Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδεες για τα πρωτα μας γενεθλια!


Recommended Posts

Η Χριστιαννα μου στις 25 Σεπτεμβριου γινεται ενός έτους και επειδη μου αρεσει να δημιουργω ,ποσο μαλιστα και για την κορουλα μου ετσι θελω παλι να κανω μερικα πραγματακια μονη μου.Αν και τα γενεθλια θα γινουν σε παιδοτοπο και δε θα κανω κατι απο διακοσμηση εκει αλλα ουτε και θα παρω πιατακια και τετοια για να παω.το θεωρω τζαμπα κοπος αλλα και περιττα εξοδα γιατι οταν ειναι εκτος σπιτιου εχω την εντυπωση οτι δε τα πολυδινουν σημασια.

λοιπον για θεμα απο την μια λεω να κανω hello kitty και απο την αλλη ας ειναι και ασχετα μεταξυ τους.Βασικα θελω την βοηθεια σας στο τι ειδους προσκλητηρια να κανω και τι να δωσω στα παιδακια οπου θα ναι διαφορετικες ηλικιες και τι στις μαμαδες?Σε ολα αυτα θελω να βαλω και γλυφιτζουρια που εκανα και μπισκοτολουκουμα τυλιγμενα με ζελατινα και κορδελες.αυτα να τα δωσω στις μαμαδες με κατι ακομα που σκεφτομαι να κανω ειτε με πηλο ειτε με decoupage?η κατι απο αυτα να το κανω προσκλητηριο?για δωστε βρε κοριτσια ιδεες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουφ, σου έγραψα ένα κατεβατό, αλλά το θηρίο πάτησε το μαγικό κουμπί και το έσβησε. Και τώρα έχει πάρει το ποντίκι (ευτυχώς που έχω λάπτοπ) και πάει βόλτα

http://style.pwblogs.com/wp-content/uploads/2008/11/hello-kitty-color.gif

Θα επανέλθω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκανα δυο φορές γενέθλια σε παιδότοπο αλλά είχα φτιάξει αρκετά πράγματα και αυτοί μόνο το στολισμό έκαναν.Εσύ αν δεν θες να κανεις μπορείς να φτιάξεις προσκλήσεις από το ιντερνετ, αλλα θέλουν και εκτύπωση με το θέμα που θα επιλεξεις ή να αγοράσεις από έξω.Για μενα είναι περιτό να δίνω στο τέλος το σακουλάκι με το δωράκι (γνώμη μου έτσι;)Αλλά πάλι αν θέλεις κανε εσύ.Πάνω σε τι θες ιδέα:δηλ. τι να βάλεις στο σακουλάκι:confused:

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω minnie για την απαντηση σου.καπου κατεληξα προς το παρον.δηλαδη θα κανω προσκλητηριο μαλλον το γλυφιτζουρι με μια απλη εκτυπωση το κειμενακι.στα παιδακια θα δωσω σε πουγκακι που θα φτιαξω εγω ενα χειροποιητο μαγνητακι με σχεδιο μαλλον την γατουλα και διαφορα ζαχαρωδη-σοκολατακια.και ενα μπισκοτολουκουμο σε οσους μεγαλους παρευρεθουν με ενα ευχαριστηριο καρτελακι.Πως σας φαινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

nenaki καλησπέρα τώρα είδα ότι και εσείς έχετε γενέθλια σεπτέμβη,εμένα η κόρη μου έχει γενέθλια στης 18 και τις έχω ετοιμάσει προσκλητηριο απο πηλό σε σχήμα καρδιάς και έχω κάνει επάνω decoupage τις disney princess μιας και αυτό είναι το θέμα μας!!

τώρα μπορείς να κάνεις το ίδιο με την hello kitty για θέμα!!

για δωράκια θα σου έλεγα να πάρεις κάτι με το θέμα σας π.χ τετράδια η ποτηράκια αν πάς στα jumbo αυτή την περίοδο είναι γεμάτο απο σχολικά.

και τα γλυκάκια που θα φτειάξεις τέλεια ιδέα!

δές εγώ πώς το έχω κάνει το προσκητήριο δέν το έχω τελειώσει ακόμα θέλω το κείμενο και το ρυζόχαρτο να εκτυπώσω.

100_2062.jpg

 

εδώ δες ιδέες για εκτύπωση!

http://www.familyshoppingbag.com/hello_kitty.htm

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααα χρυσοθεμη πολυ ωραιο γινεται το προσκλητηριο σας!!!αλλα αποφασισα τελικα με αυτα που γραφω παραπανω..θα κανω ενα προσχεδιο σημερα για το μαγνητακι να δω πως θα μου βγει.το ξυλακι στον πηλο το εβαλες πριν το ψησιμο και το εψησες και εκεινο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...