Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πλυντηριο φρουτων και λαχανικων


vouraikos

Recommended Posts

http://www.clevermarket.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=60626

 

Απο αλλο θεμα , ειδα καποια κοπελα που προτεινε αυτη την συσκευη!

Το ειδα και μου φανηκε πολυ χρησιμο. Μιας και δεν ειναι λιγες οι φορες που δεν εχω φαει σαλατα γιατι βαριεμαι να πλενω μαρουλια, πιπεριες κτλ.

 

Επειδη ομως δεν ξερω κανεναν να εχει. Θελω να ρωτησω αν ειναι κατι που αξιζει να αγοραστει.

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


139 κοστιζει , και σε αλλα σιτε βρηκα και αλλες τιμες. Το θεμα ειναι, κανει τιποτα , αξιζει?? η οχι?!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως με έναν υπολογισμό μάλλον η συνολική αξία του προιόντος αυτό είναι κάτω των 30 ευρώ! :wink:

πιθανώς είναι απο κίνα, οπότε... και πιθανό να εχει προβλημα ηλεκτρολογικό. δεν νομίζω οτι θα το έβαζα στο σπιτι μου - !

 

αν βρείς απο άλλη μάρκα πιθανώς να κανει δουλειά... αλλα να δώσεις λεφτά για κατι που απο θεμα εταιρειας δεν εχει καποια εγγύηση....

 

εδώ τα moylinex χαλάνε απο το παραμικρό....

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα ίχνη από φυτοφάρμακα:

http://kepka.org/index.php?option=com_content&task=view&id=789&Itemid=60

 

Κι εγώ βαριέμαι να πλένω φρούτα και λαχανικά αλλά στρατολογώ τον άντρα μου :lol:

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

πάντως με έναν υπολογισμό μάλλον η συνολική αξία του προιόντος αυτό είναι κάτω των 30 ευρώ! :wink:

πιθανώς είναι απο κίνα, οπότε... και πιθανό να εχει προβλημα ηλεκτρολογικό. δεν νομίζω οτι θα το έβαζα στο σπιτι μου - !

 

αν βρείς απο άλλη μάρκα πιθανώς να κανει δουλειά... αλλα να δώσεις λεφτά για κατι που απο θεμα εταιρειας δεν εχει καποια εγγύηση....

 

εδώ τα moylinex χαλάνε απο το παραμικρό....

 

εννοειται οτι θα ειναι αλλης εταιρειας. Σαν προιον εβαλα αυτο το σιτε, αφου γνωστες μαρκες , δεν εχουν κατι αντιστοιχο.

 

επειδη δεν μπορω να στατολογω τον αντρα μου, γιαυτο μου αρεσε αυτη η λυση. Μιλαμε για πολυ βαρεμαρα στο πλυσιμο!!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως με ενθουσίασε αυτό το μηχάνημα! δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν!!!!

ότι περισσότερο μάθεις/βρεις, ενημέρωσε μας κι εμάς!

πολύ ενδιαφέρον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάντως με ενθουσίασε αυτό το μηχάνημα! δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν!!!!

ότι περισσότερο μάθεις/βρεις, ενημέρωσε μας κι εμάς!

πολύ ενδιαφέρον!!!

 

και εμενα μου αρεσε παααρα πολυ σαν ιδεα. βρηκα και αυτο http://www.camelot.gr/ozonizer.php ομολογω , οτι αυτην την εταιρεια νομιζω οτι καπου την εχω ξανακουσει. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω βρει καμια μαρκα γνωστη να εχει κατι παρομοιο και με ανησυχει. Γιατι να μην βγαλουν?? μηπως ειναι "μαπα το καρπουζι". Ασε που δεν ξερω κανεναν να εχει!!!

Δειχνει παντως πολυ καλη ιδεα!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά από πότε η περιστροφή σε νερό...αποστειρώνει!!!

η αποστείρωση είναι ή χημική ή με βρασμό...

αλλιώς να βάλουμε και τα μπιμπερό μέσα!!! :lol:

...οκ πιθανότατα τα πλένει καλύτερα από ότι εμείς κάτω από τη βρύση αλλά με αυτή τη "διαφήμιση" δε το εμπιστεύομαι

κατα τ'άλλα θα ήταν όντως ενδιαφέρον να μπορείς να αφαιρείς τα λιπάσματα και φυτοφάρμακα από τις φλούδες των φρούτων και των λαχανικών

age.png
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά από πότε η περιστροφή σε νερό...αποστειρώνει!!!

η αποστείρωση είναι ή χημική ή με βρασμό...

αλλιώς να βάλουμε και τα μπιμπερό μέσα!!! :lol:

...οκ πιθανότατα τα πλένει καλύτερα από ότι εμείς κάτω από τη βρύση αλλά με αυτή τη "διαφήμιση" δε το εμπιστεύομαι

κατα τ'άλλα θα ήταν όντως ενδιαφέρον να μπορείς να αφαιρείς τα λιπάσματα και φυτοφάρμακα από τις φλούδες των φρούτων και των λαχανικών

 

Γιαυτο το συζηταμε!!

Προσπαθουμε να φανταστουμε, πως δουλευει. Παντως και ο δικος μου ο αποστειρωτης δεν λειτουργει με βρασμο και φυσικα ουτε με χημικα. Εχω την εντυπωση οτι την δουλεια την κανει ο ατμος απο το νερο που βραζει κατω απο τα μπουκαλια. Μπορει να λειτουργει καπως ετσι.....λεω τωρα

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας. Το πλυντήριο τροφίμων http://www.camelot.gr/ozonizer.php το έχω πάρει σπίτι μου και πλένει πάρα πολύ καλά. Αν και λίγο μεγάλο μας λύθηκαν τα χέρια στην οικογένεια ειδικά με λαχανικά όπως είναι μαρούλια και χόρτα. Δεν είναι απλό νερό δημιουργείτε όζον μέσα και αφαιρεί τα διάφορα. Δείτε

. Επίσης δείτε και μια άλλη συσκευή που αυτήν την αγόρασε η ξαδέρφη μου. http://www.camelot.gr/plintirio_trofimon.php είναι λίγο πιο απλή και μικρή αλλά έμεινε πολύ ευχαριστημένη..... Έχει και βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=MAeBdO7PCTQ Ελπίζω να βοήθησα λίγο :-)
Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον φαινεται αν και τρομαζεις και λιγακι με αυτα που ακους στο Βιντεακι αλλα ως συνηγορος του διαβολου σκεφτομαι τα εξης..

πως ομως μπορείς να εισαι σιγουρος οτι πραγματικα αφαιρει φυτοφαρμακα .....μου ειναι λιγο δυσκολο να το συλλαβω.... πως μπορεί να ελεχθει ευτό?

ο καθενας μπορεί να λεει οτι θέλει.....

και κατι πρακτικο

για να πλυνεις πχ σπανακι που εχει χωμα στη ριζα πως το καθαρίζει γιατι υποτιθεται οτι δεν πρεπει να το φερεις σε απαφη με το χλωριομενο νερο της βρυσης????

το βαζεις παραπανω απο μια φορα ισως?

ira εσυ που το εχεις ποση ωρα κανει να τα πλυνει και τι ποσοτητες χωραει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...