Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αλλεργια σε μωρο που θηλάζει


Recommended Posts

Δεν σταματάει να με εκπλήσει η ασχετοσύνη και η επικίνδυνη ανευθυνότητα κάποιων γιατρών!!!:evil:

Κοπέλα μου με όλο το θάρρος πήγαινε σε έναν αλλεργιολόγο που είναι ο πλέον ειδικός και καλό θα ήταν να αλλάξεις και παιδίατρο...

 

 

Συμφωνω και εγω σε ασχετους εχω μπλεξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδή οι Εσκιμώοι που τρώνε φάλαινες τι έπαθαν;:mrgreen:

 

Συγνώμη Χαρά-Μαρία, αλλά ο γιατρός είναι βαθύτατα νυχτωμένος και το χειρότερο είναι η ιδέα που έχει για τον εαυτό του, νομίζει ότι ξέρει και αλλεργιολογία!

Οι αλλεργίες είναι πολύ δύσκολη υπόθεση και ακόμη και οι γιατροί ειδικότητας δεν καταφέρνουν να τις διαχειριστούν ή να προτείνουν λύσεις για όλες τις περιπτώσεις. Φταίει ίσως που δεν ξέρουν όσα ξέρει ο παιδίατρός σας;:roll:

 

Η μπριζόλα δεν περνάει αυτούσια στο γάλα όμως οι πρωτεΐνες του μοσχαρίσιου κρέατος περνάνε. Αν το μωρό δεν έχει αλλεργία στο μοσχαρίσιο κρέας, δεν υπάρχει κανένα θέμα, αν όμως έχει, τότε θα εμφανιστεί κάτι από όλα όσα συνδέονται με τις αλλεργίες.

 

 

 

 

Δυστυχώς η παλλινδρόμηση συνοδεύεται πολύ συχνά από αλλεργίες και αν η μητέρα αποφύγει τις τροφές που προκαλούν αλλεργίες στο μωρό, τα συμπτώματα υποχωρούν. Αυτό είναι γνωστό εδώ και πολλά χρόνια σε όλους του παιδογαστρεντερολόγους και σε πάρα πολλούς άλλους γιατρούς - πλην του πανέξυπνου παιδιάτρου...

 

Ο περιορισμός από κάποιες τροφές, δεν σημαίνει περιορισμό στην ποσότητα των άλλων τροφών. Υπάρχει ένα πλήθος τροφών πλούσιων σε θερμίδες που μπορεί να φάει μια μητέρα που έχει τέτοιους περιορισμούς. Οι περισσότερες βάζουν κιλά με τις περιοριστικές δίαιτες παρά χάνουν.

 

Αν θέλεις μπορούμε να δούμε τις τροφές που τρως και τι άλλο μπορείς να προσθέσεις για να μην έχεις πρόβλημα.

 

 

 

Έχει πολύ μεγάλη σημασία και η ποσότητα και η συχνότητα της έκθεσης σε ένα αλλεργιογόνο. Κάποιες φορές η αλλεργία εμφανίζεται ακόμη και αν υπάρχουν ίχνη των αλλεργιογόνων ουσιών ενώ άλλες φορές εμφανίζεται μόνο όταν ο οργανισμός έχει να αντιμετωπίσει σημαντική ποσότητα αλλεργιογόνων.

 

Επίσης μπορεί κάποιες φορές να μην εμφανιστεί η αλλεργία για ένα διάστημα ενώ το παιδί εκτίθεται στα αλλεργιογόνα και να εμφανιστεί αργότερα.

 

Ενδιαφέροντα τα όσα μου παραθέτεις aglaia-και οι άλλες επίσης.

Προκειται να φανταστείτε για επιφανη καθηγητη πανεπιστημιου με πολλη πελατεια Ν Μακρη και Ψυχικο.

Εχω μια ερώτηση που μας πάει πιο πέρα, στα όσα λέτε. Οπως προανέφερα μου αφαίρεσαν παλαιοτερα 3 τροφές από το διαιτολόγιό μου (γαλακτοκομικά, οξινα -λεμονι, πορτοκαλι- και κρεμμυδια/μπαχαρικα). Εγώ μή γνωρίζοντας τόσο καιρο -2,5 μήνες- ότι το μωρό μπορεί να έχει αλλεργία αλλά μόνο παλινδρόμηση, έτρωγα καθημερινα τροφές που εδώ λέτε "αλλεργιογόνες", όπως αβγα, ταχίνι, σοκολάτα υγείας με ξηρους καρπους, ντομάτα, επίσης μοσχάρι καθε 3 μέρες, και πολλά άλλα. Δεν είχε καμμια αντιδραση μέχρι να αρχισει τα φρουτα. Μάλιστα καμμια φορά έτρωγα λίγο τυρι φετα, και δεν είχε πάλι καποιο σύμπτωμα. Το μονο περιστατικό που θυμάμαι είναι όταν με κέρασαν πορτοκαλαδα και ειχαμε μετά εξαρση της παλινδρομησής της για 2 ημέρες, σε υπερβολικό βαθμό.

Αυτό σημαίνει ότι ξαφνικά μπορει να την πειραξουν και πρέπει να τις κοψω ή να συνεχισω ετσι? Μπορούμε να κάνουμε κάποια εξέταση γιατί κάπου αλλού διάβασα ότι δεν είναι αξιόπιστες στην ηλικία της. Αν βέβαια μπορούμε να εχουμε διάγνωση θα την παω σε αλλεργιολογο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πειτε μου ειναι αλλεργιογονα τα οσπρια?επισης εγω δεν τρωω καθολου χοιρινο λετε να το ενταξω μιας κ δεν τρωω μοσχαρι?και βουτυρο δεν τρωω καθολου το κλασσικο βιταμ στο χαρτι τι διαφορα εχει?μπας κ μπορω να φαω κ εγω λιγακι...:?

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα με το lillypie :-P!

 

 

τα οσπρια εμας καρατσεκαρισμενα μας πειραζουν:-(

 

και το χοιρινο, οταν ειχα ρωτησει το παιδογαστρεντερολογο, μου ειχε πει οτι δε προσφερει και πολλα απο θρεπτικες ουσιες, οποτε δεν αξιζει...

WEW9p3.png

 

 

gZ5Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα καταφερα με το lillypie :-P!

 

 

τα οσπρια εμας καρατσεκαρισμενα μας πειραζουν:-(

 

και το χοιρινο, οταν ειχα ρωτησει το παιδογαστρεντερολογο, μου ειχε πει οτι δε προσφερει και πολλα απο θρεπτικες ουσιες, οποτε δεν αξιζει...

 

και εμας μαλλον γιατι προχτες ειχα φαει μια κατσαρολα φασολαδα

αρακα με κοτοπουλο και φακες.απο οτι καταλαβα πειραζει και η σαλτσα ντοματας και το πιπερι η κανω λαθος.ας μου πει μια μαμα που το μωρο της ειναι σε αρκετα αλλεργικος το μενου της απο το πρωι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πειτε μου ειναι αλλεργιογονα τα οσπρια?επισης εγω δεν τρωω καθολου χοιρινο λετε να το ενταξω μιας κ δεν τρωω μοσχαρι?και βουτυρο δεν τρωω καθολου το κλασσικο βιταμ στο χαρτι τι διαφορα εχει?μπας κ μπορω να φαω κ εγω λιγακι...:?

 

Ελινα μπορει να σας πειραζουν τα οσπρια οπως και εμας.ειχα φαει αρκετα τις τελευταιες μερες και πολυ αιματακι γκρινια βλενες και μπουκωμα.

ποσο μηνων ειστε;

Link to comment
Share on other sites

fairy's mom ελαβες το πμ που σου εστειλα? γιατι ειχα προβλημα με το pc.

 

Aν λες το πμ 13/3 το βράδυ, το έλαβα και σου απάντησα. Αν δεν το έχεις λάβει, πες μου να στο ξαναστείλω.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εμας μαλλον γιατι προχτες ειχα φαει μια κατσαρολα φασολαδα αρακα με κοτοπουλο και φακες.απο οτι καταλαβα πειραζει και η σαλτσα ντοματας και το πιπερι η κανω λαθος.ας μου πει μια μαμα που το μωρο της ειναι σε αρκετα αλλεργικος το μενου της απο το πρωι

 

Τα όσπρια μας τα΄είχε στα απαγορευμένα. Επίσης και την ντομάτα με τα σπόρια της. Δεν πρέπει να μαγειρεύεις με πολλά πιπέρια, βάζε ελάχιστη ποσότητα.

Όσο έκανα τη διατροφή έτρωγα πρωί ψωμί με βιταμ και μαρμελάδα (μήλο ή κεράσι) ή σπιτική νηστήσιμη σπανακόπιτα, ή ψωμί με αβοκάντο και μέλι ή φρούτα. Μεσημέρι κάποιο μή απαγορευμένο φαγητό που συνήθως το έτρωγα και το βράδυ. Ενδιάμεσα κανά φρούτο ή πίτα ή γλυκό κεράσι/βύσσινο σπιτικό ή χαλβά σιμιγδαλένιο για γλυκό. Από σαλάτες μπρόκολο, μαρούλι, χόρτα πράσινα., καρότο, όλα με λίγο λέμόνι. Όχι λάχανο!! Αν σκεφτώ κι άλλα θα σου πω.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προκειται να φανταστείτε για επιφανη καθηγητη πανεπιστημιου με πολλη πελατεια Ν Μακρη και Ψυχικο.

.

 

Θες να σου πω εμπειρία από επιφανή καθηγητή που βγαίνει και στα παράθυρα και του έδωσα και 80€?

Σχετικά με την ΓΟΠ, δεν μου είπε ότι μπορεί να συνδέεται με αλλεργία και έφυγα από το γραφείο με οδηγία να μην θηλάζω κάθε 1 ώρα που ζήταγε το παιδί, αλλά κάθε 3, να της δίνω χαμομήλι και μου έγραψε και ένα αντιαναγωγικό γάλα just in case και φυσικά το καινούριο του βιβλίο!!!!!! Πόσο πολύ θα ήθελα να τον ξεμπροστιάσω τον...... :twisted: Αν δεν ήμουν διαβασμένη από το forum και τα είχα κάνει, πόσο κακό θα έκανα στον θησαυρό μου!!!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω περασει τα ιδια,σε καταλαβαινω απολυτα...και εγω μες στην απελπισια ημουν.κι ενω απειχα απο ολα τα γαλακτοκομικα,συνεχιζα να βλεπω αιμα.εκοψα και εσπεριδοειδη και ντοματα,τα ιδια.συνεχιζα να κοβω τροφες...μεχρι που εκοψα ολα τα αλλεργιογονα.τρωω μονο αρνι-κατσικι-κοτοπουλο-γαλοπουλα-χοιρινο(το κοτοπουλο με επιφυλαξη),μηλο,πατατα,κολοκυθι,λαχανο,πρασο,κρεμμυδι,σκορδο και καροτο.το αχλαδι και η μπανανα τα ελεγχω μηπως τον πειραζουν,το ιδιο και το μελι.

τωρα πια μπορω να πω οτι τρωω καλα και σωστα!μετα απο λιγο καιρο συνηθιζεις και αρχιζεις να κανεις εξυπνα γευματα,μονοτονα μεν,υγιεινα δε.οσον αφορα την μαρμελαδα...καλυτερα να σταματησεις να τρως τυποποιημενα!!!εγω ετσι την πατησα μαλλον.ενω ειχα κοψει τα αγελαδινα,ετρωγα τραχανα.υποτιθεται οτι ειναι απο κατσικισιο γαλα.το αιμα επεμενε,και μετα την ψυλλιαστηκα κ ειδα οτι στα συστατικα εγραφε σκετο γαλα.αρα...αγελαδινο.τελος και ο τραχανας.μετα ετρωγα παριζακι,ανακαλυψα αργοτερα οτι κ αυτο εχει πρωτεινες γαλακτος,μετα πηρα βραστη γαλοπουλα,που τελικα κ αυτη εχει πρωτεινες γαλακτος...μ'αυτα κ μ'αυτα εγω βρεθηκα να εχω κοψει τα παντα,και να μην μπορω να βγαλω ακρη.επειδη δεν προσεχα.

τωρα θα παω στις 24 στο παιδων,να δω τι εξετασεις θα μου κανουν...

mavromataki χαρηκα με τα νεα σας.αντε και γρηγορα σας ευχομαι να περασουν ολα!!!:-)

by the way,επειδη μενω επαρχια και θα κατεβω αθηνα μονο για τους γιατρους,ποσες μερες θα πρεπει να υπολογισω οτι θα μεινω αθηνα;πρεπει να με δουν 3 συνεχομενες μερες;για να ξερω και τι αδεια πρεπει να παρει ο αντρας μου...και πεφτει και 25η....:?

αντε με το καλο να ερθετε.να υπολοσισεις 3 εικοσιτετραωρα για τις απαντησεις.και την τελευταια μερα θα αργησετε λιγο..αντε και καλη επιτυχια!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μή γνωρίζοντας τόσο καιρο -2,5 μήνες- ότι το μωρό μπορεί να έχει αλλεργία αλλά μόνο παλινδρόμηση, έτρωγα καθημερινα τροφές που εδώ λέτε "αλλεργιογόνες",

Δεν είχε καμμια αντιδραση μέχρι να αρχισει τα φρουτα. Μάλιστα καμμια φορά έτρωγα λίγο τυρι φετα, και δεν είχε πάλι καποιο σύμπτωμα. Το μονο περιστατικό που θυμάμαι είναι όταν με κέρασαν πορτοκαλαδα και ειχαμε μετά εξαρση της παλινδρομησής της για 2 ημέρες, σε υπερβολικό βαθμό.

Αυτό σημαίνει ότι ξαφνικά μπορει να την πειραξουν και πρέπει να τις κοψω ή να συνεχισω ετσι? Μπορούμε να κάνουμε κάποια εξέταση γιατί κάπου αλλού διάβασα ότι δεν είναι αξιόπιστες στην ηλικία της. Αν βέβαια μπορούμε να εχουμε διάγνωση θα την παω σε αλλεργιολογο.

 

Αν δεις παλιότερο μου ποστ κι εμείς με ΓΟΠ ξεκινήσαμε από 40 περίπου ημερών. Στους 4 μήνες εμφάνισε το αίμα. Μέχρι τότε έτρωγα τα πάντα. Άρα ναι μπορεί ξαφνικά να παρουσιάσει την αντίδραση.

7 μηνών που είναι η μπέμπα σου είναι μία χαρά για να την πας σε αλλεργιολόγο. Εγώ περίπου 6 μηνών την πήγα την δικιά μου. Μην πας σε γαστρεντερολόγο αν θες την γνώμη μου. Εγώ το έκανα (4 μηνών) και καθυστέρησα χωρίς λόγο. Η αλλεργιολόγος μας καθοδήγησε πιο σωστά.

Μέχρι τότε δες αυτά που έγραψα πιο πάνω σαν διαιτολόγιο αποφυγής μήπως σε βοηθήσει και ο ειδικός θα στα πει καλύτερα.

 

Μην στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά με προσοχή και υπομονή!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα όσπρια μας τα΄είχε στα απαγορευμένα. Επίσης και την ντομάτα με τα σπόρια της. Δεν πρέπει να μαγειρεύεις με πολλά πιπέρια' date=' βάζε ελάχιστη ποσότητα.

Όσο έκανα τη διατροφή έτρωγα πρωί ψωμί με βιταμ και μαρμελάδα (μήλο ή κεράσι) ή σπιτική νηστήσιμη σπανακόπιτα, ή ψωμί με αβοκάντο και μέλι ή φρούτα. Μεσημέρι κάποιο μή απαγορευμένο φαγητό που συνήθως το έτρωγα και το βράδυ. Ενδιάμεσα κανά φρούτο ή πίτα ή γλυκό κεράσι/βύσσινο σπιτικό ή χαλβά σιμιγδαλένιο για γλυκό. Από σαλάτες μπρόκολο, μαρούλι, χόρτα πράσινα., καρότο, όλα με λίγο λέμόνι. Όχι λάχανο!! Αν σκεφτώ κι άλλα θα σου πω.[/quote']

εγω δεν τρωω ουτε ψωμι ουτε δημητριακα.μιλησα και με εναν γιατρο απο Αγλαια Κυριακου(Παιδων)Μητσιας στο ονομα και μου ειπε οτι μετα το γαλα ειναι τα σιτηρα ετσι και τα εκοψα.μονο ζυμαρικα χωρις γλουτενη και αλευρι θα τρωω.σημερα εφαγα μονο πατατες στο φουρνο με κοτοπουλο και λιγο λεμονι με κουνουπιδι σαλατα.το πρωι ενα φρουτο και ρυζογκοφρετες με μελι...που το φοβαμαι..εσεις θα λεγα οτι τρωτε καλα.ελπιζω και εγω συντομα να βρω τον ρυθμο μου..γιατι εχω πεθανει της πεινας:shock:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, ο δουλαδιρης ειναι γιατρος του αγγλια κυριακου?γιατι πηρα στο 1535 και μου ειπαν οτι δεν εχουν τετοιο oνoμα...:?:

 

και δε θελω να τον παρω και στο κινητο του γιατι δε θελω αμεσο ραντεβου...απλα ενα απογευματινο μετα απο κανα μηνα...

thanks

ναι στο αγλαια κυριακου ειναι,αλλα δεν δουλευει απογευμα.παρε στο σταθερο του αλλεργιολογικου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να ρωτησω εσας που δινεται και στερες τροφες.εμενα εχει και γοπ και μετα απο το φαι φαινεται να δυσανασχετει,ενω δεν την ζοριζω να φαει.με το φρουτο φαινεται να ειναι χειροτερα.ειναι φυσιολογικο επειδη δεν ειναι ωριμο το στομαχακι της;

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν τρωω ουτε ψωμι ουτε δημητριακα.μιλησα και με εναν γιατρο απο Αγλαια Κυριακου(Παιδων)Μητσιας στο ονομα και μου ειπε οτι μετα το γαλα ειναι τα σιτηρα ετσι και τα εκοψα.μονο ζυμαρικα χωρις γλουτενη και αλευρι θα τρωω.σημερα εφαγα μονο πατατες στο φουρνο με κοτοπουλο και λιγο λεμονι με κουνουπιδι σαλατα.το πρωι ενα φρουτο και ρυζογκοφρετες με μελι..

 

Ο Μητσιάς τι γιατρός είναι; Κάνε άμεσα τα τεστ να δεις που είστε αλλεργικοί. Αν θες τη γνώμη μου, το ψωμί και τα μακαρόνια που έκοψες είναι λίγο υπερβολικό. Αν φοβάσαι, κράτα το μια βδομάδα και μετά όμως βάλτα στη διατροφή σου παρατηρώντας αν θα πειράξει το παιδί (ψωμί καλύτερα δικό σου για αρχή και μετά παίρνεις και από φούρνο). Πιο ένοχο βλέπω το κουνουπίδι - προτίμησε το μπρόκολο. Επίσης απέφευγε το πολύ λεμόνι, δλδ όχι και λεμονάτο φαγητό και σαλάτα με λεμόνι, βάλτο καλύτερα σε ένα από τα δύο. Προσοχή στις ρυζογκροφρέτες - κάποιες μάρκες έχουν σουσάμι.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω εσας που δινεται και στερες τροφες.εμενα εχει και γοπ και μετα απο το φαι φαινεται να δυσανασχετει,ενω δεν την ζοριζω να φαει.με το φρουτο φαινεται να ειναι χειροτερα.ειναι φυσιολογικο επειδη δεν ειναι ωριμο το στομαχακι της;

 

Να μην την ζορίζεις καθόλου. Θήλαζε και δίνε το φαγητό επιπρόσθετο στον θηλασμό κι όσο φάει. Πόσο ακριβώς είναι το μωράκι σου? Έχεις πάει σε κάποιον γιατρό?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να μην την ζορίζεις καθόλου. Θήλαζε και δίνε το φαγητό επιπρόσθετο στον θηλασμό κι όσο φάει. Πόσο ακριβώς είναι το μωράκι σου? Έχεις πάει σε κάποιον γιατρό?

δεν την ζοριζω.μολις δει κουταλι τρλενεται κι ας την εχω θηλασει πρωτα.ελπιζα οτι με τς στερεες τροφες θα καλυτερευε αλλα το ιδιο χαλι ειναι..α!ειναι 6 μηνων.το μηλο πειραζει λιγοτερο οταν ειναι βρασμενο;δεν εχω δωσει μπανανα ακομη,θα ειναι καλυτερα με την μπανανα;

Link to comment
Share on other sites

δεν την ζοριζω.μολις δει κουταλι τρλενεται κι ας την εχω θηλασει πρωτα.ελπιζα οτι με τς στερεες τροφες θα καλυτερευε αλλα το ιδιο χαλι ειναι..α!ειναι 6 μηνων.το μηλο πειραζει λιγοτερο οταν ειναι βρασμενο;δεν εχω δωσει μπανανα ακομη,θα ειναι καλυτερα με την μπανανα;

 

Δεν είμαι σίγουρη για το αν πειράζει λιγότερο, πάντως είναι πιο εύγεστο και συνήθως παιδάκια που δεν το τρώνε, τους αρέσει περισσότερο βρασμένο. Μπανάνα μην δώσεις είναι εξαιρετικά επίφοβη! Άσε την μπανάνα για πολυ αργότερα, να την δοκιμάσεις όταν το παιδί θα έχει ηρεμήσει από τα συμπτώματα της αλλεργίας.

Συγνώμη που σε ξαναρωτάω αν έχεις πάει σε κάποιον ειδικό γιατρό, αλλά είναι σημαντικό και θα σας βοηθήσει.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρη για το αν πειράζει λιγότερο' date=' πάντως είναι πιο εύγεστο και συνήθως παιδάκια που δεν το τρώνε, τους αρέσει περισσότερο βρασμένο. Μπανάνα μην δώσεις είναι εξαιρετικά επίφοβη! Άσε την μπανάνα για πολυ αργότερα, να την δοκιμάσεις όταν το παιδί θα έχει ηρεμήσει από τα συμπτώματα της αλλεργίας.

Συγνώμη που σε ξαναρωτάω αν έχεις πάει σε κάποιον ειδικό γιατρό, αλλά είναι σημαντικό και θα σας βοηθήσει.[/quote']εχουμε παει σε αλλεργιολογο στο παιδων.δυστυχως δε ρωτησα για το θεμα της γοπ.ξερω οτι ειναι απο την αλλεργια και τα συμπτωματα επιδεινωνονται η καλυτερευουν με τισ τροφες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι να πω ειμαι κ παλι απελπισμενη...πριν ξυπνησε ο μικρος μου με ενα γοερο κλαμμα ...κολικους μου εδειχνε αλλα καταλαβα οτι ειναι λογω της αλλεργιας του...στο τελος εκανε κακα και αεριακ ηρεμησε τα οποια μυριζουν πολυ...δεν μπορω να καταλαβω τι τρωω κ δυσκολευεται τα χω κοψει ολα ρε γμτ...εμενα εχει κ την ατοπικη κ τα εκζεματα κ οταν τον πιανει η δυσφορια ξυνεται κιολας...δεν ξερω τι να κανω...να κοψω κ το ψωμι πια?

ταυρακι ειναι 3 μηνων ο μπεμπης μου...

πειτε μου ειναι πολυ νωρις για εξετασεισ?τι μπορω να κανω σε αυτη την ηλικια που ειναι?να δω αλλεργιολογο η οχι???

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο να ερθετε.να υπολοσισεις 3 εικοσιτετραωρα για τις απαντησεις.και την τελευταια μερα θα αργησετε λιγο..αντε και καλη επιτυχια!

 

:shock::shock::shock:,δηλαδη θα πρεπει να ειμαστε αθηνα τοσες μερες;δεν γινεται λες να μου στειλουν τα αποτελεσματα ή να επικοινωνησουμε τηλεφωνικα;

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:,δηλαδη θα πρεπει να ειμαστε αθηνα τοσες μερες;δεν γινεται λες να μου στειλουν τα αποτελεσματα ή να επικοινωνησουμε τηλεφωνικα;

αν βαλουν αυτοκολλητα στην πλατη,θα χρειαστει να δουν την πλατουλα του οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μητσιάς τι γιατρός είναι; Κάνε άμεσα τα τεστ να δεις που είστε αλλεργικοί. Αν θες τη γνώμη μου' date=' το ψωμί και τα μακαρόνια που έκοψες είναι λίγο υπερβολικό. Αν φοβάσαι, κράτα το μια βδομάδα και μετά όμως βάλτα στη διατροφή σου παρατηρώντας αν θα πειράξει το παιδί (ψωμί καλύτερα δικό σου για αρχή και μετά παίρνεις και από φούρνο). Πιο ένοχο βλέπω το κουνουπίδι - προτίμησε το μπρόκολο. Επίσης απέφευγε το πολύ λεμόνι, δλδ όχι και λεμονάτο φαγητό και σαλάτα με λεμόνι, βάλτο καλύτερα σε ένα από τα δύο. Προσοχή στις ρυζογκροφρέτες - κάποιες μάρκες έχουν σουσάμι.[/quote']

αλλεργιολογος μαλλον.αυτος μου ειπε για τα σιτηρα και ετσι και εχω την Τεταρτη που δεν τρωω ψωμι ουτε μακαρονια..

λεω να παρω απο βιολογικα χωρις γλουτενη

δεν ξερω αν ειναι υπερβολικο αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω

τον αλλο μημα στις 20 κλεισαμε ραντεβου(χωρις κανεναν συγκεκριμενο γιατρο.οτι και να τρωω μετα νιωθω ενοχες

οι ρυζογκοφρετες εχουν σουσαμι λες γι΄αυτο εκανε πολυ αιμα εχτες;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...