Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυος μετα απο αποβολη??!!??


agap.marin

Recommended Posts

agap.marin ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.ναι έκανα χοριακή την επόμενη μέρα που είδαμε το αίμα και είχε πέσει στο 6 και μετά απο 4 μέρες είχε πέσει στο 1,5.ο πόνος χαμηλά υποχώρησε αλλά η θερμοκρασία αυτόν τον μήνα είναι αλλαλούμ....μια πάνω μια κάτω,δεν ξέρω καν αν έκανα οωρρηξία,τα κλασσικά υγρά της οωρρηξίας τα είχα αλλά η θερμοκρασία δεν κολλάει.υπάρχει περίπτωση να μην έκανα καν???για την μικρή ροή στην αποβολή σκέφτηκα οτι οφείλεται στο γεγονός ότι έτσι και αλλιώς στην περίοδο έχω μικρή ροή,2 μέρες και μετά μια μέρα καφέ.

 

υπάρχει περιπτωση να μην εχεις κανει απ οτι εχω διαβασει μεσα στο φορουμ καποιες κοπελες δεν κανουν ωορρηξια καθε μήνα... παντως οσον αφορα την θερμοκρασια εγω μια φορα προσπαθησα με θερμοκρασια να καταλαβω γονιμες μερες και τπτ και μετα που κοιταζα θερμοκρασια και τεστ ωορρηξιας καμια σχεση οποτε μαλλον ειναι λιγο δυσκολο να το καταλαβεις απο την θερμοκρασια.... τον γιατρο σου τον ρώτησες? να μην ντρεπεσαι να παιρνεις το γιατρο να ρωτας και γω καμια φορα ντρεπομαι αλλα πρεπει να παιρνουμε να μας λενε...

εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα στη συνεχεια και να περασουν ολα γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλημερα!!!

μετα απο αρκετο καιρο επιστρεφω να σας ανακοινωσω τα νεα μου.....

επιστρεφω δε πλεον ως μαμα ενος υπεροχου μωρου!!!

μετα απο ολες αυτες τις ταλαιπωριες απο την πρωτη αποβολη... την δευτερη.... τις αιμοραγιες..... τις αποκολλησεις... τα χαπια με το τσουβαλι.... το αγχος για το αν θα ειναι προωρη.... τις ενεσεις... τα ξενυχτια ..... τους πονους..... τα δυο μου πλευρα που κοντεψαν να σπασουν.... και ενα μωρο τοσο ψηλα σφινομενο που νομιζα θα μου βγει απο το στομα.... καταφερα να την κρατησω στα χερια μου 3750!!!! τελειωμηνη!!!!! υγιεστατη!!!!!!!!!! ζωηρη!!!!!!!!! εδω και σχεδον δυο μηνες η ζωη μου εχει αλλαξει πραγματικα.... ισως σε σχεση με αλλες καταστασεις να μην ηταν πολλες οι δυσκολιες μου αλλα απο την μερα που ηρθε στον κοσμο νιωθω οτι ολος ο κοσμος μπορει να γινει καλυτερος γιατι ολος ο κοσμος για μενα ειναι αυτη!!!! σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες και την συμπαρασταση!!!

αυτο που θελω να πω ειναι οτι με πιστη και υπομονη και την βοηθεια Του Θεου και Της Παναγιας.. μπορουμε να ζησουμε το θαυμα... ευχομαι σε ολες τις κοπελες που εχουν περασει κατι απο αυτα συντομα να γνωρισουν το δικο τους θαυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, να σου ζήσει το μωράκι σου και να είστε όλοι πάντα γεροί! Παρακολούθησα όλη την ιστορία σου και πραγματικά αξίζεις πολλά συγχαρητήρια για την υπομονή και το κουράγιο σου το ξέρω και το φαντάζομαι πως δεν είναι καθόλου εύκολο να ζεις με αυτό το άγχος λεπτό προς λεπτό αν είναι όλα καλα και αν θα συμβεί κάτι. Να είσαι πάντα ευτυχισμένη και να περνάς ήρεμα και όμορφα με το μωρό σου και την οικογένειά σου!

What greater thing is there for human souls than to feel that they are joined for life - to be with each other in silent unspeakable memories.

- George Eliot

Link to comment
Share on other sites

Agap.marin χάρηκα παρα πολυ με τα νέα σου, να ειναι πάντα γερή και χαρούμενη η μπεμπίτσα σου κι εσύ το ίδιο να τη χαίρεσαι. Κι εγώ παρακολούθησα την ιστορία σου κι ας μη μιλάω, είμαστε κι άλλες που σου ευχηθηκαμε κρυφά και σε ευχαριστώ πολυ που μπηκες και μας είπες τα ευχάριστα νέα σου, εμένα τέτοιες ιστορίες μου δίνουν κουράγιο. Νά΄σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!

μετα απο αρκετο καιρο επιστρεφω να σας ανακοινωσω τα νεα μου.....

επιστρεφω δε πλεον ως μαμα ενος υπεροχου μωρου!!!

μετα απο ολες αυτες τις ταλαιπωριες απο την πρωτη αποβολη... την δευτερη.... τις αιμοραγιες..... τις αποκολλησεις... τα χαπια με το τσουβαλι.... το αγχος για το αν θα ειναι προωρη.... τις ενεσεις... τα ξενυχτια ..... τους πονους..... τα δυο μου πλευρα που κοντεψαν να σπασουν.... και ενα μωρο τοσο ψηλα σφινομενο που νομιζα θα μου βγει απο το στομα.... καταφερα να την κρατησω στα χερια μου 3750!!!! τελειωμηνη!!!!! υγιεστατη!!!!!!!!!! ζωηρη!!!!!!!!! εδω και σχεδον δυο μηνες η ζωη μου εχει αλλαξει πραγματικα.... ισως σε σχεση με αλλες καταστασεις να μην ηταν πολλες οι δυσκολιες μου αλλα απο την μερα που ηρθε στον κοσμο νιωθω οτι ολος ο κοσμος μπορει να γινει καλυτερος γιατι ολος ο κοσμος για μενα ειναι αυτη!!!! σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες και την συμπαρασταση!!!

αυτο που θελω να πω ειναι οτι με πιστη και υπομονη και την βοηθεια Του Θεου και Της Παναγιας.. μπορουμε να ζησουμε το θαυμα... ευχομαι σε ολες τις κοπελες που εχουν περασει κατι απο αυτα συντομα να γνωρισουν το δικο τους θαυμα!!!

Μπράβο σου, κορίτσι μου!!!!!

σου τη χρωστούσε η ζωη αυτή τη χαρα!

ειδες ποσο δυνατες γινόμαστε, σοφή η φύση!

μαμα κι εγω μιας προωρούλας (που 7 μηνες μετα, εχουμε ξεπερασει τα τελειόμηνα μωρα στις καμπύλες) σου ευχομαι να απολαυσεις καθε στιγμή με το θησαυρό σου!

να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Είμαι καινουρια στοforum Και μου αρέσουν όλα αυτά πού λέτε.ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε ανάλογες εμπειρίες σας.Εδώ και δυο χρόνια προσπαθούμε να κάνουμε ένα δεύτερο μεράκι αλλά τίποτα.πριν δυο χρόνια είχα μια αποβολή. Λέτε να φταίει αυτό.εχει καμια ανάλογης εμπειρία πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινουρια στοforum Και μου αρέσουν όλα αυτά πού λέτε.ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε ανάλογες εμπειρίες σας.Εδώ και δυο χρόνια προσπαθούμε να κάνουμε ένα δεύτερο μεράκι αλλά τίποτα.πριν δυο χρόνια είχα μια αποβολή. Λέτε να φταίει αυτό.εχει καμια ανάλογης εμπειρία πάνω σε αυτό;

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα!

 

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια που βιώσατε πριν 2 χρόνια..

 

Δεν έχω ανάλογη εμπειρία. Στην αποβολή τότε, τι σου είχε πει ο γιατρός;

 

Πιστεύω ότι αφού προσπαθείτε 2 χρόνια τώρα και τίποτα, θα πρέπει να επισκεφτείτε το γιατρό και οι 2, για να κάνετε τις απαραίτητες εξετάσεις, ώστε να δείτε τι μπορεί να φταίει. Στον άντρα είναι πολύ απλές. Συνήθως ένα σπερμοδιάγραμμα, είναι αρκετό.

Επίσης, πολλές φορές μπορεί να φταίει και το άγχος, που ενδεχομένως να έχεις. Είναι ανασταλτικός παράγοντας για την επίτευξη μιας εγκυμοσύνης. Για αυτό προσπάθησε -όσο μπορείς- να ηρεμήσεις και να πάτε άμεσα στο γιατρό.

Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχήν και γρήγορα να μας αναγγείλεις τα ευχάριστα νέα.

eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινουρια στοforum Και μου αρέσουν όλα αυτά πού λέτε.ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε ανάλογες εμπειρίες σας.Εδώ και δυο χρόνια προσπαθούμε να κάνουμε ένα δεύτερο μεράκι αλλά τίποτα.πριν δυο χρόνια είχα μια αποβολή. Λέτε να φταίει αυτό.εχει καμια ανάλογης εμπειρία πάνω σε αυτό;

 

Yπαρχει και μια πιθανοτητα να σου εχουν δημιουργηθει συμφησεις.

Ειχα ακουσει κατι αναλογο και ειχε γινει υστεροσκοπηση μετα και λυθει το προβλημα.

Πιστευω να θυμαμαι καλα και να μην τα λεω λαθος.

Δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις ενα γιατρο για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Έκανες και απόξεση; Νομίζω ότι οι συμφύσεις δε συμβαίνουν στις αποβολές, αλλά μπορεί να λεπτύνει το τοίχωμα του ενδομητρίου από "άγαρμπη" απόξεση.

 

Εγώ είχα στο παρελθόν μία παλίνδρομη κύηση, έκανα απόξεση, 2 μήνες μετά έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, απέβαλα και 6 μήνες μετά έμεινα ξανά έγκυος με την 3η προσπάθεια, όπου όλα πήγαν καλά...

 

Εύχομαι γρήγορα ευχάριστες ειδήσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα εγω το χασα 14 σεμπτεβριου το μωρακι μου και μετα απο 3 μηνεσ εμεινα παλι εγκυοσ .δεν το περιμενα ακουγα πολλα οτι μενεισ μετα απο 1 χρονο εγκυος και τετοια κ ειχα απελπιστει μεχρι που τ αφησα στην τυχη του και τσα ηρθε η πριγκιπισα μου.τωρα βαλαμε μπροστα για το δευτερο δεν ξερισ ποτε θα ρθει αρα ασ το προσπαθησουμε. καλη επιτυχια σε οσεσ κοπελεσ προσπαθουν.θα ρθει αρκει να το πιστευουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι καινουρια στοforum Και μου αρέσουν όλα αυτά πού λέτε.ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε ανάλογες εμπειρίες σας.Εδώ και δυο χρόνια προσπαθούμε να κάνουμε ένα δεύτερο μεράκι αλλά τίποτα.πριν δυο χρόνια είχα μια αποβολή. Λέτε να φταίει αυτό.εχει καμια ανάλογης εμπειρία πάνω σε αυτό;

 

 

Δεν νομίζω ότι φταίει η αποβολή αυτή καθεαυτή για το ότι μια γυναίκα δεν μένει έγκυος, εξάλλου αυτό λένε και όλοι οι γιατροί από ότι ξέρω. Εκτός βέβαια και αν κάποια κοπέλα είναι ειδική περίπτωση και ας πούμε δεν της έχει γίνει σωστά η απόξεση και δεν ξέρω τι άλλο που μόνο ο γιατρός μπορεί να το εντοπίσει και να το βρεί αυτό. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι το άγχος είναι ανασταλτικός παράγοντας όπως και να το κάνουμε, προσπάθησε κάθε φορά που έχετε επαφή να μην σκέφτεσαι αν θα μείνεις έγκυος και να μην έχεις αρνητικές σκέψεις γιατί σίγουρα επηρεάζουν και την ποιότητα της ζωής σου και της σχέσης σου με τον άντρα σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είσαι σύντομα έγκυος με ένα τελειόμηνο μωράκι!

What greater thing is there for human souls than to feel that they are joined for life - to be with each other in silent unspeakable memories.

- George Eliot

Link to comment
Share on other sites

agap.marin απειρα συγχαρητηρια, διαβαζα μολις την περιπτωση σου, ευχομαι καθε ευτυχια και τυχη στο μωρο σου! Μου εδωσε λιγο κουραγιο η περιπτωση σου. Εμεις προσπαθουσαμε 1,5 χρονο εμεινα εγκυος μα το εχασα το Μαιο στην 8η εβδομαδα και διχως να το πιστευω εμεινα παλι εγκυος τον Ιουνιο, ειμαι στην 7η εβδομαδα με μεγαλη αιμορραγια ομως 1 εβδομαδα που τωρα παρερχεται (μονο καφε υγρα). Περιμενω τον υπερηχο επανελεγχου σε λιγες ημερες και φυσικα καθομαι σε αναμμενα καρβουνα , προσευχομαι να ειναι καλα το μωρο μου γιατι βλεπω να τρελαινομαι. Ευχομαι ευτυχια σε ολες με μωρα στην αγκαλια μας...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
agap.marin απειρα συγχαρητηρια, διαβαζα μολις την περιπτωση σου, ευχομαι καθε ευτυχια και τυχη στο μωρο σου! Μου εδωσε λιγο κουραγιο η περιπτωση σου. Εμεις προσπαθουσαμε 1,5 χρονο εμεινα εγκυος μα το εχασα το Μαιο στην 8η εβδομαδα και διχως να το πιστευω εμεινα παλι εγκυος τον Ιουνιο, ειμαι στην 7η εβδομαδα με μεγαλη αιμορραγια ομως 1 εβδομαδα που τωρα παρερχεται (μονο καφε υγρα). Περιμενω τον υπερηχο επανελεγχου σε λιγες ημερες και φυσικα καθομαι σε αναμμενα καρβουνα , προσευχομαι να ειναι καλα το μωρο μου γιατι βλεπω να τρελαινομαι. Ευχομαι ευτυχια σε ολες με μωρα στην αγκαλια μας...

 

 

αν και καθυστερημενα ευχομαι να ειναι ολα καλα... πολυ ψυχοφθορες καταστασεις στις οποιες χρειαζεται να παραμενουμε ψυχραιμες.... καπως ετσι ημουν και γω μαιο ειχα μεινει εγκυος και μετα ιουλιο.. ολοι το θεωρουσαν πολυ νωρις ειδικα οταν αρχιασαν και τα θεματα και την δευτερη εγκυμοσυνη πανικος.. τελικα ομως οταν ενα μπεμπακι ειναι αποφασισμενο να μεινει θα μεινει !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλησπερα κ απο μενα εγω το χασα 14 σεμπτεβριου το μωρακι μου και μετα απο 3 μηνεσ εμεινα παλι εγκυοσ .δεν το περιμενα ακουγα πολλα οτι μενεισ μετα απο 1 χρονο εγκυος και τετοια κ ειχα απελπιστει μεχρι που τ αφησα στην τυχη του και τσα ηρθε η πριγκιπισα μου.τωρα βαλαμε μπροστα για το δευτερο δεν ξερισ ποτε θα ρθει αρα ασ το προσπαθησουμε. καλη επιτυχια σε οσεσ κοπελεσ προσπαθουν.θα ρθει αρκει να το πιστευουν

 

 

 

 

οταν ακουω τετοια νεα χαιρομαι πολυ..πριν 1 εβδομαδα εχασα το μωρο μου και ημουν 6 μηνων εγκυος.ειχα ξαφνικα αιμοραγια και οι γιατροι μιλησαν για προωρο τοκετο.τελικα αφου περασα ολους τους πονους της γεννας και δε μπορεσα να το γεννησω φυσιολογικα μου το πηραν με καισαρικη και φυσικα δεν επεζησε.αυτο που με πονα ειναι οτι στον υπερηχο εβλεπα την καρδια του να χτυπα αλλα δε μπορεσε να επιβιωσει.τωρα πια ειμαι στο κρεβατι και ανααρωτιεμαι αν ποτε θα το ξεπερασω.θελω πολυ να περασει ο καιρος και να ξαναμεινω εγκυος αλλα φοβαμαι μη συμβει παλι κατι.ευχαριστω για το χρονο σας..

Link to comment
Share on other sites

οταν ακουω τετοια νεα χαιρομαι πολυ..πριν 1 εβδομαδα εχασα το μωρο μου και ημουν 6 μηνων εγκυος.ειχα ξαφνικα αιμοραγια και οι γιατροι μιλησαν για προωρο τοκετο.τελικα αφου περασα ολους τους πονους της γεννας και δε μπορεσα να το γεννησω φυσιολογικα μου το πηραν με καισαρικη και φυσικα δεν επεζησε.αυτο που με πονα ειναι οτι στον υπερηχο εβλεπα την καρδια του να χτυπα αλλα δε μπορεσε να επιβιωσει.τωρα πια ειμαι στο κρεβατι και ανααρωτιεμαι αν ποτε θα το ξεπερασω.θελω πολυ να περασει ο καιρος και να ξαναμεινω εγκυος αλλα φοβαμαι μη συμβει παλι κατι.ευχαριστω για το χρονο σας..

 

κατι τετοιες στιγμες απλα δεν μπορουμε να διαννοηθουμε ολα αυτα τα πραγματα... ειναι οτι πιο ασχημο αυτο το συναισθημα αυτο που για αλλους ειναι αυτονοητο και ρουτινα για μας να φευγει μεσα απο την αγκαλια μας και απλα ειμαστε θεατες χωρις να μπορουμε να κανουμε κατι.... σου ευχομαι ο καιρος να περασει πολυ γρηγορα και συντομα να αποκτησεις ενα μωρακι που θα απαλυνει τον πονο σου παντα θα θυμασαι την ψυχουλα που σε αφησε τοσο νωρις αλλα οταν με το καλο κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιες μωρακι ολο αυτο θα μοιαζει μακρινο και ονειρο.... αυτος ο χρονος φυγει με πονο... σου ευχομαι ο νεος να ερθει παρεα με ολα τα θαυματα που περιμενεις στη ζωη σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατι τετοιες στιγμες απλα δεν μπορουμε να διαννοηθουμε ολα αυτα τα πραγματα... ειναι οτι πιο ασχημο αυτο το συναισθημα αυτο που για αλλους ειναι αυτονοητο και ρουτινα για μας να φευγει μεσα απο την αγκαλια μας και απλα ειμαστε θεατες χωρις να μπορουμε να κανουμε κατι.... σου ευχομαι ο καιρος να περασει πολυ γρηγορα και συντομα να αποκτησεις ενα μωρακι που θα απαλυνει τον πονο σου παντα θα θυμασαι την ψυχουλα που σε αφησε τοσο νωρις αλλα οταν με το καλο κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιες μωρακι ολο αυτο θα μοιαζει μακρινο και ονειρο.... αυτος ο χρονος φυγει με πονο... σου ευχομαι ο νεος να ερθει παρεα με ολα τα θαυματα που περιμενεις στη ζωη σου!

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ..μακαρι να περασει γρηγορα ο καιρος και να νιωσω καλυτερα.να εισαι καλα και να εχεις οτι ποθεις στη ζωη σου και εσυ..:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα 2 παλλίνδρομες.Μετά την πρώτη έκανα 6 μήνες να μείνω έγκυος στο κοριτσάκι μου.Μετα την δεύτερη έκανα 4 μήνες να ξαναμείνω έγκυος.

Σου εύχομαι να βρεις την δύναμη να ξαναπροσπαθήσεις και να έχεις πολλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες.Δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσεις απλά ο πόνος θα γλυκάνει με τον καιρό.Δύναμη,αγάπη και αισιοδοξία χρειάζεται.Ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...