Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τωρα αυτο τι ειναι?


Recommended Posts

η κοπελα μου εχει πυρετο 38.5 απο το μεσημερι που την κοιταξα κ παρολο το ντεπον που της εδωσα δυο φορες μεχρι στιγμης,δεν της εχει πεσει καθολου.

μεχρι στιγμης δεν δειχνει να την γυροφερνει καποιο κρυωμα κ απο διαθεση ειναι μια χαρα.

τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ το ίδιο έχω στη δική μου (3ων ετών όμως)... Χωρίς άλλα συμπτώματα. Δεν έδωσα ντεπόν.

Φαντάζομαι καμιά ιωσούλα... Πιστεύω πως το πρωί θα είναι περδίκι. Αν όχι, εε θα περιμένω το γνωστό 3ήμερο.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

και εμεις μολις αναρωσαμε απο ιωση με πυρετο που κρατησε μιαμιση μερα αλλα εβγαλε κατι εξανθηματα απο το πυρετο ειπε η παιδιατρος που δεν ειναι τιποτα και την επομεμη μερα εφυγαν.ελπιζω να ειναι και σε σας κατι τετοιο και να γινετε γρηγορα καλα

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες που περιμένεις για να κάνει μια ίωση τον κύκλο της και να έχεις ένα παιδί υγιές και πάλι σαν και πρώτα. :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό γίνεται όταν ο πυρετός βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα (π.χ. 39+++) και ΕΦΟΣΟΝ... το παιδί έχει ζεστά χέρια και πόδια.

 

Σημ: Κρύα άκρα = ο οργανισμός προσπαθεί να αυξήσει τη θερμοκρασία του (=ανεβαίνει ο πυρετός). Άρα αν γίνει μπάνιο τότε νομίζω πως μπορεί να προκληθούν σπασμοί.

 

Αυτά τα λέω με επιφύλαξη. Μια φορά έκανα μπάνιο κάποιο παιδί (δε θυμάμαι πιο απ' όλα) και θυμάμαι πως τελικά δεν το ολοκλήρωσα ακριβώς γιατί είχε κρύα άκρα. (Πυρετός νομίζω στο 39.7 που με αντιπυρετικό πήγαινε στο 39,2 και ανέβαινε ξανά).

 

Πάει καιρός από τότε.

Οι σίγουρες οδηγίες βρίσκονται στις παιδιάτρους..... Αυτά τα γράφω από μνήμης. Συνήθως αν βρίσκομαι σε τέτοια περίσταση, είμαι σε ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας με την παιδίατρο (ναι, ναι την έχω ζαλίσει τη γυναίκα...)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιος μου είναι 10,5 και το μωρό ευτυχώς δεν έχει αρρωστήσει. Αλλά επειδή ένα γειτονόπουλο έπαθε 2 φορές σπασμούς, ο γιατρός μου έχει πει ότι σπασμοί μπορεί να προκληθούν και με πυρετό 38. Βέβαια πέρασαν χρόνια. Σίγουρα πρέπει να είσαι σε επικοινωνία με το γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά beboulix... όλα καλά με το μικρό σου; Πέρασε;

 

Εμάς μετά τη μία... έπιασε τα άλλα δύο (εχθές). Σήμερα όλα είναι μια χαρά. Αυτή η ίωση μας κράτησε ένα 24ωρο ξεκινώντας από δέκατα και φτάνοντας στο 38,5 για περίπου μισή μέρα. Το πρωί ξυπνήσαν όλα μια χαρά.

-Ισα για την ταλαιπωρία δηλαδή.

 

Περαστικά και στους υπόλοιπους! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...