Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στρατιωτικός παιδικός σταθμός - πως θα έπρεπε να είναι ?


Recommended Posts

Βαλεντινα ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΝΑ ΤΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΩΝ ΟΜΩΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡΕΣΗ (ΔΗΛ ΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΠΧ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΣΕ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΙΣΩΣ ΤΟ ΔΕΧΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΚΑΘΩΣ ΚΥΛΑΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΕΣΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ?

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Στη Σαμο θα παμε το καλοκαιρι και ο γιος μου κλεινει τα 3 29 Μαρτιου.Με τη πανα εχουμε θεμα μιας και δεν θελει να τη βγαλει,τουλαχιστον δεν δειχνει σημαδια.Θα προσπαθησω βεβαια το καλοκαιρι αλλα σε περιπτωση που δεν γιαυτο ρωτησα.Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ και ο δικος μου 29 Μαρτίου γενήθηκε!!!!! Πήγε φέτος σταθμο απο την αρχή της χρονιάς και ειμαι τρομερα ευχαριστημένη. είδα τρομερή αλλαγή στο παιδί και σίγουρα αυτό έχει να κάνει και με την δασκάλα του την οποία και λατρεύει..... Βέβαια εμείς την είχαμε βγάλει την πάνα δύο χρονών μέσα σε τρεις μέρες!!!! Και με το που πήγαμε σταθμό κοψαμε και την πιπίλα. Η πάνα θέλει λιγάκι να ασχοληθείς εσύ και θα δεις οτι δεν ειναι κατι τρομερο! Πάντως όσο καλος και να ειναι ο σταθμος η συμβουλη μου ειναι παντα να ελεγχεις τα πάντα και να παρακουλουθεις την συμπεριφορά του παιδιου σου που θα ειναι οδηγός σου ! :wink:

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

:D Απιστευτη συμπτωση!!Θα πω στον αντρα μου να παρει τηλ και να κανονισει τα διαδικαστικα ωστε να ειμαι προετοιμασμενη.Ειμαι πολυ οργανωτικη και με εχει φαει το αγχος.

Ευχαριστω πολυ και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. :)

Μήπως κάποιος - κάποια γνωρίζει κάτι για τον παιδικό του στρατού στη Ρόδο;

Λέει τίποτα; Και πού βρίσκεται; Μέσα στο στρατόπεδο; Αν γνωρίζετε να μου δώσετε κάποια στοιχεία, θα με βοηθούσατε πάρα πολύ.

Εμένα η μικρή μου - τώρα θα κλείσει τα 3 - πηγαίνει σε ιδιωτικό από 14 μηνών. Είμαι πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Μετά από αυτά που διάβασα όμως βρε κορίτσια, το σκέφτομαι να τη γράψω του χρόνου στον στρατιωτικό σταθμό. Απλά, το θεωρώ ανόητο να δίνουμε του κόσμου τα λεφτά για μετακομίσεις - ενοίκια κ.λπ. (και διάβασα κάτι και για κρατήσεις από το μισθό) και να πληρώνουμε και παιδικό σταθμό. Γιατί, μέχρι τώρα, δεν ήταν και λίγα αυτά που δίναμε στον ιδιωτικό, καθόσον εδώ στο Λιτόχωρο δεν υπάρχει παιδικός του στρατού!

Ελπίζω να μην είναι παντού έτσι όπως τα περιγράφετε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδη τωρα ειδα οτι υπαρχει θεμα (οποτε ο αντμιν αν θελει ας κλεισει αυτο που ανοιξα) σας ερωτω:

 

Αληθευει οτι για να δινει δεκτο ενα παιδακι εκει πρεπει να εργαζονται και οι 2 γονεις?Δηλαδη εγω που θα μετακομισω τον Σεπτεμβριο και αφου αναγκαστηκα δεν θα εχω δουλεια εκει (χωρια που θα εχω τον μικρο) δεν θα μπορει να παει η κορη μου στον στρατιωτικο σταθμο?

Θα εκτιμουσα τις γνωμες και τις εμπειριες σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 month later...

Καλησπέρα, τώρα το ειδα το θέμα ξανά.

Δες μέσα στο army. Σίγουρα υπάρχει κάπου αναρτημένο. Θυμάμαι οτι τον είχα.

Αν ειναι κάτι επειγον πες να ψαξω να τον βρω.

Ελπίζω να βοήθησα. Εγώ πάντως τα παιδιά μου τα πήρα από εκεί με την πρώτη ευκαιρία.

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 11 months later...

Eπαναφέρω το θέμα! Η κόρη μου είναι 1 έτους και του χρόνου (πρώτα ο Θεός) θα πάμε παιδικό. Θέλω πληροφορίες για την κατάσταση του στρατιωτικού παιδικού σταθμού Θεσσαλονίκης.

 

Εξακολουθούν τα πράγματα να είναι έτσι απαράδεκτα όπως αυτά που διάβασα για τα έτη 2007-2009 ή άλλαξε κάτι?

 

Αν κάποια κοπέλα στέλνει το παιδί της εκεί θα με βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...