Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια πολλά sites που γράφουν ότι δεν στέλνουν Ελλάδα αν στείλεις μήνυμα και ρωτήσεις κάποια δέχονται να στείλουν. Μου έχει τύχει να δώσω παραγγελία και σε live chat ( οι βοηθοί που είναι συνέχεια on line για κάθε βοήθεια) χωρίς κανένα πρόβλημα:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν...δεν είναι και τόσο κακό...7 τεμάχια...συνολο:62,12 ευρώ +55,92 μεταφορικά+11,81 φόροι=130 ευρώ.

Σχεδόν το διπλάσιο της παραγγελίας και ανα κομμάτι γιατί εγώ έτσι τα βλέπω 18 ευ΄ρω περίπου το κομμάτι...Όχι και πολυ άσχημα για Αμερική ε;;;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση ???

σας διαβάζω καιρό ... και θέλω να ρωτήσω στην Κύπρο σαν ιδιώτης αποστέλλουν κανονικά δέματα ???

αν ναι πια καταστήματα ???

σας ευχαριστώωωωω

 

Το ακατανομαστο στελνει σιγουρα Κυπρο! Εχω παραλαβει εγω μεσω φιλου μου που μενει εκει! Τωρα για αλλα καταστηματα δεν ξερω! Πρεπει να κοιταζεις καθε φορα που στελνουν!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγα μη και ισχυει!

η maria_s θα πηγαινε στο outlet GAP kai M&S

 

ΠΗΓΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣσσ

 

ααα νόμιζα το'γραψα...που το'γραψα όμως; :rolleyes:

 

πήγε ο σύζυγος...λίγα κομμάτια, δεν βρήκε νούμερα αλλά όσα είχε ήταν σε ΠΑΡΑ πολύ καλές τιμές μου είπε!

Σε αυτά τα μέρη πρέπει να κάνεις τις βόλτες σου κάνα δυο φορές τη βδομάδα για να πετύχεις κάτι. Αλλά εμένα μου πέφτει μακριά το κέντρο (πιο γρήγορα πάω Κέρκυρα βασικά :-P).

 

Πήγα όμως στο πουμα ουτλετ στη μεσογείων χθες και πήρα ένα ζευγάρι σπορτεξάκια του αστεριού μου με 21 ευρώ...είδα και σετ φόρμες με 20 ευρώ...

ρώτησα κάθε πότε παραλαμβάνουν και μου είπαν συνέχεια και ότι χθες είχαν στην αποθήκη ένα σκασμό κούτες που θα ανοίξουν σήμερα και να περάσω αύριο το απόγευμα...

 

αυτά :-D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

για το ακατανομαστο δε χρειαζεται να παραγγειλει

η κυπραιικες τιμες ειναι τελειες ρε!

 

Ναι αλλα πρεπει να πας η ιδια στην Κυπρο ή να αγγαρεψεις καποιον με λιστα να παει για ψωνια, να συσκευαζει κλπ. Πιο ευκολο ειναι να τα παραλαβει ετοιμα και να τα στειλει!!!;);)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχα ΑΝ ποτε μετακομισω τσιπρο ρε λεμε....θα γινω η νεα...Σα.......σας!!!!

λεμε τωρα!

αλλα μαλλον θα εχουμε βγει απο τα νουμερα του ακατανομαστου πια χαχαχαχχαα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Με βάση τα νέα δεδομένα για τις αγορές από Αγγλία αποφάσισα να αγοράσω ρουχαλάκια για τα μικρή μου από γερμανικά e-shop και να μου τα στείλει η κουμπάρα μου. Μήπως θα μπορούσε κάποια κοπέλα να ρίξει μια ματιά στις τιμές του next http://www.nextdirect.com/de/en για να μου πει αν με συμφέρει να αγοράσω ρουχαλάκια από Γερμανία γιατί εδώ που μένω δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα next για να κάνω τις συγκρίσεις.

Θα σας ήμουν υπόχρεη...

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ακατανομαστο στελνει σιγουρα Κυπρο! Εχω παραλαβει εγω μεσω φιλου μου που μενει εκει! Τωρα για αλλα καταστηματα δεν ξερω! Πρεπει να κοιταζεις καθε φορα που στελνουν!

 

 

τωρα πια δε στελνει ουτε κυπρο!!!!!!!!!

μονο μεσα στην αγγλια!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

22 λιρες και 36 ευρω αντιστοιχα

26 λιρες και 42

 

ρε και οι γερμανοι σκατουλες!!!

 

Μάλιστα κατάλαβα... Θα κοιτάξω και αλλού... Σε ευχαριστώ γατούλα μου :)

 

Βασικα τα next Γερμανιας δεν εχουν την Ελλαδα στην λίστα τους!!!!

 

Πράγματι δε μας έχουν στη λίστα. Θα έκανα την παραγγελία μου και θα έδινα ως διέυθυνση αποστολής τη διεύθυνση της κουμπάρας μου στη Γερμανία...

 

Λέτε το marks and spencer να δέχεται ελληνική πιστωτική κάρτα για να τα παραγγείλω και να τα στείλω Γερμανία;

*

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Σας διαβάζω αρκετό καιρο και θέλω να πω μπράβο που ψάχνεστε και μας ανοίγετε τα μάτια ταυτόχρονα.

'Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξερετε κάποια LINK που να στέλνουν Ελλαδα και να έχουνφθηνά μπλουζακια καθημερινά και εσωρουχα για τρίχρονα?

Επειδή είμαι στις μέρες μου και περιμένω να γεννήσω το δεύτερο παιδάκι μου μου είναι δύσκολο να βγώ για ψώνια και είπα να δοκιμάσω να ψωνίσω μέσω internet μια που βλέπω οτι συμφέρει.

Θέλω τη βοηθεια σας και για άλλα πράγματα αλλα ας ξεκινήσω με αυτα προς το παρόν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση:Θέλω να πάρω αυτό από amazon: http://www.amazon.co.uk/Jackson-Reece-Herbal-Wipes-Singles/dp/B0016JIPDI/ref=sr_1_18?s=baby&ie=UTF8&qid=1286262063&sr=1-18

Και δεν καταλαβαίνω αν έρχεται Ελλάδα.Βέβαια κάποια κοπέλα είχε αναφέρει να βάζουμε seller μόνο amazon αλλά δε μπορώ να βρω που να το κάνω αυτό!

Απο chemistdirect θα βρεις μαντιλακια ΡΑΜΡΕRS τα 12 σακουλακια 10 λιρες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια!!!Είχατε προτείνει πριν καιρό κάποιο site που πουλούσε κάτι καταπληκτικά παντοφλάκια για τα μωράκια μας με ζωάκια.Προσπαθώ να το βρω και δεν μπορώ.Ας μου δώσει κάποια το λινκ.Ευχαριστώ και συγγνώμη για την επανάληψη.

Link to comment
Share on other sites

αααα ελειψα και εχει προχωρησει το πραγμα!!!!!!! πολυ χαιρομαι!!!!! να δειτε που θα τη βρουμε την ακρη, οχι παιζουμε....

 

 

 

ο βασικος λογος ειναι οτι τα περισσοτερα καταστηματα με βρεφικα, αυτα που θελουμε με λιγα λογια για να μη πω ονοματα, δεν δεχονται για τη πληρωμη ουτε πειπαλ ουτε ξενες πιστωτικες κλπ καρτες....

 

 

 

μακαρι να ηταν ετσι!!!!!!!! αν ξερεις καποια τετοια καταστηματα πες τα μας μπας και βρουμε καμια ακρη... αν και ως φοιτητρια δε νομιζω να εψαχνες απιδικα......... καθε βοηθεια δεκτη!!!!!

 

 

 

 

για πες τι ξερεις!!!!!!!! ακομα και η american express θα χει διευθυνση ελλαδας αρα παλι δεν τη δεχονται.... πρεπει να ειναι uk registered credit card

 

 

 

τα περισσοτερα καταστηματα στο λοντον λενε οτι δεν παραδιδουν σε POBOX... εκτος κι αν κανω λαθος....

 

παντως κοριτσια επειδη με ενδιαφερει παααααρα πολυ το θεμα της πληρωμης στα διαφορα αγγλικα σαιτ, εκτος του ακτανομαστου που δεχεται ακομα ελληνικη πιστωτικη, οποια ξερει καποιο τροπο για πληρωμη σε αυτα τα σαιτ απο δω απο ελλαδα θα βοηθησει πολυ.........

 

AN δεν δεχονται ελληνικη πιστωτικη επικοινωνηται μαζι τους τους λετε οτι μενετε αγγλια και οτι εχετε ελληνικη καρτα γνωριζουν οτι οι περισσοτερες αγγλικες τραπεζες δεν δινουν πιστωτικη σε ελληνες φοιτητες γιατι τις αφηναν απληρωτες και δινεται τη διευθυνση του γνωστου σας.Τα στοιχεια της καρτας πρεπει να ειναι ιδια με τα στοιχεια παραδοσης - ονομα επωνυμο- και στην διευθυνση βαλτε στην δευτηερη γραμμη που εχει (συνεχεια διευθυνσης λεει) το επωνυμο του γνωστου σας για να μπορεσει να το παραλαβει

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...