Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμβεβλημένοι γιατροί


Recommended Posts

Γεια σας!

Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα για το θέμα:ο παιδίατρός μας πρόσφατα έγινε συμβεβλημένος με το ΙΚΑ, στο οποίο ανήκουμε. Μας κόβει αποδείξεις πάντα και έχω ακούσει πως το ΙΚΑ επιστρέφει ένα ποσό από την αμοιβή του. Ποια προθεσμία υπάρχει για να πας στο ΙΚΑ τις αποδείξεις; Τι ποσοστό επιστρέφεται; Πού (Θεσσαλονίκη) πρέπει να πας; Ξέρετε;

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Καλημέρα, εαν ο γιατρό σου είναι συμβεβλημένος με ικα (πρωην ΟΠΑΔ) δεν πληρώνεις τιποτα στην επισκεψη εαν έχεις θεωρημένο βιβλιάριο και πληρώνεται απο το ΙΚΑ. Απλά απο 1/1/12 αλλάξαν οι λίστες οποτε τσέκαρε αν εξακολουθεί να είναι συμβαβλημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδέψαμε τα μπούτια μας... Ο ΟΠΑΔ είναι το ταμείο των δημοσίων υπαλλήλων που πλέον ΚΑΙ ο ΟΠΑΔ ΚΑΙ το ΙΚΑ ανήκουν στο Ενιαίο Ταμείο.

 

Βιργινούλα σας κόβει απόκομμα και πληρώνεται ή όχι? Δεν έχω ΙΚΑ και δεν γνωρίζω τη διαδικασία. Όταν υπήρχε ΟΠΑΔ ο γιατρός έκοβε απόκομμα απ το βιβλιάριο και δεν πληρωνόταν από εμάς αλλά από το ταμείο.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, για την αλήθεια, επειδή αυτός τώρα έγινε συμβεβλημένος και δεν έχουμε πάει από τότε που έγινε. Φαντάζομαι ότι θα μου εξηγήσει, απλώς ήθελα να μάθω πως λειτουργεί από τώρα. Μάλλον είναι όπως λέει η maria.tst, θα το γράψω μόλις μάθω στο τέλος του μήνα. Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...