Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπουκαλια 200 ml


nausika

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημέρα Nausika

Γ

ια δες εδώ http://www.halkiadakisbros.gr/greek/index.html

 

ευχαριστω πολυ ''ΑνναΤ'' αλλα το εχω δει αυτο και επειδη ειναι μακρια μην παω και μου πουνε οτι δεν δινουνε λιανικη.Μηπως εχεις υποψιν σου κατι στο κεντρο΄;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαααα πες λεπτομέρειες για εμάς που δεν ξέρουμε....

ποτο; και μάλιστα από τα χεράκια σου; .... γιααααα δώσε οδηγίες αν προλαβαίνεις :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Γιαααα πες λεπτομέρειες για εμάς που δεν ξέρουμε....

ποτο; και μάλιστα από τα χεράκια σου; .... γιααααα δώσε οδηγίες αν προλαβαίνεις :D

 

κοριτσια δεν ειναι τιποτα φοβερο μονο που χρειαζεται αρκετο καιρο να γινει το ποτο . θα σας στειλω τη συνταγη το βραδυ που θα κοιμαται ο μπομπιρας.απλα μου ζητανε στη ρομβησ 0,80 το μπουκαλακι και γω θελω 300.....

Link to comment
Share on other sites

Γιαααα πες λεπτομέρειες για εμάς που δεν ξέρουμε....

ποτο; και μάλιστα από τα χεράκια σου; .... γιααααα δώσε οδηγίες αν προλαβαίνεις :D

 

λοιπον κοριτσια παρτε στυλο και χαρτι.θελουμε 2 κιλα φραουλες 1 λιτρο βοτκα η τσιπουρο και 1,5 κιλο ζαχαρη.σε μια γυαλα τοποθετουμε το ενα κιλο φραουλες με τη βοτκα και τα βαζουμε στο ψηγειο για 1 μηνα περιπου. με τις υπολοιπες φραουλες και τη ζαχαρη φτιαχνουμε το σιροπι αναμυγνειοντας τα σε μια κατσαρολα οπου τα σιγοβραζουμε μεχρι να γινουν χυλος,και αφου κρυωσει το σουρωνουμε σε μια γαζα για να μην εχει κομματακια και σπορακια το σιροπι. οταν περασουν οι 30 μερες βγαζουμε τη γυαλα απο το ψυγειο ανακατευοντας το περιεχομενο της με το σιροπι ,τα κλεινουμε καλα για 10 μερες και το ποτο μας ειναι ετοιμο καλη επιτυχια....ααα η ιδια συνταγη γινεται και με ροδι για τωρα τις γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως βρεις κάτι στην Αθηνάς προς το Μοναστηράκι. Εκεί έχει κάποια μαγαζάκια με μπουκαλάκια. Δεν τα έχω επισκεφθεί όμως. Απλά ξέρω ότι υπάρχουν. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα να έχει ψωνίσει από εκεί και να ξέρει καλύτερα για τις τιμές τους. Sorry που δεν σε βοήθησα επαρκώς.

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω μήπως βρεις κάτι στην Αθηνάς προς το Μοναστηράκι. Εκεί έχει κάποια μαγαζάκια με μπουκαλάκια. Δεν τα έχω επισκεφθεί όμως. Απλά ξέρω ότι υπάρχουν. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα να έχει ψωνίσει από εκεί και να ξέρει καλύτερα για τις τιμές τους. Sorry που δεν σε βοήθησα επαρκώς.

Φιλάκια

 

κατι εχω ακουσει και γω για το μοναστηρακι θα το κοιταξω σιγουρα ευχαριστω πολλυ ανναT πολυτιη η βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα η συνταγή σου.

Πόσα ml περίπου λικέρ βγάζουμε από αυτη τη ποσότητα που μας έγραψες?

 

γυρω στο 1,5 λιτρο δεν το εχω υπολογισει ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...