Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδεια λοχιας ποτε? (πεφτει η αδεια στις μερες αναρωτικης)


Recommended Posts

Καλησπερα σας

 

Εχω μια απορια:

Ειμαι σε αναρωτικη αδεια κ την δευετρα θα παω να την ανανεωσω για αλλες 15 μερες,επειτα θα μου δωσει ο εργοδοτης μου την καλοκαιρινη μου αδεια.απ'οτι μου ειπε ο λογιστης ειναι μονο 16 ενσημα γιατι ειμαι σε αναρωτικη.

Εχω ΠΗΤ 11/1/12 αλλα λογο το οτι θα γεννησω με καισαρικη θα γεννησω γυρο στις 20-30 δεκεμβριου.

Η απορια μου λοιπον ειναι η εξης:

Με την αναρωτικη κ την κλοκαιρινη παμε καπου αρχες νοεμβρη με την αδεια λοχιας τι γινετε?μεταφερεται μετα τον τοκετο η θα μου κοψουν την καλοκαιρινη για να ξεκινησει η αδεια λοχιας??

τα φωτα σας σας παρακαλω

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σας

 

Εχω μια απορια:

Ειμαι σε αναρωτικη αδεια κ την δευετρα θα παω να την ανανεωσω για αλλες 15 μερες,επειτα θα μου δωσει ο εργοδοτης μου την καλοκαιρινη μου αδεια.απ'οτι μου ειπε ο λογιστης ειναι μονο 16 ενσημα γιατι ειμαι σε αναρωτικη.

Εχω ΠΗΤ 11/1/12 αλλα λογο το οτι θα γεννησω με καισαρικη θα γεννησω γυρο στις 20-30 δεκεμβριου.

Η απορια μου λοιπον ειναι η εξης:

Με την αναρωτικη κ την κλοκαιρινη παμε καπου αρχες νοεμβρη με την αδεια λοχιας τι γινετε?μεταφερεται μετα τον τοκετο η θα μου κοψουν την καλοκαιρινη για να ξεκινησει η αδεια λοχιας??

τα φωτα σας σας παρακαλω

 

 

56 μερες πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου θα σταματησεις με αδεια κυοφοριας.θα φροντισεις μεχρι να βγεις σε αδεια κυοφοριας να εχεις τελειωσει με την ετησια αδεια σου.εσυ μπορει να γεννησεις και πριν την πητ σου αλλα οι μερες μεταφερονται,δεν τις χανεις.μετα ακολουθει η αδεια λοχειας που ειναι 63 μερες.

 

 

οι αδειες κυοφοριας-λοχειας δεν κοβονται για κανενα λογο ουτε μεταφερονται.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είχα προλάβει να πάρω όλη την άδεια μου πέρσι και ξεκίνησε η άδεια κυοφοριας. Οπότε τις περσινές μέρες θα τις πάρω τώρα , μετα τις άδειες κυοφοριας, λοχειας και το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Κανε συενοηση μ ε τον εργοδότη σου απο τώρα, έχει δίκιο το σοφακι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...