Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως "πιάνεις"αγόρι ή κορίτσι


Recommended Posts

708607cg5zpnfoo1.gif

 

Τι θα λεγατε κυριες μου εμεις που προσπαθουμε να πιασουμε παιδακι να να ανταλλαξουμε πληροφοριες για ενα θεμα λιγο αστειο;Πως πιανεις κοριτσι και πως αγορι{εκτος απο το αρσενικοβοτανο :lol: };Θα σας τι ξερω εγω.Τα σπερματοζωαρια που ειναι υπευθυνα για τα αγορια ειναι πιο ευαισθητα σε συγκριση με τα θηλυκα και πεθαινουν γρηγοροτερα.τα αρσενικα απο την αλλη εκτοξευονται με μεγαλυτερη ταχυτητα.για αυτο και αν καταφερετε να ερθετε σε επαφη πανω στην ωορρηξια το πιθανοτερο ειναι να ειναι αγορι αν εχετε ρθει σε επαφη μια μερα πριν μαλλον το κοριτσακι θα τα καταφερει.Ξερω επισης οτι μετραει και η σταση.συνηθως οταν ειναι η γυναικα ειναι απο πανω :oops: πιανεται κοριτσι ενω το αντιθετο αγορι.Τελος αν εχετε να ερθετε σε επαφη 2-3μερες και το σπερμα εχει δυναμωσει εχετε πολλες πιθανοτητες για αγορι.Υπαρχει και η κινεζικη μεθοδος που βρισκεις τι θα κανεις αναλογα την ηλικια και το μηνα που συλλαμβανεις αλλα δεν το εχω προχειρο τωρα.Θα το ψαξω.αν το εχει καποια ασ το βαλει.Λοιπον περιμενω και τις δικες σας συμβουλες.Φυσικα για να προλαβω καποιες λιγη σημασια εχει το φυλλο του παιδιου ειδικα για μας που δεν εχουμε κανενα αλλα ας διασκεδασουμε λιγο την αναμονη!

 

708610kk8wo5r7vn.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν παίζω, εξάντλησες όλες τις μεθόδους που ήξερα. Α, ξέχασα, κάτι λένε και για φακές. Γενικά με τα τρόφιμα τέλος, πάντων, αλλά δεν ξέρω ποιος πρέπει να τα τρώει :lol::lol::lol: . Το ιδανικό θα ήταν 2 μωράκια μαζί: ένα αγόρι και ένα κορίτσι. Άσχημα θα ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τρια! 2 κορίτσια κ ένα αγορι!Αλλα χλωμο το βλέπω το σοι του άντρα μου έχει μονο αγόρια! :(

 

Η μόνη μέθοδος που δεν ισχύει είναι η κληρονομικότητα. Γι’ αυτό μην απελπίζεσαι (όχι και γι’ αυτό!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τρια! 2 κορίτσια κ ένα αγορι!Αλλα χλωμο το βλέπω το σοι του άντρα μου έχει μονο αγόρια! :(

 

Η μόνη μέθοδος που δεν ισχύει είναι η κληρονομικότητα. Γιʼ αυτό μην απελπίζεσαι (όχι και γιʼ αυτό!!!)

 

Εχω ακούσει οτι παίζει ρόλο κ οτι ο άντρας καθορίζει το φύλο του παιδιού!Εγω θέλω ποικιλία....Μπορώ.....να έχω ποικιλία; :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ μετά από 2 παλίνδρομες, δεν έχω πολυτέλεια επιλογών. Γερό παιδάκι να είναι και ότι να ναι. Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής όμως πάντα ήθελα αγόρι και μάλιστα στην 2η εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρόμησε χρησιμοποίησε το λεγόμενο ovulation calendar όπου σου δίνει επιλογή και βρίσκει πότε πρέπει να έρθεις σε επαφή προκειμενου να συλλάβεις αγόρι/κορίτσι. Για κάντε μια προσπαθεια στο ακόλουθο link:

http://www.ovulation-calendar.net/

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τρια! 2 κορίτσια κ ένα αγορι!Αλλα χλωμο το βλέπω το σοι του άντρα μου έχει μονο αγόρια! :(

 

Η μόνη μέθοδος που δεν ισχύει είναι η κληρονομικότητα. Γιʼ αυτό μην απελπίζεσαι (όχι και γιʼ αυτό!!!)

 

Εχω ακούσει οτι παίζει ρόλο κ οτι ο άντρας καθορίζει το φύλο του παιδιού!Εγω θέλω ποικιλία....Μπορώ.....να έχω ποικιλία; :D:D

 

Ο άντρας καθορίζει το φύλλο ως προς το αν το σπερματοζωάριο που θα κάνει τη δουλειά έχει χ ή y χρωμόσωμα. Ποικιλία μπορείς να έχεις, αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει πως θα την πετύχεις. Την μόνη ποικιλία που μπορείς να καταφέρεις είναι στα χρώματα και αυτό από ποικίλους συντρόφους :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τρια! 2 κορίτσια κ ένα αγορι!Αλλα χλωμο το βλέπω το σοι του άντρα μου έχει μονο αγόρια! :(

 

Η μόνη μέθοδος που δεν ισχύει είναι η κληρονομικότητα. Γιʼ αυτό μην απελπίζεσαι (όχι και γιʼ αυτό!!!)

 

Εχω ακούσει οτι παίζει ρόλο κ οτι ο άντρας καθορίζει το φύλο του παιδιού!Εγω θέλω ποικιλία....Μπορώ.....να έχω ποικιλία; :D:D

 

Ο άντρας καθορίζει το φύλλο ως προς το αν το σπερματοζωάριο που θα κάνει τη δουλειά έχει χ ή y χρωμόσωμα. Ποικιλία μπορείς να έχεις, αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει πως θα την πετύχεις. Την μόνη ποικιλία που μπορείς να καταφέρεις είναι στα χρώματα και αυτό από ποικίλους συντρόφους :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Απλά τώρα ειναι λίγο αργά για χρώμα.Θα συμβιβαστώ με το απλό, λιτό κ απέριττο λευκο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω διδυμα κοριτσια, μου λετε τι να κανω?? Πρεπει να ναι και Κεντερηδες και τα δυο (για να μπουνε μαζι στο ωαριο, τουτεστιν διδυμα) και αργα σπερματοζωαρια για να ναι κοριτσια!! Μανουλα μουυουου! Τι να κανω, η ερμη, που ζηταω πολλα??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει αυτό με την ωορρηξία,αν γίνει δηλαδή η σύλληψη στην ωορρηξία υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες για αγόρι.Τελευταίες έρευνες έχουν δείξει ότι πέρα από τα σπερματοζωάρια που φέρουν το y και το χ, παίζει σπουδαίο ρόλο τα επίπεδα τετοστερόνης που θα έχει στη συγκεκριμένη φάση η γυναίκα.Αλλά να πούμε και ότι τη ζωή τη δίνει ο Θεός επομένως εκείνος ξέρει τι θα μας στείλει... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπα δε νομίζω.έχουν λογική προφανώς για το ποια θα προλάβουν να γονιμοποιήσουν.πχ σε μία πιο δύσκολη στάση είναι λογικό να μην προλάβουν να επιβιώσουν τα αρσενικά που είναι πιο αδύναμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτελους βρηκα το κινεζικο πινακακι και το παραθετω.Ειναι λεει διασημο στην κινα.Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει παντως το τσεκαρα με οσες γυναικες ξερω που εχουν γεννησει και επεσε μεσα.Βεβαια διατηρω τις επιφυλαξεις μου γιατι πρωτον συμφωνα με το πινακακι εγω μονο τον Δεκεμβρη και τον Γεναρη μπορω να κανω αγορι :evil: και δευτερον με τα διδυμα τι γινεται;

 

http://www.mamadesonline.gr/phpnuke/modules.php?name=bg

 

 

ontos prepei na nai kalo ki egw to ipologisa gia mia fili mou kai ontos etsi htan twra ksarw ki egw ti na pw :?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα πρώτα μια κόρη και μετά δυο γιους!

Τελικά, μου ήρθε πρώτα ο γιος!!!! Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ!!!

Τώρα ελπίζω και σε έναν δεύτερο, ώστε οι δυο μαντραχαλάδες να προσέχουν την τρίτη και παραχαϋδεμένη!!!! ΟΝΕΙΡΑ, χε χε!

Όλα αυτά πάντα για την κουβέντα,

γιατί πάνω απ' όλα έχει σημασία να είναι γερό το παιδί και ότι να 'ναι.

Link to comment
Share on other sites

20297ts26qg9w48.gif

Χαιρομαι που ενα ακομη κινεζικο προιον βγαινει αναξιοπιστο :lol: γιατι δηλ να μην εχω δικαιωμα στο αγορι μεχρι τον Δεκεμβρη ε;

Εδώ καλέ, δάδα για τους Ολυμιακούς έκαναν και τους έσβησε η φλόγα :lol::lol::lol::lol: σ’ αυτό θα ήταν εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ηθελα κοριτσακι.

Πριν μεινω εγκυος πηρα ενα βιβλιο και εγραφε πως να μεινετε εγκυος και μετα τα σταδια της εγκυμοσυνης.

Εγραφε οτι οι πιθανοτητες για κοριτσι αυξανουν αν γινει 2-3 μερες πιο νωρις απο την 12 μερα της περιοδου. Ετσι και εκανα.....

 

Και να ο κοριτσαρος......

 

 

Ο πατερα της κορης μου φυσικα δεν ξερει τιποτα :cool:

 

Βεβαια μπορει να ειναι και ενα τυχαιο γεγονος....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ηθελα κοριτσακι.

Πριν μεινω εγκυος πηρα ενα βιβλιο και εγραφε πως να μεινετε εγκυος και μετα τα σταδια της εγκυμοσυνης.

Εγραφε οτι οι πιθανοτητες για κοριτσι αυξανουν αν γινει 2-3 μερες πιο νωρις απο την 12 μερα της περιοδου. Ετσι και εκανα.....

 

Και να ο κοριτσαρος......

 

 

Ο πατερα της κορης μου φυσικα δεν ξερει τιποτα :cool:

 

Βεβαια μπορει να ειναι και ενα τυχαιο γεγονος....

 

 

Ναντια με μπερδεψες.Τι εννοεις 2-3 μερες πριν την 12της περιοδου;μηπως εννοεις 12 μερα του κυκλου;η για τις κοπελες που εχουν μεγαλυτερο κυκλο 2-3 μερες πριν την ωορρηξια;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ηθελα κοριτσακι.

Πριν μεινω εγκυος πηρα ενα βιβλιο και εγραφε πως να μεινετε εγκυος και μετα τα σταδια της εγκυμοσυνης.

Εγραφε οτι οι πιθανοτητες για κοριτσι αυξανουν αν γινει 2-3 μερες πιο νωρις απο την 12 μερα της περιοδου. Ετσι και εκανα.....

 

Και να ο κοριτσαρος......

 

 

Ο πατερα της κορης μου φυσικα δεν ξερει τιποτα :cool:

 

Βεβαια μπορει να ειναι και ενα τυχαιο γεγονος....

 

 

Ναντια με μπερδεψες.Τι εννοεις 2-3 μερες πριν την 12της περιοδου;μηπως εννοεις 12 μερα του κυκλου;η για τις κοπελες που εχουν μεγαλυτερο κυκλο 2-3 μερες πριν την ωορρηξια;

 

του κυκλου εννοω

12 με 14 μερες ειναι οι επικυνδινες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...