Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικος σταθμος Λιλιπουπολη στην Πετρουπολη - παιδικοι στις γυρω περιοχες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,

Δεν ξέρω να χειρίζομαι κ πολύ καλά το φόρουμ καθώς δεν προλαβαίνω πια να το παρακολουθώ αλλά ψάχνω κ εγώ σταθμό κ παράλληλα να πω κ την εμπειρία μου!

Το 2011 έγραψα τον 12 μηνών γιο μου στο σταθμό!είχα γνωρίσει κ τη δασκάλα είχα τσεκάρει κ όλα αυτά που έπρεπε κ κάναμε εγγραφή!ο μήνας μαζί με σχολικό 330!πάνες σεντόνι πετσέτα δικά μου!είχα ζητήσει αν η δασκάλα έχει άρρωστα παιδάκια να ενημερώνομαι για να μην τον πηγαίνω.έψαχνα για δουλειά τότε!αυτό φυσικά δεν έγινε ποτέ!γιατί όπως είπε η δασκάλα όλο το χρόνο τα μικρά είναι άρρωστα!έτσι αρρώστησε κ ο δικός μου αμέσως! Βέβαια καταλαβαίνω ότι οι άλλοι γονείς εργαζόταν κ τα άφηναν στον παιδικό αλλά εγώ το είχα διευκρινίσει κ θα μπορούσα να αποφύγω την ίωση! μου είχαν πει ότι μπορώ να πάω να τον βλέπω χωρίς να με βλέπει βέβαια αλλά καλό θα ήταν να μην το κάνω γιατι είναι μωρό κ καταλαβαίνει την παρουσία της μαμάς στο χώρο!πήγα παρόλα αυτά κ βρήκα το παιδί μου να κοιμάται στο καρεκλάκι του φαγητού!μου είπαν ότι θα ξυπνούσε αν τον μετέφεραν στην κούνια κ ότι αφού έκλαψε πολύ τον πήρε εκεί ο ύπνος!μην τα πολυλογώ,στο σύνολο το παιδί πήγε 12 μέρες από εκείνο το μήνα στο σταθμό!δουλειά δεν βρήκα κ φυσικά δεν μπορούσα να πληρώνω ιδιωτικό!

Στο διπλανό τμήμα ηλικίας 2- 4 μια κοπελίτσα 19 χρονών κρατούσε μεγάλο αριθμό παιδιών!θα μου πεις κακό δεν είναι από κάπου έπρεπε να ξεκινήσει εμένα δεν μου άρεσε όμως!δεν θα το επέλεγα ξανά!

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξαναπει η κορη μου παει σε παιδικο σταθμο της περιοχης και μονο καλα έχω να πω....αλλα δυστυχως δεν δουλευει με ΕΣΠΑ. οι εποχές είναι δύσκολες και εγώ πλέον άνεργη. ο μαγικος κοσμος ηταν ένας από τους σταθμούς που μου άρεσε (σε συγκριση με όσους είναι με εσπα) περισσοτερο

 

Τώρα τι να πω...σιγουρα η εμπειρια σου λεει άλλα :(:roll:

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι;πιστεύω ότι παντού γίνονται τέτοια κ χειρότερα γιατί αυτό αν το καλόσκεφτούμε δεν είναι κ το τραγικό συμβάν!

Εγώ με όλα αυτά που ακούω δεξιά κ αριστερά εδώ κ 4 χρόνια λέω πως σαν το σπίτι τίποτα!

Αλλά τα παιδάκια πρέπει να πηγαίνουν σχολείο κ για να γίνουν κοινωνικά κ επειδή οι μαμάδες δεν είμαστε δασκάλες κ πλέον πρέπει κ να εργαζόμαστε!

Αν με ρωτάς προτιμώ το δημοτικό σταθμό κ όχι τους ιδιωτικούς αλλά εκεί δεν μας δέχονται!

Κ εγώ πήγα εκεί με καλές συστάσεις αλλά να τι. Έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...