Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β-χοριακή και ορμονολογικές εξετάσεις - φυσιολογικές τιμές


dina27

Recommended Posts

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ Β-ΧΟΡΙΑΚΗΣ Η ΚΑΠΟΙΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ

 

edit admin

Δείτε εδώ τις τιμές χοριακής

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Μήπως ξέρει κάποια να μου πει αν μπορεί κανείς να δει εγκυμοσύνη με εξέταση χοριακής πριν απο καθυστέρηση; Και σε διάστημα πόσο μετά την επαφή;

 

Δεν υπαρχει λογος χωρις καθυστερηση να πας να δινεις τζαμπα τα λεφτα σου και να απογοητευσε(καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα ξερω οτι αν το αποτελεσμα ειναι αρνητικο εσυ θα γινεσαι καθε φορα χειροτερα.Κανε υπομονη και με την καθυστερηση αν εχεις βεβαια σταθερο κυκλο κανε ενα τεστ και καλο ειναι οχι απο την πρωτη μερα καθυστερησης αλλα πιο μετα

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΟΣΕς ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΝΟΜΙΖΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ!! ΟΧΙ ΠΟΛΛΕΣ :o

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

κοριτσια καιγομαι εχω καθυστερηση 10μερες κ η τελ.περιοδος ηταν 3-4...εκανα ενα τεστ προχτες και βγηκε θετικο αλλα ο γιατροσ με εστειλε για β χοριακη...υπαρχει περιπτωση και να μην ειμαι εγκυοσ και ας βγηκε θετικο το τεστ?τα αποτελεσματα βγαινουν σε 2μερεσ αλλα εμενα με εχει φαει η αγωνια,περιμενω μια απαντηση για να μου λυσετε την απορια

Link to comment
Share on other sites

annia μου ευχομαι οτι καλυτερο

καταρχας η χοριακη βγαινει μεσα σε λιγες ωρες δεν ξερω γιατι εσενα θα κανει 2 μερες

δευτερον αφου εχεις θετικο τεστ μη φοβασαι ολα καλα θα πανε

το οτι εισαι εγκυος ειναι σιγουρο απλα ο γιατρος επειδι ειναι νωρις ακομα για να σε δει θελει να εχει μια ιδεα για την πορια της εγκυμοσυνης σου απο το νουμερο της χοριακης

το συνηθες ειναι πριν σε δει ο γιατρος να κανεις κανα δυο χοριακες για να βλεπει ο γιατρος απο τα νουμερα ποσο καλα προχοραει η εγκυμοσυνη

παντος εγκυοσ εισαι και μην ανχονεσαι χωρις λογο και κανεις κακο και στο φασολακι σου

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΣΕΡ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΟΥΦΦΦ.ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 19ΜΗΝΩΝ,ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ..ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΜΕΣΑ Η Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με πηρε η μικροβιολογος και μου ειπε τα αποτελεσματα της β χοριακης αιματος..αλλα τωρα δεν βρισκω τον γυναικολογο..7113μοναδες μου ειπε ειναι φυσιολογικο κοριτσια η ειναι αυξημενος αριθμος??περιμενω μια απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με πηρε η μικροβιολογος και μου ειπε τα αποτελεσματα της β χοριακης αιματος..αλλα τωρα δεν βρισκω τον γυναικολογο..7113μοναδες μου ειπε ειναι φυσιολογικο κοριτσια η ειναι αυξημενος αριθμος??περιμενω μια απαντηση.. υ.γ.εκανα την εξεταση στην 9μερα καθυστερησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!!΄

Προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι και είμαστε λίγο ανυπόμονοι... Έχω σταθερό κύλο 28 ημερών και περιμένω την περίοδό μου αύριο. Έκανα ένα self clear την Κυριακή που μας πέρασε και βγήκε αχνό αλλά θετικό. Έτσι πήγα χτες και έκανα μιά β χοριακή η οποία όμως βγήκε μόνο 33. Ξέρω οτι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση, αλλά το τέστ ήταν θετικο, η χοριακή όμως χαμηλή... : (( Υπάρχει πιθανότητα να ειμαι έγγυος???

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είσαι έγκυος! Να προσέχεις τώρα, ναι? Πάρε και τον γιατρό σου τηλέφωνο, αν και λογικά θα σου πει να την επαναλάβεις σε τακτά διαστήματα, μέχρι να πάει περίπου 1500 ώστε να μπορέσετε να δείτε κάτι στον υπέρηχο...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ ΕΞΙ ΕΤΩΝ,ΔΥΟ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΣΤΗΝ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΣΤΗΝ 13Η ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩΝΥΧΙΑΣΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΥ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ (ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ,ΤΕΠ 14-04-2009) ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΝΤΕ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΘΟΣΟΝ ΤΗΝ 29-05-2009 ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΣΤΙΣ 30-04-2009.ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΗΤΑΝ :15/5 90, 18/5 360, 20/5 780, 25/5 3400, 26/5 6200, 28/5 11800.ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ?ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΜΑΓΙΚΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ? ΕΙΝΑΙ ΛΕΤΕ ΝΩΡΙΣ Ή ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ?ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ lila15 ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΗ.ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕΣ?ΑΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...