Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΡΕΒΑΤΙ


Recommended Posts

Καλημέρα!!

Έχουμε σκεφτεί να πάρουμε κρεβάτι για τον μικρό μας, μιας και σιγά σιγά θα βάλουμε μπρος για δεύτερο.

Επειδή είμαι λίγο σάικο και θέλω να το ψάχνω, άρχισα μια μικρή έρευνα αγοράς.

Ομολογώ ότι απογοητεύτηκα.

Θέλω ένα κρεβάτι που να έχει κι άλλο να βγαίνει από κάτω (για να κοιμάμαι κι εγώ δίπλα αν χρειαστεί). Οι τιμές είναι από 600€ και πάνω;

είναι λογικές;

Εσείς πήρατε απ' ευθείας μεγάλο κρεβάτι (μονό) ή πρώτα το λίγο πιο μικρό παιδικό;

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμεις πηραμε μεγαλο κρεββατι, 8εωρω πεταμενα λεφτα μετα τη κουνια να παρουμε ενα κρεββατακι που 8α χρησιμευσει 2-3 χρονια και μετα παλι αλλαγες

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηραμε μεγαλο κρεββατι, 8εωρω πεταμενα λεφτα μετα τη κουνια να παρουμε ενα κρεββατακι που 8α χρησιμευσει 2-3 χρονια και μετα παλι αλλαγες

 

Κι εμείς το ίδιο

Και μάλιστα όταν λέω μεγάλο δεν εννοώ μονό αλλά ημίδιπλο

Εκεί θα κοιμούνται μέχρι να παντρευτούν και φύγουν από το σπίτι (τα οικονομικά μας δεν επιτρέπουν συχνές αλλαγές)

 

Για τιμή δεν μπορώ να σου πω γιατί πήρα πολλά πράγματα μαζί (γραφεία, βιβλιοθήκες) και δεν θυμάμαι πόσο είχαν τα κρεβάτια τους. Σίγουρα πάντως θα υπάρχει διαφορά στις τιμές μιας που εγώ μένω επαρχία

 

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηραμε ενα κρεβατι που στηνα ρχη ειναι κουνια με αλλαξιερα , κ μετα γινετε κανονικο μονο με κομοδινο! το πηραμε 750 ευρω το κρεβατι - αλλαξιερα κ την συρταριερα.

αν μπορεσω θα ανεβασω φωτο !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις πηραμε ενα κρεβατι που στηνα ρχη ειναι κουνια με αλλαξιερα , κ μετα γινετε κανονικο μονο με κομοδινο! το πηραμε 750 ευρω το κρεβατι - αλλαξιερα κ την συρταριερα.

αν μπορεσω θα ανεβασω φωτο !!!

 

Και εμείς είχαμε αγοράσει κάτι αντίστοιχο. (μπορεί να είναι και το ίδιο)

Τώρα είμαστε στην φάση που το έχουμε κάνει κρεββατι. Δεν είναι όμως πολύ μεγάλο. Το μεγάλο θα το πάρουμε αργότερα μαζί με γραφείο και βιβλιοθήκη.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Είχαμε το ίδιο πρόβλημα με το σύζυγο! Θέλαμε κρεβατάκι μονό για τη μικρή (2μιση) κ δε βρίσκαμε καλές ποιότητες ή βρίσκαμε μόνο κούνιες ή πολυ ακριβά! Εκλεισε κ η νεοσετ.. Στο ΙΚΕΑ ένα που κάπως μας άρεσε χωρις προστατευτικά στην τιμή, 300? μαζί με στρώμα. Χθες μια φίλη μας είπε για τη modeco, λεωφ. Μεσογείων δίπλα στην ΕΡΤ. Μείναμε πολυ ικανοποιημένοι! 400? μαζί με Candia στρώμα+40? ένα ξύλινο προστατευτικό. Εχει και οικονομικότερα. Μασιφ ξυλα κωραια σχέδια!Και ελληνική επιχειρηση! Είμαι πολυ χαρούμενη σήμερα γιατι είχαμε παιδευτει πολυ με το θέμα κ στο Ίντερνετ δεν εβρισκα τπτ! Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Η modeco έχει ωραία σχέδια,πολλές επιλογές, είναι ελληνική αλλά δεν έχει μασίφ ξύλο κρεβάτια, ξύλο είναι μόνο τα πλαινά, τα υπόλοιπα είναι μελαμίνες.

Με αυτά τα λεφτά έπαιρνες από μαραγκό όλο το κρεβάτι μασίφ ξύλο (μαζί με το στρώμα εννοείται).

Θέλει λίγο ψάξιμο αλλά βρίσκεις οικονομικές και ποιοτικές επιλογές!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...