Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

frezylac κρεμα ριζαλευρο βανιλια με γαλα


new_mammy

Recommended Posts

καλησπερα!

 

τα παιδακια μου εχουν ξετρελλαθει με αυτην την κρεμα αλλα μοναδικο μας προβλημα ειναι οτι δεν την βρισκω πουθενα! το φαρμακειο δεν την βρισκει λεει!!και συνεργαζεται με την μεγαλυτερη αποθηκη αλλα δεν την βρισκει (τουλαχιστον ετσι λεει)

 

ξερετε που μπορω να την προμηθευτω?????

παιρνει καμια απο εσας απο καποιο καταστημα με βιολογικα μηπως την ιδια κρεμα?

μενω αθηνα...

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν δεν κάνω λάθος μόνο στα φαρμακεία κυκλοφορεί.Εγώ τις έπερνα από μεγάλο φαρμακείο της περιοχής ,πίναμε και το αντίστοιχο γάλα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Μάλιστα είχε και μεγάλη ποικιλία.Εχω σταματήσει να τις πέρνω γιατί μου έβγαζαν μόνο τρία γέυματα λόγο του ότι η κόρη μου τα θέλει πολύ πηχτά και δεν σύμφερε.Δεν ξέρω αν τώρα έχει αλλάξει κάτι.Εγώ αντιμετωπίζω το ιδιο πρόβλημα με τη holle Δεν βρίσκω αυτό που θέλω.Αν μένεις κοντά μου να σου πω το φαρμακείο που τις έβρισκα.

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

new_mammy και σε μας το ιδιο

εγραψα πριν λιγο σε αλλο thread οτι εχουμε κ εμεις προβλημα να τη βρουν τα φαρμακεια

"προβλημα διανομης" μας ειπαν

 

ουτε καν ο Μπακακος φερνει ... εχει μονο αυτα που του εχουν μεινει

 

θα δουμε....

line_line_r_beg_39_time_1260939600_text_c720caeff0e5ebdcf1e120ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!Και εγώ χρησιμοποιώ τη κρέμα αυτ'η και την προμηθεύομαι από ένα φαρμακείο στο κέντρο του Χαλανδρίου. Όποτε πηγαίνω έχει αλλά φροντίζω να παίρνα τουλάχιστον 3-4 κουτιά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κι εγώ αυτά δίνω στη μικρή μου, γάλα και κρέμα. Από το φαρμακείο της γειτονιάς αλλά και για ποσότητα άνω των 50? από εδώ.

 

http://www.vita4you.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=486〈=el

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Κι εγώ αυτή την κρέμα χρησιμοποιώ, σκέφτομαι όμως να την αλλάξω. Στο φαρμακείο τη βρίσκω εύκολα, όμως το πρόβλημα είναι ότι ''νερώνει'' πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να ταίσω τη μικρή! Εσάς σας έχει συμβεί;

NUPfp3.png

 

nzGVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κι εγώ αυτή την κρέμα χρησιμοποιώ, σκέφτομαι όμως να την αλλάξω. Στο φαρμακείο τη βρίσκω εύκολα, όμως το πρόβλημα είναι ότι ''νερώνει'' πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να ταίσω τη μικρή! Εσάς σας έχει συμβεί;

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα γιατί ο μπέμπης την τρώει σε χρόνο ρεκόρ!

Παρόλαυτα η παιδίατρος μου είχε πει ότι νερώνει πολύ εύκολα από τα σάλια του μωρού.

Δηλαδή αν σκουπίζεις το στοματάκι του με το κουταλάκι και μετά βάζεις το κουταλάκι στην κρέμα, νερώνει.

Μου είχε πει να του δίνω μικρές κουταλιές ώστε να μην βγαίνει απέξω και χρειάζεται να φτυαρίζω με το κουταλάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ! Εμείς παίζουμε κιόλας με το κουταλάκι και τις μπουκίτσες μας.. οπότε το ''φτιάρισμα'' αναπόφεκτο :oops: Πάντως αυτό συμβαίνει μόνο το απόγευμα που τις δίνω σκέτο ρυζάλευρο. Το πρωί που το ανακατεύω με φρούτα είναι οκ. Ουφ! Δεν ξέρω τι να κάνω :?

NUPfp3.png

 

nzGVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που χρησιμοποιείται την κρέμα frezylac, τι ποσότητα νερού βάζετε ; Οι οδηγίες γράφουν 130 ml με 5 κουταλιές σκόνη.Η μπέμπα μας είναι 6 μηνών. Επειδή στο forum διαβάζω μανούλες που δίνουν 170 ml για άλλες μάρκες, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά σ αυτήν.Η μπέμπα την τρώει όλη, αλλά δεν ξέρω αν της κάνω περισσότερη, μήπως της πέσει βαριά.

vNojp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που χρησιμοποιείται την κρέμα frezylac, τι ποσότητα νερού βάζετε ; Οι οδηγίες γράφουν 130 ml με 5 κουταλιές σκόνη.Η μπέμπα μας είναι 6 μηνών. Επειδή στο forum διαβάζω μανούλες που δίνουν 170 ml για άλλες μάρκες, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά σ αυτήν.Η μπέμπα την τρώει όλη, αλλά δεν ξέρω αν της κάνω περισσότερη, μήπως της πέσει βαριά.

 

Καλημέρα,

 

Εγώ βάζω 130ml για το μπέμπη που είναι 6,5 και επίσης την τρώει όλη και στο τέλος ψάχνεται...

Η παιδίατρος μου είπε προς το παρόν να μη του δώσω παραπάνω γιατί μπορεί να μην έχει ζάχαρη αλλά έχει άλλες γλυκαντικές ουσίες και δεν χρειάζεται περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, όντως είναι γλυκιά.. οπότε θα συνεχίσω κ εγώ με 130 ml. Συνήθως, μετά από κανα μισάωρο της δίνω κ συμπλήρωμα γάλα γιατί δεν την καλύπτει μόνο η κρέμα.

vNojp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, όντως είναι γλυκιά.. οπότε θα συνεχίσω κ εγώ με 130 ml. Συνήθως, μετά από κανα μισάωρο της δίνω κ συμπλήρωμα γάλα γιατί δεν την καλύπτει μόνο η κρέμα.

 

Αν σας αφήνει ο παιδίατρος μπορείτε να δοκιμάσετε και την γάλα-μήλο-βρώμη της frezylac που αν κρίνω από τον μπέμπη είναι πιο χορταστική.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας αφήνει ο παιδίατρος μπορείτε να δοκιμάσετε και την γάλα-μήλο-βρώμη της frezylac που αν κρίνω από τον μπέμπη είναι πιο χορταστική.

 

και βοηθαει πολυ και στην δυσκοιλιοτητα...

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Χτες έκανα την πρώτη απόπειρα να δώσω στο μωρό που είναι 6 μηνών την συγκεκριμένη κρέμα. Εκανα ακριβώς τις οδηγίες, 130 μλ με 45 γρ κρέμα, αλλά μου βγήκε πολύ νερουλή, σαν πηχτή σούπα. Το ίδιο βγαίνει και σε σας? Η μήπως να ρίξω περισσότερη σκόνη να την κάνω πιο πηχτή αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται καθότι οι οδηγίες γράφουν να βάζουμε τις συγκεκριμένες ποσότητες.

Δεν την έφαγε καθόλου. Με το που την έβαλε στο στόμα την έδιωξε. Πόσο επιμένουμε να φάει μια κρέμα?

Link to comment
Share on other sites

πονεμένη ιστορια ,θήλαζα αποκλειστικα για 6,5μηνες.Τώρα παλευω και εγω απο13/8 να της δωσω κρεμουλες ασε τιποτα,εχει απο 1/9 της μαγειρευω και χορτοσουπα και κοτασουπα παλι τπτ,τα φτηνει ολα με το ζορι 5-6 κουταλακια και μετα θηλα ζει.χαζή είναι γιατι να ζοριστει?

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...