Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο πατερας μπορει να παει στο ικα για επιδομα τοκετου δεν ημαστε παντρεμενοι


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια γεννησα πριν μια εβδομαδα εναν μπομπιρα και θελω να μου πειτε αν μπορει να παει στο ικα ο αντρας μου να εισπραξει αντι εμενα το επιδομα τοκετου και ποσο καιρο εχω διορια να καταθεσω τα χαρτια δεν ημαστε παντρεμενοι ,σας ευχαριστω προκαταβολικα:-P

;)μπλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Ειτε ειστε παντρεμενοι ειτε οχι,μονο με εξουσιοδοτηση μπορει να τα παρει.Εμεις την ειχαμε κανει πριν την γεννα κι ετσι δεν χρειαστηκε να περιμενουμε.

Να σου ζησει το μωρακι!

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο ξερω το ΙΚΑ δεν το νοιαζει αν εισαι παντρεμενη η οχι.Αυτο που χρειαζεται ειναι να εχεις 200 ενσημα μεχρι την ημερα που βγαινεις σε αδεια (αν δουλευεις) για να παρεις τα επιδοματα που δικαιουσαι.Εγω στο πρωτο που ειχα τα ενσημα και δουλευα,πηρα περιπου 3000 ενω στο δευτερο που δεν δουλευα μονο με το βιβλιαριο του ΙΚΑ πηρα 800

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

δικαιουσε επιδομα κυοφοριας, λοχειας και τοκετου (γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη τελειως)...

μετα πας οαεδ για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας και για το εξαμηνο αν θες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θυμαμαι ακριβως την ονομασια τους.Υποθετω πως ειναι οπως τα ειπε παραπανω η μπουνιτσα,αφου τα χωριζουν σε 3 δοσεις.Μια πριν γεννησεις περιπου οταν βγαινεις στην αδεια σου,μια μετα τη γεννα και την τελευταια οταν σαραντησεις.Εμας τις 2 τελευταιες μας τις εδωσαν μαζι.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το επιδομα τοκετου κ λοχειας τα πηρα αφου σαραντησα.Νομιζα εχεις δικαιωμα 90 ημερες αφου γεννησεις για να τα παρεις.Που σημαινει 3 μηνες....οποτε μην αγχωνεσαι με εξουσιοδοτησεις κτλ,εκτος αν χρειαζεσαι αμεσα τα χρηματα οποτε κ θα καλεσεις την αστυνομια κ θα κανεις εξουσιοδοτηση απ το σπιτι σου!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...