Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε θα γιορταζει η Μαριλενα?


dimpap

Recommended Posts

:?:Την κορουλα μου θα τη βαπτισουμε Μαριλενα το καλοκαιρι.Δεν ξερω ομως ποτε να γιορταζει το παιδι?Της Παναγιας η της Αγιας Ελενης?Εχει καποια συναντησει κατι παρομοιο?Η μηπως εχει παιδι με διπλο ονομα?:?::?::?:
.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


την κουμπάρα μου την λένε Μαριλένα

γιορτάζει του Αγ.Κων/νου και της Αγ. Ελένης

αλλά κανονικά εφ'όσον το πρώτο όνομα είναι Μαρία ,πρέπει να γιορτάζει της Παναγίας

 

αυτό θα το αποφασίσεις εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites

την κουμπάρα μου την λένε Μαριλένα

γιορτάζει του Αγ.Κων/νου και της Αγ. Ελένης

αλλά κανονικά εφ'όσον το πρώτο όνομα είναι Μαρία ,πρέπει να γιορτάζει της Παναγίας

Αυτο πιστευω και γω αλλα επειδη τη πεθερα μου την ελεγαν Ελενη θελω να την τιμησω και αυτη και λεω να γιορταζει και τις 2 γιορτες!

.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευω και γω αλλα επειδη τη πεθερα μου την ελεγαν Ελενη θελω να την τιμησω και αυτη και λεω να γιορταζει και τις 2 γιορτες!

 

Νομιζω οτι καλο θα ηταν να καταληξεις σε μια.

 

Οσο για το ποτε γιορταζει εγω σε μια ξαδερφη των παιδιων ευχομουνα παντα 15Αυγουστο ωσπου εμαθα οτι τελικα γιορταζε χθες :lol::lol::oops:

Και αυτοι απο οτι καταλαβα κανουν 2 αλλα ετσι μπερδευομαστε

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καλο θα ηταν να καταληξεις σε μια.

 

Οσο για το ποτε γιορταζει εγω σε μια ξαδερφη των παιδιων ευχομουνα παντα 15Αυγουστο ωσπου εμαθα οτι τελικα γιορταζε χθες :lol::lol::oops:

Και αυτοι απο οτι καταλαβα κανουν 2 αλλα ετσι μπερδευομαστε

Εχεις δικιο!Θα δω!thanks:)

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα το γράψω γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργο...

Στο eortologio.gr

http://www.eortologio.gr/data/eortes/eortes_may.php

στις 19 Μαϊου αναφέρει ότι γιορτάζει η Μαριλένα! :roll:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που με λένε Μαριλένα, κανείς δε με θυμάται 21 Μαίου.....!!!!!!! Κι ας γιορτάζω όλη τη ζωη μου αυτή τη γιορτή, μαζι με τους γονείς μου..!! Τώρα που έκανα δικό μου σπίτι οΙ περισσότεροι μου λένε χρ΄νια πολλά 15 Αυγούστου..Οπότε λέω καλύτερα να τη γιορτάζεις το δεκαπενταύγουστο, για σίγουρα!!!!

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

την ανίψια μου που την λένε Μαριαλενα, επειδή το πρώτο όνομα που ακούστηκε στην εκκλησία ήταν το Ελένη γιορτάζει τότε. Έτσι νομίζω ότι είναι το σωστό να γιορτάζει το πρώτο όνομα που θα ακουστεί!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι? Εκτος απο το Μαρια Ελενη που γινεται Μαριλενα, υπαρχει και σκετο Μαριλενα? Δηλ. να βαφτιζεται ετσι, σαν ενα ονομα και οχι διπλο?

 

Καλημέρα! Εμένα πάντως Μαριλένα με βάφτισαν. Δηλ ο παπας Μαριλένα είπε, μετα από απαίτηση των δικών μου, για να μην αντιμετωπίσω αργότερα μπερδέματα με τα δύο ονόματα (το ξερετε οτι ζητούν χαρτί ταυτοπροσωπίας αν σε ένα δημόσιο έγγραφο έχει περαστει μόνο το ένα όνομα;;;)

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

Προχτές στον παιδικό της κόρης μου τους κέρασε ένα κοριτσάκι που το λένε Μαριλένα.

Εγώ πάντως επειδή ήθελα να βγάλω έτσι την κόρη μου γιατί μου αρέσει πολύ αυτό το όνομα (τελικά την βγάλαμε μόνο Ελένη) θα την γιορταζα και στις δυο γιορτές. Είναι και οι δυο μεγάλες γιορτές για την θρησκεία και όπως και να το κάνεις τα παιδιά χαιρονται όταν γιορτάζουν αστην λοιπόν να χαρεί. Ας αποφασίσει μόνη της όταν μεγαλώσει πότε θα γιορτάζει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...