Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΠΙΔΑ ΜΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 13-8 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ (ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ).

ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ , ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΝΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΞΕΠΡΙΖΕΤΑΙ - Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ - ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΕΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ(6 ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΓΑΜΠΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΟΤΑΝ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΕΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΛΟΥΙΖΑ,

ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ.....ΖΑΛΑΔΕΣ ,ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ,ΥΠΝΗΛΙΑ ,ΣΥΧΝΟΥΡΙΑ ΚΤΛ

ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ,ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ...........

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ,ΜΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ http://www.saveontests.com

ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΟΩΡΡΗΞΙΑΣ ,ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ,ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ,ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΛΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.....ΕΥΧΟΜΑΙ ,ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΕΣΤ!!!!!!!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πάντως τα συμπτώματα ήταν ίδια με της περιόδου. Άσε που δεν περίμενα να είχα μείνει έγκυος αφού ήμασταν μόνο μία φορά ¨απρόσεκτοι¨. Κάθε μήνα είχα 2-3 μέρες καθυστέρηση και το θεώρησα φυσιολογικό. Ε...μετά την εβδομάδα που περίμενα , περίμενα και τίποτα, πήραμε το τεστάκι και ξαφνικά....Έγκυος!!!.... Τότε άρχισαν και οι αναγούλες, που ευτυχώς κράτησαν μόνο κάτι μέρες...Πάντως κι εγώ όταν το σκεφτόμουν γινόταν πιο έντονο,αλλά εγώ γενικά είμαι περίπτωση σε αυτά...Πολλά ψυχοσωματικά!!!

Άντε με το καλό !!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΤΕΣΤΑΚΙΑ...ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ???ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΤΕΣΤΑΚΙΑ...ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ???ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

TEST ΩΩΡΗΞΙΑΣ ΕΝΝΟΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ.ΕΓΩ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΜΑΙ.ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΔΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ.ΑΝΤΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ.ΕΓΩ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΜΑΙ.ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΔΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ.ΑΝΤΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!! :lol::lol::lol:

 

 

Καλημέρα!θα ήθελα να σε ρωτήσω τότε πώς οδηγήθηκες να κάνεις εξέταση αίματος ενώ αδιαθέτησες;Είχες κανονική ροή;Είδες κάποιο άλλο σύμπτωμα;Το test εεγκυμοσύνης είχε βγει θετικό;Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλικά,

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΣΤΙΣ 13-8 ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ (ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ).

ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ , ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΝΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΞΕΠΡΙΖΕΤΑΙ - Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ - ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΕΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ(6 ΜΕΡΕΣ) ΚΑΙ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΓΑΜΠΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

ΟΤΑΝ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΕΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ

 

 

Περιμένουμε νεότερα...πες μας τί έγινε τελικά...Αδιαθέτησες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ

 

Κοριτσάκι σημασία έχει να μην απογοητεύεσαι...και το σημαντικότερο;;;

Μην το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου...Το μωράκι θα έρθει με το καλό όταν δεν θα το περιμένεις...Θυμησου το αυτό!

Link to comment
Share on other sites

afto pou eipe i summerday einai poly sosto.. o morouli erhetai otan kaneis den to perimenei!!!

 

min aghonesai kai apolafse tin shesi sou kai tha deis pos kai to moraki einai ston dromo!!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΞΕΙ; ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΗΝ "ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ" ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ; ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ ΑΛΛΑ... ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΟΝΕΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΤΕ. ΤΑ ΣΥΝΔΥΑΖΩ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!! ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ, ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ; :(

Link to comment
Share on other sites

Dzk μην αγχώνεσαι αυτό είναι το μυστικό και σου μιλάω εκ πείρας!Στις 2 πρώτες μου εγκυμοσύνες έμεινα πολύ εύκολα έγκυος,πάνω στο 2ο μήνα προσπαθειών,και είχαμε αποφασίσει οτι κάποια στιγμή θα κάνουμε και ένα 3ο παιδάκι.Όταν λοιπόν μπήκα στο χορό η απογοήτευσή μου ήταν μεγάλη τι μελέτη ωορρηξίας έκανα τι τεστ από το φαρμακείο,και κλάμμα,στενοχώρια ο τι χειρότερο,και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν θα γίνει τίποτα!Βάραινα και το κλίμα με τον άντρα μου άστα να πάνε ήμουνα στα πρόθυρα της κατάθλιψης.Ώσπου στις 20 Οκτωβρίου έγινε το θαύμα χωρίς να κάνω τίποτα,με πολύ τρυφερότητα και έχοντας βγάλει τα πάντα από το μυαλό μου ήρθαν όλα τέλεια και δεν το πίστευα!Άσε λοιπόν τα τεστάκια και τα συναφή γιατί αγχώνουμε και τους άντρες μας και άφησε τα πράγματα να κυλήσουν όμορφα! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dzk μην αγχώνεσαι αυτό είναι το μυστικό και σου μιλάω εκ πείρας!Στις 2 πρώτες μου εγκυμοσύνες έμεινα πολύ εύκολα έγκυος,πάνω στο 2ο μήνα προσπαθειών,και είχαμε αποφασίσει οτι κάποια στιγμή θα κάνουμε και ένα 3ο παιδάκι.Όταν λοιπόν μπήκα στο χορό η απογοήτευσή μου ήταν μεγάλη τι μελέτη ωορρηξίας έκανα τι τεστ από το φαρμακείο,και κλάμμα,στενοχώρια ο τι χειρότερο,και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν θα γίνει τίποτα!Βάραινα και το κλίμα με τον άντρα μου άστα να πάνε ήμουνα στα πρόθυρα της κατάθλιψης.Ώσπου στις 20 Οκτωβρίου έγινε το θαύμα χωρίς να κάνω τίποτα,με πολύ τρυφερότητα και έχοντας βγάλει τα πάντα από το μυαλό μου ήρθαν όλα τέλεια και δεν το πίστευα!Άσε λοιπόν τα τεστάκια και τα συναφή γιατί αγχώνουμε και τους άντρες μας και άφησε τα πράγματα να κυλήσουν όμορφα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzk μην αγχώνεσαι αυτό είναι το μυστικό και σου μιλάω εκ πείρας!Στις 2 πρώτες μου εγκυμοσύνες έμεινα πολύ εύκολα έγκυος,πάνω στο 2ο μήνα προσπαθειών,και είχαμε αποφασίσει οτι κάποια στιγμή θα κάνουμε και ένα 3ο παιδάκι.Όταν λοιπόν μπήκα στο χορό η απογοήτευσή μου ήταν μεγάλη τι μελέτη ωορρηξίας έκανα τι τεστ από το φαρμακείο,και κλάμμα,στενοχώρια ο τι χειρότερο,και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν θα γίνει τίποτα!Βάραινα και το κλίμα με τον άντρα μου άστα να πάνε ήμουνα στα πρόθυρα της κατάθλιψης.Ώσπου στις 20 Οκτωβρίου έγινε το θαύμα χωρίς να κάνω τίποτα,με πολύ τρυφερότητα και έχοντας βγάλει τα πάντα από το μυαλό μου ήρθαν όλα τέλεια και δεν το πίστευα!Άσε λοιπόν τα τεστάκια και τα συναφή γιατί αγχώνουμε και τους άντρες μας και άφησε τα πράγματα να κυλήσουν όμορφα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzk μην αγχώνεσαι αυτό είναι το μυστικό και σου μιλάω εκ πείρας!Στις 2 πρώτες μου εγκυμοσύνες έμεινα πολύ εύκολα έγκυος,πάνω στο 2ο μήνα προσπαθειών,και είχαμε αποφασίσει οτι κάποια στιγμή θα κάνουμε και ένα 3ο παιδάκι.Όταν λοιπόν μπήκα στο χορό η απογοήτευσή μου ήταν μεγάλη τι μελέτη ωορρηξίας έκανα τι τεστ από το φαρμακείο,και κλάμμα,στενοχώρια ο τι χειρότερο,και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου οτι δεν θα γίνει τίποτα!Βάραινα και το κλίμα με τον άντρα μου άστα να πάνε ήμουνα στα πρόθυρα της κατάθλιψης.Ώσπου στις 20 Οκτωβρίου έγινε το θαύμα χωρίς να κάνω τίποτα,με πολύ τρυφερότητα και έχοντας βγάλει τα πάντα από το μυαλό μου ήρθαν όλα τέλεια και δεν το πίστευα!Άσε λοιπόν τα τεστάκια και τα συναφή γιατί αγχώνουμε και τους άντρες μας και άφησε τα πράγματα να κυλήσουν όμορφα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ για την συμπαρασταση...Δεν ξερω όμως πώς θα τα καταφερω..Είμαι απο τους ανθρώπους που το αγχος είναι τρόπος ζωης! Θα μπαινω περισσότερο μάλλον να ακούω τις ιστορίες σας και να παίρνω κουραγιο!Ευχαριστώ και πάλι! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλη μου έχοντας συνέχεια στο μυαλό μου το παιδί έκανα 8 μήνες να μείνω έγκυος...

Και ξέρεις πότε έμεινα έγκυος? όταν λογω ενός αδενώματος στην υπόφυση, μου είπε μια γιατρός ότι είχε επηρεαστεί η γονιμότητα μου...και ότι έπρεπε να κάνω μια θεραπεία, οπότε έβγαλα εντελώς την ιδεά του μωρού από το μυαλό μου...λίγες μερες μετά ήταν Χριστούγεννα και πήγα ένα ταξίδι με τον άντρα μου πριν ξεκινήσω τη θεραπεία ...

Όταν γυρίσαμε περιμενα να αδιαθετήσω για να πάρω κάτι πολύ δυνατά χάπια...και η περίοδος δεν ήρθε ποτε γιατί μας πρόλαβε η μικρούλα μας :-)

Οπότε όπως καταλαβαίνεις ακόμη και με το πρόβλημα αυτό έμεινα εγκυος...αρκεί που έδιωξα για λίγες μέρες το άγχος του παιδιού...

Link to comment
Share on other sites

dzk κι εγώ από άγχος άλλο τίποτα 8 μήνες έκανα κι εγώ να μείνω έγκυος!Προσπάθησε να το αποβάλλεις λίγο ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο αφού το θέλεις τόσο πολυ,αλλά κάνεις κακό.Εγώ είχα καταντήσει να έρχομαι σε επαφή μόνο γι αυτό το λόγο και πίστεψέ με τώρα που το σκέφτομαι λέω τι έκανα; :oops: Πόσο θα με πλήγωνε εμένα αν μου το έκανε αυτό ο άντρας μου!Και τον ευχαριστώ για την υπομονή που έδειξε γιατί για φαντάσου μια άρρωστη κατάσταση μέσα στο σπίτι για περίπου 1 χρόνο :(

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι ετσι τα πραγματα...Εγω εχω ηδη εχω αρχισει να συμπεριφέρομαι έτσι στον αντρα μου! Μονο για ενα σκοπο η επαφη!Δεν ξερω, δεν ξερω..Δεν θελω να μιλησω και σε κανεναν γυρω μου γιαυτο, παρα μονο στο γιατρο μου, γιατι μια φορα βγηκε θετικο τεστ και το διαδωσα παντου και τελικα χαθηκε!!!Σκεψου μετα πως επρεπε να το διορθωνω!Οποτε μπορει να κανω και πολλα λαθη και να μην τα καταλαβαινω.

Παντως τελικα ειναι αγχολυτικο το φορουμ εδω!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το μοιράστηκα με κανέναν γι αυτό ακριβώς το λόγο!Είχα πει οτι θέλω και 3ο παιδί και είχαν αρχίσει άντε και πότε μεγάλωσαν τα παιδιά σου δεν θα κάνεις άλλο;Και τι να πω που και η ίδια μου η μάνα με έλεγε υπερβολική!Έτσι το πέρασα μόνη μου! :?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον γιο μου τον συνέλαβα μετά από προσπάθειες 10 μηνών και ξέρετε πώς έγινε?

Ετοιμαζόμασταν για το γάμο, ήταν καλοκαίρι και είχαμε μπροστά μας ταξίδι του μέλιτος και μετά από ένα μήνα κανονικές διακοπές! Μάλιστα, ήταν όλα προγραμματισμένα.

Είχα τόσο ανάγκη απ΄αυτά τα ταξίδια, που ένα μήνα πριν το γάμο δεν ήθελα εγκυμοσύνη, αλλά δεν ήθελα να το πω και στον άντρα μου γιατί ήξερα πόσο το ήθελε.΄Εκανα λοιπόν το εξής: Τον απέφευγα τις γόνιμες μέρες! Το αποτέλεσμα?΄Εμεινα έγκυος, στο γάμο ήμουν 1 μηνός και δεν το ήξερα φυσικά!

Την επόμενη μέρα θα φεύγαμε με τη μηχανή για Χαλκιδική... Το μόνο που μπορώ να πω πλέον είναι πως μ΄έσωσε ο Θεός... 1η Ιουλίου παντρευτήκαμε και 2 Ιουλίου, με 40 βαθμούς θερμοκρασία, ξέσπασε καταιγίδα! Για να μη χάσουμε μέρα από τις διακοπές μας, αποφασίσαμε να φύγουμε με το αυτοκίνητο και όντως έβρεχε καταρρακτωδώς μέχρι τη Θεσσαλονίκη...

Αν είχαμε ταξιδέψει με τη μηχανή, θα το΄χα χάσει το μωρό...

΄Οταν έμαθα πως είμαι έγκυος έπαθα σοκ! Εννοείται βέβαια πως ακυρώσαμε και τις διακοπές, γιατί η γιατρός μου με έβαλε απ΄την αρχή σε μερική ακινησία...

Το θέμα είναι τελικά πως έμεινα έγκυος τη στιγμή που δεν το ήθελα, τη στιγμή που όχι απλώς το είχα βγάλει από το μυαλό μου, αλλά ήμουν και αρνητική!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...