Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτωματα εμφυτευσης μετα την εμβρυομεταφορα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ έκανα αισίως εμβρυομεταφορά στις 20/6 και περιμένω χοριακή 2/7. Κάτι ενοχλήσεις κάτω χαμηλά από τη πρώτη στιγμή, ο γιατρός τις αποδίδει, στην "επέμβαση", στο ultrogestan και εγώ στο έντερο που όταν έχω στρες πρήζεται! Κατά τά αλλα, έχω νεύρα και δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες (αυτές που πήρα ή αυτές που εκλείονται τώρα??).

Με βοήθησε πολύ το mini ivf kit mp3 που σε βοηθάει να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι το σώμα σου σαν ένα εργαστήριο που παράγει καλή ενέργεια γιαυτό το σκοπό!

Δοκιμάστε το http://www.catchingrainbowsfertility.co.uk/shop/downloads/ και αφήστε να σας ηρεμήσει μήν το προσπαθείτε με το ζόρι, γιατί δεν έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εκανε εμβρυομεταφορα την Πεμπτη (3 εμβρυακια). Σημερα ειδα λιγες καφε εκκρισεις στο εσωρουχο μου.

Πειτε μου οτι δεν ειναι ανησυχητικο.....

Κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα δεν εχω αλλα συμπτωματα

Fvz8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,εγώ έκανα εμβρυομεταφορα το Σάββατο 28/6 και περιμένω την πρώτη χοριακή τη Δευτέρα 7/7. Έχω λίγο απογοητευτεί γιατι μεταφέραμε μια βλαστοκυστη μονο και 2 αλλά που υπολείπονται σε ανάπτυξη...40% πιθανότητες μου είπαν...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έκανα αισίως εμβρυομεταφορά στις 20/6 και περιμένω χοριακή 2/7. Κάτι ενοχλήσεις κάτω χαμηλά από τη πρώτη στιγμή, ο γιατρός τις αποδίδει, στην "επέμβαση", στο ultrogestan και εγώ στο έντερο που όταν έχω στρες πρήζεται! Κατά τά αλλα, έχω νεύρα και δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες (αυτές που πήρα ή αυτές που εκλείονται τώρα??).

Με βοήθησε πολύ το mini ivf kit mp3 που σε βοηθάει να ηρεμήσεις και να σκέφτεσαι το σώμα σου σαν ένα εργαστήριο που παράγει καλή ενέργεια γιαυτό το σκοπό!

Δοκιμάστε το http://www.catchingrainbowsfertility.co.uk/shop/downloads/ και αφήστε να σας ηρεμήσει μήν το προσπαθείτε με το ζόρι, γιατί δεν έρχεται!

 

marina, μπράβο! δεν ήξερα ότι θα έκανες τόσο άμεσα εξωσωματική!

καλή χοριακή σου εύχομαι! τελικά ποιον γιατρό/κέντρο επέλεξες?

εγώ λογικά τον άλλο μήνα θα κάνουμε την ΕΤ στο νέο κέντρο.

τι είναι αυτό το κιτ?

και πάλι καλά αποτελέσματα!

 

επίσης, καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εκανε εμβρυομεταφορα την Πεμπτη (3 εμβρυακια). Σημερα ειδα λιγες καφε εκκρισεις στο εσωρουχο μου.

Πειτε μου οτι δεν ειναι ανησυχητικο.....

Κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα δεν εχω αλλα συμπτωματα

Oι καφέ εκκρίσεις μάλλον καλό είναι και όχι κακό γιατί πιθανόν αφορούν την εμφύτευση. Οπως και να`χει, μία επέμβαση είναι και αυτό που κάναμε και όλο κάποιο αιματάκι θα τρέξει! Εγώ, από εχθές έχω συνέχεια κάτι που μοιάζει με συσπάσεις, σχεδόν δεν μπορώ να κάτσω σταυροπόδι και δεν ξέρω τί αν υποθέσω! Αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν γίνεται αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε ολες! Εύχομαι καλά αποτελέσματα & τελειομηνες εγκυμοσύνες!

 

Είναι η 4η πρροσπάθεια μου, με 3 πολύ καλά έμβρυα μου ειπαν. Αυτό ομολογώ δεν το είχα ακούσει μέχρι τώρα ποτέ. Ελπιζω αλλάζοντας κέντρο να άλλαξα το γούρι μου. Έκανα εμβρυομεταφορά το σάββατο 5/7 & περιμένω για χοριακή 18/7 .4 Μέρες είμαι κρεβάτι καναπέ αλλά αυριο θα πάω δουλειά-ελπίζω ότι δεν θα κάνω βλακεία. Απλά έτσι περνάει νερό η μέρα μου κ δεν θα σκέφτομαι τα "αν" & τα "άμα".

 

Συμπτώματα δεν είχα κανένα (εννοω κανένα) στις προηγούμενες φορές! Σήμερα ένοιωσα κάτι πονάκια στην αριστερή μου πλευρα κ αυτό ήταν όλο. Ας ελπίσουμε πως η εμφυτευση έγινε......

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και απο μένα! Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά στις 27/6 με βλαστοκυστες (ωοληψια 22/6) και χοριακη μου ειπαν στις 11....ελπιζω να εχουμε καλα αποτελεσματα ολες!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα κοριτσια εγω εκανα εμβρυομεταφορα στι 05/07 και πειμενω.....

ευχομαι να εχουμε χοριακες μεγαλες........εσυ kathel πας αυριο σου ευχομαι μια μεγαλη χοριακη περιμενουμε νεα σου....μετα την εμβρυομεταφορα ειστε ξαπλα τελειως;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kathel καλη επιτυχία αυριο!!! Μια μεγάλη χορειακη για καλη αρχη όλων μας !

 

Αnthi να σου πω την αλήθεια την 1η κ 2η είχα κάτσει τρεις μερες κ μετα δουλεια , την Τρίτη έκατσα 10 μερες καναπέ κρεβάτι ! ( κ οι 3 αρνητικές ) τωρα έκατσα 4 μερες καναπέ κρεβάτι κ τωρα παω δουλεια ( σε γραφείο ) αλλα με αρκετή οδήγηση . Ελπίζω οτι αυτο δεν θα είναι πρόβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

anthi7 είσαι πολύ τυχερή! Εγώ το θεωρώ σημάδι κ θα ήμουν πολύ ευτυχισμένη αν είχα κάποιο. Δυστυχώς όπως κ τις προηγούμενες φορές (που ήταν αποτυχημένες) δεν νοιώθω απολύτως τίποτα. Ίσως κάποιους πόνους χαμηλά.

Σου είπε ο γιατρός σου να πας την Τρίτη? Εμένα την Παρασκευή (κ εγώ εμβρυομεταφορα έκανα το Σάββατο 5/7 όπως και εσύ……)

Καλά πολύ καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που ειπε την 12 μερα αλλα λεω να παω την τριτη αντι για τεταρτη ετσι και αλλιως οτι ειναι να δειξει θα δειξει βλαστοκυστες μου εβαλε..τωρα για αμα ειμαι τυχερη η οχι θα δειξει....γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο.....μακαρι να εχουμε ολες χοριακες μεγαλες.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως τα πατε εγω πηγα σημερα τελικα για χοριακη αλλα γιατι πηγα μεσημερι θα βγουν αυριο το απογευμα.....λεω να παρω και τεστ μπας και ξερω τι με περιμενει αλλα φοβαμαι δεν ξερω αμα θα δειξει σωστα....αγωνια στο φουλ.....να ειχα και κανενα καλο σημαδι....εσυ olina πως τα πας????

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι πολύ καλά νέα!!!

εγω τα ίδια -δουλεύω να ξεχαστω. Γενικα με εχει πιασει μαυρη απογοητευση. θα περιμενω μεχρι τη Παρασκευη-βαλαμε 3 των 3 ημερων ...

μονο ενα πρηξιμο εχω κ που κ που πονους χαμηλα, τιποτα ιδιαιτερο. Δεν ξερω αληθεια τι θα ηθελα για να ηρεμησω. Μια ελπιδα μονο..

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι πολύ καλά νέα!!!

εγω τα ίδια -δουλεύω να ξεχαστω. Γενικα με εχει πιασει μαυρη απογοητευση. θα περιμενω μεχρι τη Παρασκευη-βαλαμε 3 των 3 ημερων ...

μονο ενα πρηξιμο εχω κ που κ που πονους χαμηλα, τιποτα ιδιαιτερο. Δεν ξερω αληθεια τι θα ηθελα για να ηρεμησω. Μια ελπιδα μονο..

 

Και τα πονακια ισως ειναι μια ελπιδα .....σου ευχομαι να εισαι τυχερη αυτη την φορα και να τελειωσουν τα βασανα σου...οσο για μενα αυριο θα ξερω αλλα μαλλον δεν με βλεπω....τι να πω μακαρι.....

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι λοιπον κ στισ δυο μας να ανηκουμε σε αυτές που δεν έχουν κανένα σύμπτωμα αλλα είναι εγκυες!!!!!!!

 

Κοριτσια γεια σας!απο σημερα κι εγω κανενα συμπτωμα.. μεχρι κ το στηθος ξεπρηστηκε.. την αλλη βδομαδα εχω χοριακη!!!καλη μας επιτυχια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!απο σημερα κι εγω κανενα συμπτωμα.. μεχρι κ το στηθος ξεπρηστηκε.. την αλλη βδομαδα εχω χοριακη!!!καλη μας επιτυχια!!!!!!!

 

Καλη μας επιτυχια ελπιζω να εχουμε χαρουμενα αποτελεσματα εμενα το στηθος παραμενει πρησμενο και ποναει αλλα μπορει και να μην λεει τιποτα αυτο θα δειξει το απογευμα....ελπιζω νσ ειμαστε ολες::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...