Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απάτη» η διαβόητη έρευνα που συνέδεσε τα παιδικά εμβόλια με τον αυτισμό


marios08

Recommended Posts

Οχι καρδουλα μου, τα συγκεκριμενα διδυμα εκαναν εμβολιο σε ιδιωτικη κλινικη, δεν ανηκαν σε φτωχη αλλα ευπορη οικογενεια, οι φτωχες οικογενειες στην Ινδια θα ειχαν λιθοβολησει τη μανα που γεννησε οχι ενα αλλα ΔΥΟ κοριτσια κι αν δεν ειχε κανει αποβολη θα τα ειχαν πεταξει στο δρομο νεογεννητα, οχι θα τους εκαναν κι εμβολια να μην αρρωστησουν.....

 

Το συγκεκριμενο περιστατικο γραφτηκε σε πολλα ειδησεογραφικα σαιτ με πολλες λεπτομερειες, ο γιατρος εξαφανιστηκε απο προσωπου γης μετα τα εμβολια για να μη λυντσαριστει και οι αξιωματουχοι δηλωσαν οτι οι θανατοι οφειλονταν σε παρενεργειες του εμβολιου και πως εχουν σημειωθει κι αλλες τετοιες παρενεργειες στην Ινδια. Τα διδυμα ητνα και μικρα μονο 9 μηνων. Το εχω γραψει στην πρωτη σελιδα, δεν το προσεξες.

 

Κατ εμε ηταν θεμα προβληματικης παρτιδας......δυο στα δυο παει πολυ!

 

Να συμπληρωσω εδω οτι ο λογος που εξαφανιστηκε ο γιατρος ειναι οτι μολις εμβολιαστηκε το πρωτο μωρο οι παρενεργειες ηταν αμεσες και το μωρο αρχισε να αρρωσταινει. Τοτε ο θειος των μωρων που τα πηγε για εμβολιασμο, ανησυχησε και ειπε στο γιατρο οτι θα ηταν καλυτερα να μην εμβολιαστει το δευτερο μωρο αλλα να περιμενουν. Ο γιατρος απαντησε οτι ηταν φυσιολογικη η αντιδραση και αναμενομενη και συνεχισε ακαθεκτος τον εμβολιασμο του δευτερου μωρου που κι αυτο αρρωστησε λιγα λεπτα αργοτερα. Τα μωρα δεν εζησαν μεχρι να μεταφερθουν στο νοσοκομειο.

 

 

Εχω δει κι εγω σοκαριστικα ντοκυμαντερ σχετικα με τα κοριτσια στην Ινδια και το θεωρω μεγαλη ατυχια να γεννηθεις γυναικα εκει! Αλλα δεν ζουν ολοι σε τετοιες συνθηκες, υπαρχουν κι ευποροι Ινδοι που δεν πετανε τα κοριτσια στα σκουπιδια. Υπαρχουν ιδιωτικα ιατρεια που κανουν εξεταση για το φυλο του μωρου κι αν ειναι θηλυκο κανουν παρανομα αμβλωσεις.........

 

Τα ξέρω και εγώ όλα αυτά για την Ινδία...Μάλιστα αν αντέχεις σου προτείνω να δεις την ταινία Έθνος χωρίς γυναίκες.Είναι πάρα πολύ σοκαριστικό.

 

Πιθανόν όπως είπες να είναι λάθος παρτίδα.Ένα κράτος που ανέχεται τόσο μεγάλη διαφορά στην κατανομή πλούτου (μόνο πολύ πλούσιοι και πολύ φτωχοί) το έχω ικανό για όλα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στα δικαστήρια όταν ΔΕΝ μπορεί να αποδειχτεί η κατηγορία' date=' απαλλάσσεται λόγω αμφιβολιών ο κατηγορούμενος. Για να υπάρχει καταδικαστική απόφαση και μάλιστα σε τέτοια υπόθεση, σίγουρα παρουσιάστηκαν αποδείξεις ενοχής. Εκτός αν ξέρεις λεπτομέρειες που αγνοώ, οπότε θα ήταν πολύ ενδιαφέρον (δεν το λέω ειρωνικά) να μοιραστείς μαζί μας. Για τα πρακτικά να πω ότι εγώ δεν ξέρω λεπτομέρειες της υπόθεσης, μόνο το πώς λειτουργούν τα δικαστήρια, λόγω της δουλειάς της μητέρας μου.[/quote']

 

Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω.. Ούτε την απόφαση των δικαστηρίων έχω διαβάσει, ούτε και τους νόμους της συγκεκριμένης πολιτείας όπου εκδώθηκε η εν λόγω απόφαση έχω μελετήσει.Το θέμα το είχα συζητήσει με μια φίλη μου που ζούσε χρόνια στην Βοστώνη, και το είχε ψαξει πολύ. Από αυτήν γνωρίζω ότι έγραψα παραπάνω.

Πάντως, με βάση την κοινή λογική, αν είχε αποδειχθεί η σχέση μεταξύ mmr και αυτισμού και μάλιστα σε δικαστήριο, θα είχε διακοπεί η κυκλοφορία του, τουλάχιστον στην συγκεκριμένη πολιτεία. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει σχέση... Εγώ μιλώ μόνο για το θέμα των αποζημιώσεων. Για το θέμα γενικά δεν μπορώ να πάρω θέση γιατί δεν έχω πειστεί με τα επιχειρήματα καμιάς πλευράς:roll:

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι...........καταλαβαινω να ανησυχεις αν κολλησει ιλαρα ενα μωρο λιγων μηνων.......το οποιο ουτως αλλως κινδυνευει αν κολλησει οτιδηποτε, αλλα σε τετοια ηλικια δεν γινεται το εμβολιο ιλαρας.

 

 

 

Επισης Μαρσελα απο οτι ακουω δεν υπαρχει προβλημα με τον παιδικο σταθμο, ισως στο σχολειο αργοτερα αλλα κι αυτο λυνεται απο οτι λενε οι πιο εμπειροι. Γι αυτο πρεπει να κανουμε ενα συλλογο και την Ελλαδα.

να κανουμε συλλογο ειμαι και εγω μεσα!!!!!! αλλιως δεν σωζεται η κατασταση και καλα για εμας δεν πειραζει αλλα για τα παιδια πρεπει...

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης Μαρσελα απο οτι ακουω δεν υπαρχει προβλημα με τον παιδικο σταθμο, ισως στο σχολειο αργοτερα αλλα κι αυτο λυνεται απο οτι λενε οι πιο εμπειροι. Γι αυτο πρεπει να κανουμε ενα συλλογο και την Ελλαδα.

Μήπως να οργανωθούμε? Κι εμένα με ενδιαφερει παρα πολύ!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με έχει βασανίσει η ιδέα να κάνω το ΜΜR στην κόρη μου. Έκλεισε τα 2 και ακόμα δεν το έχει κάνει. Σκόπευα να της το κάνω αφού κλείσει τα 2, από την άποψη ότι αν είναι να παρουσιάσει αυτισμό, έχει ήδη παρουσιάσει, αλλά η αναπτυξιολόγος μου είπε ότι στις βαριές περιπτώσεις φαίνεται στα 2 χρόνια. Στα 3 φαίνεται συνήθως! Οπότε το εμβόλιο πήρε αναβολή για ένα χρόνο.

Το θέμα είναι ότι εγώ είμαι ψύχραιμη, που δεν της έχω κάνει το εμβόλιο (είναι η μοναδική μας εκκρεμότητα), αλλά η παιδίατρος με έχει τρομοκρατήσει.

"Πότε θα το κάνουμε το MMR;"

"Πόσο ακόμα θα το καθυστερήσεις;"

"Να την προσέχεις πολύ τη μικρή με τον κόσμο"

"Έτσι και κολλήσει ιλαρά σε αυτή την ηλικία ...."

Και άλλα πολλά τέτοια ακούω από τη γιατρό. Γνωρίζω ότι δεν μπορώ να τη στείλω παιδικό σταθμό χωρίς το εμβόλιο, αλλά ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω ακόμα. Κατά τ' άλλα με έχει κάνει να φοβάμαι να τη βάλω στο τρένο, και τις πολλές συναναστροφές με παιδάκια, ενώ ήμουν πάντα πολύ χαλαρή.

 

Όσες το έχετε καθυστερήσει, σε ποια ηλικία το κάνατε;

Ρώτησα την αναπτυξιολόγο αν μπορεί να το κάνει μεμονωμένα και μου είπε ότι γίνεται, αλλά όταν ρώτησα την παιδίατρο, μου είπε ότι έχει σταματήσει το εμβόλιο να κυκλοφορεί μεμονωμένο στην αγορά.

 

Περιττό να σας πω ότι κανένας γιατρός από όσους έχω ρωτήσει δεν συμμερίζεται την άποψη αυτισμό-MMR, αλλά εμένα μου έχει κολλήσει η ιδέα.

 

 

Μένουμε και στην ίδια περιοχή και έχουμε ακριβώς τις ίδιες απόψεις!!! Εγώ δεν θέλω ακόμα να το κάνουμε γιατί έτσι και αλλιώς δεν πάμε ακόμα παιδικό και ο γιατρός σε κάθε επίσκεψη μου τονίζει ότι το παιδί κινδυνεύει αν κολλήσει μια από αυτές τις αρρώστιες να πάθει στείρωση!!! Το ένστικτο μου όμως μου λέει όχι (το παιδί μου δεν έχει καμία ένδειξη απολύτως).

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω.. Ούτε την απόφαση των δικαστηρίων έχω διαβάσει, ούτε και τους νόμους της συγκεκριμένης πολιτείας όπου εκδώθηκε η εν λόγω απόφαση έχω μελετήσει.Το θέμα το είχα συζητήσει με μια φίλη μου που ζούσε χρόνια στην Βοστώνη, και το είχε ψαξει πολύ. Από αυτήν γνωρίζω ότι έγραψα παραπάνω.

Πάντως, με βάση την κοινή λογική, αν είχε αποδειχθεί η σχέση μεταξύ mmr και αυτισμού και μάλιστα σε δικαστήριο, θα είχε διακοπεί η κυκλοφορία του, τουλάχιστον στην συγκεκριμένη πολιτεία. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει σχέση... Εγώ μιλώ μόνο για το θέμα των αποζημιώσεων. Για το θέμα γενικά δεν μπορώ να πάρω θέση γιατί δεν έχω πειστεί με τα επιχειρήματα καμιάς πλευράς:roll:

 

 

Καπου πηρε το ματι μου ενα αρθρο σχετικα με το θεμα....οτι πρεπει να αποφασισουν τα δικαστηρια αν και πως θα εκδικαζονται στο εξης θεματα με παρενεργειες εμβολιων......δεν το διαβασα αλλα θα το βαλω οταν το βρω.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Μένουμε και στην ίδια περιοχή και έχουμε ακριβώς τις ίδιες απόψεις!!! Εγώ δεν θέλω ακόμα να το κάνουμε γιατί έτσι και αλλιώς δεν πάμε ακόμα παιδικό και ο γιατρός σε κάθε επίσκεψη μου τονίζει ότι το παιδί κινδυνεύει αν κολλήσει μια από αυτές τις αρρώστιες να πάθει στείρωση!!! Το ένστικτο μου όμως μου λέει όχι (το παιδί μου δεν έχει καμία ένδειξη απολύτως).

 

 

Ετσι πιστευα κι εγω και ανησυχουσα για την παρωτιτιδα, καθοτι εχω αγορι (αγορια πλεον) μεχρι που διαβασα το εξης (και το χω αναφερει αλλου) Οταν περνας την παρωτιτιδα μικρος δεν αφηνει στειρωση, απο την στειρωση κινδυνευει ο ενηλικας. Κι αυτο ειναι που κανει επικινδυνο το εμβολιο mmr ......δλδ υποθετικα προστατευει τα παιδια απο το να κολλησουν οσο ειναι μικρα (και δεν κινδυνευουν απο στειρωση) και οταν ενηλικιωνονται και περναει η προστασια του εμβολιου, τοτε κινδυνευουν να κολλησουν παρωτιτιδα και ισως να στειρωθουν.

 

Το κομματι του εμβολιου που αφορα την παρωτιτιδα θεωρειται αποτυχημενο ακριβως λογω του μικρου χρονου ανοσοποιησης που προσφερει. Το ειχα διαβασει σε μια ιατρικη σελιδα και βασικα τοτε αποφασισα οτι δεν εχω κανενα απολυτως λογο να κανω το εμβολιο στα αγορια μου.....μακαρι να κολλησουν και να την περασουν οσο ειναι μικρα, οπως την περασαμε κι εγω και ο αδερφος μου στην παιδικη ηλικια.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω και εγώ όλα αυτά για την Ινδία...Μάλιστα αν αντέχεις σου προτείνω να δεις την ταινία Έθνος χωρίς γυναίκες.Είναι πάρα πολύ σοκαριστικό.

 

Πιθανόν όπως είπες να είναι λάθος παρτίδα.Ένα κράτος που ανέχεται τόσο μεγάλη διαφορά στην κατανομή πλούτου (μόνο πολύ πλούσιοι και πολύ φτωχοί) το έχω ικανό για όλα.

 

Αυτο που με φοβιζει ειναι η πιθανοτητα εν γνωση τους να στελνουν προβληματικες παρτιδες σε τετοια κρατη, ειτε επειδη λυπουνται να τις πεταξουν ειτε για πειραματικους σκοπους. Γιατι το εχουν ξανακανει στο παρελθον, εχουν φαει προστιμα για τετοια και χειροτερα.

 

Η Ινδια αντιμετωπιζει πολλα προβληματα με εμβολια....ειτε απλα δεν το κρυβουν οι αξιωματουχοι τους, ειτε τους στελνουν ολο το σκαρτο υλικο.

 

 

 

Εχω διαβασει και δει πολλα ντοκυμαντερ με τις γυναικες εκει και στενοχωριεμαι καθε φορα, απορω δλδλ που ακομα υπαρχουν γυναικες.......προσφατα ειδα τι συμβαινει στις χηρες...:(

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως να οργανωθούμε? Κι εμένα με ενδιαφερει παρα πολύ!

 

Oποιος ενδιαφερεται και ατομα που ξερουν πως στηνεται ενας συλλογος να μας ενημερωσει........ειναι μια πολλη καλη ιδεα να το κανουμε επιτελους πραξη!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δείτε τον Επίμονο κηπουρό, θα δείτε ακριβώς τι παιχνίδι παίζεται με ις φαρμακευτικές και την Αφρική.Πρόκειται για αληθινή ιστοιρία.Οπότε δε μου φαίνεται απίθανο να συμβαίνει κάτι ανάλογο και στην Ινδία.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου ενα αρθρο σχετικα με το θεμα....οτι πρεπει να αποφασισουν τα δικαστηρια αν και πως θα εκδικαζονται στο εξης θεματα με παρενεργειες εμβολιων......δεν το διαβασα αλλα θα το βαλω οταν το βρω.

 

 

Το βρηκα....

 

 

Supreme Court Begins Hearing Vaccine Lawsuit Case

 

 

 

http://www.redorbit.com/news/health/1930902/supreme_court_begins_hearing_vaccine_lawsuit_case/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Oποιος ενδιαφερεται και ατομα που ξερουν πως στηνεται ενας συλλογος να μας ενημερωσει........ειναι μια πολλη καλη ιδεα να το κανουμε επιτελους πραξη!

 

Vera μήπως να ανοίξεις ένα θέμα - πρόσκληση ενδιαφέροντος για όποιον θα ήθελε να προσπαθήσει να κάνει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα? Ίσως μαζευτούμε περισσότεροι από όσοι νομίζουμε και στην τελική μέσα σε αυτό το τόπικ δεν ξέρω και πόσοι θα το παρουν είδηση για εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους.

Τι λές?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σχετικά με το MMR, για τη νεα ερευνα που επιβεβαιωνει το πορισμα του Wakefield, και την διαβοητη ιστορια του δημοσιογραφου που τον κατηγορησε για απατη (κι απο οτι δειχνουν οι εξελιξεις μαλλον απατη πραγματοποιησε ο ιδιος ο δημοσιογραφος - τον αδειαζει και ο εργοδοτης του).

 

Επισης περιεχει κειμενο ενος νευροχειρουργου που περιγραφει για ποιους λογους ειναι λαθος η συγκεκριμενη διωξη κατα του Wakefield

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/02/07/new-research-shows-link-between-mmr-vaccine-and-autism.aspx

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ayto ειναι ενα ενδιαφερον αρθρο σχετικα με το BMJ poy ebgale to αρθρο του Brian Deer και την επιθεση στον Wakefield.

 

Μαθαινουμε τωρα οτι εχει υπογραψει συμφωνια με την MERC για συνεργασια στην παρασκευη 13 εμβολιων ενα εκ των οποιων ειναι και το MMR. Και αναρρωτιομαστε μετα για συμφεροντα?

 

http://www.ahrp.org/cms/content/view/766/9/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με άρθρο στο Scientific American τεύχος Feb 2011, (p.6) που έχει τίτλο "Fear and Its Consequences" (Ο Φόβος και οι συνέπειές του), αναφέρει εκτός των άλλων πως:

 

- Η μόνη έρευνα που υπήρχε αλλά αποσύρθηκε από τον ίδιο τον ερευνητή και στήριζε τη συσχέτιση του MMR με τον αυτισμό, ήταν εσφαλμένη

 

- Ο φόβος του εμβολιασμού και η αποχή από αυτόν από μερίδα των γονιών στην Αμερική (USA) έχει πάρει ανεπιθύμητες διαστάσεις.

Αναφέρει επίσης πως οι ασθένειες αυτές έχουν "εξαληφθεί" ακριβώς λόγω των μαζικών εμβολιασμών του πληθυσμού. Αν αυτό το ποσοστό εμβολιασμού "πέσει" (περίπου στο 95% του πλυθησμού -από >98% που ήταν αρχικά), τότε πιθανά να υπάρξει επανεμφάνιση των ασθενειών αυτών.

Μια επανεμφάνιση μπορεί να επηρεάσει όχι μόνο τους μη εμβολιασμένους αλλά και όσους έχουν εμβολιαστεί ( :confused::? ...) γιατί δεν είναι όλοι οι εμβολιασμοί ικανοί να παρέχουν ανοσία στις συγκεκριμένες νόσους. :roll:

 

----------------------

Επίσης η έρευνα δε μιλά για αυτισμό αλλά για διαταρραχή που έχει συμπτώματα σαν αυτά του αυτισμού (σύμφωνα πάντα με το ίδιο άρθρο).

---------------------

 

Δεν εκφράζω άποψη (δεν το έχω ψάξει το θέμα). Απλά μιας και έπεσε στην αντίληψή μου το σχετικό άρθρο... είπα να το αναφέρω στο θεμα.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Μια επανεμφάνιση μπορεί να επηρεάσει όχι μόνο τους μη εμβολιασμένους αλλά και όσους έχουν εμβολιαστεί ( :confused::? ...) γιατί δεν είναι όλοι οι εμβολιασμοί ικανοί να παρέχουν ανοσία στις συγκεκριμένες νόσους. :roll:

 

 

Να μη σου κανει εντυπωση, αντιθετα μπορει η "επανεμφανιση" να ξεκινα απο εμβολιασμενες ομαδες. Για την ανεμοβλογια να δεις ποσα παιδια αρρωσταινουν ενω εχουν κανει το εμβολιο!

 

 

Ειανι πολυπλοκο το θεμα Αλκυονη, ερευναται κι ακομα θα ερευναται για πολυ καιρο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Oποιος ενδιαφερεται και ατομα που ξερουν πως στηνεται ενας συλλογος να μας ενημερωσει........ειναι μια πολλη καλη ιδεα να το κανουμε επιτελους πραξη!

 

βλέπω οτι το θέμα δεν "πολυκυκλοφορεί" τελευταία, ωστόσο αν αποφασίσετε να οργανωθείτε και εγώ είμαι μέσα!

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Υπαρχει και ειναι η αρνικα. Παμε ηδη εδω και μηνες. Θα σε ενημερωσω με πμ. εχουμε συναντηση αυτη τη βδομαδα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kάποιες πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα υπάρχουν και εδώ:

Εμβόλιο-φοβία, (η μεγάλη απάτη)

όπου παρουσιάζεται το ιστορικό της απάτης του Wakefield.

(και αποσαφηνίζονται και κάποια πράγματα σχετικά με το τι ακριβώς έδειξε ο W., την θειομερσάλη κλπ, πάντα με αναφορά σε έγκυρες πηγές)

Link to comment
Share on other sites

Apeleyteheros αν και θα βγω οφφ τόπικ να σε ρωτήσω, είσαι γιατρός?

Sorry αν το΄χεις δηλώσει κάπου, αλλά δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω κάποια πράγματα όσο κι αν θέλω.

Απλά θέλω να ξέρω αν κάποιος (σε οποιοδήποτε θέμα) μιλάει με επαγγελματική ιδιότητα ή όχι.

Ευχαριστώ.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ.

Οπότε καταλαβαίνω ότι δεν μιλάς με καμία επαγγελματική ιδιότητα, αλλά σαν απλός συμφορουμίτης.

(δεν προλαβαίνω να διαβάσω το μπλογκ σου, καθώς και πολλά άλλα πράγματα).

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...