Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


καλησπερα Θεσσαλονικιες!:P

ακουω παρα πολυ δυο ονοματα Παπανικολαου κ Μαμοπουλο!εχει καποιον απο τους 2 καμια γιατρο της?θελω λεπτομερειες! ειναι καλος? παιρνει πολλα? ειναι επεξηγηματικος υπμονετικος κ ανθρωπινος? οσον αφορα τις κυησεις υψηλου κινδυνου? etc etc etc:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ...ΜΠΥΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΚΑΤΣΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ,ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Η Ο ΑΘΑΝΑΤΟΣ?? ΤΙ ΡΩΤΑΩ Η ΓΥΝΑΙΚΑ Ε...ΧΑ ΧΑ

Επεξεργάστηκαν by dianaa
ΔΗΠΛΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ο Μαμοπουλος ειναι κορυφη,σε τιμες απ οτι βλεπω σε σχεση με τον Παπανικολαου παιρνει πολυ παραπανω...60 την επισκεψη (αυξηθηκε) και πολυ παραπανω απο 800...καπου στα 1300 ειτε φυσιολογικα ειτε καισαρικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα Θεσσαλονικιες!:P

ακουω παρα πολυ δυο ονοματα Παπανικολαου κ Μαμοπουλο!εχει καποιον απο τους 2 καμια γιατρο της?θελω λεπτομερειες! ειναι καλος? παιρνει πολλα? ειναι επεξηγηματικος υπμονετικος κ ανθρωπινος? οσον αφορα τις κυησεις υψηλου κινδυνου? etc etc etc:confused::confused::confused::confused::confused:

μηπως εχει καποια κοπελα η γνωριζει πληροφοριες για χαραλαμπιδη ιωαννη..???εχω αγχωθει..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλησπερα Θεσσαλονικιες!:P

ακουω παρα πολυ δυο ονοματα Παπανικολαου κ Μαμοπουλο!εχει καποιον απο τους 2 καμια γιατρο της?θελω λεπτομερειες! ειναι καλος? παιρνει πολλα? ειναι επεξηγηματικος υπμονετικος κ ανθρωπινος? οσον αφορα τις κυησεις υψηλου κινδυνου? etc etc etc:confused::confused::confused::confused::confused:

 

καλησπερσ εγω πηγαινα στον μαμοπουλο το 2001 εξωσωματικη στον κ.παντο πολυ υψηλου κινδυνου κυηση οπως καταλαβαινεις......ειχα διδυμα αγορακια δυστυχως στην22 βδομαδα τα χασαμε...τωρα με παρακολουθει ο σιδεροπουλος ευθυμιος ανθρωπος και πολυ καλος επιστημονας και πανω απο ολα σηκωνει το τηλ και 3 τα ξημερωματα κατι που δεν εκανε ο αλλος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερσ εγω πηγαινα στον μαμοπουλο το 2001 εξωσωματικη στον κ.παντο πολυ υψηλου κινδυνου κυηση οπως καταλαβαινεις......ειχα διδυμα αγορακια δυστυχως στην22 βδομαδα τα χασαμε...τωρα με παρακολουθει ο σιδεροπουλος ευθυμιος ανθρωπος και πολυ καλος επιστημονας και πανω απο ολα σηκωνει το τηλ και 3 τα ξημερωματα κατι που δεν εκανε ο αλλος...

Τον Μαμοπουλο γιατι τον αλλαξες; Δεν σου αρεσε κατι; Κι εγω θα ηθελα να μαθω γι'αυτον τον γιατρο. Μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο καλα λογια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.

Link to comment
Share on other sites

πάντως κορίτσια σχετικά με τον Μπάμπα, εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο ΙΚΑ καλαμαριάς μαζί του. Ήταν στα γραφεία της γραμματείας για καλαμπουράκι και καφέ με όλους τους γιατρούς, με είδε που περίμενα, με ρώτησε αν είμαι για γυναικολόγο, είπε "'ερχομαι" και ήρθε μετά απο 10-15 λεπτα αφού συνέχισε να καλαμπουρίζει με τους υπόλοιπους. Όταν μπηκα μέσα και του είπα ότι είμαστε στις προσπάθειες για παιδί ξαφνικά έγινε φιλικότατος, μου έδωσε κάρτα του ιατρείου του και μου έκανε και μια θερμή χειραψία στο τέλος. Ε αυτά με έκαναν να σκεφτώ ότι με βλέπει στην τσέπη και τον απέκλεισα εντελώς από γιατρό μου. Επειδή δηλ. πάω στο ΙΚΑ είμαι λιγότερο άνθρωπος?!

 

ολοι οι γιατροι του ικα ετσι ειναι!απλα μου τη δίνουν οσο ημουν στο ικα τους ειχα συχαθει.ελα απο το ιατρειο ειναι ολοι τους!Παλι καλα που ειναι και το ικα και παει κανενας στα ιατρεία τους. ο καλος γιατρος δεν εχει λογο να ειναι σε κανενα ικα (αποψη μου).αλλωστε τι κανει στο ικα?γραμματειακη υποστηριξη .αργόσχολοι του ΙΚΑ.καλαμπουρακια καφεδακια. Τετοιους δε θέλω! ολοι ευγενικοι ειναι για να σε κερδισουν στο ιατρειο. ειχα παει σε καποια επαρχιακη πολη στο ΙΚΑ πριν 4 χρόνια μου την επεσε στη ψυχρα ενας παθολογος.εκνευριστηκα και εφυγα! μετα ημουν στο δημοσιο ειχα παει να σφραγησω βιβλιαριο για κατι εξετασεις ηταν μια παιδιατρος και στη ψυχρα μου εδωσε την καρτα της, ας σταματησουν τα ικα και θα σου πω ποιος θα πηγαινει στο ιατρειο τους και αν εισαι γιατρος δε συμβιβάζεσαι να μην ασχολεισαι με ασθενεις και να κανεις τη γραμματεα και μη ξεχναμε ολοι με βισματα πηραν αυτες τις θεσεις! ενας γνωστος μας το παιδι βρεθηκε στη Συρο να ανοιξει ιατρειο ξεκινοντας απο το μηδεν.Μπραβο σε τετοιους γιατρους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον Μαμοπουλο γιατι τον αλλαξες; Δεν σου αρεσε κατι; Κι εγω θα ηθελα να μαθω γι'αυτον τον γιατρο. Μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο καλα λογια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.[/Q

 

και γω μονο καλα λογια λογια ακουγα κυριως βεβαια για τον πατερα του και για αυτον ομως ομως δεν καταλαβε οτι ειχα συσπασεις απο τις 15 βδομαδες μου λεγε οτι ειναι εντερικο ενω δεν ειχα προβλημα με το εντερο μου και του το ψα πει....στις 18 βδομαδες εβλεπα πολλα υγρα παρα πολλα και μου λεγε οτι επειδη κυοφορω διδδυμα αυξηθηκαν οι ορμονες μου και θα χω πολλα υγρα απο δω και περα ενω απο τις συσπασεις ειχε τρυπησει ο σακος του ενος μωρου με εξετασε 15 ιουλιου και μου πε ολα μια χαρα παρα τα συμπτωματα που του λεγα και εν ολιγης μου λεει τι σας παινει ολες τις εγκυες και νομιζετε οτι κατι θα παθετε?? 16 ιουλιου εφευγε διακοπες και γυρνουσε 1 αυγουστου στις 23 ιουλιου τον ξαναπερνω τηλ και του λεω εχω πονακια μηπως να παω να με δουνε? οχι μου λεει εισαι στην 20-21 βδομαδα δεν ανησυχω αν ησουν στην 27 αλλαζε το πραγμα στις 27 ιουλιου 1 τα ξημερωματα μπηκα στο ιπποκρατειο με 6 διαστολη ειχε ανοιξει ο τραχηλος απο τις συσπασεις 21 βδομαδων και 5 ημερων ηταν τα μωρα μου....παρα τα επιμονα τηλεφωνηματα του συζυγου μου της ιοκογενειας μου και του νοσοκομειου το σηκωσε ειπε στο νοσοκομειο οτι θα παρει στις 12 για το αν θα μου κανουν περιδεση ( γιατι επεμενα εγω μεχρι τελευταια να παρουν την γνωμη του) ποτε δεν πηρε και φυσικα με σακο ανοιχτο δεν γινοταν περιδεση....συγνωμη που ειμαι πολυ αναλυτικη και ισως κουραστικη ( γαιτι διαβασες την ιστορια μου) αλλα ακομα πνιγομαι ακομα δεν μπορω να το ξεπερασω...

Link to comment
Share on other sites

Τον Μαμοπουλο γιατι τον αλλαξες; Δεν σου αρεσε κατι; Κι εγω θα ηθελα να μαθω γι'αυτον τον γιατρο. Μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο καλα λογια. Θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.[/Q

 

και γω μονο καλα λογια λογια ακουγα κυριως βεβαια για τον πατερα του και για αυτον ομως ομως δεν καταλαβε οτι ειχα συσπασεις απο τις 15 βδομαδες μου λεγε οτι ειναι εντερικο ενω δεν ειχα προβλημα με το εντερο μου και του το ψα πει....στις 18 βδομαδες εβλεπα πολλα υγρα παρα πολλα και μου λεγε οτι επειδη κυοφορω διδδυμα αυξηθηκαν οι ορμονες μου και θα χω πολλα υγρα απο δω και περα ενω απο τις συσπασεις ειχε τρυπησει ο σακος του ενος μωρου με εξετασε 15 ιουλιου και μου πε ολα μια χαρα παρα τα συμπτωματα που του λεγα και εν ολιγης μου λεει τι σας παινει ολες τις εγκυες και νομιζετε οτι κατι θα παθετε?? 16 ιουλιου εφευγε διακοπες και γυρνουσε 1 αυγουστου στις 23 ιουλιου τον ξαναπερνω τηλ και του λεω εχω πονακια μηπως να παω να με δουνε? οχι μου λεει εισαι στην 20-21 βδομαδα δεν ανησυχω αν ησουν στην 27 αλλαζε το πραγμα στις 27 ιουλιου 1 τα ξημερωματα μπηκα στο ιπποκρατειο με 6 διαστολη ειχε ανοιξει ο τραχηλος απο τις συσπασεις 21 βδομαδων και 5 ημερων ηταν τα μωρα μου....παρα τα επιμονα τηλεφωνηματα του συζυγου μου της ιοκογενειας μου και του νοσοκομειου το σηκωσε ειπε στο νοσοκομειο οτι θα παρει στις 12 για το αν θα μου κανουν περιδεση ( γιατι επεμενα εγω μεχρι τελευταια να παρουν την γνωμη του) ποτε δεν πηρε και φυσικα με σακο ανοιχτο δεν γινοταν περιδεση....συγνωμη που ειμαι πολυ αναλυτικη και ισως κουραστικη ( γαιτι διαβασες την ιστορια μου) αλλα ακομα πνιγομαι ακομα δεν μπορω να το ξεπερασω...

Δικαιολογημενη η αγανακτηση σου. Τι να πει κανεις διαβαζοντας ολα αυτα... Ποσο λυπαμαι :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή κι εγώ απογοητεύτηκα από τον επαγγελματία υγείας που κακώς εμπιστεύτηκα για να φέρει στο κόσμο το πρώτο μου παιδί,θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον φιλικό προς τον φυσιολογικό τοκετό και αν γίνεται συμβεβλημένο με ΕΟΠΥ,αν είναι και ανατολικά θα είναι τέλεια.Λόγω κακής ψυχολογίας δεν έχω πάει ακόμα για την τυπική εξέταση μετά τον σαραντισμό και το μωρό μου είναι 4 μηνών!Ξέρω ότι δεν είναι σωστό,αλλά απογοητεύτητα τελείως................ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για ποια περιοχη?

 

Εγώ βρίσκομαι τέλος Καλαμαριάς-όρια με Φοίνικα,οποιοσδήποτε είναι προς Ανατολικά και έχει τις προϋποθέσεις που είπα είναι καλοδεχούμενος(ειδικά μέσω ΕΟΠΥ),ούτως ή άλλως ο προηγούμενος ήταν κέντρο..... ολόκληρο ταξίδι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα... μηπως ξερει κάποια ο κ. Κατσίκης Ηλιας ποσο περνει την επίσκεψη? θελω καποιον γυναικολογο με ειδικοτητα στην ενδοκρινολογια, αν εχετε κατι να προτεινετε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μηπως ξερει κάποια ο κ. Κατσίκης Ηλιας ποσο περνει την επίσκεψη? θελω καποιον γυναικολογο με ειδικοτητα στην ενδοκρινολογια, αν εχετε κατι να προτεινετε...

Δεν ξέρω πόσο παίρνει αλλά από συμπεριφορά είναι απαράδεκτος, όταν τον επισκεφτόμουνα παλιά.

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γυναικολογος μαιευτηρας χειρουργος Χατζηιωακειμιδης χαραλαμπος κοριτσια....ξεγεννησε ολο το σοι.ο καλυτερος!!! (οχι ενδοκρινολογος)

Επεξεργάστηκαν by eira-b
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!:P:p:p:p.το θεμα του γυναικολογου ειναι παρα πολυ σοβαρο για καθε γυναικα.εχω αλλαξει παρα πολλους γιατρους γιατι κανενας δεν ηταν εμπιστοσυνης κ ολους τους θεωρουσα απλους εκμεταλλευτες της ιατρικης ειδικοτητας.κοιτουσαν πως να παιρνουν τις επισκεψεις παρα πως να κανουν τον ασθενη καλα.:cry:πριν 3 χρονια ξεκινησα να πηγαινω στον χατζηαστεριου χρηστο οπου μου ειπαν αρχικα τα καλυτερα λογια.οντως ξεκινησε μια συνεργασια-επαφη κ κατοπιν μια επεμβαση μεγαλου κοστους (κλινικη, αμοιβη γιατρου,αμοιβη αναισθησιολογου,ιστολογικη εξεταση κ.τ.λ.).πραγματοποιηθηκε η επεμβαση με επιτυχια κ κερδισε την εμπιστοσυνη μου.:-):smile::-)γνωρισα εναν γιατρο που δεν ειχε πολυ πελατεια .μεσα σ'αυτα τα χρονια που κουραρε εμενα ανεβηκε κατακορυφα αλλαζοντας τη συμπεριφορα του στους ασθενεις.συνεχισα να πηγαινω εκει γιατι δεν ηθελα να αλλαξω παλι γιατρο.επαθα μια μυκητιαση καθαρα απο σεξ.επαφη ,πηγα στο ιατρειο του με ειδε ουτε καν 2 λεπτα ,διεγνωσε τη μυκητιαση διχως να παρει κολπικο υγρο κ μου εδωσε μια αντιβιωση η οποια με εκανε χειροτερα.δεν μου ειπε οτι χρειαζοταν να με ξαναδει κ μου μιλησε πολυ περιφρονητικα.τωρα πηγαινω στον καλογιαννιδη γιαννη.διακριτικοτατος,σοβαρος,με ορεξη να κανει καλα τον ασθενη,ανθρωπος κ πολυ ηρεμος.αυτα κ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοτανιδης Τασος στη Δημ.Γουναρη

και στα χωραφια να ξεγεννουσε μονο, εκει θα πηγαινα.

Ηταν ο ανθρωπος μου και στο πρωτο , και στα διδυμα και στα..... δυσκολα( που ηταν πολλα)

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καιρό είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου αφού δεν έχω κάποιον σταθερό και με την προοπτική να μείνω έγγυος! Το κριτήριο μου είναι κατά κύριο λόγο να υποστηρίζει το φυσιολογικό τοκετό και να μπορώ να ανοιχτώ, να έχουμε μια καλή επικοινωνία.. 3 υποψήφιοι είναι η Σαρρή Σοφία, η Μπουζάκη Αγγελική και ο Ρόμπερτ Ναιντέτσκι. Αν ξέρετε κάτι γι'αυτούς, κυρίως από άποψη φυσιολογικού τοκετού παρακαλώ να με βοηθήσετε!!!!

Ευχαριστώ πολύ :-P

Όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο...:P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...