Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 11 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΨΩΝΙΑ ΣΕ ΡΟΥΧΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΧΩΡΟΥΣΑ ΣΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΥ. ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΚΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΙΔΗ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΩΣ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΨΑΧΝΩ ΣΕ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα

δεν ξερω τις οικονομικες σου δυνατοτητες η που μενεις. εγω παντως την κουνια την πηρα απο το περιστερι πολυ ωραια, εχει μεγαλη ποικιλια , γυρω στα 300 ευρω. αν σε ενδιαφερει πες μου να σου στειλω στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

Σου γραφω αυτα που χρειαστηκα εγω ... οχι αυτα που πηρα γιατι πηρα και πραγματα που δεν χρειαζονταν, αν καποια μανουλα θυμηθει κατι που εχω ξεχασει ας συμπληρωσει

 

νομιζω θα βρεις περισοτερς πληροφοριες στο "πρωτες αγορες"

 

 

 

λικνο

κουνια

αλλαξιερα

 

μπανακι με βαση (ειχε δικο του θερμομετρο νερου)

ειδικο για βρεφη που μπαινει στην μπανιερα για να μπορει να ξαπλωσει

θερμομετρο νερου

 

φορμακια

φανελακια

ρουχαλακια περιπατου

μπουφαν ολοσωμο

ρουχα εξοδου απο το μαιευτηριο

καλστακια

 

μπιμπερο

αποστειρωτη

θερμαντηρα

πιπιλες

 

σελτεδακια

μπουρνουζακια

σεντονακια για το λικνο

προικα λικνου( παντες,παλωματακι σεντονακια)

εχτρα σεντονακια για το λικνο

προικα της κουνιας(παντες παπλωμα, σεντονια, κουνουπιερα, μαλακο σαν παπλωματακι για την αλλαξιερα,καλαθουνα, τσαντα γαι την βολτες )

σεντονακια για την κουνια εξτρα

πανακια για τις γουλιτσες

ποδιες

βουρτσα μωρουδιακη

κουβερτουλες διαφορες

σφηνακι (που βοηθα το μωρο να κοιμαται πλαγια)

 

ενδοεπικοινωνια με καμερα

 

καροτσι

 

κι απο αναλωσιμα:

pampers

μωρομαντηλα

ενυδατικη κρεμα

αφρολουτρο

σαμπουαν

sudocream (για την αλλαγη της πανας)

γαζουλα για τον αφαλο

οινοπνευμα

φυσικο ορο

μπατονετες μωρουδιακες

γαλα σκονη για παν ενδεχομενο

σφουγγαρακι φυσικο

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΝΑ27 ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΕΠΙΤΕΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΟΡΟΙΔΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΟΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ.

ΠΗΓΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΕ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΚΑΙ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΚΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΙΕΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 600 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ? ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ. ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΑΙΡΝΩ ΑΔΕΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΨΑΞΩ ΛΥΣΕΙΣ ΣΕ ΠΙΟ ΣΥΝΟΙΚΙΑΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ. ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ. ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΑΝ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ. ΤΟ Ε-ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ [email protected]

ΟΣΟ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ, ΣΑΛΙΑΡΕΣ, ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΤΛ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ FACTORY OUTLET KAI EMPOLI OUTLET ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ JUMBO. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΕΣ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΚΤΛ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΑΓΑΖΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Δοκιμασε και τα oneira bebe στο edit admin θα σε βολεψει απιστετα εχει τα παντα και σε πολυ καλες τιμες, ανανεωνουν συνεχεια τις προσφορες τους!κανε ηλεκτρονικη παραγγελια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...