν δικαιούμαι και τί μου είπαν οτι δικαιούμαι κανονικά την άδεια μου να την πάρω μέχρι τέλος της χρονιάς επίδομα δεν δικαιούμαι αλλα τις αποδοχές μου θα τις πάρω κανονικά απο τον εργοδότη (εμενα το 6μηνο έληξε 31/8)

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η Επιθεώρηση Εργασίας σου είπε ότι δε δικαιούσαι καθόλου επίδομα αδείας από τη δουλειά σου; Πότε έληξε το εξάμηνο σου;31 ποιανού μήνα;

Link to comment
Share on other sites

31 αυγούστου έληξε το 6μηνο μου, για το 2009 δεν έχω δουλεψει καθόλου και ενα υποτυπώδες επίδομα πήρα απο τον ΟΑΕΔ εσύ δεν πήρες? ναι μου είπε η κοπέλα οτι για επίδομα δεν δικαιούμαι μονο τις αποδοχές μου για τον μήνα που θα κάτσω.

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις!!!Επιτέλους κατάφερα να μιλήσω με κάποιον από την Επιθεώρηση Εργασίας και μου είπε ότι δικαιούμαι τα πάντα κανονικά και το επίδομα αδείας και την άδεια του 2009.

 

Οπότε για όσες είναι στην ίδια θέση με μένα να ξέρετε ότι τα δικαιούστε !

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΟΑΕΔ?

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΛΕΓΕ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ 165Ε ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΟΥ ΛΗΓΕΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ.

ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ Η ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΜΕΝΑ?

Α, ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ Η ΑΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 18/3/09 ΕΩΣ 17/9/09 ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΙΣ 17 Η ΣΤΙΣ 18 ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΓΥΡΝΑΩ ΣΤΙΣ 17.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ.

B8xkp2.png 4MTZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...