Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνω Ρινοπλαστική βοηθείστε με


klarita

Recommended Posts

Γεία σας,

Καταρχάς είμαι απο Κύπρο και ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστική (καθαρά για αισθητικούς λόγους). Απο ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα κατέληξα να σκέφτομαι μόνο έναν τον D. Λ0υλ0υδη. Για τον λόγο του ότι είμαι απο μακριά δεν μπορώ εύκολα να επισκεφτώ κάποιο απο τους γιατρούς που αναφέρατε. Σας παρακαλώ αν έχει κάποιος εμπειρία απο τον κ. λουλούδη ή ακόμη και απο άλλο γιατρό να μου στείλει σχόλια ή ακόμη καλύτερα φοτος απο την δική του εμπειρία.

 

Σας ευχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Τον επισκέφτηκα τον γιατρό και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.Αν και μένω Χανιά Η τιμή που μου είπε είναι 2.800.Εγώ δεν έχω πρόβλημα υβου βεβαια αλλά λίγο χοντρό ακρορινιο.στον υπολογιστή μου έφτιαξε μια πολύ ωραία εικονα αλλά έχω έντονο άγχος για το μετά Πόσο θα διαφέρει από την εικόνα.Μπορείτε να μας δείξετε φωτογραφίες πριν και μετά.? συνήθως μεγάλες αλλαγές βλέπω στις ρινοπλαστικες που αφορούν προβληματικά προφιλ

 

 

καλησπέραΕνδιαφερομαι και εγω για Ρινοπλαστικη..και σκεφτομαι να παω στον Λουλουδη..πως σου φανηκε?η τιμη τα 2800 τι περιλαμβανει?Οταν πηγες να σε δει πληρωσες και επισκεψη?ρωταω γιατι θελω να κανω μια ερευνα αγορας και να καταλληξω τον καλυτερο για εμενα..Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Σε δύο βδομάδες θα κάνω επαναληπτική ρινοπλαστική με τον Λουλουδή. Υπάρχει οποιοσδήποτε που να έχει κάνει ρινοπλαστική με αυτόν για να μας πει εντυπωσεις? Όποιος χειρουργήθηκε σε αυτόν ας μας γράψει εντυπώσεις!! Είναι σημαντικό για εμένα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα ειχα γαμψη μυτη και λιγο υβο και ηταν σχετικα μεγαλη η μυτη μου. ο αδερφος μου απο την αλλη ειχε μεγαλυτερο ηβο και αυτο μεγαλωνε την μυτη του...αλλα το ακρορινιο ηταν οκ αυτουνου. Επειδη ειμαστε απο το ηρακλειο κρτης ψαχτηκαμε αλλα δεν βρηκαμε κατι καλο για να προχορησουμε...ασε που ηταν πιο φτηνες τιμες στον ντοκτορ Λ. Εμας 3κ μας ειπε στον καθενα αλλα επειδη ειμασταν αδερφια μας το αφησε 2,4κ. Αλλα γενικα εχω ακουσει οτι αμα εισαι απο επραχια μακρια θα σ ου κανει καλυτερη τιμη. Πες του τηλεφωνικα οτι ειναι δυσκολοι καιροι εισαι απο επαρχια και μακρυα απο την αθηνα και θα σου πει μια τιμη αυτος...αν το κλισεις μεσω τηλεφωνου θα σου κανει ενα συνολικο πακετο δεν θα πληρωνεις ραντεβου κτλπ. Μπορει να σου πει 2.5κ ολα. τα λοιπα εξοδα ειναι βεβαια και αυτα μεσα οπως τραινο ή αεροπλανο,πλοια ταξι κτλπ. Εμας μαζι με αυτα τα εξοδα βγηκε 2,900 στον καθενα.... αριστα!!Ο ανρθωπος σου δινει και ψυχολογια....δεν ξερω εδω περα να στελνω πμ αν θελετε κανα εμαιλ ή κανα αλλο τροπο δεν εχω προβλημα.

Καλησπέρα σας, Σκεφτομαι να επισκεφτω και εγω τον Λουλουδη..ειμαι πολυ επιφυλακτικη γιατι εχω ηδη μια αποτυχημενη επεμβαση στην μυτη..θα μπορουσατε να με ενημερωσετε..?Το κοστος αυτο τι περιλαμβανει ?και ρινικο διαφραγμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΡΙΝΟΠΛΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ 2007 ΓΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΟ Ξ=ΚΑΤΑΓΜΑ. ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ Ο ΠΛΑΣΤΙΚΟΣ ΟΘ. ΠΑΠ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΤΑΚΡΕΟΥΡΓΗΣΕ ΤΗ ΜΥΤΗ. ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ. ΤΟ 2009 ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ Α. ΣΚ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ 6,000 ΕΥΡΩ. Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΜΕ ΘΕΑΤΡΙΝΙΣΜΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ, ΤΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕΣ ΤΩΡΑ, Η ΜΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΗ ΚΛΠ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΕΔΕΧΟΜΕΝΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΤΟΥ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΜΕΡΙΚΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΝΟΗΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΕΞΙ ΡΟΥΘΟΥΝΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ. ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ ΞΑΝΑ ΚΟΣΤΟΣ 3000 ΕΥΡΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΠΛΗΡΩΣ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ Η ΜΥΤΗ ΕΙΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΑΘΛΙΑ ΑΣΥΜΜΕΤΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΕΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ. ΒΑΣΙΛΗ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσια κ αγορια καλησπερα! πηρα την αποφαση να γραψω κ εγω την εμπειρια μου ωστε να βοηθησω με τη σειρα μου οπως αντιστοιχα βοηθηθηκα κ εγω πανω στο θεμα της ρινοπλαστικης. Μετα απο αρκετη ερευνα κατεληξα στον δρ. Λ.0υλ0υδη! Ειναι πραγματικα αψογος σε αυτο που κανει κ πολυ ευγενικος σαν ανθρωπος. προθυμος να σου λυσει οποιαδειποτε απορια! Απολυτα φυσικο αποτελεσμα! τον συνιστω ανεπιφυλακτα!!! :D

καλησπέρα θέλω και εγώ να κάνω ρινοπλαστική να διορθώσω και διάφραγμα και το αισθητικό μέρος διαβάζω ότι έμεινες ευχαριστημένη από τον κ λουλουδη μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι σου διόρθωσε αισθητικά αν είχες άσχημο ακρορρίνιο ασ πούμε γιάτι λέγεται ότι είναι το πιο δύσκολο αίσθητικά για διόρθωση. Σε παρακαλώ μπες στον κόπο να μου απαντήσεις αν ξέρεις κατι γιατί ψάχνομαι διαρκώς και είμαι σε απόγνωση με τις άσχημες εμπειρίες που διαβάζω ότι έχουν αρκετοί.σευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μήπως τελικά επισκέφτηκες τον κύριο λουλούδη ή μήπως σε ενημέρωσε κανένας σχετικά με αυτόν αν ναι σας παρακαλώ ενημερώστε και εμένα γιατί ενδιαφέρομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ φίλη μου χειρουργήθηκά στον Λουλούδη και δεν μπορεις να καταλάβεις πόσο ευχαριστημένη έμεινα!!! Θαύμα ο άνθρωπος έκανε γιατι τέτοια κατεστραμένη μύτη δεν φαντάζεσε!! Διαβασε πιο κατω την ιστορία μου, κάπου μεσα Φλεβάρη για να καταλάβεις!! Τώρα είμαι σουπερ!!

Vicky μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με τον κύριο λουλούδη να μου πεις τι ακριβώς σου διόρθωσε με ενδιαφέρει πιο πολύ το αισθητικό μέρος και θέλω να ξέρω αν έχει εμπειρία και σε αυτό ή μόνον στο λειτουργικό σε παρακαλώ βοήθησέ με γιατί βλέπω ότι έμεινες ευχαριστημένη και εγώ έχω ήδη μία αποτυχημένη και έχω έναν φόβο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα παιδιά!!γνωρίζει κανείς δουλειά του Παπαϊωάννου Κώστα και του Καποσίτα όσον αφορά την ρινοπλαστική? (και οι 2 κάνουν και Αθήνα και Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα ν ρωτησω αν καποιος εχει κανει προσφατως επιτυχημενη ρινοπλαστικη στην Αθηνα και το κοστος κυμανθηκε στα 2500Ε να μου εστελνε προσωπικο μήνυμα σχετικά με τον γιατρό.Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :confused::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιον καλο χειρουργο ωρλ για ρινοπλαστικη στη θεσσαλονικη...οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη...σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!υπαρχει κάποιος που να επισκέφτηκε τον πλαστικό Ι.Λ. για ρινοπλαστικη;εντυπώσεις κ τιμές;ειμαι στο ψάξιμο κ εχω ψιλό αγχωθεί..σας ευχαριστω πολυυυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους εχω γραψει και ποιο κατω φυσικα αλλα γιανα βοηθησω απο την προσωπικη μου εμπειρια πριν 4 μηνες εκανα επανορθωτικη ρινοπλαστικη στον λου....και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενη...οποιος θελει ας μου στειλει για παραπανω πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!υπαρχει κάποιος που να επισκέφτηκε τον πλαστικό Ι.Λ. για ρινοπλαστικη;εντυπώσεις κ τιμές;ειμαι στο ψάξιμο κ εχω ψιλό αγχωθεί..σας ευχαριστω πολυυυ!!

 

Καλημέρα - το πρώτο πράγμα που πρέπει να έχεις στο μυαλό σου είναι ότι δεν πρέπει να διαλέξεις βάσει τιμής.

Είναι σύνηθες φαινόμενο να επιλέγει κανείς τη φθηνότερη λύση ενώ πρέπει να διαλέγει κάποιος τον ιατρό.

Επειδή η ρινοπλαστική είναι επέμβαση μόνιμη, καλό είναι να επισκεφθείς όσους περισσότερους μπορείς. Και όλους ακόμα.

Ο Ι.Λ. έχει φτιάξει ένα όνομα - δεν σημαίνει ότι είναι ο καλύτερος στον κόσμο.

Τον πλαστικό/ή και γενικά τον ιατρό τον διαλέγουμε:

1) Βάσει εμπειρίας - του ζητάμε να δούμε τα περιστατικά του και να συνομιλήσουμε με αυτά. Αν αρνηθεί - ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!

2) Βάσει αισθητικής - ζήτα κάτι εξτρίμ ( για να τον τσεκάρεις ) . Αν σου πει ότι θα στο κάνει , κράτα τεράστια επιφύλαξη.

3) Ρώτα τον για επιπλοκές και ποσοστά επιπλοκών - αν σου πει "κανένα" - ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ( μην μπερδέψεις όμως το "κανένα" με το "πολύ μικρό ποσοστό" )

4) Να είσαι προετοιμασμένη ότι μπορεί και στον καλύτερο κάτι να πάει στραβά και να χρειαστείς νέα επέμβαση.

5) Να θυμάσαι ότι οι ιατροί δεν είναι θεοί. Το λέω γιατί συνήθως τους κατηγορούμε ότι "θεωρούν τους εαυτούς τους θεούς", αλλά και εμείς έτσι τους αντιμετωπίζουμε κυρίως δε όταν έχουμε την εμπειρία κάποιας επιπλοκής από ιατρική πράξη ( συνήθης φράση: σώσε με ιατρέ μου)

Μπορεί να σου φαίνεται λίγο off-topic η ανάλυσή μου, αλλά οποιαδήποτε πράξη που αφήνει πίσω της μόνιμο αποτέλεσμα , απαιτεί πολύ καλή σκέψη πριν.

Επίσης, δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, αλλά είναι καλύτερο να περιμένεις μετά τα 25 ούτως ώστε το "παιδικό λίπος" του προσώπου να έχει φύγει.

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα - το πρώτο πράγμα που πρέπει να έχεις στο μυαλό σου είναι ότι δεν πρέπει να διαλέξεις βάσει τιμής.

Είναι σύνηθες φαινόμενο να επιλέγει κανείς τη φθηνότερη λύση ενώ πρέπει να διαλέγει κάποιος τον ιατρό.

Επειδή η ρινοπλαστική είναι επέμβαση μόνιμη, καλό είναι να επισκεφθείς όσους περισσότερους μπορείς. Και όλους ακόμα.

Ο Ι.Λ. έχει φτιάξει ένα όνομα - δεν σημαίνει ότι είναι ο καλύτερος στον κόσμο.

Τον πλαστικό/ή και γενικά τον ιατρό τον διαλέγουμε:

1) Βάσει εμπειρίας - του ζητάμε να δούμε τα περιστατικά του και να συνομιλήσουμε με αυτά. Αν αρνηθεί - ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!

2) Βάσει αισθητικής - ζήτα κάτι εξτρίμ ( για να τον τσεκάρεις ) . Αν σου πει ότι θα στο κάνει , κράτα τεράστια επιφύλαξη.

3) Ρώτα τον για επιπλοκές και ποσοστά επιπλοκών - αν σου πει "κανένα" - ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ( μην μπερδέψεις όμως το "κανένα" με το "πολύ μικρό ποσοστό" )

4) Να είσαι προετοιμασμένη ότι μπορεί και στον καλύτερο κάτι να πάει στραβά και να χρειαστείς νέα επέμβαση.

5) Να θυμάσαι ότι οι ιατροί δεν είναι θεοί. Το λέω γιατί συνήθως τους κατηγορούμε ότι "θεωρούν τους εαυτούς τους θεούς", αλλά και εμείς έτσι τους αντιμετωπίζουμε κυρίως δε όταν έχουμε την εμπειρία κάποιας επιπλοκής από ιατρική πράξη ( συνήθης φράση: σώσε με ιατρέ μου)

Μπορεί να σου φαίνεται λίγο off-topic η ανάλυσή μου, αλλά οποιαδήποτε πράξη που αφήνει πίσω της μόνιμο αποτέλεσμα , απαιτεί πολύ καλή σκέψη πριν.

Επίσης, δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, αλλά είναι καλύτερο να περιμένεις μετά τα 25 ούτως ώστε το "παιδικό λίπος" του προσώπου να έχει φύγει.

Αυτά από μένα.

Τελικά εκανα την επέμβαση σε αυτόν τον γιατρο κ το αποτέλεσμα ειναι άψογο!το τελικό αποτέλεσμα βέβαια θα φανεί μετα απο 6μηνες αλλα έμεινα πολυ ευχαριστημένη κ με το αποτέλεσμα κ με το διάφραγμα κ γενικά με όλη την συνεργασία κ το προσωπικό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 26/3/2017 at 4:57 ΜΜ, Leloudo είπε:

Τελικά εκανα την επέμβαση σε αυτόν τον γιατρο κ το αποτέλεσμα ειναι άψογο!το τελικό αποτέλεσμα βέβαια θα φανεί μετα απο 6μηνες αλλα έμεινα πολυ ευχαριστημένη κ με το αποτέλεσμα κ με το διάφραγμα κ γενικά με όλη την συνεργασία κ το προσωπικό!

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ? ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ; ΕΠΙΣΗΣ Η ΤΙΜΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ; Η ΜΥΤΗ ΑΛΛΑΞΕ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι 26 και θέλω να κάνω και γω ρινοπλαστική. Δεν έχω κάποιο πολύ δύσκολο πρόβλημα, έχω κοκκαλάκι που πετάει και θα ήθελα να λεπτύνει λίγο η μύτη. Δεν έχω όμως θέμα στο ακρορίνιο, στις κόγχες ή να είναι στραβή. Πριν 2 χρόνια είχα ξανακοιτάξει και όλοι μου είχαν πει για κλειστή ρινοπλαστική αλλά τελικά φοβήθηκα και δεν το αποφάσισα. Τώρα όμως δεν με παίρνει άλλο να το αναβάλλω. Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε 3. Κυπραίου, Λουλούδης και Μήτσου. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος που έχει χειρουργηθεί εντυπώσεις?? Κυρίως από τους Λουλούδη και Μήτσου.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 χρόνο μετά...
On 2/10/2009 at 8:30 ΜΜ, Mamilein είπε:

Έκαναν δυο φίλες μου σ΄έναν πλαστικό χειρουργό κι έμειναν πολύ ευχαριστημένες. Αυτό που είδα εγώ ήταν οτι δεν είχαν και μελάνιασμα! Κι ήταν φυσικό το αποτέλεσμα! Αν ενδιαφέρεσαι πες μου, εγώ είχα κάνει μινι κοιλιοπλαστική παλαιότερα κι έτσι είχα ψάξει τους πάντες!!!

 

 

 

καλησπερα μηπως θα μπορουσες να μου πεις τον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα μπορουσα να εχω μια βοηθεια,θελω να κανω πλαστικη στη μυτη να διορθωσω το κατω μερος μονο(ακρορινιο)το κοκκαλο ειναι μια χαρα,υπαρχει καποιος που να εχει κανει η που μπορει να μου πει καποιο γιατρο γιατι εχω τρομερο αγχος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας, 

 

Θα χρειαζομουν κ εγώ την βοήθεια σας!! Ενδιαφέρομαι για διαφραγμα κ ρινοπλαστικη.

Ποιος γιατρους έχετε να μου προτείνετε;; Εκτός από τον κ.Λου..δη που εγώ ακούσει πολύ καλά σχόλια κ ήρθα ήδη σε επαφή μαζί κ θα λείπει τις ημερομηνίες που ενδιαφέρομαι (καθώς μένω στο εξωτερικό κ μόνο τον Αύγουστο θα είμαι Ελλαδα).

Για τον κ. Λυ.ρα τι λετε? (Ξέρω ότι έχει μεγάλη εμπειρία, ξέρουμε σε τι τιμές κυμαίνεται?). Το  κ. Κό.λλια??

Περιμένω σχόλια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Αν θελετε στείλτε μου πρόσωπο μνμ [email protected]

Link to comment
Share on other sites

@Elena ka! σας στέλνω μόνο, επειδή αναφέρατε πως έχετε περιορισμένο χρονικό περιθώριο (1 μήνα) και σκέφτεστε μέσα σε αυτό να έχετε τελειώσει με το θέμα που σας απασχολεί.

Ωστόσο η επέμβαση ρινικού διαφράγματος-ρινοπλαστική είναι μεν σήμερα μια επέμβαση "ρουτίνας", δεν παύει όμως να είναι μια σοβαρή επέμβαση. Διότι είναι καθοριστική: α) ως προς την εσωτερική ανατομία και την λειτουργικότητας της μύτης (με ότι αυτό συνεπάγεται: αναπνευστικό σύστημα, ανατομία κρανίου, κλπ) και β) ως προς το αισθητικό αποτέλεσμα (εξωτερική εμφάνιση, ψυχολογικός αντίκτυπος). Οπότε η όποια απόφαση επιλογής χειρουργού δεν θα πρέπει να λαμβάνεται εν τάχει και από απόσταση, αλλά μετά από συνάντηση-συναντήσεις. Όπου ο ιατρός, θα λάβει το ιστορικό σας, θα σας εξετάσει, θα συζητήσετε για το επιθυμητό αποτέλεσμα και τις ρεαλιστικές προσδοκίες, θα δείτε δουλείες του, θα αντιληφθείτε την φιλοσοφία του και την μέθοδο του (πχ φυσικό αποτέλεσμα χωρίς υπερβολή, ήπιοι χειρισμοί με σεβασμό στην ανατομία της περιοχής και τους ιστούς, σεβασμός στον ασθενή και ολιστική προσέγγιση-όχι απλώς ένας ακόμη πελάτης για αυτόν), θα λύσετε όλες τις απορίες σας. Και ενδεχομένως θα χρειαστεί να συναντηθείτε ξανά μαζί του ή/και προτιμότερο και με άλλους ειδικούς προκειμένου να συγκρίνετε και να καταλήξετε. Επίσης, μετά την επέμβαση θα υπάρξει μια περίοδος αποθεραπείας όπου ο ιατρός θα πρέπει να σας παρακολουθεί.

 

Εν ολίγοις, ίσως θα ήταν προτιμότερο στην επίσκεψη σας αυτή να ασχοληθείτε με το κομμάτι των ιατρικών ραντεβού προκειμένου να διαμορφώσετε προσωπική άποψη για τους ειδικούς και σε επόμενη επίσκεψη σας, κατασταλλαγμένη πια, να προγραμματίσετε την επέμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...