Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙΜΗ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ ΚΑΙ Ε2 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα, έκανα εμβρυομεταφορά στις 3/11 και σήμερα, 6η μέρα, η προγεστερόνη είναι 14 και η Ε2 377. Μήπως ξέρει κάποια πόσο πρέπει να είναι αυτές οι δύο τιμές; Από το κέντρο πάντως δεν μου είπαν τίποτα να αλλάξω στις δοσολογίες των φαρμάκων , ούτε να ανησυχώ. Απλά εγώ θεωρώ ότι τουλάχιστον η προγεστερόνη δεν θα έπρεπε να είναι παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα, έκανα εμβρυομεταφορά στις 3/11 και σήμερα, 6η μέρα, η προγεστερόνη είναι 14 και η Ε2 377. Μήπως ξέρει κάποια πόσο πρέπει να είναι αυτές οι δύο τιμές; Από το κέντρο πάντως δεν μου είπαν τίποτα να αλλάξω στις δοσολογίες των φαρμάκων , ούτε να ανησυχώ. Απλά εγώ θεωρώ ότι τουλάχιστον η προγεστερόνη δεν θα έπρεπε να είναι παραπάνω;

 

καλησπερα αν κ αργα για να απαντησει καποιος να σου πω πως εγω εκανα ωοληψιακ επειδη η προγεστερονη μου ηταν 1.6 2 μερες πριν την ωοληψια η γιατρος μου που τα κοιταει ολα μου ειπε να παρουμε τα ωαρια κ τον αλλο μηνα που θα κατεβε να γινει η εμβρυομεταφορα.δεν ξερω τ αλλο να σου πω μονο καλη μας επιτυχια κ ο ΘΕΟΣ μαζι μας!!!!εσυ τελκα τι εγινες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ..

Δε θα βοηθήσω ούτε εγώ .. μόνο να πω ότι 5η μέρα εμβρυομεταφοράς έκανα Ε2 και ήταν 620. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι οκ.. αλλά δεν είχε να κάνει με εγκυμοσύνη ή όχι. Αν κατάλαβα καλά είχε να κάνει με τα ωοθηλάκια που είχαν δημιουργηθεί. Τελικά ήταν αρνητικό έτσι κι αλλιώς. Τις 5 προηγούμενες φορές κανένας δε μου είχε πει να μετρήσω κάποια ορμόνη μετά την εμβρυομεταφορά. Αν βγάλετε άκρη σε τι χρησιμεύουν και τι δείχνουν, γράψτε το να μάθω και εγώ!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

καλησπερα αν κ αργα για να απαντησει καποιος να σου πω πως εγω εκανα ωοληψιακ επειδη η προγεστερονη μου ηταν 1.6 2 μερες πριν την ωοληψια η γιατρος μου που τα κοιταει ολα μου ειπε να παρουμε τα ωαρια κ τον αλλο μηνα που θα κατεβε να γινει η εμβρυομεταφορα.δεν ξερω τ αλλο να σου πω μονο καλη μας επιτυχια κ ο ΘΕΟΣ μαζι μας!!!!εσυ τελκα τι εγινες?

 

 

αμαρρυλιδα ήθελα να σε ρωτήσω πως πήγε η προσπάθεια σου. Γιατί κ εμένα μου πρότειναν ακριβώς το ίδιο με σένα. Βέβαια πέρασαν κάποια χρονια απο τότε που είχες γράψει...ελπίζω να το δεις κ να μου απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...