Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βλεννη λευκοκιτρινη


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.οποια ξερει ας μου απαντησει.ειμαι 4 μερες πριν την πητ και το πρωι ειδα στο εσψρουχα μια βλεννη σαν σιλικονη λιγη ποσοτητα.τι ειναι αυτο?προχθες ειχα λιγες συσπασεις και εχω και τωρα κατι ελαφριες.να παω νοσοκομειο?

νεα ζωη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια.οποια ξερει ας μου απαντησει.ειμαι 4 μερες πριν την πητ και το πρωι ειδα στο εσψρουχα μια βλεννη σαν σιλικονη λιγη ποσοτητα.τι ειναι αυτο?προχθες ειχα λιγες συσπασεις και εχω και τωρα κατι ελαφριες.να παω νοσοκομειο?

 

εννοειται και να πας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.οποια ξερει ας μου απαντησει.ειμαι 4 μερες πριν την πητ και το πρωι ειδα στο εσψρουχα μια βλεννη σαν σιλικονη λιγη ποσοτητα.τι ειναι αυτο?προχθες ειχα λιγες συσπασεις και εχω και τωρα κατι ελαφριες.να παω νοσοκομειο?

 

ειχε καθόλου ροζ???

CzyLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.οποια ξερει ας μου απαντησει.ειμαι 4 μερες πριν την πητ και το πρωι ειδα στο εσψρουχα μια βλεννη σαν σιλικονη λιγη ποσοτητα.τι ειναι αυτο?προχθες ειχα λιγες συσπασεις και εχω και τωρα κατι ελαφριες.να παω νοσοκομειο?

 

Αυτή η βλέννη, αν είναι αυτό που καταλαβαίνω, είναι το "πώμα" του τραχηλικού στομίου. Μου έχει μιλήσει και ο γιατρός μου για αυτό. Δεν είναι για να πανικοβληθείς και πας τρέχοντας στο νοσοκομείο, αλλά είναι ένδειξη ότι βρίσκεσαι σε καλό δρόμο και κοντεύεις. Μπορεί να διαρκέσουν και αρκετά 24ωρα μέχρι να έρθει η ώρα να γεννήσεις. Παρόλα αυτά τηλεφώνησε στο γιατρό σου να τον ενημερώσεις και εκείνος θα σε καθοδηγήσει κατάλληλα. Άντε με το καλό σου εύχομαι να δεχτείς το μωράκι σου!:D

EPBrp3.pngpFYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια πως ακριβως ειναι αυτη η βλεννα?Γιατι τον τελευταιο μηνα περιπου βγαζω κι εγω αλλα εμενα ειναι διαφανη και λιγη σε ποσοτητα.Η δικια μου ειναι σαν μυξουλα.Ειμαι στην 28η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια πως ακριβως ειναι αυτη η βλεννα?Γιατι τον τελευταιο μηνα περιπου βγαζω κι εγω αλλα εμενα ειναι διαφανη και λιγη σε ποσοτητα.Η δικια μου ειναι σαν μυξουλα.Ειμαι στην 28η εβδομαδα

 

Είναι μία πολύ παχιά και κολλώδης βλέννη, η οποία μάλιστα μπορεί να μην είναι και εύκολο να αποβληθεί τελείως, ακριβώς επειδή είναι τόσο παχύρευστη-δεν είναι δηλαδή σαν τα συνηθισμένα κολπικά υγρά. Συνήθως είναι υπόλευκη και μπορεί να έχει και λίγο ροζ. Νομίζω πάντως ότι είναι νωρίς για να έχεις δει αυτή τη βλέννη. Μάλλον πρόκειται για απλά υγρά που μπορεί να είναι λίγο πιο έντονα.

EPBrp3.pngpFYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι κοπελα μου δεν ειναι ροζ,μολις γυρισα απο το νοσοκομειο.ο τοκετος δεν ξεκινησε μου ειπε και εχει 2 ωριτσες δεν εχω αλλο.ειμαι στις 39+3 μερες.για προκληση ουτε το συζηταει ο γιατρος μου,ειναι λεει ολα καλα δεν δυσφορει το μωρο.δευτερα καρδιοτοκογραφο και βλεπουμε.

νεα ζωη....

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία πολύ παχιά και κολλώδης βλέννη, η οποία μάλιστα μπορεί να μην είναι και εύκολο να αποβληθεί τελείως, ακριβώς επειδή είναι τόσο παχύρευστη-δεν είναι δηλαδή σαν τα συνηθισμένα κολπικά υγρά. Συνήθως είναι υπόλευκη και μπορεί να έχει και λίγο ροζ. Νομίζω πάντως ότι είναι νωρίς για να έχεις δει αυτή τη βλέννη. Μάλλον πρόκειται για απλά υγρά που μπορεί να είναι λίγο πιο έντονα.

Ναι κι εγω πιστευω οτι ειναι απλα κολπικα υγρα.Μιλησα και με το γιατρο μου χτες και μου ειπε κι αυτος οτι ειναι απλα κολπικα υγρα γιατι εκτος απο αυτη τη βλεννα οποτε παω τουαλετα για να ουρησω μετα στο σκουπισμα παντα το χαρτι γινεται κιτρινο και δεν ηξερα αν ειναι φυσιολογικο.Αλλα μου ειπε οτι ειναι.Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας κορίτσια,έχω μια απορία είμαι 38+4 εβδομαδων και παρατήρησα σήμερα στο εσώρουχο μου μια κίτρινη ογκώδες βλεννα :oops:είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν γνωρίζω τα συμπτώματα που θα έπρεπε να εχουμε τον τελευταίο μήνα έχω κάνει διαστολή πριν μια βδομάδα που με είδε η γυναικολόγος μου 2,57 αλλά δεν με έχει ενημερώσει σχετικά με αυτό το θέμα της (βλεννας):oops:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι η τραχηλική βλέννη. Το «πώμα» που αναφέρεται παραπάνω. Απόλυτα φυσιολογικό. Είναι ένδειξη ότι πλησιαζεισ στην γεννά. Κάνε ένα τηλ στον γυναικολόγο σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Silky είπε:

Μπορεί να είναι η τραχηλική βλέννη. Το «πώμα» που αναφέρεται παραπάνω. Απόλυτα φυσιολογικό. Είναι ένδειξη ότι πλησιαζεισ στην γεννά. Κάνε ένα τηλ στον γυναικολόγο σου. 

Ευχαριστώ πολύ να'σαι καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα στην παρεα...είμαι καινούργια και διανύω την πρώτη μου εγκυμοσύνη (21+6). Τις δύο-τρεις τελευταίες μέρες έχω διάρροια και δέκατα ο παθολόγος μου μου είπε ότι είναι ίωση γαστρεντερίτιδας. Σήμερα όμως που πήγα τουαλέτα οταν σκουπιστηκα στο χαρτί είδα ένα κομμάτι βλέννας κίτρινο κατά βάση με ίσως κάποιες ίνες αίματος που ήθελε παρατήρηση για να τις καταλάβεις...δεν ξέρω εάν είναι από το κόλπο η από πισω...και έχω ανησυχήσει τρελα μήπως είναι κολπικό βησμα με αυτά που διαβάζω. Πώς μπορώ να το διαχωρίσω? Πόσο να ανησυχήσω?:neutral: Το μωρό το νιώθω παντως κανονικά να χτυπάει μέσα στην κοιλίτσα. Περιμένω και τηλέφωνο του γιατρού μου...Ευχαριστώ περιμένω απάντηση σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Nena1990 Μίλησες με τον γιατρό σου; Πως είσαι σήμερα; Έκανες καλά που του τηλεφώνησες γιατί όπως λέω και ξαναλέω, στην εγκυμοσύνη οτιδήποτε έξω από τα συνηθισμένα μας συμβαίνει, πρέπει αμέσως να το αναφέρουμε. Ελπίζω να είναι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τον έπαιρνα τηλέφωνο όμως δεν το σηκωσε..ίσως είχε κάποιον τοκετό γιατί όταν βλέπει τηλέφωνο μου με καλεί. Δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα όπως συσπάσεις η πετρώματα η υγρά πολλά από τον κόλπο...η διάρροια μου ακόμα συνεχίζεται χωρίς πυρετό για δεύτερη ημέρα...ξανακαλεσω και περιμένω να με καλέσει αυτή τη φορά. Έχω σκασειιιιιι....σκέφτομαι να πάω μόνη σε κάποια κλινική για εξέταση σε περίπτωση που δεν με πάρει αλλά και τι να πω δεν ξέρω...κάνω υπομονή γιατί το νιώθω καλά το μωράκι μου και είμαι αισιόδοξη ότι ενδεχομένως δεν προερχόταν από τον κόλπο αυτή η βλέννη αλλά από την διάρροια. Απλά ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποια αλλη κοπέλα είχε κάτι παρόμοιο και αν αυτό οντως είναι τραχηλικό πωμα και θα έχω πρόβλημα..αυτο μπορεί να το καταλαβει ο γιατρός??!Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...