Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΡΕΑΣ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΟΥ????


Recommended Posts

Τώρα θα μου πεις ... αλλο πάλι και τούτο... Είναι λεει το πιο εύγευστο, υγιεινό και θρεπτικό κρέας για τα μωρά. Το έμαθα σήμερα και ήθελα να σας ρωτήσω... το έχετε δώσει στα μωράκια σας...?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα θα μου πεις ... αλλο πάλι και τούτο... Είναι λεει το πιο εύγευστο, υγιεινό και θρεπτικό κρέας για τα μωρά. Το έμαθα σήμερα και ήθελα να σας ρωτήσω... το έχετε δώσει στα μωράκια σας...?

Εγω προσωπικα δεν το εχω δωσει αλλα της εχω δωσει περδικα απο κυνηγι που τις πιανει ο αντρας μου που ειναι σιγουρα καθαρο κρεας για το παιδι!!Και κανει και τελειο πιλαφι!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

και δεινοσαυρο!!! :lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

λοιπον, δεν εχω δωσει στο παιδι, αλλα πριν αρκετα χρονια ειχα φαει εγω... γευση ιδια με το μοσχαρακι, αλλα χωρις καθολου ινες και λιπος..... καλη ιδεα μου φαινεται απο τη μια, απο την αλλη ομως.....

 

 

μα στρουθοκαμηλο????????? :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι καταπληκτικο κρεας,δεν εχει καθολου λιπος και οντος λενε οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το μοσχαρι.στο ιντερνετ εχει πολλες συνταγες,θελει βασικα μαριναρισμα οπως και να το κανεις πρωτα εγω το εχω μαγειρεψει στο φουρνο με πατατες κοκκινιστο στην κατσαρολα και ψητο στα καρβουνα.ποιο πολυ μας αρεσε σαν κοκκινιστο.και δεν ειναι ποιο ακριβο γτ δεν ''χανει''καθολου λογο του οτι δεν εχει λιπος δηλ.οτι πληρωνεις παιρνεις.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Καγκουρο???

 

Ναι! Στο Βελγιο ενα μηνα το χρονο εχει φεστιβαλ με "περιεργα" κρεατα. Οποτε μια και φαγαμε εμεις εφαγε και ο μικρος. Ειναι τελιως απαχο και κοκκινο (βασικα μονο στην τιμη φαινεται η διαφορα...)

Link to comment
Share on other sites

και δεινοσαυρο!!! :lol::lol::lol::lol:

 

λοιπον, δεν εχω δωσει στο παιδι, αλλα πριν αρκετα χρονια ειχα φαει εγω... γευση ιδια με το μοσχαρακι, αλλα χωρις καθολου ινες και λιπος..... καλη ιδεα μου φαινεται απο τη μια, απο την αλλη ομως.....

 

μα στρουθοκαμηλο????????? :lol::lol::lol::lol:

 

A ρε φυστικάκι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι καταπληκτικο κρεας,δεν εχει καθολου λιπος και οντος λενε οτι ειναι πολυ καλυτερο απο το μοσχαρι.στο ιντερνετ εχει πολλες συνταγες,θελει βασικα μαριναρισμα οπως και να το κανεις πρωτα εγω το εχω μαγειρεψει στο φουρνο με πατατες κοκκινιστο στην κατσαρολα και ψητο στα καρβουνα.ποιο πολυ μας αρεσε σαν κοκκινιστο.και δεν ειναι ποιο ακριβο γτ δεν ''χανει''καθολου λογο του οτι δεν εχει λιπος δηλ.οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

Λεω να ρωτήσω το γιατρό και να το πάρω... ούτως ή αλλος ο Λουκουμάς μας βγήκε παμφάγο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσια εγω της μικρουλας μου της εχω δωσει στρουθοκαμηλο και σε κιμα και σε ψαχνο

ειναι οντως πολυ υγειινο και καθαρο κρεατακι και ευγεστο.μου το φερνει ο αντρας μου που ειναι κτηνιατρος και το εχει ελεγξει.το τρωω και γω που ειμαι 5 μηνων εγκυος και το τρωω με ευχαριστηση.οποτε δωστε αφοβα απλα να ξερετε οτι ειναι ακριβο κρεατακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

είναι το πιο υγειινό κρέας!!

είχε η κουνιάδα μου φάρμα κι έτρωγα συνέχεια,τώρα που έχω την μικρή,έδωσε την φάρμα.

και δεν μπορώ να βρω σε κρεοπωλείο.

έχει πάρα πολύ σίδηρο.

δεν είναι πολύ νοστιμο βέβαια.

αλλά αξίζει.

γιαυτό και είναι ακριβό.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

είναι το πιο υγειινό κρέας!!

είχε η κουνιάδα μου φάρμα κι έτρωγα συνέχεια,τώρα που έχω την μικρή,έδωσε την φάρμα.

και δεν μπορώ να βρω σε κρεοπωλείο.

έχει πάρα πολύ σίδηρο.

δεν είναι πολύ νοστιμο βέβαια.

αλλά αξίζει.

γιαυτό και είναι ακριβό.

 

Εγω το βρίσκω νόστιμο, απλως είναι σκληρό κρέας γιατί είναι άπαχο. Χάρηκα που το παμφάγο μου το τσάκισε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...