Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΔΕΙΑ ΠΑΤΡΟΤΗΤΑΣ


Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΑΤΡΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ. ΛΟΙΠΟΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ) ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΡΗΣΗ ΟΥΤΕ ΑΔΕΙΑΣ ΛΟΧΕΙΑΣ ΟΥΤΕ ΓΟΝΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΑΤΡΟΤΗΤΑΣ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΩ Η΄ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξερω να σου πω για ιδια περιπτωση με τη δικη σου που ο πατερας πηρε αμεσως εννιαμηνη αδεια (μια που εσυ δεν εχεις καποιον φορεα να σου πληρωσει "αδεια" μητροτητας) αλλα αυτο ηταν το 2007. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι

 

το τριμηνο που λες, νομιζω ισχυει για τις υπαλληλους που ειναι ασφαλισμενες στο ΙΚΑ και παιρνουν απο'κει υποχρεωτικα 2+2 μηνες (αλλα με μεθοδευση γινεται 1+3).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει επίδομα πατροτητας μέσω ΙΚΑ ή ΟΑΕΔ για το σύζηγό μου, μιας και εγώ ειμαι ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ και απο εκεί έχει κοπέι το επίδομα μητρότητας.

Αν ναι πόσο ειναι αυτό και ποια η διαδικασία για να το λάβει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα.

Ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει επίδομα πατροτητας μέσω ΙΚΑ ή ΟΑΕΔ για το σύζηγό μου, μιας και εγώ ειμαι ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ και απο εκεί έχει κοπέι το επίδομα μητρότητας.

Αν ναι πόσο ειναι αυτό και ποια η διαδικασία για να το λάβει.

Ευχαριστώ

δυστυχως οχι αυτα ειναι μονο για την μητερα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...