Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΟΝ ΠΩΠΟΥΛΙ ΜΑΣ!


xara52

Recommended Posts

:-( καναμε πρωτη φορα στον πωπουλι μας εμβολιο και δεν μας αρεσε καθολου. πονεσε πολυ ο μπουμπουκος μου. και ολη την υπολοιπη μερα και τη νυχτα βογγαγε. δεν κοιμηθηκε καθολου καλα και του δωσα depon. το χειροτερο μου ειναι οτι του το κανε στην αγκαλια μου και δεν αντεξα την αντιδραση του. πραγματικα πονεσα. στο ποδι ηταν καλυτερα! τωρα αφηστε! χαλι! δεν μπορειτε να φανταστειτε τι περναω την προηγουμενη του εμβολιου!:-( δεν μπορω να κοιμηθω και οταν ερθει ο παιδιατρος ζαλιζομαι! δεν αντεχω! εσεις πως αντιδρατε? και οταν ξεκινησατε στον πωπο το εγινε? μοιραστειτε αυτες τις επωδυνες (μας) τους εμπειριες...........:cry:

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς μέχρι τώρα όλα στο μπουτάκι μας τα έκανε. Στα πρώτα εμβόλια δεν έκλαιγε. Στα επόμενα που άρχισε να ψιλοκλαίει τον πάιρνω αγκαλίτσα τον απασχολώ με κάτι και του περνάει.

Στον πωπό μάλλον πονάνε περισσότερο, πάντως παίζει ρόλο και η αύρα του παιδίατρου. Ο δικός μου μόλις την βλέπει τρελλαίνεται!

 

Αν γκρινιάζει το βραδάκι depon του δίνεις να ηρεμεί.2-3 μέρες κρατάει η γκρίνια, υπομονή για το καλό τους είναι!

Link to comment
Share on other sites

α,καλά..υπομονή!!

εμείς όλα στον πωπό της τα κάνουμε.μόνο μια φορά δεν έκλαψε.τώρα που ψιλομεγάλωσε, μόλις βλέπει τον γιατρό αρχίζει και κλαίει.μέχρι να φύγουμε!!

στεναχωριέμαι αλλά είναι για καλό τους!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα ειχε μεγαλη πλακα, εκει που ηταν ηρεμη... της την χωνει... δεν καταλαβε απο που της ηρθε... γουρλωνει τα ματια και κλαιει... Εε, την πηρα αγκαλια, της ειπα παει περασε, της εδωσα κι ενα παιχνιδι και από δω παν κι αλλοι!!! Το κλαμα που κανουν το βραδυ ειναι απο το εμβολιο, οχι απο την ενεση.

 

Αλλα μην σκατε για το εμβολιο. Το παιδι νοιωθει την μαμα του και οταν την καταλαβαινει φοβισμενη και αναστατωμένη φοβαται και αναστατώνεται και αυτο... Οσο πιο καλα το δεχεστε εσει τοσο καλυτερα για το παιδι. Τωρα, την ωρα της ενεσης θα κλαψει, φυσικο ειναι, αλλα δεν εγινε και τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν καναμε ακομα στο ποπο.Ποτε το κανουν αυτο.Εχω παιδιατρο σε λιγες μερες...λετε να ειναι αυτην την φορΑ?????

Στο μπουτι κλαιει αλλα δεν τρελενομαι κοριτσια , σε 5 λεπτα περναει κ το ξεχναει.

Δεν ειναι τραγικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμάς μας είπε ότι έχει σταματήσει να κάνει εμβόλια στον πωπούλη, τα κανει στο μπροστινό μέρος στο μπουτάκι γιατί είναι πιο ασφαλές. Πάντως μας είπε ότι μερικά εμβόλια πονάνε όπως είναι για παράδειγμα του πνευμονιόκοκου το prevenar και δυστυχώς σήμερα πάμε για τη δεύτερη δόση...

Στην αρχή έτρεμα και εγώ που τον κρατούσα αγκαλιά, αλλά επειδή σκέφτηκα ότι το μωρό το διαισθάνεται, τον κρατάει πάντα αγκαλιά ο άντρας μου που είναι πιο ψύχραιμος.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κ στα 2 παιδια βαζω emla κ δεν πονανε, δεν καταλαναινουν καθολου την εμεση, μονο σε ορισμενα εμβολια τσουζει το φαρμακο οποτε αυτο ειναι κατι που δεν μπορω να αποφυγω.

Link to comment
Share on other sites

Η ένεση πονάει πάντα σαν βελόνα. Επιπλέον, κάποια φάρμακα τσούζουν άλλα για μεγαλύτερο και άλλα για μικρότερο διάστημα. Όπως για παράδειγμα η κορτιζόνη. Πονάει τόσο πολύ που ξεχνάς οποιονδήποτε άλλο πόνο. Μου έχει τύχει!

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ακουσει για το emla και θα ρωτησω τον παιδιατρο αλλα βασικα δεν ποναει η ενεση αλλα το φαρμακο. εμενα στο μπουτακι μεχρι που εκανε το ξεχναγε σε κανα 10 λεπτο αλλα στον πωπουλι μας εμεινε. Α! και κασπερακι εμας μας ξεκινησε πωπο στον 4ο. ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΑΝΑΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!(ουτως η αλλως θα το παθουμε που θα το παθουμε το εγκεφαλικο ας το παθουμε ψυχραιμα!)

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

πλησιαζει η μερα του εμβολιου τι θα κανω? καθε φορα με πιανει ζαλη απτο ανχος! μονο στο πωπουδακι γινεται?

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...