Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κλινικές & μαιευτήρια στα Χανιά


Recommended Posts

καλησπερα

 

απο οτι βλεπω η πιο οικονομικη λυση σε κλινικη ειναι ο καπακης αλλα βρε κοριτσια εκει μεσα μοιαζει σαν να μην πω... σε ριχνει ψυχολογικα ...

 

κατα 90% θα επιλεξω τσεπετη και το προτεινω κιολας η κλινικη ειναι τελεια και οι τιμες της .

ειναι φωτεινη και ανετη εχουν και ωραια δωματια

 

εδω ειναι οι τιμες http://chaniaclinic.com/patient-birthprice

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για Γαβριλάκη δεν έχω άποψη.. Στην τσεπέτη δεν έχω και τόσο καλή εμπειρία...

Γέννησα στου Καπάκη και μπορώ να πώ οτι η εμπειρία μου είναι αρκετά ευχάριστη..

 

Αρχικά ο αναισθησιολόγος μου ηταν καταπληκτικος!! Γέννησα με επισκληρίδιο καισαρικη και ειμαι αρκετά φοβητσιάρα.. με εκανε και ένιωθα πάρα πολύ ωραία! Με καθυσήχαζε συνεχώς και μου έλεγε ακριβώς τι πρέπει να περιμένω και τι θα ένιωθα αμέσως μετά!

 

Η μαίες και γενικά το προσωπικό είναι ακρετά ευχάριστο (εξαιρω το θέμα του θηλασμού που πολύ εύκολα αν δεν απαιτήσεις το αντίθετο θα δώσουν στο μικρό ξενο γάλα και τσάι)

Καλά για το γιατρό μου δεν έχω λόγια! Εϊναι τέλειος!!!

 

Το μόνο αρνητικό ειναι οτι σε βάζουν να κουβαλάς απο το σπίτι σου ένα σωρό πράγματα.. Όπως ας πούμε 15 πάνες-πετσέτες αλλαγης, κάπου 12 ζιπουνάκια, παμπερς, κ.α πολλά! Αυτό μου είχε κακοφανεί καθώς η αδερφή μου που γέννησε στο νοσοκομείο δεν χρειάστηκε ούτε τα μισα απο αυτά..

Λες βρε παιδί μου τόσα λεφτά θα δώσω, χρειάζονται τοοσα πράγματα??

 

Κλείνοντας να πώ οτι συνολικά σε μονόκλινο με ενα κρεββάτι έξτρα και καισαρική με επισκληρίδιο, όπως είπα και πιο πάνω πλήρωσα, 1200 ευρώ. Οι τιμές είναι απο ότι μου είπανε 30% μειωμένες λόγο εοππύ.

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Βάζω τις τιμές για την κλινική ΚΑΠΑΚΗ που πήραμε πριν κανένα μήνα.

Όποια μπορεί να βάλει τις τιμές για τις άλλες κλινικές να έχουμε μια πιο πρόσφατη εικόνα !

 

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ

θεση ΑΑ 600.00?

θέση Α 500.00

θέση ΒΒ 430.00

 

ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ

θεση ΑΑ 650.00?

θέση Α 550.00

θέση ΒΒ 480.00

 

ΦΠΑ 13% ΣΤΙΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΤΙΜΕΣ

 

Στις τιμές περιλαμβάνονται :

προεγχειρητικός έλεγχος

έξοδα χειρουργείου και νάρκωσης

υγειονομικό υλικό

καρδιοτοκογράφημα

εμβρυουλκία-συκια

 

Επιπλέον χρεώσεις :

Γενική νάρκωση 180.00

Επισκληρίδιος 200.00

Αμοιβή βοηθού γιατρού 100.00

Φάρμακα 80-130

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οποια κοπελα θέλει εχει στο site της κλινικης τσεπετη τις δικες τους τιμες....

Καισαρικη φυσιολογικος

Τρικλινο 350 350

Δυκλινο 450 400

Μονοκλινο 510 460

Δικλινο ατομικο 670 620

Λουχ 1070 1020

Αναισθησιολογος φαρμακα καισαρικης 180

Μεθη για φυσιολογικο 40

Επισκληριδιος με παρουσια γιατρου 240

Ολα χωρις φπα 13%

 

 

Καποια για του γαβριλακη;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα σας:).ειμαι στον 8ο μηνα αλλα η μικρη μου βιαζεται να μας γνωρισει.ειχα στο μυαλο μου να κανω τη γεννα στη κλινικη τσεπετη ομως η γιατρος μου προτεινει κλινικη καπακη....δεν εχω ομως προσωπικη αποψη για αυτη τη κλινικη...και δεν εχω και τις καλυτερες συστασεις.εαν υπαρχει καποιος με προσφατη εμπειρια ;θα εκτιμουσα να μου πει δυο λογια.

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/10/2017 at 5:14 ΜΜ, Tonkap είπε:

Καλησπερα σας:).ειμαι στον 8ο μηνα αλλα η μικρη μου βιαζεται να μας γνωρισει.ειχα στο μυαλο μου να κανω τη γεννα στη κλινικη τσεπετη ομως η γιατρος μου προτεινει κλινικη καπακη....δεν εχω ομως προσωπικη αποψη για αυτη τη κλινικη...και δεν εχω και τις καλυτερες συστασεις.εαν υπαρχει καποιος με προσφατη εμπειρια ;θα εκτιμουσα να μου πει δυο λογια.

Ευχαριστω!!!

Γεια σου με το καλό το μωράκι σου ..!! Εγώ. Γέννησα πριν 2 χρόνια στην κλινική του καπάκι κ δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα όλες οι κοπέλες ήταν πολύ καλές .. το μόνο αρνητικό για εμένα ήταν ότι είχε λίγο προσωπικό αλλά αυτό πιστεύω. Πως θα ισχύει και στις άλλες κλινικές στους καιρούς που διανύουμε.!! Με το καλό και πάλι το μωράκι σου .....!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πληροφοριακα!

Εν τελη γεννησα στη κλινικη καπακη!μπορω να πω οτι ολα ηταν μια χαρα.απο το προσωπικο ,απο τα δωματια,απ τη καθαριοτητα!

Ενα αξιοπρεπεστατο μαιετηριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας,

Ήθελα να παρακαλέσω όσες μανούλες έχουν γεννήσει στα Χανιά να μου πουν τις εμπειρίες τους και αν γέννησαν σε ιδιωτική κλινική στη πόλη η σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί δεν ξέρουμε τι να κάνουμε και τι να επιλέξουμε!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...