Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε ακούσατε καρδιά;;;


Recommended Posts

Οχι δεν ειχα αποκολληση, με ειχε ψαξει εξονυχιστικα, εκανε κ κολπικη εξεταση κ διαπιστωσε φλεγμενων τραχηλο, αιμορραγικο. Οποτε το αιμα ηταν απο κει. Εμεινα ξαπλα, καλα μην φανταστεις τεζα, απλα καναπες κρεβατι κ λιγο καθιστη στην καρεκλα.καλο θα ταν να προσεχεις. Εγω ον ειχα ρωτησει απο που ειναι το αιμα, τοοοοσο αιμα δηλαδη αφου δεν ηταν απτο μωρο. Μην αγχωνεσαι αλλα καλο θα ταν να ξεκουραστεις οσο δεν παει. Τωρα σε τη φαση εισαι;; καφετια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οχι δεν ειχα αποκολληση, με ειχε ψαξει εξονυχιστικα, εκανε κ κολπικη εξεταση κ διαπιστωσε φλεγμενων τραχηλο, αιμορραγικο. Οποτε το αιμα ηταν απο κει. Εμεινα ξαπλα, καλα μην φανταστεις τεζα, απλα καναπες κρεβατι κ λιγο καθιστη στην καρεκλα.καλο θα ταν να προσεχεις. Εγω ον ειχα ρωτησει απο που ειναι το αιμα, τοοοοσο αιμα δηλαδη αφου δεν ηταν απτο μωρο. Μην αγχωνεσαι αλλα καλο θα ταν να ξεκουραστεις οσο δεν παει. Τωρα σε τη φαση εισαι;; καφετια;

2_3 μέρες δεν είχα τίποτα.Σήμερα έχω ροζ όταν σκουπιζομαι.Τελοσπαντων,θα το παρακολουθησω. Εσύ πως είσαι; Δεν είσαι ξάπλα τώρα πια να υποθέσω, ε;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι κοριτσακι μου, πολυ χαιρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην παιρνεις θαρρος ομως, μην σηκωσεις βαρη, σκυψεις κτλ κτλ κτλ, θα σε δειρω χαχχαχχα! Θελω να προσεχεις πολυ μεχρι να πει ο γιαττρος ολα οκ! Εγω ειμαι μια χαρα, ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ, κατι συσπασουλες εχω αλλα θα κατσω στα αυγα μου γιατι ηδη εχω εγκυμοσυνη υψηλου κινδυνου, δεν με παιρνει για συσπασεις και κρεβατωματα. Οποτε θα χαμηλωσω τονους και θα περιμενω την μπεμπεκα μου ησυχα ησυχα. Αντε να κανω κανενα μπανακι αυριο εαν ο καιρος καιι η θαλασσα το επιτρεψει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι κοριτσακι μου, πολυ χαιρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην παιρνεις θαρρος ομως, μην σηκωσεις βαρη, σκυψεις κτλ κτλ κτλ, θα σε δειρω χαχχαχχα! Θελω να προσεχεις πολυ μεχρι να πει ο γιαττρος ολα οκ! Εγω ειμαι μια χαρα, ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ, κατι συσπασουλες εχω αλλα θα κατσω στα αυγα μου γιατι ηδη εχω εγκυμοσυνη υψηλου κινδυνου, δεν με παιρνει για συσπασεις και κρεβατωματα. Οποτε θα χαμηλωσω τονους και θα περιμενω την μπεμπεκα μου ησυχα ησυχα. Αντε να κανω κανενα μπανακι αυριο εαν ο καιρος καιι η θαλασσα το επιτρεψει.

Εγώ που έχω δίπλα τη θάλασσα και δεν πάω, τι να πω; :-)) εσ υ να πας για μπάνιο,γιατί δεν ξέρω εσύ πού βρίσκεσαι, αλλά εδώ έχει αφόρητη ζέστη τις τελευταίες μέρες. Γιατί είναι υψηλού κινδύνου η εγκυμοσύνη σου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι μου σε αφηνω, καλλο απογευμα. Καιι ξεκουραση αλλιως θα σε βιδωσω στον καναπε. Θα μαιι εδω να. Τα. Λεμε. Φιλακια σε. Σενα. Καιι το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και απο εμενα ειμαι πολυ ενθουσιασμενη γιατι καταφεραμε και μεις και ακουσαμε καρδουλα προχθες 6w 2d ακουσα το πιο μαγικο πραγμα!!!!μοναδικο!!!!!:D:D:D

o0rgp3.png euUPp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

13 Αυγούστου έμαθα ότι είμαι έγκυος. Την Τρίτη πήγα στο γυναικολόγο μου να με δει και να δούμε εάν θα ακούσουμε καρδιά. Ήμουν 6 εβδομάδων ακριβώς και ακούσαμε καρδιά ή καλύτερα ακούσαμε καρδιές. Είμαι έγκυος σε δίδυμα και καταφέραμε και ακούσαμε και τις 2 καρδούλες. Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Γεια σαε. Ειμαι εγκυος στο 3ο παιδακι. Τη τριτη με ειδε ο γιατρος. Τεπ ειχα 6.10.14. Η ελ.επαφη ηταν στις 23.10.14. βαση τελ.περιοδου την τριτη ημουν 6εβδ κ 2μερα. Το μονο που ειδαμε ηταν με δυσκολια ενας σακος 4χιλ. Εκανα χοριακη που εδειξε 1500μοναδες. βαση χοριακης, υπερηχου και επαφης η δυλληψη ηταν καθυστερημενη. Αλλα δεν ειμαστε 100% σιγουροι. Ο γιατρος δεν μπορεσε να μου αποκλεισει την εξωμητριο κυηση και γενικα με μπερδεψε πολυ και με αγχωσε. Θα κανω και δευτερη χοριακη να δω τι γινεται και την αλλη βδομαδα θα κανω παλι υπερηχο. Παραμενω αγχωμενη ομως. Επρεπε να δουμε κατι επιπλεον? Και στα αλλα παιδια σακους ειχαμε δει μονο με αλλο γιατρο αλλα δεν με ειχε αγχωσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαε. Ειμαι εγκυος στο 3ο παιδακι. Τη τριτη με ειδε ο γιατρος. Τεπ ειχα 6.10.14. Η ελ.επαφη ηταν στις 23.10.14. βαση τελ.περιοδου την τριτη ημουν 6εβδ κ 2μερα. Το μονο που ειδαμε ηταν με δυσκολια ενας σακος 4χιλ. Εκανα χοριακη που εδειξε 1500μοναδες. βαση χοριακης, υπερηχου και επαφης η δυλληψη ηταν καθυστερημενη. Αλλα δεν ειμαστε 100% σιγουροι. Ο γιατρος δεν μπορεσε να μου αποκλεισει την εξωμητριο κυηση και γενικα με μπερδεψε πολυ και με αγχωσε. Θα κανω και δευτερη χοριακη να δω τι γινεται και την αλλη βδομαδα θα κανω παλι υπερηχο. Παραμενω αγχωμενη ομως. Επρεπε να δουμε κατι επιπλεον? Και στα αλλα παιδια σακους ειχαμε δει μονο με αλλο γιατρο αλλα δεν με ειχε αγχωσει.

 

στις 1500 μοναδες σακο βλεπεις!! πιστευω οτι -για καρδια- εκανες νωρις υπερηχο! περιμενε μια βδομαδα ακομα! στη θεση σου δε θα κανα αλλες χοριακες..τζαμπα αγχος.

 

με το καλο το μωρακι!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και με το καλο το μωρακι σου!! Οταν ειχα παει να ακουσω καρδούλα ειχα στεναχωρηθει τοοοοσο πολυ που διάβαζα ολο το βραδυ και για μια εβδομάδα σάιτ με ιστορίες και απαντήσεις. Χαρακτηριστικά μου ειχε πει η γιατρός : αν δεν ακουσω καρδια κατι δεν παει καλα!! Και δεν ακούσαμε! Εκείνη την ημερα! Απο την επόμενη φορα όμως και αν θυμαμαι καλα 7 εβδομάδες ακούγαμε συνεχεια!! Ολα πηγαν τελεια και κατα την εγκυμοσυνη και μετα! Οταν ηρεμήσα σκεφτηκα οτι και οι γιατροί εργαζόμενοι ειναι που ισως να σκέφτονται και κατι αλλο η απλα να σε αγχωνουν άθελα τους γιατι είχαν δύσκολη μέρα! Μια χαρα θα πανε ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας σας παρακαλώ πολύ Κοντεύω να τρελαθώ είχα δεδομένο ότι το έχασα το μωρό Μέχρι που έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είναι 180.000 και από ότι φαίνεται Βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα πως γίνεται μέσα σε μία εβδομάδα που είχα κάνει υπέρηχο με την χθεσινή μέρα που έκανα ξανά υπέρηχο και είδαμε ότι το έμβρυο βρίσκεται στο ίδιο σημείο και δεν έχει μεγαλώσει καθόλου Εκεί που είχα με δεδομένο ότι το μωρό δεν αναπτύσσεται βγαίνει η χοριακή 180.000 που σημαίνει ότι κυλάει κανονικά η εγκυμοσύνη Ο γιατρός μου είπε ότι τα έχει δει όλα και δεν του φαίνεται τίποτα περίεργο πώς γίνεται μέσα στην 8η εβδομαδα Βασικά εχτές μπήκα και δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδιά μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας Θα σκάσω δεν είναι δυνατόν

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρίαααα είπε:

Κορίτσια θέλω τα φώτα σας σας παρακαλώ πολύ Κοντεύω να τρελαθώ είχα δεδομένο ότι το έχασα το μωρό Μέχρι που έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής και είναι 180.000 και από ότι φαίνεται Βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα πως γίνεται μέσα σε μία εβδομάδα που είχα κάνει υπέρηχο με την χθεσινή μέρα που έκανα ξανά υπέρηχο και είδαμε ότι το έμβρυο βρίσκεται στο ίδιο σημείο και δεν έχει μεγαλώσει καθόλου Εκεί που είχα με δεδομένο ότι το μωρό δεν αναπτύσσεται βγαίνει η χοριακή 180.000 που σημαίνει ότι κυλάει κανονικά η εγκυμοσύνη Ο γιατρός μου είπε ότι τα έχει δει όλα και δεν του φαίνεται τίποτα περίεργο πώς γίνεται μέσα στην 8η εβδομαδα Βασικά εχτές μπήκα και δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδιά μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας Θα σκάσω δεν είναι δυνατόν

2 ενδεχόμενα μπορώ να σκεφτώ... Είτε ο υπέρηχος του γιατρού σου δεν είναι πολύ καλός κ δεν μπορέσατε να ακούσετε την καρδιά ή η χοριακη ήταν τις προηγούμενες μέρες πιο υψηλή κ τώρα άρχισε να πέφτει... Δεν ξέρω αν στέκει αυτό που σ λέω βέβαια. Σ εύχομαι να συμβαίνει το πρώτο!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

2 ενδεχόμενα μπορώ να σκεφτώ... Είτε ο υπέρηχος του γιατρού σου δεν είναι πολύ καλός κ δεν μπορέσατε να ακούσετε την καρδιά ή η χοριακη ήταν τις προηγούμενες μέρες πιο υψηλή κ τώρα άρχισε να πέφτει... Δεν ξέρω αν στέκει αυτό που σ λέω βέβαια. Σ εύχομαι να συμβαίνει το πρώτο!

Εκτός από χοριακή έκανα και προγεστερόνη και αυτή Επίσης βγήκε πολύ καλή δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται αν το έμβρυο δεν αναπτυσσόταν εδώ και μία εβδομάδα πιστεύω ότι η χοριακή θα έχει πέσει κατακόρυφα Εάν δεν ζούσε το έμβρυο

Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2018 at 3:18 ΜΜ, Μαρίαααα είπε:

Εκτός από χοριακή έκανα και προγεστερόνη και αυτή Επίσης βγήκε πολύ καλή δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται αν το έμβρυο δεν αναπτυσσόταν εδώ και μία εβδομάδα πιστεύω ότι η χοριακή θα έχει πέσει κατακόρυφα Εάν δεν ζούσε το έμβρυο

Τότε μάλλον δεν το έπιασε ο υπέρηχος. Αν θες ξαναπηγαινε να κάνεις κ ίσως σε κανέναν άλλο γιατρό

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama16 είπε:

Τότε μάλλον δεν το έπιασε ο υπέρηχος. Αν θες ξαναπηγαινε να κάνεις κ ίσως σε κανέναν άλλο γιατρό

Ελπίζω σε ένα θαύμα δεν θέλω να χάσω και άλλο μωρό πφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρίαααα είπε:

Ελπίζω σε ένα θαύμα δεν θέλω να χάσω και άλλο μωρό πφφφφφφ

Τα καλύτερα κορίτσι μου!! Αναμένουμε νέα σου !! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Σου εύχομαι όλα καλά να πάνε...

Τελικά παλινδρόμησε είχε σταματήσει να αναπτύσσεται εδώ και δύο εβδομάδες ο γυναικολόγος μου είναι πλέον σίγουρος Επειδή είχα δύο παλίνδρομες κυήσεις και οι δύο σταμάτησαν την ίδια εβδομάδα ότι έχω θρομβοφιλία

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...