Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

η μικρη μου 3 χρονων εχει τωρα μια βδομαδα περιπου που ποναει η κοιλιτσα της .τα κακα της ειναι κανονικα.επισης εχει αναγουλες κ δεν τρωει οπως πρωτα.π.χ το πρωι μολις πιει το γαλα αμεσως ποναει η κοιλιτσα κ εχει εντονες τασεις για εμετο.μολις δει φαγητο παλι εχει τασεις.ο γιατρος λειπει για ενα σεμιναριο εξω.τον πηρα κ μου πε να μην της δινω γαλα για λιγες μερες.βλακειες.λες κ ειναι μονο αυτο που την πειραζει.τι ναι παλι ετουτο?ενω παιζει λιγο ξαφνικα ξαπλωνει κ μου λεει κουραστηκα.εχω αγχωθει πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπα Ελενά μου δεν είναι να αγχώνεσαι άκου και εμένα συνέχεια κάθε τόσο έχουμε τα συμπτώματα που λες και δεν μας βρίσκουν τίποτα. το 99% τον κοιλιακών αλγών θυμάμαι χαρακτηριστικά μου έχουν πει στο νοσοκομείο αλλά και έξω ο γιατρός ότι δεν έχει διάγνωση. Και όντως το γάλα κάνει περισσότερη αναγούλα και επίσης μπορεί να είναι και αρχή ιωσης όπως λες και εσύ γιατί γυρνάνε πάλι πολλές. Απλά παρακολούθησε μην κάνει ξαφνικά πυρετό ή διάρροια ή βήχα και μύξες, τότε αν είναι που ελπίζω να μην χρειαστεί πήγαινε μια βόλτα απ τα εξωτερικά στο νοσοκομείο ακόμα και να τους πεις ότι πονάει. Εύχομαι το καλύτερο.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον περνάει ελαφριά τη γαστρεντερίτιδα που κυκλοφορεί...περαστικά και ένα γλυκό φιλάκι απο μένα!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον περνάει ελαφριά τη γαστρεντερίτιδα που κυκλοφορεί...περαστικά και ένα γλυκό φιλάκι απο μένα!

Κι εγω ετσι λεω

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ιωσουλα θα ειναι..αλλα κ παλι αν δεν

συνοδευτει απο κανενα αλλο συμπτωμα για

πανω απο 3 μερες καλα θα κανεις να μιλησεις

με εναν παιδιατρο...καποιας γνωστης ή φιλης σου

να το δει το παιδι μιας κ ο δικος σας λειπει.

 

Ευχομαι τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις.αποψε αρχησε κ τρεχει η μυτη της.να ηταν που θα ξεκινουσε αυτη η ιωση?οι τασεις εμετου δεν ειναι τωρα τοσο εντανες.....

στπ παιδων?ειμαι αρτα

Link to comment
Share on other sites

ελενα ο γιος μου περασε μια ιωση παρομοια με την δικη σας αλλα και με διαρροιες αλλαξαμε το γαλα πηραμε χωρις λακτοζη ρυζια κτλ και περιμενουμε να κανει τον κυκλο της και λιγο ντεπονακι δωστης αν δεις οτι ποναει η εχει δεκατα περαστηκα σας εμας μας πηρε 7 μερες πεντε με επτα κραταει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

μετα απο τοσες μερες κι ενω περασε την ιωση με το βηχα ελαφρα οι αναγουλες συνεχιζονται.ο γιατρος μου δωσε ενα σιροπακι για τον εμετο το cilroton κ μου πε να περιμενουμε λιγο κ μετα εξετασεις.μολις ακουσει για φαγητο αναγουλιαζει.εκοψε τελειως το αβγο κ τα ζυμαρικα.τρωει το μισο απ οτι ετρωγε .sk.margaret εσενα ειχε αναγουλες?ποσο κρατησανε?

Link to comment
Share on other sites

elena Πάντως ο γιατρός σου δεν σου είπε "βλακείες" που σου είπε να μην της δίνεις γάλα

Ναι μεν μπορεί να αναγουλιάζει με ότι και να τρώει αλλά η λακτόζη το κάνει ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

Μακρια από γάλα, γιαούρτι και παιδικές κρέμες με γάλα αυτές τις μέρες

 

Περνάμε κι εμείς αυτή την ίωση οικογενειακώς και το βλέπω...

Μέχρι κι εγώ, που περνάω την ίωση.. χτες ήμουν καλύτερα, έφαγα μετά από μέρες κανονικά ένα μπιφτέκι, δε με χάλασε, και το βράδυ ήπια ένα ποτήρι γάλα... τα ξημερώματα έκανα κατάθεση στην λεκάνη το γαλατάκι μου

 

Ο μικρός μου έστρωσε μόνο όταν του έδωσα ειδικό χωρίς λακτόζη γάλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχω προβλημα με τη μικρη.συνεχιζονται οι πρωινες αναγουλες εδω κ 1 μιση μηνα .μ εστειλε ο γιατρος να κανω χτες βυθοσκοπηση σε οφθαλμιατρο μηπως συμβαινει κατι με το κεφαλι.η εξεταση βγηκε καλη αλλα αν συμβαινει κατι δεν φαινεται ουτε εκει.το παιδι ειναι χαλια.ξαπλωμενη ολη μερα κ το χρωμα της ειναι μαυροκιτρινο.θα τρελαθω.με στελνουν στη αθηνα στο παιδων να κανει μαγνητικη εγκεφαλου κ γαστροσκοπηση.θα τρελαθω>

Link to comment
Share on other sites

Ελενα μου εύχομαι να μην είναι κάτι ....

Να σε ρωτήσω όμως... λες πρωϊνές αναγούλες... δλδ μόνο το πρωί έχει το παιδί? Μετά το γάλα ας πούμε?

Εχεις δοκιμάσει γάλα χωρίς λακτόζη? μήπως το παιδί έχει δυσανεξία στη λακτόζη? μήπως του λείπει αυτό το ένζυμο που δεν αντέχει με τίποτα το γάλα?

Link to comment
Share on other sites

τις αναγουλες τις εχει απ τη στιγμη που θα ξυπνησει κ για 2 ωρες ειναι χαλια.ασχετα αν θα πιει γαλα.κι επειδη μετα συνερχεται αυτο ειναι που ανησυχει ο γιατρος.επειδη ειναι πρωινες.ξαπλωνει ολη την ωρα κ δεν μιλαει επειδη κραταει σφραγισμενο το στομα.κατα τις 12 συνερχεται.κοντευω να σκασω.μου ειπε ο γιατρος να ψαξω πρωτα τον εγκεφαλο κ μετα το πεπτικο.θα κανω εισαγωγη την τριτη η την πεμπτη στο αγ.σοφια.αν δεν σκασω θα ναι ενα θαυμα.

Link to comment
Share on other sites

σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να είναι κάτι ανώδυνο κι απολύτως τίποτα σοβαρό!

δεν μπορώ καν να υποθέσω κάτι... θέλω να ελπίζω ότι είναι κάτι ψυχοσωματικό επειδή δε θέλει να φάει γάλα ή κάτι τέτοιο...

ενημέρωσε μας όταν με το καλό ξεμπερδέψεις...

 

επίσης, βλέπω είσαι Αρτα, στην Αθήνα έχεις οικογένεια? συγγενείς? φίλους? κάποιους να είναι μαζί σου σε όλη την διάρκεια?

Link to comment
Share on other sites

οχι.στην αθηνα δεν εχω συγγενεις.θα κατεβω με τον αντρα μου.σκεφτομαι την ταλαιπωρια της μικρης με μαγνητικες κ ιστοριες κ τρελλανομαι.δεν εχω πια αντοχες.εχω περασει διαφορα με την υγεια του αντρα μου τελευταια κ δεν ξερω πως θ αντεξω.ηταν κατι που δεν περιμενα.σ ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ δεν το πιστευω ....Τωρα τα διαβαζω αυτα ! Αχ καλη μου Ελενα τι ειναι αυτα που σας συμβαίνουν ? :(

Περαστικα ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου !!!! Να γινει καλά το Μελινάκι σας !!! Κουράγιο και υπομονή ολα καλά θα πανε !!!!

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν το πιστευω ....Τωρα τα διαβαζω αυτα ! Αχ καλη μου Ελενα τι ειναι αυτα που σας συμβαίνουν ? :(

Περαστικα ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου !!!! Να γινει καλά το Μελινάκι σας !!! Κουράγιο και υπομονή ολα καλά θα πανε !!!!

τι να πω...εχω διαβασει για ολες σου τις ταλαιπωριες και τωρα αυτο...ευχομαι καλες απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

Ελενα μου τόσες μέρες δε μας έτυχε εμάς αλλά μας έτυχε για 20 μέρες

ήταν ίωση.. και την περάσαμε οικογενειακώς!

Ξέρω τι πέρασε το μικρό μου λόγω του ότι την πέρασα κι εγώ....

Πολλές μέρες ήμουν χάλια κι εγώ κι ο άντρας μου και το μωρό....

 

Θέλω να ελπίζω ότι είναι κάποια παρατεταμένη ίωση

Μήπως τη βρήκε αδύναμη πολύ και την ταλαιπωρεί πολύ

Link to comment
Share on other sites

δηλ ειχε το παιδι 20 μερες αναγουλες?ομως αυτο θα εγινε μετα την γαστρεντεριτιδα ε?εμενα αυτο ειναι το κακο.δεν περασε γαστρεντεριτιδα για να πω ειναι απ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ελενα..........τί ταλαιπωρία είναι αυτή που καλείστε πάλι να περάσετε βρε παιδί μου;

Τις ευχές μου για καλά αποτελέσματα στη μικρή Μελίνα και περαστικά το συντομότερο εύχομαι.

Καλή δύναμη. Φιλιά πολλά και περιμένουμε νεα σας!!!!!!!!!!

443055nqwz1cd0mk.gif

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλενα, σας εύχομαι να μην είναι κάτι και γρήγορα το παιδάκι σας να είναι καλά

περαστικά σας

να μας πείς σύντομα καλά νέα

και αν χρειαστείται κάτι απο Αθήνα, πάλι να μας πεις

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... .

 

rmEXp3.png cBvXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...