Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΑ...


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!Τι μου κάνετε?

Ακούστε τι έχω πάθει και αν μπορείτε να με βοηθήσετε....!

Ο μικρός μου είναι γυρισμένος ήδη από τότε που κάναμε τον β επιπέδου. Νωρίς, νωρίς λες και βιάζεται!Εδώ 2 εβδομάδες περίπου έχω συνέχεια ενοχλήσεις περίεργες...χαμήλα και πιο συγκεκριμένα από κάτω (καταλάβατε ε?? :P ). Νιώθω σαν να μου δίνει μπουνίτσες, που όμως πονάνε....Αυτές συνοδεύονται και από σουβλιές. Μόλις μου κάνει αυτό το πράγμα και είμαι καθιστή τινάζομαι από τη καρέκλα!Αλλά και όρθια που είμαι πάλι τα ίδια κάνει...Φοβάμαι λίγο γιατί με πονάει...Το έχετε αισθανθεί?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χμμ και εγω τωρα που το λες ειχα ενα τετοιο προβληματακι , θα παρω και το γιατρο μου τηλ σημερα , νοιωθω ρε γμτ εκει κατω (ντρεπομαι ) πρησμενη ιδαιιτερα το πρωι μετα που θα κατουρησω , δηλαδη ενα πραμα νοιωθω οτι θα μου βγει το μωρο . Δεν εχω καποιου ειδους μολυνση γιατι οι εξετεασεις ειναι καθαρες , αμα ηταν ο τραχηλος δεν θα ειχα και αιμα ???

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.και εγώ το έχω αυτό το σύμπτωμα, αν και ακόμα είναι με το κεφάλι προς τα πάνω..νιώθω μερικές φορές ότι θα μου φύγει!!!!συνήθως το παθαίνω όταν κουράζομαι αρκετά.δεν μου είπε κάτι ο γιατρός για αυτό, αλλά εγώπροσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ.

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χμμ και εγω τωρα που το λες ειχα ενα τετοιο προβληματακι , θα παρω και το γιατρο μου τηλ σημερα , νοιωθω ρε γμτ εκει κατω (ντρεπομαι ) πρησμενη ιδαιιτερα το πρωι μετα που θα κατουρησω , δηλαδη ενα πραμα νοιωθω οτι θα μου βγει το μωρο . Δεν εχω καποιου ειδους μολυνση γιατι οι εξετεασεις ειναι καθαρες , αμα ηταν ο τραχηλος δεν θα ειχα και αιμα ???

 

Δεν είναι ότι νιώθω πρησμένη. Βάρος έτσι και αλλιώς έχω εδώ και καιρό χαμηλά. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι νιώθω αυτές τις σουβλιές...Τι να πω.Ούτε εγώ έχω κάποια μόλυνση. Και εμένα οι εξετάσεις μου είναικαθαρές. Ρε αυτά τα μικρά μας τι μας κάνουν! :roll:

 

Link to comment
Share on other sites

rouge,φιλεναδα μου το θυμαμαι που μου το εχεις πει γιαυτα τα πονακια...ο γιατρος ομως δεν σου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα...καταλαβαινω πως τρομαζεις και ειναι και λογικο..για να σου φυγει δεν τον ξαναπερνεις τηλεφωνο να τον ρωτησεις??μηπως χρειαστει να πας να ξαπλωσεις?

παντως να μην φοβασαι καλη μου..να εισαι ηρεμη και να ρωτησεις τον γιατρο σου..σιγουρα θα ειναι φυσιολογικο και αυτο..απλα δεν ξερουμε τι ειναι λογικο και τι οχι...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ τις έχω αυτές τις σουβλιές (τσιμπιές τις λέω εγώ) χωρίς να νιώθω βάρος ή ότιδήποτε άλλο και μάλιστα χτες το βράδυ ενώ τρώγαμε με τον άντρα μου τον λαχτάρισα τον κακομοίρη γιατί κράτησαν λίγο παραπάνω.

Ούτε που ξέρω τι είναι και εγώ :roll:

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

rouge,φιλεναδα μου το θυμαμαι που μου το εχεις πει γιαυτα τα πονακια...ο γιατρος ομως δεν σου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα...καταλαβαινω πως τρομαζεις και ειναι και λογικο..για να σου φυγει δεν τον ξαναπερνεις τηλεφωνο να τον ρωτησεις??μηπως χρειαστει να πας να ξαπλωσεις?

παντως να μην φοβασαι καλη μου..να εισαι ηρεμη και να ρωτησεις τον γιατρο σου..σιγουρα θα ειναι φυσιολογικο και αυτο..απλα δεν ξερουμε τι ειναι λογικο και τι οχι...

 

Καλημερά φιλενάδα!Α, εκείνα τα πονάκια ήταν άλλα και άλλα είναι αυτά!Έτσι μωρέ να έχουμε ποικιλία! :P:P

Αχ, κορίτσια να είστε καλά που απαντάτε γιατί τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είμαι η μοναδική που τα έχω αυτά!

 

Link to comment
Share on other sites

και γω κοριτσια αισθανομαι διαφορα και αρκετα χαμηλα που μερικες φορες τρομαζω..και νιωθω και σαν σουβλιες δεξια-αριστερα..διαφορα που δεν μπορω να εξηγησω..τρομαζω και γω κοριτσια αλλα τι αλλο να κανω..περιμενω να δω αν γινουν πολυ ενοχλητικα να τρεξω στο γιατρο..τι αλλο να κανουμε βρε κοριτσια..υπομονη!!!!!

 

ειδικα οταν παω να κοιμηθω και να αλλαξω πλευρο ποναω αρκετα οταν παω να γυρισω αριστερα...δεξια βολευομαι καλυτερα...εσεις????αλλα προσπαθω επειδη λενε οτι ειναι καλυτερα να κοιμαμαι αριστερα..με το ζορι βεβαια..

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλήμέρα...

αν και όχι έγκυος ή άποψη μου είναι ότι π΄ρεπει να ρωτήσετε τους γιατρούς σας...το θέμα είναι να μπορείτε να ξεχωρίσετε έναν έντονο πόνο από τα κλασικά πονάκια .... και όσο για κάποια από σας που ρώτησε ... εμένα υπήρχε εξάλειψη τραχήλου ΧΩΡΙΣ ΑΙΜΑ. Δεν είναι απαραίτητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια. Έχω κι εγώ πονάκια χαμηλά και επίσης νιώθω μια πίεση απο κάτω. Πήρα προχθές το γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε να μην ανυσηχώ. Είνα τα λεγόμενα προπόνια. Είναι κάτι φυσιολογικό. Ξεκινάνε περίπου ενάμιση με δυο μήνες πριν τον τοκετό. Συμβαίνουν για να προετοιμάσουν τον τράχηλο να κάνει διαστολή και να μαλακώσει. Τουλάχιστον κορίτσια γι αυτό που νιώθω εγω ισχύει το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και πάνω που ήθελα να ανοίξω παρόμοιο θέμα!!!!!

 

κι εγώ ρε κορίτσια έχει τρεις μέρες που νιώθω κάτι σαν σουβλιες δεξια-αριστερα ,πόνο δεν θα τον έλεγα 'η μάλλον πόνο του δευτερολέπτου αλλά όχι απο κάτω , δεξιά αριστερά χαμηλά... και ήθελα να σας ρωτήσω...

 

σήμερα βέβαια έχω και ραντεβού οπότε θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σας πώ

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια κι εγώ τα έχω αυτά και πιο πολύ αυτό που είπε η dina27. Για να αλλάξω πλευρό το βράδυ στο κρεβάτι πονάω τόσο πολύ που μερικές φορές βογκάω και ξυπνάει και ο καημένος ο αντρούλης μου φοβισμένος ότι κάτι συμβαίνει. :shock: Πιστεύω πως είναι οι μύες της λεκάνης που λόγω του βάρους το μωρού μας ενοχλούν τόσο πολύ. Εγώ το είχα αυτό από την αρχή του 4ου μήνα και η γιατρός μου μου έδωσε μαγνήσιο για να χαλαρώσουν οι μύες. Μου είχε περάσει μπορώ να πω μέχρι πριν μια εβδομάδα που ξανάρχισαν. Έχει αυξηθεί τόσο το βάρος φαίνεται που δεν φτάνει πλέον το μαγνήσιο. :roll::roll: Τι να κάνουμε υπομονή. Εν μέρη προετοιμαζόμαστε και λίγο για τους πόνους που θα έρθουν............ :?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω νιωθω συνεχεια σουβλιες δεξια και αριστερα και μαλιστα απο τον πρωτο μηνα εγκυμοσυνης.Επισης νιωθω πονακια και τραβηγματα χαμηλα.

Νομιζω πως αυτοι οι πονοι εχουν να κανουν με το εντερο το οποιο πιεζεται απο την μητρα που μεγαλωνει, την ιδια εξηγηση εδωσε και ο γιατρος μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες

Εδώ και καιρό ένιωθα κι εγώ αρκετά έντονα και συχνά αυτούς τους πόνους χαμηλά, αλλά παρίστανα την ειδική και έλεγα συνέχεια ότι είναι κάτι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει το μικρό μου και δεν φρόντιζα να ξεκουραστώ..

Τετάρτη απόγευμα γυρίζοντας από τη δουλειά οι πόνοι χειροτέρεψαν και τελικά το βράδυ έγιναν πιο έντονοι και πιο συχνοί και νιώσαμε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά.

Αν και είμαι στην 28η εβδομάδα, το μικρούλι μου αποφάσισε να προσπαθήσει να βγει. Είμασταν πολύ τυχεροί και το προλάβαμε. Ο γιατρός μου έδωσε χάπια και πήγα για καρδιοτοκογράφιμα. Επειδή οι συσπάσεις ήταν έντονες και τα χάπια δεν τις σταμάτησαν μου έβαλαν και έναν ορό και τώρα είμαι σπιτάκι, ξάπλα, χαπακομένη, και προσπαθώ να το καλοπιάσω για να κάνει λίγη υπομονή να συμπληρώσουμε τον έβδομο.

Δεν θέλω να σας τρομάξω!

Όντως αυτά τα πονάκια είναι στο πρόγραμμα, αλλά θέλει περισσότερη ξεκούραση από ότι πιστεύουμε! Και δεν είναι κακό και κανένα τηλέφωνο στο γιατρό να ενημερωνόμαστε!

Με το καλό σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...