Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΤΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ "ΔΕΞΙΩΣΗ" ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ...ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?


stamatina

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

ενω αποφασισαμε να κανουμε ενα ¨παρτυ"μετα την βαπτιση της μικρης μας εχουμε αντιδρασεις απο ολα τα πεθερικα.Η ιδεα ειναι μετα το μυστηριο να παμε ολοι σε μια πολυ ωραια καφετερια οπου εκει θα πιουμε καφε ΄η ο,τι αλλο θελει ο καθενας,θα υπαρχει και ενας μπουφες με διαφορα τυροπιτακια ,πιτσακια και διαφορα αλλα .θα πιουμε τον καφε μας και θα φυγουμε.

Ομως οταν ακουει η πεθερα μου τη λεξη "καφε" φρικαρει γιατι λεει πως στις κηδειες πινουν καφε ,και η μαμα μου θελει να κανουμε τραπεζι αλλα τα ελαχιστα απαραιτητα ατομα ειναι 60(αληθεια λεω)και δυστυχως δεν υπαρχουν λεφτα.ο πεθερος μου λεει πως θα τους κανει τραπεζι τους δικους του μονος του,και ο μπαμπας μου ειναι στον κοσμο του.ο αντρας μου λεει να κανω ο,τι θελω για να του φυγει η ευθυνη και εγω τα εχω χαμενα.

ποτε ειναι η καλυτερη ωρα για τον καφε σαββατο μεσημερι ή κυριακη πρωι ή κυριακη μεσημερι???????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτά είναι όντως δύσκολα πράγματα....Συζητησέ το με τους γονείς σου και τα πεθερικά σου και πες τους ότι οικονομικά δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στο κόστος ενός τραπεζιού και αν επιμένουν πια τοοοοσο πολύ τότε εσύ πρότεινέ τους να συνεισφέρουν οικονομικά ωστε όλοι να μείνουν ευχαριστημένοι....μια που και ο ίδιος ο πεθερός σου είπε ότι θα κάνει αυτός μόνος του τραπέζι στους δικους του συγγενεις......

Αλλη λύση είναι να μην ρωτήσεις κανέναν και να κάνεις αυτό που θέλεις εσύ και ο άντρας σου.....

Link to comment
Share on other sites

θα πιουμε τον καφε μας και θα φυγουμε.

Ομως οταν ακουει η πεθερα μου τη λεξη "καφε" φρικαρει γιατι λεει πως στις κηδειες πινουν καφε .................

ποτε ειναι η καλυτερη ωρα για τον καφε σαββατο μεσημερι ή κυριακη πρωι ή κυριακη μεσημερι???????????

 

Συγνώμη που το λέω αλλά κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα όταν είπες καφέ. Καταλαβαίνω ότι τα οικονομικά σας δεν είναι για τραπέζια (ποιανού είναι άραγε τέτοιες μέρες) αλλά θα ήταν καλύτερο να κάνεις την βάφτιση στην εκκλησία χωρίς καφέδες/τραπέζια. Τους κερνάς ένα ωραιότατο γλυκάκι και ο καθένας μετά το μυστήριο πάει στο σπίτι του. Σ'αυτό θα βοηθούσε αν έκανες την βάφτιση σε κάποιο ξωκκλήσι. Καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις και να σου ζήσει το μωράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου ειμαι αυτην την στιγμη φορτισμενη για την δικη μου βαφτιση και τα πεθερικα μου(αλλο θεμα αυτο) αλλα ασχτως απο αυτο θα σου ελεγα....

εμενα μου αρεσει πολυ η ιδεα!Ενα παρτυ χαλαρα!εξαλλου παιδι βαφτιζετε και αφορα τα παιδια αυτη η ημερα.

Πολυ καλο αυτο!μαλιστα μπορω να σου προτεινω μια ωραια τοποθεσια στην παραλια παλαιου φαληρου που εχει μεσα στο πρασινο μια μεγαλη καφετερια κ μια μικρη παιδικη χαρα για τα παιδια για να πιειτε ησυχα το καφεδακι σας.!Αν σε ενδιαφερει να σου πω ακριβως πως να πας

Επισης να σου πω οτι εφοσον με τον αντρα σου εισαι οκ και σου ειπε να κανεις οτι νομιζεις να κανεις ακριβως αυτο.ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ!ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ!

Απαραδεκτο ο πεθερος να πήρωσει μονο για τους δικους του...ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ και γνωμη να αλλαξει κ να πληρωνε για ολους εγω δεν θα δεχομουν εχουμε και μια αξιοπρεπεια.

ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ>>>>ΟΣΟΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΚΝΙΚ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ>

Αν ειχαμε λεφτα ναι να καναμε σουπερ ουαου δεξιωση...α΄λλα εφοσον δεν βγαινετε οικονομικως γιατι να ζοριστεις για να ικανοποιησεις τους αλλους?Οι νονοι και ο αντρας σου και οι κοντινοι σας φιλοι ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ενταξει με οτιδηποτε!Αν θελουν οι αλλοι να "δειχτουν" στον κοσμο ειναι προβλημα τους κ να το κανουν σε ΑΛΛΟΝ χρονο δικο τους χρονο και μια αλλη μερα.,,,

Να μην ΡΩΤΑΣ τους αλλους.Μονο με τον συζηγο.Και οταν αποφασισεις δεις τα μερη και εισαι ικανοποιημενη βγαλε προσκλησεις και γραψε και το απαραιτητο οτι ακολουθει καφεδακι κτλ....και εδω στο φορουμ να εισαι σιγουρη τα κοριτσια ειναι υπεροχα και θα σε βοηθησουν να βρεις ΤΕΛΕΙΕΣ ιδεες για εκεινη την ημερα στην καφετερια!~!~~~

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το λέω αλλά κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα όταν είπες καφέ. Καταλαβαίνω ότι τα οικονομικά σας δεν είναι για τραπέζια (ποιανού είναι άραγε τέτοιες μέρες) αλλά θα ήταν καλύτερο να κάνεις την βάφτιση στην εκκλησία χωρίς καφέδες/τραπέζια. Τους κερνάς ένα ωραιότατο γλυκάκι και ο καθένας μετά το μυστήριο πάει στο σπίτι του. Σ'αυτό θα βοηθούσε αν έκανες την βάφτιση σε κάποιο ξωκκλήσι. Καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις και να σου ζήσει το μωράκι σου.

 

Εμενα μου αρεσει...το φανταζομαι πολυ χαλαρο το κλιμα η μαμα και ο μπαμπας απλα ντυμενοι ομορφα ...χωρις πολλα φρου φρου και μετα οι δικοι της οσοι θελουν και εχουν παιδακι πανε για καφεδακι σε ενα μερος με παιδικη χαρα...κερναει γλυκο στην καφετερια!και αν το κανει και καλοκαιρι ακομα καλυτερα ο καιρος!!!

Εμενα δεν μου αρεσει το ολοι σπιτι μετα.Τους προσκαλει για κερασμα!Εμενα μου αρεσει με χιλια.

Επισης να ρωτησω ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υπαρχει καποιο σπιτι να μαζευτειτε κ να φατε?Αμα βαλεις κ τις γιαγιαδες κ κανετε ολοι απο ενα τυροπιτακι, μεζεδακι θα υπαρξει φαγητο για ολους!!!Τους καλεις σπιτι σου κ οποιος θελει ερχεται!!ΑΝ τωρα εχεις πολυ μικρο σπιτι σε κάποιας γιαγιας το σπιτι!! Κοιτα να δεις ενα καφες εχει 4 ευρω. 4 επι 60 = 240. Κανεις ενα ωραιοτατο τραπεζι με μεζεδακια σπιτι σου!!!

 

Κ μενα δε μ αρεσει η ιδεα καφε!!Μου θυμιζει κηδεια!!! Δεν ειναι παρτυ που λες ο καφες...

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για μετα την βαφτιση αυτο που λες δεν μου παει...μου παει πιο πολυ για παρτυ ''μεγαλου''παρα για γιορτουλα μετα απο βαφτιση..

Αν δεν ειστε καλα οικονομικα..θα ελεγα να μην κανεις τιποτα απολυτως...να κανεις την βαφτιση νωρις απογευμα..πχ στις 5...μετα να γυρισετε σπιτακι ..να καθισετε και το βραδακι να παρετε τους νονους μονο (χωρις παππουδογιαγιαδες) και να πατε σ ενα μερος να φατε.

Με το καλο οτι αποφασισετε...

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω casperαki !Εμένα θα μου έρεσε ένα χαλαρό "παρτάκι" να το χαρούν και πιτσιρίκια και γονείς !Εσείς και οι φίλοι σας δηλαδή!Ασε τα πεθερικά και γονείς και θείτσες παλαιών εποχών να θέλουν τραπεζόματα.Ας κάνουν τα πεθερικά ένα τραπέζι την άλλη μέρα και οι γονείς άλλο ένα και ας τραπεζόνουν όποιον θέλουν.Να πάρετε φίλους και παιδάκια και να χαρείτε μια κουβέντα μετά την βάφτιση κοντά στη θάλασσα με παιχνίδι και χαλαρή διάθεση(για τον καφέ δεν το σχολιάζω...τώρα με την εγκυμοσύνη σαν όνειρο μου φαντάζει το καφεδάκι- δεν μπορώ να το συνδέσω με τίποτα κακό . :D )

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε τέτοιο πάρτι και η φίλη μου αυτό το πρόβλημα είχε με τα πεθερικά τις εμ δεν πλήρωναν κάναν και κουμάντο για τραπέζι κτλ μια χαρά μετά την εκκλησιά γύρω στης 1 πήγαμε σε ένα μαγαζί καφέ που σέρβιρε και ουζάκια κρασί κτλ ήπιαμε ότι ήθελε ο καθένας πηρέ και στην μέση είχε μια πιατέλα μεζεδάκια σε 2 ωρίτσες είχαμε ξεμπερδέψει πολύ ευχάριστο και όμορφο..

ΕΣΥ ΒΑΦΤΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ

 

ΕΠΙΣΗΣ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΒΑΦΤΙΣΗ έξω από την εκκλησία είχε μπούφε με μεζεδάκια χειροποίητα πίτες κτλ όχι πολύ μεγάλη ποικιλία αναψυκτικά καραμέλες για τα παιδάκια και εμφιαλωμένο νερό πήραμε από ένα μεζεδάκι και φύγαμε ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

 

ΕΞΑΛΛΟΥ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου αρέσει η ιδέα του καφέ ....δεν είμαι προληπτική αλλά καλύτερα να το αποφύγεις...!

ΟΜΩΣ...συμφωνώ πως μπορείς να κάνεις κάτι πολύ χαλαρό με λίγα χρήματα ...Νομίζω πως ξέρω που λέει το casperaki .....εκεί είναι πολύ ωραία....θα συνενοηθείς με την καφετέρια να έχει ετοιμάσει ένα τραπέζι - μπουφέ με χυμούς, φρουτ πανς ή ακόμα και κρασάκι ....κανένα τυροπιτάκι ,σπανακοπιτάκι...κλαμπ ....κτλ και θα έχεις και γλυκά, θα καθίσετε ωραία ωραία ...θα παίξουν τα παιδιά και θα είναι super ...με την προυπόθεση να είναι καλοκαίρι!

Αν σου βγαίνουν τα χρήματα πάρε και μια νεραίδούλα ή ένα κλόουν να απασχολήσει τα παιδιά ....για αυτά γίνεται η βάπτιση :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι μου την σπαει οτι οι μεγαλοι θελουν τραπεζωματα....ελεος...κανουν και κουμαντο(βλ.Θεμα 7 θανασιμες πεθερες...γρρρρρρρρ)

Κοιταξτε σε καφετερια κλειστη κανονικη δεν μου αρεσει ουτε κ εμενα.Αλλα επειδη εχω στο μυαλο μου το μερος στο φαληρο στην παραλια κοντα μου αρεσει παρα μα παρα πολυ.Σιγουρα αν η κοπελα μενει μακρια θα υπαρχει κατι παρομοιο σε καποιο αλσος!να εχει κα ιπαιδικη χαρα για τα πιτσιρικια.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στην κατηγορία "Βάπτιση" υπήρξε παλιότερα ένα αντίστοιχο θέμα. Ένα ζευγάρι είχε κάνει απογευματινή μάζωξη για καφέ κτλ κάπου κοντά στη θάλασσα, με μουσική 60s και τέτοια.

Εμένα μου φαίνεται πολύ πρωτότυπη η ιδέα και ως καλεσμένη πολύ θα μου άρεσε κάτι τέτοιο, δεν θα με ξένιζε η ύπαρξη του καφέ καθόλου!

Καλύτερη ώρα θα έλεγα ότι είναι Κυριακή κατά τις 12 - 1.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια.Να κάνετε ότι θέλετε και στους άλλους να πεις: Εχετε μας εμπιστοσύνη.Θα είναι πολύ καλά!Πάτε σε ένα ωραίο π.χ. παραλιακό μπαράκι, και αφού έχεις συννενοηθεί με το μαγαζί βγάζεις 1 μπουκάλι από το ποτό που προτιμάς, ή αν είναι καλοκαίρι ένα δίσκο με μπυρίτσες και δυο κανάτες μία cola μια πορτοκαλάδα για τα παιδιά, μεζεδάκι που είτε έχουν είτε θα πας και φτιάχνεις και ένα τραπέζι με ζαχαρωτά, στολισμό κτλ!Θα περάσετε φ α ν τ α σ τ ι κ ά!Και θα φάνε το κατιτίς τους και θα πιούνε τη μπυρίτσα τους και θα απολαύσουν το μέρος και θα έχετε κάνει το δικό σας!!!Αντε και με το καλό!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις ενα καφες εχει 4 ευρω. 4 επι 60 = 240. Κανεις ενα ωραιοτατο τραπεζι με μεζεδακια σπιτι σου!!!

.

Και να προσθεσω χωρια κανενα snack...Συμφωνω με την Κατερινα.Κανεις ενα ωραιο τραπεζι σε καποιο σπιτι,ο καφες ειναι λιγο εκτος κλιματος για μια τοσο χαρουμενη μερα.Με το καλο η βαπτιση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην κολλαμε στο ΚΑΦΕ!!!σε καφετερια θα πανε αλλα μπορουν να πιουν οτι θελουν!!!αν θελει η μαμα καφε να μην πιει γιατι θα φανει καπως???εγω προσωπικα πρωτη πρωτη θα επινα καφε(ειμαι εξαρτημενη!!!!!!)

Ο καθενα οτι θελει!και συνενοητε (το σκοτωσα!) με το μαγαζι και εχει πιτακια γλυκακια και περνανε και τελεια!!!εμενα ετσι χαλαρα μου αρεσει παρα πολυ!!!

 

Να σα πω κατι¨?Εγω βαφτιστηκα μεγαλη!ναι!η μαμα μου δεν με βαφτισε μικρο γιατι πιστευε να διαλεξω εγω τι θελω να ακολουθησω...τλπ.Βαφτιστηκα πριν 4 χρονια δηλαδη 24 χρονων!!!(με σκαλακι στην κολυμπηθρα!!!!!!!)για να γινω νονα στο παιδακι μιας φιλης μου...Μετα την βαφτιση πηγαμε μερικοι κολλητοι μου , η σχεση που ειχα τοτε (φοτυ φου μακρια.....)ο πατερας μου η αδελφη μου κα ιτλπ καπου 15-20 ατομα σε μια καφετερια το μπλε στην παραλαι καλαμακι.ΠΑνω στην παραλια μεσα στα δεντρα ητναν ΤΕΛΕΙΑ!οκ δεν ειναι το ιδιο αλλα θελω να πω οτι περασαμε σουπερ!και ηταν και ο πατερα μου εκει!!!!!εκεινος ηπιε καμπαρι .,,εγω καφε , αλλοι μιλκ σεικ και παραγγειλαμε και μερικα κλαμπ!!!!Ουτε μπελαδες ουτε τιποτα!Ξερω αλλο με το παιδι αλλα θελω να σας πω οτι περνας καλα αν και η παρεα σου ειναι καλη.και φανταζομαι σατην καφετερια δεν θα ερθουν 3 α ξαδελφια του θειου της πεθερας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ,

μενω β.ευβοια και εχω πολλους φιλους απο μακρια ,να φανταστειτε ο,τι στο γαμο ειχα 3 ξενοδοχεια .θελω αυτο να το αποφυγω.λεω να ειναι σε μια καφετερια κοντα στη θαλασσα ,με μπουφε με διαφορα τυροπιττακια

χαλαρα με ολους μας τους φιλους ,δυστυχως εχουμε μικρο σπιτι μακαρι

να ειχα μεγαλο!!σκεφτομαι να ειναι γυρω στις 12 κυριακη,αχ εχω μπερδευτει!!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου αρεσει η ιδεα του παρτυ παρα πολυ ...θ αμπορουσες να φωναξεις και καποιον για να ψυχαγωγησει τα παιδια...

απο την αλλη πες το πεθερικο σου νετα σκετα οτι δεν υπαρχουν χρηματα αλλα αν το θε΄λουν με χαρα θα δεχτεις να σου πληρωσουν ολο το τραπεζι...

του πεθερου το ονομα θ αβγει?αν ναι εχει και υποχρεωση,,,,

Link to comment
Share on other sites

Αφού θες καφετέρια ...καντο σε καφετερια.Σημασία έχει τι θελετε εσεις και οχι τι θέλουν οι υπόλοιποι.

 

Το θέμα είναι πως έτσι όπως το παρουσιάζεις δεν είναι παρτάκι είναι χαλαρό καφεδάκι.Αυτό δε μου αρέσει πολύ.Εγώ στη θέση σου θα έβρισκα ένα ομορφο καφέ στην παραλία.Θα έιχα κανονίσει ένα μικρό μπουφέ με μεζεδάκια ,τυροπιτάκια ,πίτσα όπως το περιγράφεις και ένα μπουφέ με ποτά , μπυρίτσα ,ουζάκι ,αναψυκτικά τετοια.Δλδ να μην κατσει ο καθένας σε ένα τραπέζι και να παραγγέλνει αλλά να υπάρχουν αυτά σε ένα τραπέζι-μπουφέ και να περνάει ένας ένας να παιρνει το ποτακι του και να καθεται.

Και θα είχα κανονίσει με το μαγαζί να παίζει και ωραία μουσική...να ανέβει λίγο το κέφι.

 

Ετσι θα μου άρεσε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε βάφτιση που μετά είχε μπουφεδάκι σε καφετέρια και δεν με ενόχλησε καθόλου. Από ποτό, παραγγείλαμε ότι ήθελε ο καθένας - δεν πήραμε δηλαδή αναγκαστικά καφέ. Οπότε δεν καταλαβαίνω που κολάει ο συνειρμός που αναφέρθηκε παραπάνω.:evil: Αν το πάμε και έτσι και σε δυσάρεστα περιστατικά, ακολουθεί και τραπέζι, οπότε βρίσκω μέγιστη κακία να συνδέεται μία βάφτιση με ένα δυσάρεστο γεγονός, μόνο και μόνο λόγω του καφέ.

 

Κατά τα άλλα, εγώ προσωπικα δεν πηγαίνω σε βαφτίσεις για να φάω, οπότε με ευχαρίστησε πάρα πολύ το γεγονός ότι δεν πήγα κατευθείαν στο σπίτι μου μετά τη βάφτιση αλλά έκατσα στην καφετέρια με τα παιδιά μου, τα είπα με τους γονείς του παιδιού και με άλλους κοινούς συγγενείς μας και γενικά τα πέρασα καλά. Αν θα άλλαζα κάτι θα ήταν η ώρα. Η βάφτιση ήταν Κυριακή μεσημέρι και επειδή τα παιδιά μου έχουν συνηθίσει να τρώνε νωρίς, δεν μπορέσαμε να κάτσουμε όσο θέλαμε γιατί έπρεπε να πάω να τα ταίσω. Αν γινόταν Σάββατο ή Κυριακή απόγευμα θα ήταν κατά την άποψή μου ακόμα καλύτερα.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Αφού εσύ αυτό που σκέφτεσαι είναι σε μία καφετέρια με κάποια μικρά σνακ και τυροπιτάκια, σπανακοπιτάκια, πίτσα, σαλατούλες κλπ, κάντα σαν ένα μικρό μπουφέ, άσε που μπορείς να πας εσύ τα φαγητά και από την καφετέρια να παραγγείλετε μετά από συμφωνία μόνο τα ποτά, τους καφέδες και τα αναψυκτικά. Να βάλουν και μουσική να ακούγεται, παραλιακά θα είναι, μιά χαρά μου φαίνεται. Το θέμα είναι πως θα το παρουσιάσεις στην πρόσκληση. Εμένα θα μου άρεσε πολύ να γράψεις

"Μετά τη βάφτισή μου, σας περιμένω όλους για γλυκάκι και μεζεδάκι στο "καφέ .....όνομα μαγαζιού....". Πιστεύω ότι έτσι είναι χαριτωμένο, πιο παιδικό και δεν αναφέρεται πουθενά η λέξη καφές. Τώρα το τί θα παραγγείλουν για να πιουν δεν σε απασχολεί εσένα. Και αν έχεις και στολισμό στη βάπτιση λουλούδια ή μπαλόνια μπορείς να τα μεταφέρεις εκεί δίπλα από το μπουφέ ή ανάμεσα στα τραπέζια που θα καθήσετε αν δεν κάνεις μπουφέ και να φαίνεται ότι είσαστε από βάπτιση.

Αλήθεια που στην Εύβοια; Εχω πάει αρκετές φορές για διακοπές και μου αρέσει πολύ.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

στην ΑΙΔΗΨΟ ειναι μια καφετερια που λεγετε "Καζινο" και ειναι πανω

απο τα ζεστα νερα ,θα παω σημερα για να ρωτησω τι τιμη θελει.μου αρεσε η ιδεα του ποτου καλοσωρισματος πως ειπαμε το λενε??

Link to comment
Share on other sites

Και να προσθεσω χωρια κανενα snack...Συμφωνω με την Κατερινα.Κανεις ενα ωραιο τραπεζι σε καποιο σπιτι,ο καφες ειναι λιγο εκτος κλιματος για μια τοσο χαρουμενη μερα.Με το καλο η βαπτιση!!!!

 

εδω θα μου το δωσουν 2 ευρω!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου αρέσει η ιδέα του καφέ ....δεν είμαι προληπτική αλλά καλύτερα να το αποφύγεις...!

ΟΜΩΣ...συμφωνώ πως μπορείς να κάνεις κάτι πολύ χαλαρό με λίγα χρήματα ...Νομίζω πως ξέρω που λέει το casperaki .....εκεί είναι πολύ ωραία....θα συνενοηθείς με την καφετέρια να έχει ετοιμάσει ένα τραπέζι - μπουφέ με χυμούς, φρουτ πανς ή ακόμα και κρασάκι ....κανένα τυροπιτάκι ,σπανακοπιτάκι...κλαμπ ....κτλ και θα έχεις και γλυκά, θα καθίσετε ωραία ωραία ...θα παίξουν τα παιδιά και θα είναι super ...με την προυπόθεση να είναι καλοκαίρι!

Αν σου βγαίνουν τα χρήματα πάρε και μια νεραίδούλα ή ένα κλόουν να απασχολήσει τα παιδιά ....για αυτά γίνεται η βάπτιση :P

 

 

β.ευβοια κοριτσια αιδηψο!!1

Link to comment
Share on other sites

[Επισης να ρωτησω ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑ?

 

 

κυριακη πρωι ή μεσημερι ή σαββατο μεσημερι??εχω μπερδευτει?

θα ηθελα μαλλον κυριακη πρωι για να προλαβουν να φυγουν οσοι ειναι

απο μακρια .μαιο 23

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...