Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενοχληση στο αυτι....(μη γελασετε)...


Recommended Posts

Ξερω οτι θα σας φανει αστειο αλλα δεν ειναι η ιδεα μου...και ειναι πολυ ενοχλητικο...

Λοιπον απο οταν εμεινα εγκυος και μετα αισθανομαι συνεχως μια ενοχληση στο δεξι αυτι μου.Συγκεκριμενα αισθανομαι συνεχως λες και κατι παει να μπει στο αυτι μου...λες και υπαρχει ενα ζωυφιο ας πουμε το οποιο περπαταει να μπει στο αυτι μου...ετσι σα γαργαλιτο.

Το λεω στον αντρα μου και με κοιταει σα να ειμαι ουφο.Αλλα με βλεπει οτι ολη την ωρα βαζω το χερι μου στο αυτι γιατι με ενοχλει.

 

Παιζει να συνδεεται καπως αυτο με την εγκυμοσυνη?Σας εχει τυχει ποτε?

 

Σκεφτομαι να παω σε ωριλα...αλλα τι να του πω...οτι αισθανομαι λες και καποιο ζουζουνι παει να μπει στο αυτι μου?Θα με κοιταει σαν ουφο κι αυτος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξερω οτι θα σας φανει αστειο αλλα δεν ειναι η ιδεα μου...και ειναι πολυ ενοχλητικο...

Λοιπον απο οταν εμεινα εγκυος και μετα αισθανομαι συνεχως μια ενοχληση στο δεξι αυτι μου.Συγκεκριμενα αισθανομαι συνεχως λες και κατι παει να μπει στο αυτι μου...λες και υπαρχει ενα ζωυφιο ας πουμε το οποιο περπαταει να μπει στο αυτι μου...ετσι σα γαργαλιτο.

Το λεω στον αντρα μου και με κοιταει σα να ειμαι ουφο.Αλλα με βλεπει οτι ολη την ωρα βαζω το χερι μου στο αυτι γιατι με ενοχλει.

 

Παιζει να συνδεεται καπως αυτο με την εγκυμοσυνη?Σας εχει τυχει ποτε?

 

Σκεφτομαι να παω σε ωριλα...αλλα τι να του πω...οτι αισθανομαι λες και καποιο ζουζουνι παει να μπει στο αυτι μου?Θα με κοιταει σαν ουφο κι αυτος.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σίγουρα είναι ανίατο...

εγώ εδώ και 3 χρόννια αισθάνομαι ενα ιιιιιιιιιιιιιιιιιι

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου αστειο νικη μου να πας στο ωριλα και να του πεις ακριβως την ιστορια σου χωρις ντροπη.να σου φερω ενα παραδειγμα μια γνωστη πηγε ακριβως με τα ιδια συμπτωματα κατι νομιζε οτι ειχε αλλα δεν το νομιζε τελικα.οταν την καθαρισαν τα αυτια βγηκε μια μυγουλα απο μεσα και ναι δεν σε κανω πλακα αληθεια λεω πανε για καλο και για κακο δεν εχεις να χασεις τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καθολου αστειο νικη μου να πας στο ωριλα και να του πεις ακριβως την ιστορια σου χωρις ντροπη.να σου φερω ενα παραδειγμα μια γνωστη πηγε ακριβως με τα ιδια συμπτωματα κατι νομιζε οτι ειχε αλλα δεν το νομιζε τελικα.οταν την καθαρισαν τα αυτια βγηκε μια μυγουλα απο μεσα και ναι δεν σε κανω πλακα αληθεια λεω πανε για καλο και για κακο δεν εχεις να χασεις τιποτα....

 

Μωρε ειναι 4-5 μηνες τωρα που το αισθανομαι.Αν ηταν οντως κατι θα ειχε μεινει εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερω οτι θα σας φανει αστειο αλλα δεν ειναι η ιδεα μου...και ειναι πολυ ενοχλητικο...

Λοιπον απο οταν εμεινα εγκυος και μετα αισθανομαι συνεχως μια ενοχληση στο δεξι αυτι μου.Συγκεκριμενα αισθανομαι συνεχως λες και κατι παει να μπει στο αυτι μου...λες και υπαρχει ενα ζωυφιο ας πουμε το οποιο περπαταει να μπει στο αυτι μου...ετσι σα γαργαλιτο.

Το λεω στον αντρα μου και με κοιταει σα να ειμαι ουφο.Αλλα με βλεπει οτι ολη την ωρα βαζω το χερι μου στο αυτι γιατι με ενοχλει.

 

Παιζει να συνδεεται καπως αυτο με την εγκυμοσυνη?Σας εχει τυχει ποτε?

 

Σκεφτομαι να παω σε ωριλα...αλλα τι να του πω...οτι αισθανομαι λες και καποιο ζουζουνι παει να μπει στο αυτι μου?Θα με κοιταει σαν ουφο κι αυτος.

αυτο το προβλημα το εχω σε καθε εγκυμοσυνη κ μαλιστα κ εγω στο δεξι αυτι!!!!εχω παρατηρησει οτι τις πιο πολλες φορες συμβαινει αν κουραστω!ειχα παει σε ΟΡΛ στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα δε μου ειχε βρει τιποτα:shock: εντωμεταξυ οταν γενναω κ μετα σταματαει:shock: περιμενω το τριτο παιδι κ παλι τα ιδια:shock: λες κ βουλωνει λες κ κανει ενα γλουκ γλουκ απο μεσα δε ξερω πως να το εξηγησω!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα το εχω σε καθε εγκυμοσυνη κ μαλιστα κ εγω στο δεξι αυτι!!!!εχω παρατηρησει οτι τις πιο πολλες φορες συμβαινει αν κουραστω!ειχα παει σε ΟΡΛ στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα δε μου ειχε βρει τιποτα:shock: εντωμεταξυ οταν γενναω κ μετα σταματαει:shock: περιμενω το τριτο παιδι κ παλι τα ιδια:shock: λες κ βουλωνει λες κ κανει ενα γλουκ γλουκ απο μεσα δε ξερω πως να το εξηγησω!

 

Παλι καλα...τουλαχιστον να μη νιωθω οτι ειμαι η μονη παραλογη...

Παντως καλου κακου εκλεισα το απογευμα σε ενα γιατρο να με δει.

Link to comment
Share on other sites

οταν πας πες μου τι ειναι τελικα κ αν σχετιζεται με την εγκυμοσυνη γιατι κ γω νομιζα πως μονο εγω το ειχα:shock: οσο για να παω σε ορλ...εγω για να παω σε γιατρο πρεπει να ειμαι με το ενα ποδι στον ταφο:rolleyes::P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kι ομως ειναι και αυτο συμπτωμα της εγκυμοσύνης (συνήθως). Εμένα το ένα αυτί, το αριστερό όμως ειναι συνεχώς βουλωμενο λες και έχω ωτιτιδα... Μου μιλάει η κορη μου ώρες ωρες και δεν την ακούω...Διάβασα σε ένα βιβλιο για την εγκυμοσύνη οτι ειδικα στο τρίτο συμπτωμα ειναι πολυ συνηθισμένο τα βουλωμένα αυτιά η βουλωμένη ή ξεραμένη μύτη και οι ρινοραγίες... Τι άλλο θα τραβήξουμε!

Link to comment
Share on other sites

Τα βουλωμένα αυτιά είναι και αυτά σύμπτωμα της εγκυμοσύνης!!Το πάθαινα και εγώ στην μεγαλύτερη διάρκεια της!!Καταραμένες ορμόνες!!!:lol::lol::lol:

Το αναφέρει το φοβερό μου βιβλίο "Τι να περιμένεις όταν είσαι εγκυος".

Με το καλό το νινάκι σου!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock:

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!κ γω λεω γιατι σε καθε εγκυμοσυνη πρεπει να εχω 9 μηνες βουλωμενο το δεξι αυτι!στα καλα καθουμενα κανει ενα βουιτο κ μετα βουλωνει λες κ εχει μεσα νερο!τι αλλο θα παθουμε!:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδια παθαινε το ιδιο η συναδελφος μου στο γραφειο, οταν ηταν εγκυος...τρελλη φαγουρα μεσα βαθεια στο αυτι, τελικα, αφου πηγε σε ωριλα και γυναικολογο, κατεληξαν οτι ειναι αλλεργια, που ενεργοποιειται με την εγκυμοσυνη!!

της εδωσαν και καποιες σταγονες γιατι η κατασταση της ηταν εντονη, τη θυμαμαι στο γραφειο να ξυνει το αυτι της παρα πολυ...

τωρα που εχει εδω και 2 χρ. γεννησει, της εχει μεινει ελαχιστα και ειναι πια σιγουρη οτι ειναι αλλεργια. ευτυχως δεν της ειναι εντονο, αλλα ψαχνει να βρει σε τι ειναι αλλεργικη και της το προκαλει.

WEW9p3.png

 

 

gZ5Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ειπε αν θελω να μου δωσει σταγονες μπα και με βοηθησουν...αλλα δε θελω να παρω τπτ οσο ειμαι εγκυος.Αμα συνεχιστει και μετα τη γεννα..τοτε θα το ψαξω καλυτερα....για την ωρα θα κανω υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Το "βούλωμα" των αυτι'ων είναι ορμονικό, κοριτσια ,και φευγει μετα την γεννα(οχι οτι κρατάει απαραίτητα και σε όλη την εγκυμοσυνη).

Αν και καμια φορα με τον μπεμπη να κλαιει όλο το βραδυ εύχομαι να ξαναβουλώναν για λίγο...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο ειχα και γω...σα να ακουγα απο μακρια...περιεργα συμπτωματα....πηγα σε ωριλα και μου ειπε οτι ειναι της εγκυμοσυνης,λογω αυξημενης πιεσης..μετα τι γεννα ολα καλα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...