Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

all inclusive hotels


ydeka15

Recommended Posts

Εμείς περάσαμε πολύ καλά βρε κορίτσια τι να πω.... αλλά δεν έχω εμπειρία από αλλά τέτοια ξενοδοχεία για να συγκρίνω. Εμείς πήγαμε ένα τριήμερο και για τα λεφτά που δίναμε ήταν παραπάνω από καλό.

 

Τώρα αν πλήρωνα 200 ευρώ τη βραδιά μπορεί και να είχα άλλες απαιτήσεις δε ξέρω.... Πάντως το φαΐ αρχές Ιουλίου που πήγαμε ήταν εξαιρετικό! Και στο Πόρτο χέλι που πήγαν κάτι φίλοι περάσανε πολύ καλά αλλά δε ξέρω ονόματα από ξενοδοχεία.

 

Καλέ γιατί να θεωρηθεί διαφήμιση πες το όνομά του ξενοδοχείου, είναι καλό να ξέρουμε που αξίζει να πάμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • KDC

    KDC 10 δημοσιεύσεις

  • BEBE

    BEBE 7 δημοσιεύσεις

  • hunter

    hunter 6 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 6 δημοσιεύσεις

Κοριτσια τα φωτα σας: οποια εχει μεινει προσφατα στο Lakopetra beach η στο Olympia Oasis, ας μου πει εντυπωσεις απο δωματια, φαγητο, πισινες, θαλασσα, δραστηριοτητες κλπ. Σκεφτομαστε all inclusive γιατι με τρια παιδια θελουμε να μην εχουμε πολλες μετακινησεις και το ξενοδοχειο να προσφερει αξιοπρεπες φαγητο και απασχοληση για τα μικρα. Θα ηθελα επισης να ξερω τυχον προβληματα η μειονεκτηματα που παρατηρησατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια τα φωτα σας: οποια εχει μεινει προσφατα στο Lakopetra beach η στο Olympia Oasis, ας μου πει εντυπωσεις απο δωματια, φαγητο, πισινες, θαλασσα, δραστηριοτητες κλπ. Σκεφτομαστε all inclusive γιατι με τρια παιδια θελουμε να μην εχουμε πολλες μετακινησεις και το ξενοδοχειο να προσφερει αξιοπρεπες φαγητο και απασχοληση για τα μικρα. Θα ηθελα επισης να ξερω τυχον προβληματα η μειονεκτηματα που παρατηρησατε.

 

 

Το Λακόπετρα καλό μεν επειδή έχει κήπο, αλλά παλιά κτίρια και πολλά ζουζούνια. Μέχρι φίδι βρέθηκε στα bungalows του ισογείου!! Αν πάτε να πάρετε όροφο. Αλλά αν πάρετε όροφο πού θα παίζουν τα παιδιά? Ενώ ο κήπος βολεύει.

Το Oasis απλά απίθανο!! Εκτός αν σε προβληματίζουν οι αποστάσεις. Εχει αρκετές. Υπάρχουν και σκάλες αλλά υπάρχουν και δρομάκια για όσους έχουν καρότσια. Βεβαια οι διαδρομές είναι μέσα στους κήπους! Αλλά γενικά αν είσαι παραλία, θέλεις λίγο περπάτημα για να πας δωμάτιο, αν θες να φέρεις κάτι. Κατά τ'αλλα.... δεν παίζεται. Απασχολήση για παιδιά, φαί τρελλό... (+ 5 κιλά θα πάρεις), παιδικός μπουφές, παιδικές πισίνες πολύ ρηχές και παιδικές με μέτριο βάθος, ανιματέρς, δραστηριότητες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ ξενοδοχείο all inclusive κατά προτίμηση, παραθαλάσσιο, σε οποιοδήποτε νησί, με νορμάλ τιμές ή τέλοσπάντων good value for money.

 

Περιμένω τις προτάσεις σας!

 

Ψαξε Ρόδο και Κω , θεωρώ ότι έχουν πολλές επιλογές σχετικά με αυτό που ψάχνεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχει και το delphi beach για ημιδιατροφή πάνω στη θάλασσα, αλλά δεν εχω πάει. Πρεπει να ειναι σχετικά οικονομικό. Αλλά η θάλασσα φαίνεται βαθιά έτσι πως τη βλέπω στο site.

 

Απεναντίας η κολλητή μου πήγε πέρισυ με τον 3 χρονων γιο της στο aks hinitsa bay (ημιδιατροφή, δωματιο να βλέπει κήπο νομίζω μου ειχε πει) και τους αρεσε πάρα πολύ.

 

Στην Κυλλήνη εχει και άλλα all inclusive νομίζω, gouglare τα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις γι αυτο τα λενε all inclusive. Εχεις σε μερικα ενα βραχιολακι και σου λενε που μπαινεις χωρις χρεωση. Σε ορισμενα δεν εχει, οπως ενα που πηγα στην Κυλληνη, γι αυτο ηταν δυσκολο να μπεις στο χωρο γιατι ολα ηταν στην τιμη οποτε δεν μπορουσαν να ελεγχουν επισκεπτες. Ομως σε τετοια πεφτει η ποιοτητα σε δωματια φαγητο, πονταρουν στις δραστηριοτητες και κοβουν απο αλλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Για φέτος έχει καλές προσφερές στο Lakopetra Beach. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι υπάρχουν τα παλιά δωμάτια και τα ανακαινισμένα με την ανάλογη διαφορά στην τιμή βέβαια. Γνωρίζει καμία να μου πει τι διαφορές έχουν κι αν αξίζει;

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Για φέτος έχει καλές προσφερές στο Lakopetra Beach. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι υπάρχουν τα παλιά δωμάτια και τα ανακαινισμένα με την ανάλογη διαφορά στην τιμή βέβαια. Γνωρίζει καμία να μου πει τι διαφορές έχουν κι αν αξίζει;

 

μπες στο booking και διάβασε τα σχόλια των επισκεπτών.. είναι τα πιο χρήσιμα για να αποκτήσεις μία ιδέα για το τι παίζει σε ένα ξενοδοχείο... στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν έχω πάει αλλά γενικά λάβε υπόψη σου ότι:

α) οι ανακαινισμένες πτέρυγες έχουν πάντα καλύτερα δωμάτια σε σχέση με τις παλιές.... χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αξίζουν και τα λεφτά που ζητάνε

β) ρώτα που θα είναι το δωμάτιο... δηλ. θέα θάλλασα βουνό κλπ κοντά ή μακριά από πισίνα κλπ

γ) εάν είναι all inclusive ρώτα τι αυτό σημαίνει.. πολλά ξενοδοχεία θεωρούν ως inclusive τα 3 γεύματα της ημέρας.. από εκεί και πέρα καφέδες κλπ τα χρεώνεσαι κανονικά...

νομίζω ότι τα σχόλια των επισκεπτών θα σε βοηθήσουν πολύ... καλές διακοπές!!

Link to comment
Share on other sites

γ) εάν είναι all inclusive ρώτα τι αυτό σημαίνει.. πολλά ξενοδοχεία θεωρούν ως inclusive τα 3 γεύματα της ημέρας.. από εκεί και πέρα καφέδες κλπ τα χρεώνεσαι κανονικά...

 

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, αλλά ήθελα να επισημάνω ότι αυτό που περιγράφεις elenip, συνήθως το ονομάζουν "πλήρη διατροφή". Όταν λένε all inclusive εννοούν τα πάντα μέσα.

Επίσης να κοιτάξεις στο trip advisor διαβάζοντας τα ψιλά γράμματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
πρίν από 30 λεπτά , ekavi_ είπε:

Επαναφέρω το θέμα.

Οι τιμές (ειδικά στα all inclusιve) έχουν πάρει την ανιούσα φέτος ή είναι η ιδέα μου;

Φέτος θα είναι πανάκριβες οι διακοπές για τους Ελληνες.  Λόγω των τρομοκρατικών προβλημάτων στην ευρώπη,  οι έλληνες αφενός θα μείνουν ελλάδα  και οι ξένοι προτιμούν την ελλάδα, γιατί δεν έχουν φόβο όπως αν πήγαιναν π.χ. Λονδίνο, Παρίσι κλπ.   Σε κάθε περίπτωση δηλ. θα βουλιάξουμε από τουρισμό φέτος, αλλά εμείς οι έλληνες θα τον...πληρώσουμε αδρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω κάθε χρόνο έτσι είναι. Δεν θεωρώ πως ανταποκρίνονται στην τσέπη των περισσοτέρων πια. Θέλω να πω δηλαδή πως οικογένειες που τα βγάζουν δύσκολα πέρα, αναγκάζονται να επιλέξουν ενοικιαζόμενα δωμάτια, ενδεχομένως μακριά από παραλία ή κοντά σε μη αποδεκτή για τα θέλω τους παραλία, να μαγειρεύουν ή να τρώνε πρόχειρο φαγητό ώστε να καταφέρουν να πάνε λίγες ημέρες διακοπές. 

Τίποτα κακό σε αυτό τον τύπο διακοπών, το κάναμε πέρυσι και περάσαμε εξαιρετικά. Αν αναλογιστεί κανείς πόσες οικογένειες δεν βάζουν δαχτυλάκι σε θάλασσα, δεν πρέπει να παραπονιόμαστε. 

Όσοι καταφέρνουν να αποταμιεύσουν για να πάνε μια εβδομάδα διακοπών, το all inclusive ειδικά σε οικογένειες είναι value for money γνωρίζοντας και πάλι πως ένα οικονομικό τέτοιο ξενοδοχείο ενδεχομένως να μην προσφέρει τοπ υπηρεσίες.

Ολοκληρώνοντας, το θέμα θέλει μελέτη καθώς θα προσπαθήσω να το παλέψω φέτος μιας και τα λόγια που άκουσα πέρυσι αξίζει ακόμα και το οικονομικότερο όταν έχεις δυο παιδιά και θες να περάσεις καλά και να ξεκουραστείς. Για την ώρα βέβαια, τα 280 -320 ευρώ τη βραδιά, είναι απλησίαστα για εμάς...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ravT είπε:

Ολοκληρώνοντας, το θέμα θέλει μελέτη καθώς θα προσπαθήσω να το παλέψω φέτος μιας και τα λόγια που άκουσα πέρυσι αξίζει ακόμα και το οικονομικότερο όταν έχεις δυο παιδιά και θες να περάσεις καλά και να ξεκουραστείς. Για την ώρα βέβαια, τα 280 -320 ευρώ τη βραδιά, είναι απλησίαστα για εμάς...

Και εγώ διαπιστώνω φέτος μια ταρίφα κοντά στα 300ευρώ στην καλύτερη περίπτωση ενώ πέρυσι ήταν σίγουρα λιγότερα. Για πρόπερσι δεν το συζητώ,έβρισκες φοβερές προσφορές λόγω του πιθανού grexit. Εντωμεταξύ δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, πράγμα που σημαίνει ότι έχουν κλείσει με τουρίστες από το εξωτερικό. Γιατί ο Έλληνας δεν νομίζω ότι κανονίζει τις διακοπές του από τον Απρίλιο. 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έριχνα μια ματιά σε all inclusive θεωρητικά προσιτό. Στη σελίδα τους φαινόταν πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Τους έστειλα mail και εκτός απ το οτι υπήρχαν διαθέσιμα δωμάτια, η τιμή ήταν και χαμηλότερη. Αν ξέρεις ημέρες αδείας, κάνε το ίδιο. Σου δίνουν κάποιες μέρες περιθώριο να τους απαντήσεις ώστε να τύχεις αυτής της τιμής που σου αναφέρουν. 

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...