Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εκτύπωση σε ριζόχαρτο


eirinibyronas

Recommended Posts

πού θα βρώ να μου εκτυπώσουν σε ριζόχαρτο κομμένο όμως σε συγκεκριμένη ίάσταση ; εχει κάνει κάποιος από σας κάτι παρόμοιο ; πόσο στοιχίζει ; μπορώ να το κάνω στον εκτυπωτή μου; ευχαριστώ εκ των προτέρων δεκτή κάθε πρόταση ,είμαι απελπισμένη !!!!!

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απελπισμένη γιατί??? Να μην είσαι!! Στον εκτυπωτή σου είναι λίγο δύσκολο γιατί αφήνει πολύ μελάνι και δεν θα είναι καλό το αποτέλεσμα.

Πότε είναι η βάπτιση?

Αν έχεις ριζόχαρτο από κάποιο άλλο προσκλητήριο (έστω και τυπωμένο) δοκίμασε να το κολλήσεις σε ένα Α4 και να τυπώσεις από τον δικό σου εκτυπωτή για να δεις αν τυπώνεται καλά.

Σου στέλνω πμ με κάτι τηλέφωνα που έχω και ίσως σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

καλε μην κλαις..

 

εχει το πλαισιο και πολυ φτηνα αλλα για εκτυπωτη inkjet..

 

τα λεει διαφανειες..

που μενεις..? για ρωτα..

Εγω εκανα και στο γαμο μου και τωρα στη βαφτιση τα προσκλητηρια...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι, αυτό νομίζω μπαίνει σε πλότερ (εκτυπωτή σχεδίου), ναι μεν μπορεί να πάρει το ρολλό και να το κόψει όπως θέλει αλλά θα δυσκολευτεί στο να το τοποθετήσει στον εκτυπωτή της, θα πρέπει ίσως να το κολλάει σε Α4 και μετά να τυπώνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα βιβλιοπωλεια θα βρεις μπλοκ Α4 ριζοχαρτο (εχει ποικιλια αναλογα με τα ποσα γραμμαρια θες να ειναι το καθε φυλλο-δηλαδη ποσο "χοντρο" θα ειναι).Μπορεις ευκολα να το εκτυπωσεις στον εκτυπωτη σου (αν ειναι Inkjet ακομη καλυτερα) και να το κοψεις με κοπτικο (αν εχεις) ή κοπιδι ή να το δωσεις να στο κοψουν εξω.Αν θες στειλε μου πμ να σου στειλω ετοιμο αρχειο (word ή publisher) με Α4 σελιδα χωρισμενη στα 4 ή στα 2, με ορια στο ενδιαμεσο ωστε να ξερεις που να κοψεις.Ειναι πανευκολο και το εχω κανει παρα πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Στα βιβλιοπωλεια θα βρεις μπλοκ Α4 ριζοχαρτο (εχει ποικιλια αναλογα με τα ποσα γραμμαρια θες να ειναι το καθε φυλλο-δηλαδη ποσο "χοντρο" θα ειναι).Μπορεις ευκολα να το εκτυπωσεις στον εκτυπωτη σου (αν ειναι Inkjet ακομη καλυτερα) και να το κοψεις με κοπτικο (αν εχεις) ή κοπιδι ή να το δωσεις να στο κοψουν εξω.Αν θες στειλε μου πμ να σου στειλω ετοιμο αρχειο (word ή publisher) με Α4 σελιδα χωρισμενη στα 4 ή στα 2, με ορια στο ενδιαμεσο ωστε να ξερεις που να κοψεις.Ειναι πανευκολο και το εχω κανει παρα πολλες φορες.

 

Aκριβώς έτσι, είναι εύκολο να το βρείς και το χαρτί 110γρ είναι μια χαρά και οι 50σελ. κοστίζουν περίπου 8€

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σοφία Τ. θα ηθελα αν μπορουσες να μου στειλεις και εμενα πως θα μπορεσω να κοψω προσκλητηρια απο Α4 σελίδα. Θελω και εγω να τυπωσω σε ριζόχαρτο. Σε ευχαριστω εκ των προτερων [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Στα βιβλιοπωλεια θα βρεις μπλοκ Α4 ριζοχαρτο (εχει ποικιλια αναλογα με τα ποσα γραμμαρια θες να ειναι το καθε φυλλο-δηλαδη ποσο "χοντρο" θα ειναι).Μπορεις ευκολα να το εκτυπωσεις στον εκτυπωτη σου (αν ειναι Inkjet ακομη καλυτερα) και να το κοψεις με κοπτικο (αν εχεις) ή κοπιδι ή να το δωσεις να στο κοψουν εξω.Αν θες στειλε μου πμ να σου στειλω ετοιμο αρχειο (word ή publisher) με Α4 σελιδα χωρισμενη στα 4 ή στα 2, με ορια στο ενδιαμεσο ωστε να ξερεις που να κοψεις.Ειναι πανευκολο και το εχω κανει παρα πολλες φορες.

καλησπερα, θα ηθελα κ εγς πμ για το αρχειο. Αν μπορεισ πεσ μου σε παρακαλω και ποσα γρ να ειναι το ριζοχαρτο καλυτερα για εκτυπωση. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια κι εγώ το θέλω!Αν μπορείτε στείλτε το!

email :[email protected]

 

Σου το εστειλα

 

καλησπερα, θα ηθελα κ εγς πμ για το αρχειο. Αν μπορεισ πεσ μου σε παρακαλω και ποσα γρ να ειναι το ριζοχαρτο καλυτερα για εκτυπωση. Ευχαριστω

 

Σου εστειλα πμ.Οσο για τα γραμμαρια του χαρτιου, εγω παιρνω τα 112 γραμμαρια/τμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Στα βιβλιοπωλεια θα βρεις μπλοκ Α4 ριζοχαρτο (εχει ποικιλια αναλογα με τα ποσα γραμμαρια θες να ειναι το καθε φυλλο-δηλαδη ποσο "χοντρο" θα ειναι).Μπορεις ευκολα να το εκτυπωσεις στον εκτυπωτη σου (αν ειναι Inkjet ακομη καλυτερα) και να το κοψεις με κοπτικο (αν εχεις) ή κοπιδι ή να το δωσεις να στο κοψουν εξω.Αν θες στειλε μου πμ να σου στειλω ετοιμο αρχειο (word ή publisher) με Α4 σελιδα χωρισμενη στα 4 ή στα 2, με ορια στο ενδιαμεσο ωστε να ξερεις που να κοψεις.Ειναι πανευκολο και το εχω κανει παρα πολλες φορες.

καλε εμένα θα μ΄αφήσετε έτσι????? Θέλω και εγώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρυζόχαρτα τύπωσα, πολύ ωραία βγήκαν, θέλουν λίγη προσοχή μέχρι να στεγνώσουν για να μην κάνουν μουτζούρα. Τα πήρα από το Διονυσόπουλο στην Αθήνα. Έχουν μεγάλα φύλλα και στα κόβουν στη διάσταση που θέλεις, όχι μόνο Α4. Αν θυμάμαι όμως καλά, πρέπει να πάρεις από μια συγκεκριμένη ποσότητα φύλλων και πάνω (ανάλογα με το πάχος του χαρτιού), για να τα παίρνει ο κόφτης. Αλλά ήταν οικονομικά. Όλα τα χαρτιά από εκεί τα πήρα.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου πμ με το μεηλ σου.

σοφια ακυρο...μου το εστειλες ηδη!!!:Pαπλως ειμαι λιγο στον κοσμο μου!!!:oops::oops::oops:δεν το εβλεπα μεσα στα μαιλ..

ευχαριστω παααρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Στα βιβλιοπωλεια θα βρεις μπλοκ Α4 ριζοχαρτο (εχει ποικιλια αναλογα με τα ποσα γραμμαρια θες να ειναι το καθε φυλλο-δηλαδη ποσο "χοντρο" θα ειναι).Μπορεις ευκολα να το εκτυπωσεις στον εκτυπωτη σου (αν ειναι Inkjet ακομη καλυτερα) και να το κοψεις με κοπτικο (αν εχεις) ή κοπιδι ή να το δωσεις να στο κοψουν εξω.Αν θες στειλε μου πμ να σου στειλω ετοιμο αρχειο (word ή publisher) με Α4 σελιδα χωρισμενη στα 4 ή στα 2, με ορια στο ενδιαμεσο ωστε να ξερεις που να κοψεις.Ειναι πανευκολο και το εχω κανει παρα πολλες φορες.

2 χρονια μετα το θελω κ γω κοριτσια!!!!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...