Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά εσώρουχα


Recommended Posts

Κορίτσια από που αγοράζεται εσώρουχα για τα παιδάκια σας;

 

Εγώ μέχρι τώρα έπαιρνα από το mothercare.....πολύ καλή ποιότητα, δεν αντιλέγω...αλλά καιι πολύ ακριβά βρε παιδιά!!!!!!!!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάλι από Jumbo. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μαλακά, βαμβακερά, δεν ξεθωριάζουν με τα πλυσίματα, ούτε και χάνουν την φόρμα τους και κυρίως πολύ οικονομικά!!

 

Εγώ πάλι όσες φορές πήρα από το Jumbo, μετά από 2-3 πλυσίματα τραβούσαν από τη μία, τραβούσαν από την άλλη, στράβωσαν οι ραφές.....Δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένη!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μάλλον θα έτυχες την παρτίδα. Εγώ έχω τώρα 3 χρόνια και περισσότερο τα ίδια εσώρουχα και δεν έχουν πάθει τίποτα. Α! για να είμαι ειλικρινής μόνο δύο με στάμπα που χάλασε και έφυγε από το πρώτο κιόλας πλύσιμο. Τα υπόλοιπα όμως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα να βρούμε εσώρουχα στη ποιότητα των Mothercare και σε καλύτερη τιμή...πράγμα δύσκολο!

Συγνώμη αλλά τα Τζάμπω δεν ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία...

Εγώ μάλλον πάλι για Mothercare με βλέπω και του χρόνου...εκτός εάν βρω σε κάποιο συνοικιακό μαγαζί της γειτονιάς μου...και δε ξέρω το Marks and Spencer τι ποιότητα και τι τιμή έχουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επί ευκαιρίας......

πότε αρχίζουμε να φοράμε βρακάκι στα μωρά, εννεοώ με το μπειμπι λίνο ακόμα από αισθητικής πλευράς, τώρα που έρχεται το καλοκαιρι κ εδω βράζει ο τόπος άμα το αφηνω γυμνούλη να το βάζω λέτε βρακάκι????

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα να βρούμε εσώρουχα στη ποιότητα των Mothercare και σε καλύτερη τιμή...πράγμα δύσκολο!

Συγνώμη αλλά τα Τζάμπω δεν ανήκουν σε αυτή τη κατηγορία...

Εγώ μάλλον πάλι για Mothercare με βλέπω και του χρόνου...εκτός εάν βρω σε κάποιο συνοικιακό μαγαζί της γειτονιάς μου...και δε ξέρω το Marks and Spencer τι ποιότητα και τι τιμή έχουν...

 

δεν χρειάζεται να ψάχνεις σε επώνυμα μαγαζιά (prenatal, motercare, marks and spencer) υπάρχουν τοσα αλλα μαγαζιά με παιδικά ρούχα, που σίγουρα εχουν πιο φθηνά εσώρουχα.

αλλα η πλειοψηφία ψωνίζει από jumbo

επίσης το H&M εχει καταπληκτικά και φθηνά εσώρουχα, ρούχα, πυτζαμες κλπ

επίσης...αν εχεις άκρες, ο συναιτεριμος της ΔΕΗ εχει πολυ ωραία παιιδκά εσώρουχα

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

επί ευκαιρίας......

πότε αρχίζουμε να φοράμε βρακάκι στα μωρά, εννεοώ με το μπειμπι λίνο ακόμα από αισθητικής πλευράς, τώρα που έρχεται το καλοκαιρι κ εδω βράζει ο τόπος άμα το αφηνω γυμνούλη να το βάζω λέτε βρακάκι????

 

αν φοράει φούστα ή φορεματάκι είναι πολύ χαριτωμένο ενα βρακακι με δαντελίτσα πίσω

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω άκρες με τη ΔΕΗ..φαντάζομαι πρέπει να είναι κάποιος υπάλληλος της ΔΕΗ ε;

 

Και εγώ της έβαζα βρακάκι πέρισυ με τα φορεματάκια γιατί δεν μου αρέσει να φαίνεται η πάνα...

 

Πέρισυ είχα πάρει κανά 2 εσώρουχα από το ΖΑΡΑ αλλά και πάλι δεν ήταν της ποιότητας του Mothercare...

Αν σκεφτείς ότι φέτος την βγάλαμε με ένα σετ από Mothercare Αγγλίας (7 τεμάχια) και 2 από Ζαρα άρα σύνολο 9 φανελάκια, μάλλον το Σεπτέμβρη θα δώσω τα 30 ευρώ και θα τελειώνω...

 

Ψωνίζω αρκετά πράγματα από το Τζαμπο αλλά όχι ρούχα...ίσως δεν ανήκω στην πλειοψηφία; τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Εγώ της φοράω εσώρουχα από το Μαρινόπουλο κυρίως. Έχω πάρει και από jumbo και μινερβάκια. Αλλά μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με του Μαρινόπουλου. Πολύ καλή ποιότητα και τιμή. Πλύνε βάλε και δεν έχουν πάθει τίποτα θα τα βάλει και η δεύτερη μπεμπούλα τώρα. (Βέβαια ψάξτο λίγο γιατί έχει δύο ποιότητες με τη μάρκα του, το ένα είναι πιο λεπτό το ύφασμα, και εγώ την τελευταία φορά βρήκα μόνο τα πιο λεπτά και δεν πήρα).Τα συνιστώ και είναι καλύτερα από τα φανελάκια που έχει τα disney. Γιατί σε εκείνα με το πρώτο πλύσιμο έφυγε η στάμπα. Πάντως Δευτέρα και Τρίτη που ψώνισα από εκεί είχε και έκπτωση 25% σε όλα τα εσώρουχα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει για όλη την εβδομάδα.

 

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πολλά μαγαζιά με εσώρουχα που θα βρείς αυτο που ψαχνεις. δεν αξιζει τοσα λεφτά για... βρακιά! ειδικά μεσα στην κρισηπου σημερα θα τα βαλει κι αυριο δεν θα της κανουν;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παιρνω τα ρουχαλακια και τα εσωρουχακια απο τα marks n spencer ειναι καλες οι τιμες οχι παρα πολυ φθηνα σαν το jumbo αλλα σαν ποιοτητα δεν συγκρινετε,και οι φορμες τους ειναι καλες και αντεχουν.παντως αν δεν δοκιμασεις κατι δεν μπορεις να καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω αγοράσει απο παντου εσώρουχα-ζιπουνακια πως τα λενε!

Μετα απο ωριμη σκεψη και οταν σταματησε το μοδερκερ να στελνει ελλαδα,,,(γιατι μεχρι τοτε την εβγαζα με πολυ φτηνα mothercare που αγοραζα μεσω νετ) Ειχα πολλα τζάμπο , ανθεκτικα σκυλια θα τα ελεγα αλλα εγω πλενω μονο στους 30 αντε 40βαθμους...δεν τα βραζω τα ρουχα στους 90 και για αυτο μου κράτησαν πιστευω τα του τζάμπο.

 

Εχω παρει και μαρκς και ζαρα και μινερβάκια..το ποσο ξεχειλωναν..πα πα....τα ζαρα κατ΄εμε ειναι τα χειροτερα...σκληρο βαμβακι...και ξεχειλωνανε...πολυ ανώτερα ήταν του τζάμπο! Και φυσικα τον τελευταιο χρονο την εχουμε βγαλει φτηνα με τα εσώρουχα του Carrefour.... ω ναι πιστεψτε με ειναι πολυ καλα, και μαλακο βαμβάκι και δεν εχουν παθει τι-πο-τα!!

 

Ουτε κοπιτσες φυγαν σαν μερικα της κικο που μου ειχαν κανει δωρο. Ουτε ζημια!! Εχει δυο σειρες...μια πολυ φτηνη με 7κορμακια στα 10ευρω...και αυτη που παιρνω εγω τα 4κομματια 10ευρω τιμές τζάμπο δηλαδη ουτε σταμπες εχουν πανω ουτε τιποτα ροζακια και σιελακια απαλα! απαιχτη!

 

Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα,... αν βεβαια μου περισσέυανε...θα επαιρνα και εγω mothercare..αλλα δεν μου περισσεύουν...δυστηχως για κατι που θα το αλλαζω δυο φορες την ημερα,,,θα το εχω πλυνε βαλε...και μετα θα το πετάξω οταν μεγαλώσει...γιατι εσωρουχα δεν εχω κρατησει για το επομενο μπεμπε..!

Εν ολιγης...συγνωμη για το σεντονι μου....

Ψηφιζω δαγκωτο τα εσωρουχα του Carrefour/Μαρινοπουλος (Τα ιδια ειναι) μετα θα επαιρνα μαρκς αλλα μονο σε εκπτωσεις (ειναι ποιο φτηνα απο τα μοδερ..η 7αδα 15ευρώ σε εκπτώσεις) και στον πατο ολα τα αλλα,....τα θεωρρω απαράδεκτα!

 

Link to comment
Share on other sites

επί ευκαιρίας......

πότε αρχίζουμε να φοράμε βρακάκι στα μωρά, εννεοώ με το μπειμπι λίνο ακόμα από αισθητικής πλευράς, τώρα που έρχεται το καλοκαιρι κ εδω βράζει ο τόπος άμα το αφηνω γυμνούλη να το βάζω λέτε βρακάκι????

 

Σαμπρινα μου εγω τωρα που διχρονιζει η μικρη και θα αρχισω εκπαιδευση πάνας.... της εχω παρει βρακακια και φανελακια μονο για το καλοκαιρι...γιατι σκέφτομαι...που να ανοιγει τωρα τις κοπιτσες...! Και τωρα που αρχισαν οι ζεστες το μεσημερι την εχω μονο με πανα και βρακακι~

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαμπρινα μου εγω τωρα που διχρονιζει η μικρη και θα αρχισω εκπαιδευση πάνας.... της εχω παρει βρακακια και φανελακια μονο για το καλοκαιρι...γιατι σκέφτομαι...που να ανοιγει τωρα τις κοπιτσες...! Και τωρα που αρχισαν οι ζεστες το μεσημερι την εχω μονο με πανα και βρακακι~

 

 

Ακριβώς έτσι είμαστε και εμείς. Εγώ τις πήρα φανελάκια και βρακάκια από το premaman! Τα βρακάκια ήταν οικονομικά, τα φανελάκια τσιμπημένα. Αλλά τα φανελάκια που τα έχω πλύνει αρκετες φορές είναι πολύ καλά. Βλέπεις είμαστε επαρχία και δεν έχει μεγάλη ποικιλία καταστημάτων, και το mothercare μας τα έκανε μαντάρα....

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει και εγώ τα φανελάκια στον Μαρινόπουλο και αναρωτιόμουν εάν είναι καλά... από Σεπτέμβρη μπορεί να τα δοκιμάσω και εγώ!

Από μέγεθος είναι κανονικά ή πρέπει να προσέξουμε κάτι ιδιαίτερο στις ηλικίες; Γιατί τα Mothercare είχαν το καλό, συν όλα τα άλλα βέβαια, και βγάζαμε ολόκληρη σεζόν ανετότατα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχουν ελαστικοτητα αλλα εξαρταται απο το μωρο, εγω της επαιρνα αναλογα το υψος ασχετα ποσο μηνων εγραφε. Λεει ας πουμε πανω μηνων και απο κατω με ψιλα γραμματα στην ετικετα στο σακουλακι λεει και το υψος, εγω απο Φλεβάρη μεχρι τωρα της αγοραζα τα 23μηνων που εχουν υψος νομιζω 89εκ. Τωρα αρχισαν λιγο και τεντονόντουσαν αλλα τωρα τα βγαλαμε κιολας και της αρχισα τα φανελοβρακακια.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...