Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος με ειδίκευση στον ιό HPV ?


pink cat

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα,

 

Πήγα πρόσφατα στο γιατρό που αναφερετε, τον κ.Μορτάκη καθώς το τεστ Παπ μου έδειξε κάποια ανησυχητικά σημεία και η προηγούμενη γυναικολόγος μου στην επαρχία μου σύστησε κολποσκόπηση.

 

Ο γιατρός ήταν πολύ ευχάριστος, μου ανέβασε την ψυχολογία, και για την κολποσκόπηση έδωσα 150 ευρώ, πόσο όχι μικρό αλλά αξίζει για έναν τόσο εξειδικευμένο γιατρό κατά τη γνώμη μου μια φορά το χρόνο ;)

 

 

 

 

Καλησπέρα είμαι καινούρια στο φορουμ και πραγματικά το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο. Θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση. Επειδή κι εγώ είχα τον ιό hpv πριν κάποια χρόνια, μέσα σε ένα χρόνο με την κατάλληλη θεραπεία βέβαια και με έναν πολύ καλό γιατρό από επαρχία με σύγχρονα μηχανήματα και γνώσεις το αντιμετώπισα και δεν ξαναεμφανίστηκε παρόλα αυτά επειδή θέλω να το ελέγχω προσπαθώ να βρω έναν καλό γιατρό στην Αθήνα. με ειδίκευση στον hpv. Ο Μορτάκης είναι καλός? Γνωρίζει καλά το θέμα? 150 ευρώ έπαιρνε με το τεστ παπ μαζί ή απλά έλεγχο?Εγώ πλήρωνα για έλεγχο 130 ευρώ στον δικό μου γιατρό. Οπότε δεν μου φαίνονται πολλά συγκριτικά με αυτά που έδινα. Και σε τέτοια θέματα όπως λες αξίζουν τα λεφτά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!

 

Υποτροπη Hpv και ψαχνω γιατρο ειδικευομενο στον hpv!

Βρηκα τον Μορτακη και εγω αλλα οι τιμες ειναι απαγορευτικες για την δικη μου τσεπη!

Γνωριζετε καποιον καλο γιατρο για Hpv στον Πειραια, Καλλιθέα, Φάληρο ή εστω και Αθήνα???

Περιμενω τις απαντησεις σας ! Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω απλά ότι ο ιός μπορεί να υπάρχει και να μη φαίνεται για χρόνια. Ή μπορεί να φαίνονται τα συμπτώματά του (π.χ. αλιωμένα κύτταρα στον τράχηλο), αλλά να εξαφανιστούν όλα και να μην ξαναεμφανιστούν.

Ο ιός HPV επηρεάζεται άμεσα από το ανοσοποιητικό σύστημα. Πριν αρχίσετε να φρικάρετε και να ψάχνετε που θα εγχειριστείτε, κόψτε/περιορίστε το κάπνισμα, βρείτε πράγματα που σας χαλαρώνουν, αθληθείτε και τραφείτε σωστά. Θα δείτε ότι με τα παραπάνω, όχι μόνο δε θα χρειαστείτε εγχείριση, αλλά μπορεί ο ιός να μη φαίνεται ούτε στα τεστ ΠΑΠ σας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα κοριτσια!

 

Υποτροπη Hpv και ψαχνω γιατρο ειδικευομενο στον hpv!

Βρηκα τον Μορτακη και εγω αλλα οι τιμες ειναι απαγορευτικες για την δικη μου τσεπη!

Γνωριζετε καποιον καλο γιατρο για Hpv στον Πειραια, Καλλιθέα, Φάληρο ή εστω και Αθήνα???

Περιμενω τις απαντησεις σας ! Ευχαριστω !

 

Στις περιοχές που αναφέρεις δεν είναι, υπάρχει στην Αγ. Παρασκευή όμως γυναικολόγος εξειδικευμένος, μέλος της Ελληνικής εταιρίας κατά των κονδυλωμάτων, Σγουρέας Ιάσων ονομάζεται.

 

Οι τιμές δεν είναι απαγορευτικές όπως αυτές που αναφέρθηκαν. Πάνω από 100 ευρώ δεν έχω ακούσει ποτέ να πήρε. Ειδικεύεται και στις σχετικές επεμβάσεις με λέιζερ, τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

 

Αν χρειαστείς περισσότερες λεπτομέρειες μη διστάσεις να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα. Ελπίζω να βοήθησα.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

απο ότι ξέρω στο cin1 δεν κάνουν κάτι. Έχω και εγώ το ίδιο θέμα πρόσφατα στο test και μου ζήτησαν επανέλεγχο σε 6 μήνες.Εγώ το έχω πάρει πολύ βαρία είμαι στα όρια κατάθλιψης και ψάχνω κάποιον ψυχίατρο δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Μου ήρθε σαν κεραμίδα μόλις είχα παντρευτεί και έχει επηρεάσει και την σχέση μου με το σύζυγο γιατί δεν νιώθω καλά.Απο γιατρόύς ξέρω τον μορτάκη και τον διακομανώλη.

Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου μην σκας ισαι και νεα στο clubτου γαμου.!

εγω από την εμπιρια μου γιατι μου το εβγαλε 2-3 φορες είναι ότι από μεγαλη φλεγμωνη δεν μπορει να δει καθαρα και σου βγαζει την υπονια αυτή αλλα με το που κανεισ τηεραπια εξαφανίζετε.! ε τι εναι μαγικο ? όχι απλα δεν υπιρχε ποτε !!

Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου μην σκας ισαι και νεα στο clubτου γαμου.!

εγω από την εμπιρια μου γιατι μου το εβγαλε 2-3 φορες είναι ότι από μεγαλη φλεγμωνη δεν μπορει να δει καθαρα και σου βγαζει την υπονια αυτή αλλα με το που κανεισ τηεραπια εξαφανίζετε.! ε τι εναι μαγικο ? όχι απλα δεν υπιρχε ποτε !!

εγω τσοθροθφλιστικα από τους "μεγαλο γιατρους" με τα κεσατια τους παραλιγο και δεν θα ειχε μινει τπτ ! εμπιστευτικα μια γυναικα που ελλοι δεν την εμπιστευοντε και εχω ακουσει υπερβολικα ασχιμα αλλα και από την άλλη σωτιρια λογια εγω την εχω θεο μου δεν ξερω τι θα κανω αν τη χασω είναι ντομπρα δεν μου γλυφει τα αυτια και πανω από όλα είναι ανθρωπος γυναικα και μπορει να καταλαυει αυτό που της λεω το εχει νιωσει το εχει περασει πριν από εμενα για εμενα . επιτελους εχς 2 μωράκια μια κορη και έναν γιο .. που άλλοι μου το ειχαν ξεγραψει . όταν την γνωρισα ηθελα να την πιασω από τον λεμο γιατι δεν μπορουσα να δω την αληθεια γιατιτο ψεμα τοσων ετων με ειχε ποτισει...

Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου μην σκας ισαι και νεα στο clubτου γαμου.!

εγω από την εμπιρια μου γιατι μου το εβγαλε 2-3 φορες είναι ότι από μεγαλη φλεγμωνη δεν μπορει να δει καθαρα και σου βγαζει την υπονια αυτή αλλα με το που κανεισ τηεραπια εξαφανίζετε.! ε τι εναι μαγικο ? όχι απλα δεν υπιρχε ποτε !!

 

Τι θεραπεία είχατε κανει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τσοθροθφλιστικα από τους "μεγαλο γιατρους" με τα κεσατια τους παραλιγο και δεν θα ειχε μινει τπτ ! εμπιστευτικα μια γυναικα που ελλοι δεν την εμπιστευοντε και εχω ακουσει υπερβολικα ασχιμα αλλα και από την άλλη σωτιρια λογια εγω την εχω θεο μου δεν ξερω τι θα κανω αν τη χασω είναι ντομπρα δεν μου γλυφει τα αυτια και πανω από όλα είναι ανθρωπος γυναικα και μπορει να καταλαυει αυτό που της λεω το εχει νιωσει το εχει περασει πριν από εμενα για εμενα . επιτελους εχς 2 μωράκια μια κορη και έναν γιο .. που άλλοι μου το ειχαν ξεγραψει . όταν την γνωρισα ηθελα να την πιασω από τον λεμο γιατι δεν μπορουσα να δω την αληθεια γιατιτο ψεμα τοσων ετων με ειχε ποτισει...

 

Πως ονομάζεται αυτη η γιατρός ψαχνω κι εγω κάποια

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Είδα ότι το θέμα είναι παλιο αλλά θεωρω ότι το όνομα αυτής της γιατρού πρέπει να υπάρχει γραμμένο σε αυτό το τοπικ. Είναι η Ιωαννα Τσαιούση. Εμένα με βοήθησε πάρα πολύ όταν βγήκε ότι έχω ΗPV. . Η Τσιαούση ήταν η μόνη που μου εξήγησε τι είναι ο ιος, πώς κολλάει, πόσο συχνός είναι και ποια τα βήματα αντιμετώπισης του. Απλά κατανοητά και χωρίς υστερίες! Τη συστήνω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...